Копія
Справа № 822/679/13-а
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 лютого 2013 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Салюка П.І. розглянув у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головдержавтотрансінспекції у Хмельницькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду із позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, у якому просить суд стягнути з відповідача 1700 грн. фінансової санкції застосованої згідно постанови №151273 від 21.08.2012 року про застосування фінансових санкцій винесеної за результатами проведеної перевірки 06.08.2012 року.
На адресу відповідача, яка вказана у Витягу з ЄДР: АДРЕСА_1 була направлена копія ухвали про відкриття скороченого провадження, однак, на адресу суду повернувся конверт із вкладенням, причиною повернення вказано "за зазначеною адресою не проживає". Так, у відповідності до п. 11 ст.35 КАС України вважається, що кореспонденція вручена відповідачеві.
06.08.2012 р. державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області на підставі завдання на перевірку №063715 від 03.08.2012 року проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №034551 від 06.08.2012 року. Вказаним актом встановлено, що ОСОБА_1 надає послуги з нерегулярних пасажирських перевезень за маршрутом "Київ-Ізяслав", при цьому, у транспортному засобі знаходилось 15 пасажирів. Так, Актом зафіксовано також порушення, - здійснення перевезень без оформлення документів передбачених ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт".
21.08.2012 року начальником відділу ліцензування територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області винесено постанову №151273 про застосування фінансових санкцій в розмірі 1700 грн. на підставі абз.3 ст.60 Закону - надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів без оформлення документів. перелік яких визначений ст. 39, 48 Закону України "Про автомобільний транспорт". Вказана постанова направлена відповідачу, та повернута на адресу позивача з відміткою Укрпошти "за зазначеною адресою не проживає", відповідно до копії поштового конверту.
У зв'язку з несплатою відповідачем фінансової санкції в добровільному порядку, Хмельницький прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави та урядового органу державного управління, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області звернувся з позовом до суду.
Відповідно до ч.2 ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Статтею 6 Закону передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті відповідно до пункту 1 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року №1190, є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується.
Процедуру здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування передбачено Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 (далі - Порядок).
Пунктами 3, 4 Порядку передбачено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Укртрансінспекція, її територіальні органи - управління в Автономній Республіці Крим, обласні, Київське та Севастопольське міські, районні управління. Державний контроль на автомобільному транспорті (далі - державний контроль) здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі - посадові особи) шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
Під час проведення перевірки перевіряється, зокрема, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.
Статтею 39 Закону встановлено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Так, відповідно до абз. 3 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт". надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно п.37 Порядку, керівник органу державного контролю та його заступник має право виносити обов'язкові для виконання суб'єктами господарювання приписи і постанови.
Таким чином, правомірним є те, що за результатами перевірки, за порушення законодавства про автомобільний транспорт начальником відділу ліцензування територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області винесено постанову про застосування до відповідача відповідно до абз.3 ст.60 Закону фінансових санкцій в розмірі 1700 грн..
Відповідач доказів, які б спростовували встановлені позивачем факти порушень, не подав.
За таких обставин, позовні вимоги про стягнення з відповідача фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт підтверджені матеріалами справи та належать до задоволення.
Крім того, ухвалою суду по даній справі від 01.02.2013 року на підставі ст. 88 КАС України задоволено клопотання позивача та відстрочено сплату судового збору до прийняття рішення по справі.
Частиною 4 ст. 94 КАС України передбачено, що у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 161 КАС України, під час прийняття постанови суд вирішує питання розподілу між сторонами судових витрат.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011 року за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру справляється збір у розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Таким чином, з позивача необхідно стягнути судовий збір в сумі 114 грн. 70 коп., який підлягав сплаті при зверненні до суду.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов задоволити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області (м. Хмельницький, вул. Львівське шосе 10/1) фінансову санкцію в розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень) в дохід Державного бюджету України.
Стягнути з Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (м. Київ, вул. Проспект Перемоги. 14) на користь Державного бюджету України судовий збір у розмірі 114 грн. 70 коп. (сто чотирнадцять грн. 70 коп.) на наступні реквізити: отримувач коштів УК у м.Хмельницькому/м.Хмельницький/22030001, скорочена назва отримувача (38 знаків) УК у м.Хмельниц./м.Хмельниц./22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38045529, рахунок отримувача 31217206784002, банк отримувача ГУ ДКСУ у Хмельницькій області, код банку отримувача 815013, призначення платежу Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи (організації) позивача), Хмельницький окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35173158.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя "Згідно з оригіналом" Суддя П.І. Салюк