Дата документу 12.02.2013
Справа № 320/1293/13-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 лютого 2013 року суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області в складі ОСОБА_1 розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Мелітопольської обєднаної державної фінансової інспекції в Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, перебуває на посаді в.о. директора Державного підприємства «Дослідне господарство «Мелітопольське» Мелітопольської дослідної станції садівництва імені ОСОБА_3 Інституту зрошувального садівництва Національної академії аграрних наук України, мешкає за адресою: Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Білоусова, буд. 73,
за ч. 1 ст. 164-14 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
В провадження Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно протоколу серії ДКРС № 08-0039/2013 про адміністративне правопорушення від 30.01.2013 року складеного головним державним фінансовим інспектором Мелітопольської обєднаної державної фінансової інспекції ОСОБА_4 при проведені ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Державного підприємства «Дослідне господарство «Мелітопольське» Мелітопольської дослідної станції садівництва імені ОСОБА_3 Інституту зрошувального садівництва Національної академії аграрних наук України за період з 01.07.2010 по 01.12.2012 року та з питання стану збереження майна за 2004-2009 роки та І півріччя 2010 року, Підлеглість - Мелітопольська дослідна станція садівництва імені ОСОБА_3 Інституту зрошувального садівництва Національної академії аграрних наук України та Національна академія аграрних наук України, як органу управління державним майном, закріпленим за господарством, виявлено 24.01.2013 порушення законодавства про здійснення закупівля товарів, робіт і послуг за державні кошти здійснення закупі товарів, робіт і послуг за державні кошти без застосування визначених законом процедур, а саме: у період з 01.01.2011 по 01.08.2012 ДП «ДГ «Мелітопольське» проведено закупівлю товарів та послуг за державні кошти без застосування відповідних процедур державних закупівель на загальну суму 2903828,35 грн., так, ДП «ДГ «Мелітопольське» укладено 13 договорів з постачальниками на закупівлю товарів та послуг, а саме: договори від 01.01.2011 року № 10, 18,19 з ВАТ «Запоріжжяобленерго» на закупівлю електроенергії у період з 01.08.2011 по 31.12.2011 по договорам фактично сплачено коштів у сумі 244557,58 грн., договір від 27.12.2011 № 180 укладений з ТОВ «Альфа Плюс» на закупівлю автомобіля, фактично сплачено по договору у 2011 році коштів на загальну суму 474387,12 грн., договори від 29.04.2011 № 73 та від 09.04.2012 № 70 укладені з Мелітопольським міжрайонним управлінням водного господарства на закупівлю води для зрошування, по вказаним договорам у 2011 році сплачено коштів у сумі 111117,45 грн., та протягом січня-липня 2012 у сумі 171500,00 грн. оплата по вказаних договорах підтверджена платіжними дорученнями.
В судовому засіданні ОСОБА_2 визнав себе винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 164-14 КУпАП та пояснив, що ним було допущено порушення законодавства про здійснення закупівля товарів, робіт і послуг за державні кошти здійснення закупі товарів, робіт і послуг за державні кошти без застосування визначених законом процедур, у період з 01.01.2011 по 01.08.2012 на загальну суму 2903828,35 грн., при укладанні договорів, зазначених в протоколі про притягнення його до адміністративної відповідальності.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, заслухавши правопорушника, суд вважає, що в діях ОСОБА_2 вбачається ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 164-14 ч. 1 КУпАП.
