Постанова № 29362021, 11.02.2013, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.02.2013
Номер справи
810/170/13-а
Номер документу
29362021
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 лютого 2013 року 810/170/13-а

Суддя Київського окружного адміністративного суду Басай О.В., розглянувши порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Яготинському районі Київської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Управління Пенсійного фонду України в Яготинському районі Київської області з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій.

Позивач належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (рекомендованого) (а. с. 17)

Копію ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі разом з витягом про процесуальні права та обов'язки відповідачу надіслано рекомендованою кореспонденцією, яку він отримав 21.12.2012 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а. с. 18).

Відповідачем не подано заперечення проти позову або заяви про визнання позову у передбачений частиною 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження.

Згідно пункту 3 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів -у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умов, що справа не розглядається судом за місцезнаходження відповідача.

Оцінивши повідомлені позивачем обставини справи та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд дійшов висновку про наявність достатніх підстав для прийняття рішення в порядку скороченого провадження, виходячи з наступного.

Згідно з витягу є Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців ОСОБА_2 12.05.1992 року зареєстрована як фізична особа - підприємець (а. с. 5).

Також, судом встановлено, що фізична особа - підприємець ОСОБА_2 є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до самостійно поданого відповідачем звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів Пенсійного фонду України за 2011 рік, загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті становить 4030, 30 грн. (а. с. 8).

Згідно рішення позивача про застосування пені та штрафної санкції №660 року від 15.10.2012 року, за порушення строків сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, відповідачу нараховано пеню в розмірі 0, 1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу в сумі 877, 58 грн. та застосовано штрафні санкції в сумі 351, 03 грн. (а. с. 10).

Факт направлення відповідачеві прийнятого рішення про застосування штрафних санкцій та пені підтверджується копіями рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення. (а. с. 11).

Згідно п.п. 6.4., п.п. 7.7. розділу VI Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внесу на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 року №21-5 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.10.2012 року за №994/18289, рішення про застосування фінансової санкції вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо воно вручено особисто такій особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого її місця перебування (проживання) з повідомлення про вручення за порядком оформлення зазначених поштових відправлень, установленим Кабінетом Міністрів України. Якщо платник на день надсилання йому органом Пенсійного фонду вимог не повідомив в установленому порядку зміну місцезнаходження (місця проживання), вимога вважається належним чином врученою навіть у разі її повернення як такої, що не знайшла адресата або відмовлення від вручення.

Відповідно до п.1 ч.2 ст. 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закону) платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Згідно ч.5 ст. 8 Закону єдиний внесок для платників, зазначених у пункті 1 (крім абзацу сьомого) частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у відсотках до визначеної абзацом першим пункту 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску (за винятком винагороди за цивільно-правовими договорами) відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності.

В ч.8 ст. 9 Закону зазначено, що платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

Частиною 2 та 3 ст. 25 Закону передбачено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Таким чином, у відповідача наявна заборгованість із сплати штрафних санкцій в сумі 1228, 61 грн., в тому числі: пеня - 877, 58 грн. та фінансові санкції в сумі 351, 03 грн., що підтверджується звітом про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2011 рік, рішенням про застосування пені та штрафної санкції №660 року від 15.10.2012 року, карткою особового рахунку фізичної особи - підприємця, який обрав спрощену систему оподаткування, розрахунком фінансової санкції та пені (а. с. 6-11).

На день розгляду справи заборгованість відповідачем не погашена.

Статтею 11 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно зі статтею 71 цього Кодексу кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім розгляду справ про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкту владних повноважень.

Суб'єкт владних повноважень повинен надати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин на які вона посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.

Відповідач на пропозицію суду надати заперечення проти позову та докази, що їх підтверджують, викладену в ухвалі про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі, жодних заперечень проти позову або доказів, що спростовують твердження позивача не надав.

За наведених обставин суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 11, 14, 33, 70, 71, 72, 86, 94, 1832, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_1 на користь Управління Пенсійного фонду України в Яготинському районі Київської області, 07700, вул. Шевченка, 235, Київська область, р/р 37196076001024 ГУ ДКС в Київській області, МФО 821018, код 22203784 заборгованість в сумі 1228, 61 грн. (Одна тисяча двісті двадцять вісім гривень 61 коп.) в тому числі: штрафні санкції в сумі 351, 03 грн. (Триста п'ятдесят одна гривня 03 коп.) та пені в сумі 877, 58 грн. (Вісімсот сімдесят сім гривень 58 коп.).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя /підпис/ Басай О.В.