Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
29 січня 2013 року Справа № 805/884/13-а
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Ушенко С.В., розглянувши матеріали позовної заяви Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Новогригорівське» до Костянтинівської об’єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення – рішення № 0001162241/5877 від 20.12.2012 року, -
ВСТАНОВИВ:
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Новогригорівське» звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Костянтинівської об’єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення – рішення № 0001162241/5877 від 20.12.2012 року.
Відповідно до ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст. 106 КАС України, а саме: позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Отже, в порушення зазначених норм, позивачем не зазначена дата підписання адміністративного позову.
Також, відповідно до ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб’єктом владних повноважень.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем на адресу суду та для Костянтинівської ОДПІ Донецької області ДПС надані копії не всіх документів, що приєднуються до неї, а саме: копія протоколу установчих зборів та копія накладної № 9 від 06.11.2011 р., у зв’язку з чим у суду відсутня можливість виконати вимоги ст. 107 КАС України.
Крім того, у відповідності до приписів ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п’ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
При цьому, під змістом позовних вимог розуміється обраний позивачем спосіб захисту своїх прав, свобод чи інтересів, а обставинами, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, є конкретні юридичні факти, які відповідно є підставою виникнення певних спірних правовідносин між суб’єктами публічного права. До того ж, позивачу слід мати на увазі, що при викладенні обставин, якими він обґрунтовує свої вимоги, необхідно вказати, які саме його законні права (свободи, інтереси) порушені та потребують захисту, а також зазначити докази на підтвердження цих обставин.
Зокрема, згідно з ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача – суб’єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов’язання відповідача – суб’єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов’язання відповідача – суб’єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача – суб’єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб’єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об’єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
При цьому, позивачеві слід мати на увазі, що позовні вимоги про визнання нечинним рішення суб’єкта владних повноважень можуть стосуватись лише нормативно-правових актів, а вимоги про скасування – правових актів індивідуальної дії, яким є, зокрема, податкове повідомлення-рішення.
Згідно ст. 108 КАС України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вказані вимоги, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду, інакше заява буде вважатися не поданою і повернута позивачеві.
За таких обставин зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачеві строку для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Новогригорівське» до Костянтинівської об’єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення – рішення № 0001162241/5877 від 20.12.2012 року залишити без руху і встановити десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви.
Роз’яснити позивачеві, що при невиконанні вимог даної ухвали, зазначена позовна заява буде повернута.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк апеляційної скарги з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, то апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ушенко С. В.