Відповідно до ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зясовує, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та бере до уваги наступне:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДКРС № 08-0039/2013 про адміністративне правопорушення від 30.01.2013 року складеного головним державним фінансовим інспектором Мелітопольської обєднаної державної фінансової інспекції ОСОБА_4 при проведені ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Державного підприємства «Дослідне господарство «Мелітопольське» Мелітопольської дослідної станції садівництва імені ОСОБА_3 Інституту зрошувального садівництва Національної академії аграрних наук України за період з 01.07.2010 по 01.12.2012 року та з питання стану збереження майна за 2004-2009 роки та І півріччя 2010 року, Підлеглість - Мелітопольська дослідна станція садівництва імені ОСОБА_3 Інституту зрошувального садівництва Національної академії аграрних наук України та Національна академія аграрних наук України, як органу управління державним майном, закріпленим за господарством, у період з 01.01.2011 по 01.08.2012 виявлено здійснення закупівлі товарів, робіт та послуг, без застосування визначених законом процедур (а.с.1 )
Відповідно до п. 1 Статуту Національної академії аграрних наук України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2012 р. № 315, Національна академія аграрних наук України є державною науковою організацією, яка заснована на державній власності і користується правами самоврядності.
В п. 2 вказаного Статуту зазначено, що Національна академія аграрних наук України є правонаступницею Української академії аграрних наук, яка заснована постановою Ради Міністрів УРСР від 22 вересня 1990 р. № 279 (ЗП УРСР, 1990 р., № 10, ст. 59) на базі Південного відділення ВАСГНІЛ.
Відповідно до ст. 1 п. 4 Закону України «Про здійснення державних закупівель» державні кошти кошти Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів, кошти Національного банку України, державних цільових фондів, Пенсійного фонду України, кошти загальнообовязкового державного соціального страхування, кошти загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття, кошти загальнообовязкового державного соціального страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витрати, зумовленими народженням та похованням, кошти, передбачені Законом України „Про загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, кошти установ чи організацій, утворених у встановленому порядку державними органами...
Згідно зі змісту ст.ст. 1, 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель» дія цього Закону поширюється на підприємства, утворені в установленому порядку державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим чи органами місцевого самоврядування та уповноважені на отримання державних коштів, взяття за ними зобов'язань і здійснення платежів, у тому числі державні, казенні, комунальні підприємства, а також господарські товариства, у статутному капіталі яких державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків, їх дочірні підприємства, а також підприємства, господарські товариства, у статутному капіталі яких 50 і більше відсотків належить державним, у тому числі казенним, комунальним підприємствам та господарським товариствам, у статутному капіталі яких державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків, об'єднання таких підприємств (господарських товариств).
Також, відповідно до п. 75 вищевказаного Статуту, Головними науковими установами Академії, які проводять фундаментальні та прикладні дослідження і готують наукові кадри, є національний науковий центр та інститут, яким можуть підпорядковуватися дослідна станція, дослідне господарство, дослідне підприємство, експериментальне виробництво.
На підставі наказу Міністерства аграрної політики України та Української академії аграрних наук України (змінено на Національну академію аграрних наук України на підставі Указу Президента України від 6 січня 2010 року № 8/2010) від 13.07.2007 № 496/69 «Про систему наукового забезпечення агропромислового виробництва АР Крим та областей України», затверджено перелік наукових установ (організацій) Української академії аграрних наук та перелік базових господарств центрів, до якого включено Державне підприємство «Дослідне господарство «Мелітопольське» Мелітопольської дослідної станції садівництва імені ОСОБА_3 Інституту зрошувального садівництва.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель» цей ОСОБА_1 застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт та послуг, які повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень (у будівництві - 300 тисяч гривень), а робіт - 1 мільйон гривень.
Умови, порядок та процедури закупівель товарів, робіт і послуг за рахунок державних коштів можуть встановлюватися або змінюватися виключно цим Законом.
Забороняється укладання договорів, які передбачають витрачання державних коштів, та/або оплата замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом.
Відповідно до ст. 40 Закону України «Про здійснення державних закупівель» договір про закупівлю укладається у письмовій формі. Забороняється укладання договорів, які передбачають витрачання державних коштів до/без проведення процедур закупівель, крім випадків, передбачених цим Законом. Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту пропозиції конкурсних торгів або ціновою пропозиції (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобовязань сторонами у повному обсязі.
