Постанова № 29314060, 29.01.2013, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.01.2013
Номер справи
5151/12/2170
Номер документу
29314060
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" січня 2013 р. Справа № 2а-5151/12/2170 Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Василяки Д.К.,

при секретарі: Блащуку В.В., за участю представника позивача Стрижньової К.О., відповідача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Цюрупинського районного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення штрафу,

встановив:

Цюрупинський районний центр зайнятості (далі по тексту - позивач або Цюрупинський РЦЗ) звернувся до адміністративного суду з позовом до ОСОБА_2 (далі по тексту - відповідач або ОСОБА_2) про стягнення боргу.

В судовому засіданні представник позивача свої позовні вимоги обґрунтував наступними обставинами: ОСОБА_2 13.03.2002 року включена до Єдиного державного реєстру, як фізично особа - підприємець та 19.01.2004 року згідно поданої заяви зареєстрована платником страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Відповідно до акту перевірки від 19.11.2012 р. № 119 виявлено порушення своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття а саме порушено п. 2 частини другої ст. 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» і за наслідками якої виявлено прострочену заборгованість зі сплати страхових внесків 117,48 грн. та пеня у розмірі 0,72 грн. Також виявлено, що згідно поданих розрахункових відомостей за 9 місяців 2010 року та за 2010 рік в цілому, середньооблікова кількість штатних працівників становить 2 чоловіки а заробітна платня показана, як за одного чоловіка. Згідно додатку № 1 до акта 19.11.2012 № 119 по нарахуванню страхових внесків за липень 2005 p., серпень 2005 p., вересень 2005 р., за ОСОБА_3 рахується переплата у розмірі 60,00 грн., тому сума штрафу зменшується, замість 5400,00 грн. 5340,00 грн.

Станом на 10.12.2012 р. не сплаченим залишається штраф у розмірі 5340,00 грн.

Відповідач у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечувала мотивуючи свої обґрунтування наступним: про існування заборгованості не знала і не могла знати, так як всі страхові внески сплачувала вчасно та в повному обсязі. Про виниклу заборгованість позивач попри все не повідомив відповідача у встановлений строк, в результаті чого на теперішній час накладено штрафні санкції. Тобто виниклі штрафні санкції відповідач не визнає, та вважає, що якщо б позивач пропустив строк звернення до суду.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив, що Законами України "Про зайнятість населення" від 01.03.1991 № 803-ХІІ (далі по тексту - Закон № 803-ХІІ) та "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000 № 1533-ІІІ (далі по тексту - Закон № 1533-ІІІ) встановлено правовий статус центрів зайнятості, безробітних, умови надання статусу безробітного та їх соціальний захист.

Відповідно ст. 12 Закону № 1533-ІІІ виконавча дирекція Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття контролює правильність витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводить розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом України за погодженням з правлінням Фонду. Пунктом 3 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України та Державної податкової адміністрації України від 13 лютого 2009 року № 60/62 (далі по тексту - Порядок), обов'язок розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення виконують районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості, на які покладено виконання функцій робочих органів виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, за місцем реєстрації роботодавця як платника внесків на загальнообов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття. Таким чином, з вищевикладеного слідує, що Цюрупинський РЦЗ має право проводити перевірки достовірності страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення, приймати відповідні рішення за результатами перевірок та звертатись до адміністративного суду з позовом про повернення коштів матеріального забезпечення.

ОСОБА_2 13.03.2002 року включена до Єдиного державного реєстру, як фізично особа - підприємець та 19.01.2004 року згідно поданої заяви зареєстрована платником страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

ОСОБА_2 попереджена про проведення планової перевірки предметом якої є фінансово - господарська діяльність платника щодо правильності нарахування та сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та перевірки своєчасності подання звіту 5 ПН за період 19.01.2004 року по 31.12.2010 року.

Відповідно до акту перевірки від 19.11.2012 р. № 119 виявлено порушення своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття а саме порушено п. 2 частини другої ст. 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» і за наслідками якої виявлено прострочену заборгованість зі сплати страхових внесків 117,48 грн. та пеня у розмірі 0,72 грн. Також виявлено, що згідно поданих розрахункових відомостей за 9 місяців 2010 року та за 2010 рік в цілому, середньооблікова кількість штатних працівників становить 2 чоловіки а заробітна платня показана, як за одного чоловіка. Відповідальність за дане порушення передбачена п. 9.1 п. 9 Наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 року №. 339 «штраф накладається у розмірі прихованої суми виплат, на які нараховується страхові внески». Розмір штрафу становить 5400,00 грн. (за III квартал 2010 року 2664,00 грн., за IV квартал 2010 року 2736,00 грн.) Згідно додатку № 1 до акта 19.11.2012 № 119 по нарахуванню страхових внесків за липень 2005 p., серпень 2005 p., вересень 2005 р., за ОСОБА_3 рахується переплата у розмірі 60,00 грн., тому сума штрафу зменшується, замість 5400,00 грн. 5340,00 грн. Від підписання акту ОСОБА_3 відмовилась, про що складено акт відмови від підпису від 20.11.2012 року. Рішення № 3 про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків, пені та штрафу (5340,00 грн.) направлено рекомендованим листом 21.11.2012 року та отримано Відповідачем 22.11.12 року. Після отримання рішення Відповідачем була сплачена сума простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмки) 117,48 грн. та пеня у розмірі 0,72 грн.

Станом на 10.12.2012 р. не сплаченим залишається штраф у розмірі 5340,00 грн.

Суд, дослідивши дії представників Цюрупинського РЦЗ Херсонської області при здійсненні перевірки ФОП ОСОБА_2 приходить до висновку щодо обґрунтованості та відповідності дій передбачених Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", пунктом 7 Розділу VII "Прикінцевих та перехідних положень" Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Відповідно до ст. 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", Фонд має право: перевіряти достовірність відомостей, поданих роботодавцем для отримання коштів Фонду, дотримання порядку використання роботодавцем виділених йому коштів Фонду та зупиняти виплати з Фонду в разі відмови або перешкоджання з боку роботодавця у проведенні перевірки, виявлення фактів подання ним Фонду недостовірних відомостей або порушення порядку використання роботодавцем коштів Фонду, а також стягувати відповідно до закону кошти Фонду, виплачені особам, зареєстрованим як безробітні, у вигляді матеріального забезпечення на випадок безробіття та витрачені на надання соціальних послуг безробітним у разі встановлення факту їх отримання на підставі недостовірних відомостей, поданих особою.

Суд, не погоджується з посиланням відповідача на пропущений строк для звернення до суду з адміністративним позовом. Оскільки перевірка ФОП ОСОБА_2 проводилась 19.11.2012 року. В цей день складено Акт №119, яким зафіксовано порушення. При цьому, позов подано 14.12.2012 року. Отже строків для звернення до адміністративного суду передбачених ч. 2 ст. 99 КАС України не порушено.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги. Позивач по справі довів наявність незаконних дій з боку відповідача, у досліджуваних судом відносинах.

Таким чином, узагальнюючи викладене, системно проаналізувавши положення чинного законодавства України, об'єктивно, всебічно та повно дослідивши матеріали справи, суд, дійшов висновку, що викладені у позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню. У зв'язку з цим сума боргу відповідача з повернення коштів матеріального забезпечення підлягає стягненню.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 128, ч. 1 ст. 158, 159, 160-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (ідент. номер НОМЕР_1) на користь Цюрупинського районного центру зайнятості штраф у розмірі 5340 (п'ять тисяч триста сорок) гривень на розрахунковий рахунок №37176305900283, код платежу 50040500, банк УДКСУ у Цюрупинському районі, МФО 852010, код ЄДРПОУ 38045231.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 04 лютого 2013 р.

Суддя Василяка Д.К.

кат. 10.2.3