ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
——————————————————————
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 лютого 2013 р.
Справа № 2-а-5677/10/2170
Категорія: 5.8.2
Головуючий в 1 інстанції: Горшков В.М.
Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
Головуючого – судді Скрипченка В.О.,
суддів Золотнікова О.С., Осіпова Ю.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Новосеменівської сільської ради Іванівського району Херсонської області на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 12 липня 2011 року у справі за адміністративним позовом Заступника прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" до Новосеменівської сільської ради Іванівського району Херсонської області про стягнення заборгованості в сумі 5100,00 грн.,
В С Т А Н О В И В :
26 жовтня 2010 року Заступник прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" звернувся до суду з позовом про стягнення з Новосеменівської сільської ради штрафної санкції в сумі 5100,00 грн.
Обґрунтовуючи свої вимоги позивач посилався на те, що відповідно до постанови № 05/31-0014 від 14.05.2010р. Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Херсонській області (Східне відділення) було накладено штраф на відповідача за порушення законодавства в галузі електроенергетики та у сфері теплопостачання. Просив стягнути з Новосеменівської сільської ради до Державного бюджету України штраф у розмірі 5100,00 грн. (а.с. 2-3).
Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 12 липня 2011 року позов був задоволений. Стягнуто з Новосеменівської сільської ради (75431, Херсонська область, Іванівський район, с. Новосеменівка, вул. Леніна, 1) 5100,00 грн. (п'ять тисяч сто грн. 00 коп.) штрафу до Державного бюджету України (на р/р 31112106700170 одержувач Держбюджет - Іванівського району, 21081100, код ЄДРПОУ 24103756, банк одержувач ГУДК у Херсонській області, МФО 852010) (а.с. 62-63).
Не погоджуючись із постановленим у справі судовим рішенням Новосеменівська сільська рада Іванівського району Херсонської області подала апеляційну скаргу, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, просила скасувати постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 12 липня 2011 року та прийняти нову, якою відмовити прокурору у задоволенні позову.
В зв’язку з неприбуттям жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, справа розглянута в порядку письмового провадження згідно п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України.
Заслухавши суддю-доповідача, доводи апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду в межах апеляційної скарги, колегія суддів дійшла таких висновків.
Задовольняючи позов суд першої інстанції виходив з наступних мотивів, з чим погоджується апеляційний суд.
Постановою Державної інспекції з енергонагляду № 05/31-0014 від 14.05.2010 р. за порушення законодавства про електроенергетику до Новосеменівської сільської ради, згідно з п. п. 2, 8 "Положення про порядок накладання на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 р. № 1312, накладено штраф в сумі 5100,00 гривень (а.с. 6).
Згідно з ч. 3 ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" суб'єктами господарської діяльності несуть відповідальність за порушення в електроенергетиці, в тому числі за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Відповідно до ч. 6 ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" суми стягнення штрафів зараховується до Державного бюджету України.
Згідно з п. 10 Положення №1312 суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладання.
Указом Президента України "Про зміну у структурі центральних органів виконавчої влади" від 15.12.1999 р. № 1573/99 з метою вдосконалення структури органів виконавчої влади та підвищення ефективності державного управління внесені зміни до структури центральних органів виконавчої влади та затверджена схема організації та взаємодії центральних органів виконавчої влади, якою визначено, що до складу органів виконавчої влади України входить Міністерство палива та енергетики України .
Згідно з Указом Президента України "Про Міністерство палива та енергетики України" від 14.04.2000 р. № 598/2000 Міністерство палива та енергетики України є центральним органом виконавчої влади та головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому та нафтогазовому комплексах.
Національна енергетична компанія "Укренерго" Міністерства палива та енергетики України - державне підприємство, що здійснює централізоване диспетчерське (оперативно-технологічне) управління об'єднаною енергетичною системою України, підрозділом якої в південному регіоні є відособлений підрозділ "Держенергонагляд у Південному регіоні".
ВП "Держенергонагляд у Південному регіоні" здійснює свою діяльність відповідно до "Положення про ВП "Держенергонагляд у Південному регіоні" та на підставі довіреності, яку видає ДП "ПЕК "Укренерго".
Згідно з вищезазначеним Положенням державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Одеській області є одним із структурних підрозділів ВП "Держенергонагляду у Південному регіоні".
Відповідно до ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру", рішення Конституційного Суду від 08.04.1999 № 3-рп/99 прокурори та їх заступники мають право звертатися до суду з позовними заявами в інтересах держави в особі органів державної влади чи органів самоврядування, яким законом надані повноваження органів виконавчої влади.
Позивач не надав відомостей про те, що постанова про накладення штрафу оскаржена чи про те що, штраф в сумі 5100,00 гривень в Держбюджет України перераховано.
З наведених обставин суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що позовні вимоги прокурора є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Відповідно до вимог ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відповідач свою позицію апеляційному суду не довів та не обґрунтував.
Колегія суддів вважає висновки суду першої інстанції правильними і такими, що відповідають вимогам ст. ст. 2, 7, 10, 11, 70, 71 КАС України та не приймає доводи, наведені в апеляційній скарзі про те, що постанова підлягає скасуванню.
Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду – без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З урахуванням викладеного, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та не допустив порушень норм матеріального і процесуального права при вирішенні справи, а наведені в апеляційній скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують. Таким чином апеляційна скарга Новосеменівської сільської ради Іванівського району Херсонської області задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, апеляційний суд
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Новосеменівської сільської ради Іванівського району Херсонської області – залишити без задоволення.
Постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 12 липня 2011 року – залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, але може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий В.О.Скрипченко
Суддя О.С.Золотніков
Суддя Ю.В.Осіпов