ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
13 лютого 2013 р. Справа № 5004/1575/12
за позовом Луцької міської ради
до закритого акціонерного товариства "Міжрегіональна Академія управління персоналом", м.Київ
про внесення змін до договору оренди землі №202 від 07.07.2004р.,
Суддя Якушева І.О.
при секретарі судового засідання Мороз Д.В.
за участю представників:
від позивача: Чабан Т.М. - спеціаліст I категорії, юрист юридичного відділу (дов. № 1.1-8/204 від 14.01.2013р.),
від відповідача: н/з
Суть спору: позивач в позовній заяві просить внести зміни до договору оренди землі №202 від 07.07.2004р., укладеного між Луцькою міською радою та закритим акціонерним товариством «Міжнародна Академія управління персоналом ": пункт 5 договору викласти в такій редакції: "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 2010 - 2012 рік площею 0,0063 га становить 25315 грн.»; «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 2010-2012 рік площею 0, 0005 га становить 2009,33 грн.»; "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 2010 - 2012 рік площею 0,1690 га становить 679 087,67 грн.»; пункт 9 договору викласти в такій редакції: "Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та встановлюється у розмірі трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Податковим кодексом України та становить: станом на 2010 рік: площа 0,1690 га - 20372,63 грн., площа 0,0005 га - 60,28 грн., площа - 0,0063 га - 759,45 грн.; станом на 2011 рік: площа 0,1690 га - 20372,63 грн., площа 0,0005 га - 60,28 грн., площа - 0,0063 га - 759,45 грн.; станом на 2012 рік: площа 0,1690 га - 20372,63 грн., площа 0,0005 га - 60,28 грн., площа - 0,0063 га - 759,45 грн.».
На обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що 18.02.2011 року Луцькою міською радою на адресу відповідача було надіслано пропозицію за вих. №1.1.-11/656 про внесення змін до договору оренди землі в частині зміни розміру орендної плати. Однак, відповідач не повідомив про результати розгляду пропозиції.
Вказує, що сторони добровільно не досягнули домовленості про внесення змін до договору оренди землі №202 від 07.07.2004р., а тому позивач звернувся з позовною заявою до суду.
Як на правові підстави позову позивач посилається на статті 287, 288, 290 Податкового кодексу України, ст.ст.1, 2, 13, 15,17, 18, 21, 30 Закону України «Про оренду землі», ст.188 ГК України.
Ухвалою суду від 16.01.2013р. позивача було зобов'язано надати суду витяги з технічної документації грошової оцінки земельної ділянки площею 0,1758 га по вул. Коперніка, 8 у м. Луцьку.
На виконання вимог суду позивачем надано витяги з технічної документації грошової оцінки земельної ділянки площею 0,1758 га по вул. Коперніка, 8 у м. Луцьку від 11.02.2013р., довідки-розрахунки орендної плати, розроблених відповідно до нормативної грошової оцінки, згідно з якими: нормативна грошова оцінка земельної ділянки по вул. Коперніка,8 площею 0,0063 га, - 25318,44 грн., розмір річної орендної плати, починаючи з 2010 року - 759,55 грн.; нормативна грошова оцінка земельної ділянки по вул.Коперніка,8 площею 0,0005 га, - 2009,40 грн., розмір річної орендної плати, починаючи з 2010 року - 60,28 грн.; нормативна грошова оцінка земельної ділянки по вул.Коперніка,8 площею 0,1690 га, - 679 087,67 грн., розмір річної орендної плати, починаючи з 2010 року - 20 375,32 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовну вимогу про внесення змін до договору оренди землі №202 від 07.07.2004р. підтримала, уточнивши її з огляду на витяги від 11.02.2013р. та довідки-розрахунки: просила (письмові пояснення №7-28/71 від 13.02.2013р.) пункт 5 договору викласти в такій редакції: "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 2010 - 2012 рік площею 0,0063 га становить 25318,44 грн.»; «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 2010-2012 рік площею 0, 0005 га становить 2009,44 грн.»; "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 2010 - 2012 рік площею 0,1690 га становить 679 177,20 грн.»; пункт 9 договору викласти в такій редакції: "Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та встановлюється у розмірі трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Податковим кодексом України та становить: станом на 2010 рік: площа 0,1690 га - 20375,32 грн., площа 0,0005 га - 60,28 грн., площа - 0,0063 га - 759,55 грн.; станом на 2011 рік: площа 0,1690 га - 20375,32 грн., площа 0,0005 га - 60,28 грн., площа - 0,0063 га - 759,55 грн.; станом на 2012 рік: площа 0,1690 га - 20375,32 грн., площа 0,0005 га - 60,28 грн., площа - 0,0063 га - 759,55 грн. і до закінчення строку дії договору».
Також представником позивача було подано письмові пояснення, в яких він повідомляє про те, що при підготовці позовної заяви позивачем помилково зазначено найменування відповідача ЗАТ "Міжнародна Академія управління персоналом" замість ЗАТ "Міжрегіональна Академія управління персоналом", уточнює, що позовні вимоги Луцькою міською радою заявлено до ЗАТ "Міжрегіональна Академія управління персоналом".
Відповідач в судові засідання впродовж розгляду справи не з'являвся.
Враховуючи те, що неявка представника відповідача не перешкоджає розгляду справи по суті, а матеріали справи є достатніми для вирішення спору в даному судовому засіданні, суд вважає за можливе розглянути спір за відсутності представника відповідача, зважаючи на належне повідомлення відповідача про судовий розгляд, за наявними у справі матеріалами згідно з положеннями статті 75 Господарського процесуального кодексу України.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд
в с т а н о в и в:
рішенням Луцької міської ради від 10.06.2004 року №17/1615 закритому акціонерному товариству "Міжрегіональна Академія управління персоналом" було надано в тимчасове користування на умовах оренди терміном на 10 років земельну ділянку загальною площею 0,1758 га по вул. Коперніка, 8 для обслуговування адмінприміщення, в тому числі: 1/3 земельної ділянки площею 0,0188 га, що спільно використовується із ВАТ «Скайд-Вест» та ПФ «»Інвестторг» та становить 0,0063 га; 1/2 частини земельної ділянки площею 0,0009 га, що спільно використовується з ВАТ «Скайд-Вест» та становить 0,0005 га .
07.07.2004 року між Луцькою міською радою як орендодавцем і ЗАТ "Міжрегіональна Академія управління персоналом" як орендарем укладено договір оренди землі, який 15.07.2004 року зареєстровано Волинською регіональною філією підприємства «Центр державного земельного кадастру» за №202.
Згідно з пунктами 1, 2 договору в строкове платне користування передається земельна ділянка загальною площею 0,1758 га по вул..Коперніка, 8 для обслуговування адмінприміщення, в тому числі: 1/3 земельної ділянки площею 0,0188 га, що спільно використовується із ВАТ «Скайд-Вест» та ПФ «»Інвестторг» та становить 0,0063 га; 1/2 частини земельної ділянки площею 0,0009 га, що спільно використовується з ВАТ «»Скайд-Вест» та становить 0,0005 га.
Згідно з п.5 договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на травень 2004 року становить 256 457,41 грн.
Як зазначено в п.8 договір укладено на 10 років.
Пунктом 9 договору визначено, що орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та встановлюється в розмірі 1 % від грошової оцінки земельної ділянки на рік.
Згідно з п.12 договору розмір орендної плати переглядається у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законом.
Законом України від 28.12.2007 року «Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» було внесено зміни до ч.4 ст.21 Закону України «Про оренду землі», згідно з якими річна орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється Законом України «Про плату за землю»; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України «Про плату за землю».
Рішенням Конституційного Суду України N 10-рп/2008 визнані неконституційними положення Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», тому зміни до ч. 4 ст. 21 Закону України «Про оренду землі» у тій самій редакції повторно були внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 03.06.2008 року і набули чинності 04.06.2008 року.
З 01.01.2011 року Закон України «Про плату за землю» втратив чинність та набрав чинності Податковий кодекс України.
В п.14.1.136. Податкового кодексу вказано, що орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Згідно із ст.14.1.147. плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Статтею 274.1. Податкового кодексу України передбачено, що ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.
Відповідно до статті 288.5 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; не може перевищувати: а) для земельних ділянок, наданих для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об'єктів (виробничі приміщення, бази, розподільчі пункти (пристрої), електричні підстанції, електричні мережі), - 3 відсотки нормативної грошової оцінки; б) для земельних ділянок, які перебувають у державній або комунальній власності та надані для будівництва та/або експлуатації аеродромів - чотирикратний розмір земельного податку, що встановлюється цим розділом; в) для інших земельних ділянок, наданих в оренду, - 12 відсотків нормативної грошової оцінки.
Ставки земельного податку за земельні ділянки (за винятком сільськогосподарських угідь) диференціюють та затверджують відповідні сільські, селищні, міські ради виходячи із середніх ставок податку, функціонального використання та місцезнаходження земельної ділянки.
Статтею 289.1 Податкового кодексу України передбачено, що для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок; центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок.
Рішенням Луцької міської ради №25/62 від 26.03.2008 року «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м.Луцька» було змінено грошову оцінку земель територіальної громади м.Луцька в залежності від її місцезнаходження та функціонального використання.
Рішенням Луцької міської ради №42/20 від 24.06.2009р. «Про впорядкування орендної плати за землю» було встановлено річний розмір орендної плати за землю у відсотках від нормативної грошової оцінки земельної ділянки згідно із додатком.
Додатком до цього рішення встановлено, що відсоток від грошової оцінки земельної ділянки встановлюється в залежності від функціонального використання земельної ділянки.
Згідно з поясненнями представника позивача відповідач відноситься до р.21 «Інші види діяльності, які не увійшли до цього переліку», оскільки відповідач - ЗАТ "Міжрегіональна Академія управління персоналом" є платним навчальним закладом і не відноситься до підприємств, наведених у рядках 1 - 20.
Якщо земельна ділянка використовується під інші види діяльності, то річний розмір орендної плати становить 3 % річних.
Частиною 1 статті 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997р. з подальшими змінами та доповненнями, акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Згідно з пунктом 2.19. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 № 6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.
Доказів на підтвердження визнання нечинним або скасування рішення Луцької міської ради №42/20 від 24.06.2009р. не подано.
Відповідно до витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку від 11.02.2013р., довідок-розрахунків орендної плати, розроблених відповідно до нормативної грошової оцінки, які були надані позивачем під час розгляду справи:
- нормативна грошова оцінка земельної ділянки по вул. Коперніка,8 площею 0,0063 га, - 25318,44 грн., розмір річної орендної плати, починаючи з 2010 року - 759,55 грн.;
- нормативна грошова оцінка земельної ділянки по вул.Коперніка,8 площею 0,0005 га, - 2009,40 грн., розмір річної орендної плати, починаючи з 2010 року - 60,28 грн.;
- нормативна грошова оцінка земельної ділянки по вул.Коперніка,8 площею 0,1690 га, -679 087,67 грн., розмір річної орендної плати, починаючи з 2010 року - 20 375,32 грн.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Статтею 15 вищевказаного Закону встановлено, що однією із істотних умов договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Статтею 30 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір, вирішується в судовому порядку.
Як уточнив в судовому засіданні представник позивача, листом №1.1.-11/656 від 10.02.2011р. позивач звертався до відповідача з пропозицію про внесення змін до договору оренди землі в частині зміни (збільшення) розміру орендної плати, а також надсилав примірник додаткової угоди від 16.05.2011 року, проте відповідач не повідомив про результати розгляду пропозиції.
Доказів на підтвердження надіслання листа №1.1.-11/656 від 10.02.2011р. відповідачу позивач суду не подав, проте ця обставина згідно з п.2 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 13.08.2008 р. N 01-8/482 не є перешкодою для його звернення з позовом до суду.
У зв'язку з тим, що сторони не досягнули домовленості про добровільне внесення змін до договору оренди землі №202 від 07.07.2004р., позивач звернувся до суду з вимогою внести такі зміни до договору за рішенням суду.
Відповідно до ст. 188 Господарського кодексу України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду. Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.
Статтею 632 Цивільного кодексу України встановлено, що ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадку, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Згідно із статтею 30 Закону України "Про оренду землі" зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Відповідно до ч. 3 ст. 653 Цивільного кодексу України визначено, що у разі зміни або розірвання договору зобов'язання змінюється або припиняється з моменту досягнення домовленості про зміну або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни. Якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.
Отже, нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умови договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках встановлених договором або законом. Оскільки сторонами в п.12 договору оренди землі від 07.07.2004р. передбачена можливість перегляду розміру орендної плати, а орендна плата за землі державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленою умовами договору (постанова Верховного Суду України від 06.12.2010р. по справі №2-1/10068-2008).
З огляду на викладене, позивач вправі вимагати внесення змін до договору оренди землі від 07.07.2004р., і в такому випадку договір змінюється з моменту набрання рішенням суду про зміну договору законної сили.
Проте, як вбачається із змісту позовної заяви, позивач просить внести зміни в договір оренди землі від 07.07.2004р. за минулі роки - 2010 - 2012.
Відповідно до п. 4 ч. 1 та ч. 3 ст. 84 ГПК України резолютивна частина має містити висновок про задоволення позову або про відмову в позові повністю чи частково по кожній з заявлених вимог. У спорі, що виник при укладанні або зміні договору, в резолютивній частині вказується рішення з кожної спірної умови договору, а у спорі про спонукання укласти договір - умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору. Висновки суду, викладені у резолютивній частині рішення, повинні ґрунтуватися на досліджених у судових засіданнях доказах (в даному випадку проекті додаткової угоди).
Частиною 6 ст. 283 Господарського кодексу України встановлено, що до відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ч. 1 ст. 762 Цивільного кодексу України, за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
Стаття 632 Цивільного кодексу України передбачено, що ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. Зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом. Зміна ціни в договорі після його виконання не допускається.
Відповідно до ч. 3 ст. 653 Цивільного кодексу України у разі зміни або розірвання договору зобов'язання змінюється або припиняється з моменту досягнення домовленості про зміну або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни. Якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.
Таким чином, з огляду на норму ч.3 ст.653 ЦК України, враховуючи приписи ст.632 ЦК України щодо неприпустимості зміни ціни договору після його виконання, вимога позивача про внесення змін до договору оренди землі від 07.07.2012р. за 2010-2012 роки, тобто за період, який передує дню прийняття судового рішення та набрання ним законної сили, до задоволення не підлягає.
Разом з цим, зважаючи на законодавчу зміну граничного розміру орендної плати, встановлену договором оренди землі можливість перегляду цього розміру, дію договору до 2014 року, беручи до уваги пояснення представника позивача про те, що з часу внесення змін до законодавства зміни до договору оренди землі від 07.07.2004 року не вносились, суд вважає за можливе частково задовольнити вимогу позивача та внести зміни до договору оренди землі від 07.07.2004р., виклавши:
- пункт 5 договору в такій редакції: "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 0,0063 га становить 25318 грн. 44 коп.»; «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 0, 0005 га становить 2009 грн. 44 коп.»; "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 0,1690 га становить 679 177 грн. 20 коп.»;
- пункт 9 договору викласти в такій редакції: "Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та встановлюється у розмірі трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Податковим кодексом України та становить: площа - 0,0063 га - 759,55 грн., площа 0,0005 га - 60,28 грн., площа 0,1690 га - 20375,32 грн.»
Оскільки зміни до договору оренди землі від 07.07.2004 року вносяться в судовому порядку, то, враховуючи норму ч.3 ст.653 ЦК України, зобов'язання сторін за договором в такому випадку змінюються з моменту набрання рішенням суду законної сили.
Як вбачається із змісту позовної заяви, враховуючи уточнюючі пояснення від 13.02.2013р. представника позивача позов Луцькою міською радою пред'явлено до ЗАТ «Міжрегіональна Академія управління персоналом", м.Київ.
Спір у даній справі розглянуто господарським судом Волинської області з огляду на таке.
Приписами ст. 16 Господарського процесуального кодексу України визначена виключна підсудність справ, положення якої мають перевагу над загальними правилами, передбаченими статтею 15 цього кодексу.
Зокрема, частиною восьмою статті 16 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що справи у спорах, передбачених пунктом 6 частини першої статті 12 цього Кодексу, розглядаються господарським судом за місцезнаходженням об'єктів земельних відносин або основної їх частини, за винятком справ, передбачених частиною четвертою цієї статті. Пунктом 6 частини першої статті 12 цього Кодексу визначено, що господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб'єкти господарської діяльності, за винятком тих, що віднесено до компетенції адміністративних судів.
Згідно з частинами 1, 2 статті 2 Земельного кодексу України земельні відносини це суспільні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею. Суб'єктами земельних відносин є громадяни, юридичні особи, органи місцевого самоврядування та органи державної влади.
Предметом спору у даній справі є внесення змін до договору оренди землі.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Оренда земельної ділянки - це один із видів використання земель на праві користування, тобто, між сторонами (контрагентами) договору існують земельні відносини, які регулюються відповідним законодавством, а об'єкт зазначених відносин у даному випадку знаходиться на території, на яку поширюється підсудність справ господарського суду Волинської області.
Таким чином, беручи до уваги те, що спірні відносини у даній справі виникли в сфері земельних відносин і, як наслідок, регулюються земельним законодавством, а також те, що об'єкт спірних земельних відносин розташований за адресою: м. Луцьк, вул. Коперніка, 8, суд дійшов висновку про підсудність даного спору господарському суду Волинської області.
У зв'язку з тим, що спір до розгляду судом доведено з вини відповідача, то відповідно до ст. ст. 44,49 Господарського процесуального кодексу України на нього слід покласти судові витрати по справі: 1118 грн. витрат, пов'язаних з оплатою судового збору.
Керуючись ст.ст. 188, 283 Господарського кодексу України, ст. 632, 653, 762 Цивільного кодексу України, ст.ст. 274.1, 288.5, 289.1 Податкового кодексу України, ст.ст. 13, 30 Закону України "Про оренду землі", ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст.ст. 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
в и р і ш и в:
1. Позов задовольнити частково.
2. Внести зміни до договору оренди землі від 07.07.2004 року, укладеного між Луцькою міською радою (43025, м. Луцьк, вул. Б. Хмельницького, 19, код ЄДРПОУ 34745204) та ЗАТ «Міжрегіональна Академія управління персоналом» (01001, м. Київ, Московський район, вул. Фрометівська, 2, код ЄДРПОУ 00127522), виклавши
- пункт 5 договору в такій редакції: "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 0,0063 га становить 25318,44 грн.»; «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 0, 0005 га становить 2009,40 грн.»; "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 0,1690 га становить 679 177,20 грн.»;
- пункт 9 договору викласти в такій редакції: "Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та встановлюється у розмірі трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Податковим кодексом України та становить: площа 0,0063 га - 759,55 грн., площа 0,0005 га - 60,28 грн., площа 0,1690 га - 20375,32 грн.»
3. Стягнути із ЗАТ «Міжрегіональна Академія управління персоналом» (01001, м. Київ, Московський район, вул. Фрометівська, 2, код ЄДРПОУ 00127522) на користь Луцької міської ради (43025, м. Луцьк, вул. Б. Хмельницького, 19, код ЄДРПОУ 34745204) 1118 грн. витрат, пов'язаних з оплатою судового збору.
4. Зміни до договору оренди землі від 07.07.2004 року, укладеного між Луцькою міською радою та ЗАТ «Міжрегіональна Академія управління персоналом», набирають чинності з моменту набрання законної сили рішенням суду.
Повний текст рішення складено
15.02.2013
Суддя І. О. Якушева