Рішення № 29339890, 07.02.2013, Господарський суд Полтавської області

Дата ухвалення
07.02.2013
Номер справи
18/2427/12
Номер документу
29339890
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.02.2013 Справа № 18/2427/12

За позовом Комунального підприємства "Лубни-водоканал" Лубенської міської ради, 37500, м. Лубни, вул. Авіаторська, 52

До відповідача Полтавське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України, 36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1

Про визнання недійсними п.п. 2, 3, 4 резолютивної частини рішення Адміністративної колегії Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про порушення законодавства про захист економічної конкуренції від 02.10.2012 р. за № 01/111-рш по справі № 01-02-50/61-2012,

С у д д я БУНЯКІНА Ганна Іванівна

Представники:

від позивача Матійченко Т.Г. (див. протокол судового засідання)

від відповідача Цісовська М.С. (див. протокол судового засідання)

Сливкіна Н.В. (див. протокол судового засідання)

В судовому засіданні 07.02.2013 р. оголошено вступну та резолютивну частину рішення, дотримуючись приписів ст. 85 ГПК України ( в редакції Закону України №2453-ІУ) із залученням її до матеріалів справи.

Рішення виноситься після перерви, оголошеної в порядку ст. 77 ГПК України в судових засіданнях 27.12.2012 р., 22.01.2013 р. з огляду на необхідність поповнення матеріалів справи документальними доказами.

Суть спору: Розглядається позовна заява Комунального підприємства "Лубни-водоканал" Лубенської міської ради, м. Лубни про визнання недійсними п.п. 2, 3, 4 резолютивної частини рішення Адміністративної колегії Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про порушення законодавства про захист економічної конкуренції від 02.10.2012 р. за № 01/111-рш по справі № 01-02-50/61-2012 (в редакції заяви про уточнення позовних вимог вх. № 17412д від 27.12.2012 р., т.1, а.с. 97).

Обгрунтовуючи свої вимоги, позивач посилається на те, що, розраховуючи тарифи на послуги водовідведення та водопостачання, КП "Лубни-водоканал" Лубенської міської ради діяло в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та діючим законодавством України.

З посиланням на пункти 1 та 2 ч.1 ст.14, ст.31 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" позивач зазначає, що порядок формування цін (тарифів) на кожний вид житлово-комунальних послуг другої групи (житлово-комунальні послуги, ціни/тарифи на які затверджують органи місцевого самоврядування для надання на відповідній території) визначає Кабінет Міністрів України.

Крім того, позивач стверджує, що при винесенні оспорюваного рішення Полтавським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України не дотримано положення ч. 9 ст. 31 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", відповідно до якого спори щодо формування та затвердження цін/тарифів на житлово-комунальні послуги, а також відшкодування втрат підприємств, що пов'язані із затвердженням цін/тарифів на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, вирішуються в судовому порядку.

Відповідач проти позову заперечує за мотивами відзиву на позов № 01/7138 від 21.12.2012 р. (вх. № 17242д від 24.12.2012 р.) (т. 1, а.с. 32-34), розцінюючи дії територіального відділення правомірними, а рішення адміністративної колегії такими, що відповідає законодавству України про захист економічної конкуренції. Представники ПОТВ АМКУ в судових засіданнях також стверджували про порушення позивачем положень Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України та Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, зазначаючи про необхідність визначення тарифу на послугу з приймання стічних вод від суб'єктів господарювання, які здійснюють перевезення рідких побутових відходів асенізаційним транспортом, у відповідних договорах із підприємствами та мешканцями приватного сектора.

22 січня 2013 р. канцелярією ГСПО від відповідача прийнято та залучено до матеріалів справи (т. 1, а.с. 106) клопотання про витребування у КП "Лубни-водоканал" Лубенської міської ради додаткових документів.

Позивач на вказане клопотання відреагував запереченням № 1-17/187 від 04.02.2012 р. Крім того, в судовому засіданні представник позивача в судовому засіданні 07.02.2013 року просив відхилити вищевказане клопотання ПОТВ АМКУ з огляду на те, що зазначені відповідачем документи не мають відношення до предмету спору.

З огляду на доводи позивача та за необґрунтованістю тверджень Полтавського обласного територіального відділенням Антимонопольного комітету України щодо необхідності долучення до матеріалів справи додаткових документів, суд відмовив відповідачу в задоволенні даного клопотання.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, дослідивши надані сторонами докази, суд -

в с т а н о в и в:

02.10.2012 року адміністративною колегією Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України прийнято рішення № 01/111-рш "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції".

