Провадження №2-84/13
В справі № 2609/22780/12
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 лютого 2013 року Солом'янський районний суд м. Києва в складі:
головуючого- судді- Шереметьєвої Л.А.
при секретарі- Подолян О.С.
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Міністерства оборони України про зобов'язання надати житло, суд,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач в вересні 2012 року звернувся до суду з позовом і просить зобов'язати відповідача надати йому житло.
Посилається в позові на те, що перебуває на квартирному обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов.
Відповідно до п. 45 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, яким визначено, що генералам, адміралам, офіцерам і тим, що перебували на військовій службі не менше двадцяти календарних років, військовослужбовцям надстрокової служби, прапорщикам і мічманам Збройних Сил СРСР та прирівняним до них особам, звільненим з військової служби за станом здоров'я, віком або скороченням штатів, жилі приміщення надаються виконавчими комітетами місцевих Рад народних депутатів у першу чергу, але не пізніше, ніж у тримісячний строк з дня прибуття до місця проживання, обраного з урахуванням існуючого порядку прописки.
Виходячи з цього, просить задовольнити позов.
Позивач в судове засідання не з'явився, направив до суду заяву, якою просить розглядати справу в його відсутності.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував.
Посилався на те, що відповідно ст. 36 ЖК України облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, здійснюється, як правило, за місцем проживання у виконавчому комітеті районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів.
Згідно п. 2.1. Наказу Міністерства оборони України від 30.11.2011 року №737 «Про затвердження Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями», облік військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов, ведеться у військових частинах, гарнізонах та квартирно-експлуатаційних органах.
Будь-яких даних про те, що позивач перебуває на обліку осіб, що потребують поліпшення житлових умов, у Міністерстві оборони України останній не надав, відсутня така інформація і в самому МО України.
В зв'язку з тим, що відповідно до наданої суду інформації в додатках до позову, позивач перебуває на обліку у виконавчому комітеті Харківської міської ради, вважає, що підстави для забезпечення позивача житлом за рахунок МО України відсутні.
Виходячи з цього, просить у позові відмовити.
Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд не знаходить підстав для задоволення вимог позивача, виходячи з наступного.
Встановлено, що позивач проходив службу в Збройних Силах України.
З 03.09.1991 року позивач перебуває на квартирному обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, за списком першочергового надання житлової площі з урахуванням пільги «офіцер запасу» за місцем мешкання у виконавчому комітеті Харківської міської ради.
/а. с. 7/
Відповідно до ст.43 ЖК України та п.38 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, надання їм жилих приміщень в Українській РСР, жилі приміщення тим, хто перебуває на квартирному обліку, надаються в порядку черговості.
Відповідно до п. 45 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР генералам, адміралам, офіцерам і тим, що перебували на військовій службі не менше двадцяти календарних років, військовослужбовцям надстрокової служби, прапорщикам і мічманам Збройних Сил СРСР та прирівняним до них особам, звільненим з військової служби за станом здоров'я, віком або скороченням штатів, жилі приміщення надаються виконавчими комітетами місцевих Рад народних депутатів у першу чергу, але не пізніше, ніж у тримісячний строк з дня прибуття до місця проживання, обраного з урахуванням існуючого порядку прописки.
Відповідно до п. 9 ст. 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей» військовослужбовці, що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, при звільненні з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров'я, а також у зв'язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості використання на військовій службі залишаються на цьому обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду, а в разі її розформування - у військових комісаріатах і квартирно-експлуатаційних частинах районів та користуються правом позачергового одержання житла.
Відповідно до ч.1 ст.24 Конституції України громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.
З листа Департаменту житлового господарства Харківської міської ради від 31.03.2010 року, що доданий позивачем до матеріалів справи, вбачається, що останній перебуває на квартирному обліку та включений до списку військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, з 03.09.1991 року.
Розподіл житлової площі за даною категорією громадян відбувається з врахуванням дати прийняття їх на квартирний облік.
В 2007 році за рахунок субвенцій з державного бюджету в відповідності з рішенням міськвиконкому від 28.12.2007 року №1375 вказані квартири підлягали розподілу пропорційно кількості сімей, які перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, в тому числі військовослужбовцям, звільненим в запас чи відставку за станом здоров'я, віком, вислугою років і в зв'язку зі скороченням штату, які перебували на квартирному обліку за місцем проживання, прийнятих на квартирний облік до 29.11.1990 року.
/а. с. 13-14/
Враховуючи ці обставини, а також перебування позивача з сім»єю на квартирному обліку в виконавчому комітеті за місцем проживання, підстави для задоволення його вимог до МО України відсутні.
Суд при цьому не може зважати на твердження позивача щодо порушення його права, гарантованого діючими законодавчими актами, які регулюють захист його прав та інтересів, як військовослужбовця, т.я. він не має пріоритетного права на отримання житла перед особами, які перебувають у черзі перед ним, а надання йому житла в порушення цієї черговості призведе до порушення прав інших військовослужбовців, які перебувають в черзі на отримання житла попереду позивача.
Керуючись ст. ст. 31, 34, 43, 46 ЖК України, Законами України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про державні гарантії соціального захисту військовослужбовців, які звільняються зі служби у зв'язку з реформуванням Збройних Сил України та членів їх сімей», ст. ст. 57-60, 209, 212-215 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
В позові ОСОБА_2 до Міністерства оборони України про зобов'язання надати житло відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду м. Києва через суд першої інстанції.
Суддя: