Копія
Справа № 822/699/13-а
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 лютого 2013 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Майстер П.М. розглянув у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головдержавтотрансінспекції у Хмельницькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, в якому просить стягнути з відповідача фінансову санкцію в розмірі 510 грн.
В обґрунтування своїх вимог вказує, що під час проведення перевірки 07.06.2012 року транспортного засобу DAEWOO Lanos, державний номерний знак НОМЕР_1, встановлено порушення відповідачем вимог Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: експлуатація легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки, посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.
На адресу суду 12.02.2013 року повернувся конверт, який був надісланий відповідачу за адресою АДРЕСА_1, з поштовою відміткою "за закінченням терміну зберігання". Відповідно до ч.11 ст.35 КАС України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовна заява обґрунтована та підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про автомобільний транспорт", загальне державне регулювання діяльності автомобільного транспорту здійснює Кабінет Міністрів України відповідно до своїх повноважень. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері автомобільного транспорту, забезпечує: формування та реалізацію державної політики у сфері автомобільного транспорту; нормативно-правове регулювання; визначення пріоритетних напрямів розвитку автомобільного транспорту. Реалізація державної політики у сфері автомобільного транспорту здійснюється через центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
Статтею 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
З матеріалів справи вбачається, що працівниками ТУ ГДІАТ у Хмельницькій області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт, за результатами якої складено акт від 07.06.2012 року № 031814 та винесено постанову № 151224 від 06.08.2012 року про застосування фінансових санкцій в сумі 510 грн.
26 вересня 2012 року Хмельницьким окружним адміністративним судом прийнято рішення по справі № 2270/5726/12 за позовом ОСОБА_1 до відділу ліцензування Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Хмельницькій області про скасування постанови № 151224 від 06.08.2012 року, яким у задоволенні позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 відмовлено.
Ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 13.11.2012 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без задоволення, а постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 26.09.2012 року, - без змін.
В силу ч.1 ст. 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Відповідно до ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за: експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З врахуванням наведеного, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Крім того, ухвалою суду по даній справі від 05.02.2013 року на підставі ст. 88 КАС України задоволено клопотання позивача та відстрочено сплату судового збору до прийняття рішення по справі.
Частиною 4 ст. 94 КАС України передбачено, що у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 161 КАС України, під час прийняття постанови суд вирішує питання розподілу між сторонами судових витрат.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру справляється збір у розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Таким чином, з позивача необхідно стягнути судовий збір в сумі 114 грн. 70 коп., який підлягав сплаті при зверненні до суду.
Керуючись ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", ст.ст. 6, 14, 71, 86, 94, 99, 104, 183-2 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код - НОМЕР_2) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області в дохід Державного бюджету України фінансову санкцію в сумі 510,00 грн. (п'ятсот десять гривень 00 коп.).
Стягнути з Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (м. Київ, Проспект Перемоги, 14) на користь Державного бюджету України (отримувач коштів: УК у м. Хмельницькому/м. Хмельницький/22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38045529; банк отримувача: ГУДКСУ у Хмельницькій області; код банку отримувача (МФО): 815013; рахунок отримувача: 31217206784002, код класифікації доходів бюджету: 22030001 судовий збір в сумі 114,70 грн. (сто чотирнадцять гривень 70 коп.).
Постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/ "Згідно з оригіналом" Суддя П.М. Майстер