Згідно даного рішення адміністративна колегія постановила:

1) визнати, що Комунальне підприємство "Лубни-водоканал" за результатом діяльності у 2011 році та на даний час займає монопольне (домінуюче) становище на ринку надання послуг з приймання стічних вод, які вивозяться асенізаційним транспортом від Підприємств і приватного сектора, в межах м. Лубни з часткою 100%;

2) визнати дії КП "Лубни-водоканал" щодо застосування економічно необґрунтованого тарифу на послугу з приймання стічних вод, які вивозяться асенізаційним транспортом від Підприємств і приватного сектора, протягом 2011 р. та поточного періоду 2012 р., порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 2 статті 50 та частиною 1 статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку приймання стічних вод, які вивозяться асенізаційним транспортом від Підприємств і приватного сектора, в межах м. Лубни шляхом вчинення дій, що можуть призвести до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку;

3) за порушення законодавства про захист економічної конкуренції, вказане в пункті 2 цього рішення, накласти на КП "Лубни-водоканал" штраф у розмірі 10 000 грн.;

4) КП "Лубни-водоканал" вжити заходів щодо розрахунку та встановлення економічно-обґрунтованої вартості на послуги з приймання стічних вод, які вивозяться асенізаційним транспортом від Підприємств і приватного сектора.

Позивач не погоджується з висновками, викладеними в даному рішенні та просить визнати його недійсним.

З'ясувавши обставини справи, дослідивши докази на їх підтвердження та надавши їм правову оцінку, суд визнав позов обгрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з врахуванням наступного.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції" (в редакції, що була чинна на момент існування спірних правовідносин) порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції є зловживання монопольним (домінуючим) становищем.

Відповідно до ст. 13 вказаного закону зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку є дії чи бездіяльність суб'єкта господарювання, який займає монопольне (домінуюче) становище на ринку, що призвели або можуть призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції, або ущемлення інтересів інших суб'єктів господарювання чи споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

Рішенням № 01/111-рш від 02.10.2012 року встановлено, що згідно Статуту КП "Лубни-водоканал" Лубенської міської ради Полтавської області засноване на комунальній власності територіальної громади м. Лубни і підпорядковане виконавчому комітету Лубенської міської ради Полтавської області. КП "Лубни-водоканал" Лубенської міської ради є юридичною особою, здійснює діяльність на підставі статуту та надає послуги з централізованого водопостачання та водовідведення населенню, підприємствам, установам та організаціям у м. Лубни.

Також за результатами проведених адміністративною колегією Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету досліджень встановлено, що за підсумками діяльності у 2011 р. та за поточний період 2012 р. Комунальне підприємство "Лубни-водоканал" Лубенської міської ради займає монопольне (домінуюче) становище на ринку надання послуг з приймання стічних вод, які вивозяться асенізаційним транспортом від Підприємств і приватного сектора, в межах м. Лубни, з часткою 100%. Позивач проти даного висновку тервідділення не заперечує.

Крім того, у відповіді на вимогу ПОТВ Антимонопольного комітету України № 01/3018 від 11.05.2012 р. КП "Лубни-водоканал" повідомляє, що не має конкурентів серед суб'єктів господарювання, що здійснюють приймання рідких побутових відходів від споживачів у м. Лубни.

Обґрунтовуючи правомірність висновків за рішенням № 01/111-рш від 02.10.2012 р., відповідач посилається на те, що у 2011 р. та за поточний період 2012 р. КП "Лубни-водоканал" здійснювалось приймання стічних вод (рідких побутових відходів) від суб'єктів господарювання, які вивозяться асенізаційним транспортом від підприємств і приватного сектора, на муловий майданчик очисних споруд № 1 у м. Лубни.

Фактично, нарахування плати за послугу з приймання стічних вод, які вивозяться суб'єктами господарювання асенізаційним транспортом від підприємств, мешканців приватного сектору, що мають вигрібні ями, проводились згідно фактичного обсягу наданих послуг (прийнятих стічних вод) за тарифами, встановленими на послугу з централізованого водовідведення:

- ЛК ЖЕУ - за скид стічних вод (рідких побутових відходів) від населення, що мешкає у будинках місцевої ради та має вигрібні ями, за тарифом на послугу з централізованого водовідведення , встановленим для I групи споживачів, у розмірі 3,76 грн./м3;

- іншим споживачам - за скид стічних вод (рідких побутових відходів) за тарифом на послугу з централізованого водовідведення , встановленим для III групи споживачів, 19,96 грн./м3.

Отже, при фактичному наданні КП "Лубни-водоканал" послуги з приймання стічних вод від суб'єктів господарювання, які вивозяться асенізаційним транспортом від підприємств і приватного сектора, нарахування плати здійснювалось як за надану послугу з централізованого водовідведення.

Окремий розрахунок тарифу на послуги з приймання стічних вод від суб'єктів господарювання які здійснюють перевезення рідких побутових відходів асенізаційним транспортом, підприємством не здійснювався.

Оскільки розрахунок тарифу на послугу з централізованого водовідведення здійснювався виходячи з економічно обґрунтованих планових витрат на надання КП "Лубни-водоканал" саме цієї послуги, на думку відповідача, є підстави вважати, що тариф у розмірі 3,76 грн./м3 та 19,96 грн./м3,який фактично протягом 2011 р. та поточного періоду 2012 р. застосовувався Підприємством при нарахуванні плати за послугу з приймання стічних вод суб'єктам господарювання які здійснюють перевезення рідких побутових відходів асенізаційним транспортом, є економічно необґрунтований для КП "Лубни-водоканал".

Суд не погоджується з доводами ПОТВ Антимонопольного комітету України щодо порушення позивачем законодавства про захист економічної конкуренції шляхом застосування економічно необґрунтованого тарифу на послугу з приймання стічних вод, які вивозяться асенізаційним транспортом від Підприємств і приватного сектора, протягом 2011 р. та поточного періоду 2012 р. (п. 2 оспорюваного рішення).

Згідно ст. 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" виконавець - суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору.

Рішенням виконавчого комітету Лубенської міської ради від 28.04.2010 р. № 97 виконавцем послуг з централізованого постачання холодної води та водовідведення визначено КП "Лубни-водоканал".

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 21 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" виконавець має право розробляти і подавати на затвердження розрахунки щодо рівня цін/тарифів на житлово-комунальні послуги першої і другої групи (пункти 1 та 2 частини першої статті 14 цього Закону) в порядку, встановленому законодавством.

Друга група житлово-комунальних послуг (ст. 14 Закону) - житлово-комунальні послуги, ціни/тарифи на які затверджують органи місцевого самоврядування для надання на відповідній території.

Положенням ст. 28 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать, зокрема, повноваження із встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, перероблення та захоронення побутових відходів, які встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг), транспортні та інші послуги.

Рішенням виконавчого комітету "Лубни-водоканал" від 28.05.2008 р. № 138 «Про затвердження тарифів на водопостачання та водовідведення КП «Лубниводоканал» затверджено тарифи на послугу з централізованого водовідведення, що надається КП «Лубниводоканал».

Відповідно до рішення Лубенської міської ради від 14.05.2010 р. погоджено для новоствореного КП "Лубни-водоканал" тарифи, затверджені рішенням виконкому Лубенської міської ради № 138 від 28.05.2008 р.

На підставі клопотання позивача рішенням двадцять першої сесії Лубенської міської ради шостого скликання від 16.03.2012 року погоджені тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення, що надаються Комунальним підприємством "Лубни-водоканал" Лубенської міської ради.

26.03.2012 р. КП "Лубни-водоканал" на адресу виконавчого комітету Лубенської міської ради для затвердження були подані розрахунки економічно обґрунтованих витрат на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення на 2012 рік.

Виконавчий комітет Лубенської міської ради рішенням від 29.03.2012 р. № 69 встановив тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення, що надаються Комунальним підприємством "Лубни-водоканал" Лубенської міської ради.

Починаючи з 19 квітня 2012 р. набули чинності тарифи на послугу з централізованого водовідведення, встановлені рішенням виконкому Лубенської міської ради від 29.03.2012 р. № 69 «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, що надаються КП «Лубни-водоканал»:

- для I групи споживачів (населення, ЛК ЖЕУ) - 3,76 грн./м3;

- для II групи споживачів (бюджетні організації та установи) - 19,96 грн./м3;

- для III групи споживачів (інші споживачі) - 19,96 грн./м3.

Таким чином, виконавчий комітет міської ради, в межах наданих повноважень, затвердив тарифи на підставі рішення, яке відповідно до ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування" є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Суд не приймає твердження відповідача щодо необхідності визначення окремого тарифу на послугу з приймання стічних вод від суб'єктів господарювання які здійснюють перевезення рідких побутових відходів асенізаційним транспортом, у відповідних договорах із підприємствами та мешканцями приватного сектора.

Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, що затверджені Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27 червня 2008 року № 190 передбачено, що приймання стічних вод від районів, у яких немає централізованої системи водовідведення, здійснюється через зливові станції. Порядок скиду нечистот у міську мережу водовідведення асенізаційними машинами та оплата послуг, що надає виробник, обумовлюються договором між перевізниками рідких відходів та виробником (п. 12.4).

Згідно п. 1.10 Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Держбуду від 19.02.2002 № 37, зареєстрованих у Мін'юсті 26.04.2002 за № 403/6691 приймання в каналізацію стічних вод, які вивозяться асенізаційним транспортом від Підприємств і приватного сектора, здійснюється тільки через зливні станції Водоканалів. Підприємства або приватні власники сплачують Водоканалу за їх транспортування та очистку згідно з договором.

Таким чином, вказаними підзаконними нормативно-правовими актами передбачена необхідність обумовлення договорами між виробником чи виконавцем, з одного боку, та користувачами чи перевізниками, з іншого, лише порядку скиду нечистот у міську мережу водовідведення асенізаційними машинами та оплати послуг, що надає виробник чи виконавець послуги.

Наказом Держбуду № 37 від 19.02.2002 р. також затверджено Інструкцію про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів.

П. 2.1 даної інструкції встановлено, що у разі повної відповідності якості та режиму скиду стічних вод місцевим Правилам приймання та умовам укладеного договору Підприємства сплачують за послуги водовідведення за тарифом, установленим згідно з чинним законодавством для відповідної категорії абонентів.

Виробнича собівартість очищення 1 куб. м стічних вод визначається згідно з Порядком формування тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, затвердженим наказом Держбуду України від 27.06.2001 N 139, зареєстрованим Мін'юстом України 23.08.2001 за N 748/5939 (п. 2.3 Інструкції).

Відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 21.07.2005 р. № 630 централізоване водовідведення - послуга, спрямована на задоволення потреб споживача у відведенні стічних вод, яка надається виконавцем з використанням внутрішньобудинкових централізованих систем водовідведення.

Згідно довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України одним з видів діяльності Комунального підприємства "Лубни-водоканал" Лубенської міської ради Полтавської області за Класифікацією видів економічної діяльності є збирання і оброблення стічних вод.

У відповідності до наказу Державного комітету статистики № 396 від 23.12.2011 р. "Про затвердження Методологічних основ та пояснень до позицій Класифікації видів економічної діяльності" клас 37.00 КВЕД-2010 Каналізація, відведення й очищення стічних вод включає:

- роботу каналізаційних систем та установок для очищення стічних вод;

- збирання та транспортування побутових або промислових стічних вод одноразового або багаторазового використання, а також дощової води, засобами каналізаційної системи, колекторів, цистерн та інших засобів транспортування (наприклад, транспортних засобів для збирання стічних вод тощо);

- спорожнення та очищення вигрібних ям, стічних колодязів і септичних резервуарів, обслуговування хімічних туалетів;

- очищення стічних вод (у т. ч. побутових і промислових стічних вод, води з плавальних басейнів тощо) за допомогою механічного, хімічного та біологічного оброблення, такого як додавання хімікатів, фільтрація, седиментація тощо;

- технічний огляд і чищення стічних труб і дренажних каналів, у т. ч. прочищення каналізаційних труб гнучкими стержнями.

З огляду на викладене, надання позивачем послуги з приймання стічних вод від суб'єктів господарювання, які вивозяться асенізаційним транспортом від підприємств і приватного сектора в межах м. Лубни за тарифами на послугу з централізованого водовідведення, встановленими для КП "Лубни-водоканал" рішенням виконавчого комітету Лубенської міської ради, не суперечить вимогам чинного законодавства.

Згідно п. 14 Постанови Вищого господарського суду України № 15 від 26.12.2011 р. "Про деякі питання практики застосування конкурентного законодавства" для кваліфікації дій суб'єктів господарювання як зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку, або як антиконкурентних узгоджених дій, або як недобросовісної конкуренції не є обов'язковим з'ясування настання наслідків у формі відповідно недопущення, усунення чи обмеження конкуренції, ущемлення інтересів інших суб'єктів господарювання (конкурентів, покупців) чи споживачів, зокрема через заподіяння їм шкоди (збитків) або іншого реального порушення їх прав чи інтересів, чи настання інших відповідних наслідків.

Достатнім є встановлення самого факту вчинення дій, визначених законом як зловживання монопольним (домінуючим) становищем (частина друга статті 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції"), або як антиконкурентні узгоджені дії (частина друга статті 6 Закону України "Про захист економічної конкуренції"), або як недобросовісна конкуренція (статті 5, 7, 9, 11, 13 - 15 і 19 Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції"), або можливості настання зазначених наслідків у зв'язку з відповідними діями таких суб'єктів господарювання (частина перша статей 6 і 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції", статті 4, 6, 8, 151, 16, 17 і 18 Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції"). В останньому випадку господарським судам необхідно з'ясовувати та відображати в судових рішеннях, в чому конкретно полягають відповідні наслідки, що могли б настати в результаті дій суб'єктів господарювання, які мають ознаки зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку, або антиконкурентних узгоджених дій, або недобросовісної конкуренції.

В оспорюваному рішенні не обґрунтовується, які негативні наслідки (що були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку) могли б настати для інших суб'єктів господарювання чи споживачів внаслідок вчинення позивачем зазначених у п 2 резолютивної частини рішення дій, що їх територіальне відділення АМК вважає порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.

Відповідно до ст. 59 Закону України "Про захист економічної конкуренції" підставами для зміни, скасування чи визнання недійсними рішень органів Антимонопольного комітету України є: неповне з'ясування обставин, які мають значення для справи; недоведення обставин, які мають значення для справи і які визнано встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні, обставинам справи; порушення або неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права.

Порушення або неправильне застосування норм процесуального права може бути підставою для зміни, скасування чи визнання недійсним рішення тільки за умови, якщо це порушення призвело до прийняття неправильного рішення.

Полтавським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України не наведено достатніх доводів на підтвердження обов'язку відповідача здійснювати окремий розрахунок тарифу на послугу з приймання стічних вод від суб'єктів господарювання, які вивозяться асенізаційним транспортом від підприємств і приватного сектора в межах м. Лубни.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Ч. 7 ст. 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" визначено, що у разі якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого відповідно до закону, припускає неоднозначне тлумачення прав і обов'язків суб'єкта господарювання або органу державного нагляду (контролю) та його посадових осіб, рішення приймається на користь суб'єкта господарювання.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги КП "Лубни-водоканал" про визнання недійсними п.п. 2, 3, 4 резолютивної частини рішення Адміністративної колегії Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 02.10.2012 р. № 01/111-рш по справі № 01-02-50/61-2012 правомірними та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу стороні, на користь якої відбулося рішення, господарський суд відшкодовує мито за рахунок другої сторони і в тому разі, коли друга сторона звільнена від сплати судового збору.

На підставі матеріалів справи та керуючись ст.ст. 43, 49, 82-85 ГПК України, суд -

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити.

2. Визнати недійсним рішення адміністративної колегії Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 02.10.2012 р. № 01/111 рш по справі № 01-02-50/61-2012 в частині:

- пункту 2 щодо визнання дій КП "Лубни-водоканал" щодо застосування економічно необґрунтованого тарифу на послугу з приймання стічних вод, які вивозяться асенізаційним транспортом від Підприємств і приватного сектора, протягом 2011 р. та поточного періоду 2012 р., порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 2 статті 50 та частиною 1 статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку приймання стічних вод, які вивозяться асенізаційним транспортом від Підприємств і приватного сектора, в межах м. Лубни шляхом вчинення дій, що можуть призвести до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку;

- пункту 3 щодо накладення на КП "Лубни-водоканал" штрафу у розмірі 10 000 (десять тисяч) грн. за порушення законодавства про захист економічної конкуренції, вказане в пункті 2 цього рішення;

- пункту 4 щодо зобов'язання КП "Лубни-водоканал" вжити заходів щодо розрахунку та встановлення економічно-обґрунтованої вартості на послуги з приймання стічних вод, які вивозяться асенізаційним транспортом від Підприємств і приватного сектора;

3. Стягнути з Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, код ЄДРПОУ 21076316) на користь Комунального підприємства "Лубни-водоканал" Лубенської міської ради (37500, м. Лубни, вул. Авіаторська, 52, код ЄДРПОУ 36770447) 1 073,00 грн. судового збору.

4. Копію цього рішення надіслати відповідачу за адресою, зазначеною в його вступній частині.

Повне рішення складено 14.02.2013 року

СУДДЯ БУНЯКІНА Г.І.