ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 лютого 2013 року справа № 2а-9834/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Крутько О.В.,
з участю секретаря судового засідання Процько Ю.В.,
представника позивача Рісної Ю.Б.,
представника відповідача Пікулика О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом ПП «СЦ-Сервіс-Центр Стрий»
до Державної податкової інспекції у Стрийському районі Львівської області ДПС
про скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з позовом у якому просив визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення ДПІ у Стрийському районі Львівської області від 11.07.12 р. № 0001271501.
Позов мотивується тим, зокрема, що: Податковим кодексом України не передбачено можливості проведення камеральної перевірки своєчасності сплати податкових зобов'язань; ПП «СЦ-Сервіс-Центр Стрий» не було повідомлено про проведення будь-яких перевірок; максимальна сума штрафу за будь-яке порушення податкового законодавства, яке вчинено у період з 1 січня по 30 червня становить 1 грн.; у позивача відсутня будь-яка заборгованість по сплаті узгоджених податкових зобов'язань.
Представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, зазначених у позовній заяві.
Відповідач у запереченні на позовну заяву зазначає, що камеральна перевірка проводилась у приміщенні органу державної податкової служби виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях, розрахунках платника податків; згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова; перевіркою встановлено порушення п.57.1 ст. 57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ, несвоєчасно сплачено суму податку на прибуток за 3 квартали 2009 р., 2009 рік, 1 квартал 2010 р., 1 півріччя 2010 р., 1 квартал 2011 р.
Представник відповідача проти позову заперечив з мотивів, викладених у запереченні на позовну заяву, просив в задоволенні позовних вимог відмовити.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача та представника відповідача, оцінивши докази, які мають значення для справи суд виходив з наступного.
ДПІ у Стрийському районі Львівської області ДПС проведено перевірку своєчасності сплати ПП «Сервіс-Центр Стрий» самостійно визначеного податкового зобов'язання з податку на прибуток до бюджету, за результатами якої складено акт № 595/15-10/32053949 від 03.07.2012 р.
Перевіркою встановлено порушення ПП «Сервіс-Центр Стрий» п.57.1 ст. 57 розділу ІІ Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ (із змінами та доповненнями), протягом граничних строків несвоєчасно сплачено суму самостійно визначеного податкового зобов'язання з податку на прибуток за ІІІ квартал 2009 р., за 4 квартал 2009 р., 1 квартал 2010 р., за 2 квартал 2010 р., за 1 квартал 2011 року.
На підставі акту перевірки ДПІ у Стрийському районі Львівської області ДПС винесено податкове повідомлення-рішення від 11.07.2012 р. № 0001271501, яким ПП «СЦ Сервіс-Центр Стрий» зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20% - 7955, 53 грн. за затримку на 200 календарних днів сплати суми грошового зобов'язання в розмірі 39777,65 грн.
Згідно п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІ від 21.12.2000 р. (п.5.3.1 ст.5) передбачав, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
П.11 Підрозділу 10 «Інші перехідні положення» Податкового кодексу України встановлює, що штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за наслідками перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій (з урахуванням норм пункту 7 цього підрозділу).
Згідно п.7 зазначеного підрозділу штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.
Відповідно до п.126.1 ст. 126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Як вбачається з акту перевірки та не оспорюється сторонами Приватним підприємством «СЦ Сервіс-Центр Стрий» несвоєчасно сплачено суму самостійно визначеного податкового зобов'язання з податку на прибуток за ІІІ квартал 2009 р., за 4 квартал 2009 р., 1 квартал 2010 р., за 2 квартал 2010 р., за 1 квартал 2011 року, а саме податковий борг, який виник 24.02.2010 р. сплачено 20.04.2010 р. у сумі 995,20 грн., 30.08.2010 р. - 2944,74 грн., 02.08.2010 р. - 2951,34 грн., 25.06.2010 р. - 697,32 грн., 25.06.2010 р. - 2275,92 грн., 28.05.2010р. сплачено 2489,32 грн. Податковий борг, що виник 01.03.2011 року, погашено на підставі платіжних доручень № 6474 від 16.09.2011 р., № 4216 від 01.09.2011 р., № 3752 від 10.08.2011 р. у розмірі, зазначеному у таблиці, що наведена в акті перевірки. Податковий борг, що виник 21.05.2011 р. погашено на підставі платіжного документа від 05.10.2011 р. № 6607 на суму 170 грн.; на підставі платіжного доручення № 6474 від 16.09.2011 р. на суму 13536,80 грн.
Штрафні санкції за порушення податкового законодавства, вчинені до набрання чинності Податковим кодексом України, можуть бути застосовані як до набрання чинності пунктом 11 підрозділу 10 розгляду ХІХ Податкового кодексу України, так і після цієї дати (6 серпня 2011 року) лише у тому разі, якщо збігаються склади правопорушень, визначені Податковим кодексом України та попереднім законодавством.
Враховуючи, що склад правопорушення, вчиненого позивачем до набрання чинності Податковим кодексом України є тотожним зі складом правопорушення, визначеного Податковим кодексом України, тому орган державної податкової служби підставно притягнув платника податків до відповідальності згідно Податкового кодексу України.
Як установлено пунктом 11 підрозділу 10 розділу XIX Податкового кодексу України, що набув чинності з 6 серпня 2011 року, штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за наслідками перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій (з урахуванням норм пункту 7 цього підрозділу).
За змістом наведеного пункту до податкових правопорушень незалежно від дати їх вчинення застосовуються штрафні санкції в розмірах, визначених Податковим кодексом України.
Оскільки зазначена норма набула чинності з 6 серпня 2011 року, передбачений нею припис може бути поширений лише на відносини, що виникли після набрання нею чинності.
Виходячи з викладеного, починаючи з 6 серпня 2011 року до всіх порушень податкового законодавства, у тому числі вчинених до набрання чинності Податковим кодексом України, застосовуються санкції в розмірі, що встановлений нормами Податкового кодексу України.
З огляду на вищенаведене, суд вважає, що податкова інспекція правомірно застосувала штраф у розмірі, чинному на день прийняття рішення про його застосування.
Що стосується посилання позивача на п.7 Підрозділу 10 «Інші перехідні положення» Податкового кодексу України, то суд зазначає, що зазначена норма не підлягає застосуванню до погашеного платником податків після 6 серпня 2011 року (після набрання чинності пунктом 11 підрозділу 10 розділу ХІХ Податкового кодексу України) податкового боргу. Не поширюється вона також на правовідносини, що виникли та припинилися до 01.01.2011 року.
Натомість, за змістом п.11 підрозділу 10 розділу ХІХ Податкового кодексу України, починаючи з 6 серпня 2011 року, до податкових правопорушень незалежно від дати їх вчинення застосовуються штрафні санкції у розмірах, визначених Податковим кодексом України на момент прийняття рішень щодо застосування штрафних (фінансових) санкцій.
З огляду на момент виявлення порушення та прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення штрафні санкції правомірно застосовані у розмірі, визначеному п.126.1 ст. 126 Податкового кодексу України.
Суд не вбачає підстав для визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 11.07.2012 р. № 0001271501.
В задоволенні позовних вимог слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 2, 69-71, 86, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Крутько О.В.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 18.02.2013 року.