Згідно акту ревізії № 003-21/01 від 24.01.2013 року, окремих питань фінансово-господарської діяльності Державного підприємства «Дослідне господарство «Мелітопольське» Мелітопольської дослідної станції садівництва імені ОСОБА_3 Інституту зрошувального садівництва Національної академії аграрних наук України за період з 01.07.2010 по 01.12.2012 року та з питання стану збереження майна за 2004-2009 роки та І півріччя 2010 року, у період з 01.01.2011 по 01.08.2012 ДП «ДГ «Мелітопольське» проведено закупівлю товарів та послуг за державні кошти без застосування відповідних процедур державних закупівель на загальну суму 2903828,35 грн., так, ДП «ДГ «Мелітопольське» укладено договори від 01.01.2011 року № 10, 18, 19 з ВАТ «Запоріжжяобленерго» на закупівлю електроенергії у період з 01.08.2011 по 31.12.2011 по договорам фактично сплачено коштів у сумі 244557,58 грн., договір від 27.12.2011 № 180 укладений з ТОВ «Альфа Плюс» на закупівлю автомобіля, фактично сплачено по договору у 2011 році коштів на загальну суму 474387,12 грн., договори від 29.04.2011 № 73 та від 09.04.2012 № 70 укладені з Мелітопольським міжрайонним управлінням водного господарства на закупівлю води для зрошування, по вказаним договорам у 2011 році сплачено коштів у сумі 111117,45 грн., та протягом січня-липня 2012 у сумі 171500,00 грн. (а.с. 2-7)
У відповідності до ст. 9 КУпАП, яка трактує поняття адміністративного правопорушення, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, вина (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Під складом адміністративного правопорушення розуміється встановлена в адміністративно-правових нормах відповідною статтею Особливої частини КУпАП сукупність ознак, які визначають громадську небезпечність, винність, протиправність вчинку, що призводить до застосування адміністративно-правових санкцій. В свою чергу ознаки складу правопорушення обєднаються в чотири групи, що характеризують: обєкт правопорушення, обєктивну сторону правопорушення, субєкт правопорушення, субєктивну сторону правопорушення. Наявність всіх перелічених елементів обовязкова для кваліфікації конкретного учинку в якості адміністративного правопорушення. Якщо хоча б один з них відсутній чи не відповідає тим властивостям, які передбачені відповідною статтею Особливої частини КУпАП, то вказаний вчинок не є адміністративним правопорушенням. Розглядаючи склад правопорушення за ст. 164-14 ч.1 субєктом зазначеного правопорушення можуть бути як члени комітету з конкурсних торгів замовника так і представники замовників і учасників торгів / КУпАП/.
Субєктивна сторона правопорушення даної статті проявляється в умисній або необережній формі вини.
Враховуючи той факт, що з боку ОСОБА_2 було допущено порушення вимоги Закону України „Про здійснення державних закупівель, в його діях вбачається склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-14 КУпАП.
Згідно зі ст. 33 КУпАП при накладанні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його провини, майновий стан, обставини, які помякшують та обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність правопорушника, судом не встановлено.
Враховуючи ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, дані про особу правопорушника, вважаю, що до ОСОБА_2 слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу, що передбачено санкцією статті, за якою кваліфіковано його діяння в мінімальному розмірі.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 33, ч. 1 ст. 164-14, 280, 284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 164-14 ч. 1 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 11900 ( одинадцять тисяч девятсот) гривень 00 копійок.
Штраф підлягає сплаті на рахунок № 31418542700013, Банк одержувач: ГУДКУ у Запорізькій області, МФО: 813015, ЄДРПОУ: 34676932, Одержувач: Державний бюджет м. Мелітополя, код бюджетної класифікації 21081100, призначення платежу: Штрафи за адміністративні правопорушення.
Строк предявлення постанови підлягає до виконання протягом трьох місяців з дня проголошення, тобто до 12.05.2013 року.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області через Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області шляхом подання апеляційної скарги або внесення протесту прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови.
СУДДЯ: