Головуючий у 1 інстанції - Воробйова І.В.
Суддя-доповідач - Попов В.В.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 лютого 2013 року справа №0503/5804/2012 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого Попова В.В.,
суддів Лях О.П., Нікуліна О.А.
розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Відділу Державної виконавчої служби Артемівського міськрайонного управління юстиції Головного управління юстиції у Донецькій області на постанову Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 11 вересня 2012 р. у справі № 0503/5804/2012 за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Артемівську та Артемівському районі Донецької області до Відділу Державної виконавчої служби Артемівського міськрайонного управління юстиції Головного управління юстиції у Донецькій області про визнання дій державного виконавця незаконними та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження,-
В С Т А Н О В И В :
Постановою Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 11 вересня 2012 р. у справі № 0503/5804/2012 позовні вимоги Управління Пенсійного Фонду України в м.Артемівську та Артемівському районі Донецької області до відділу державної виконавчої служби Артемівського міськрайнного управління юстиції Донецької області про визнання дій державного виконавця незаконними та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 01 червня 2012 року ВП 32949122 - задоволено.
Визнано незаконними дії державного виконавця відділу державної виконавчої служби Артемівського міськрайонного управління юстиції щодо винесення постанови про відкриття виконавчого провадження від 01 червня 2012 року ВП 32949122.
Скасовано постанову державного виконавця відділу державної виконавчої служби Артемівського міськрайонного управління юстиції про відкриття виконавчого провадження від 01 червня 2012 року ВП 32949122.
Не погоджуючись із прийнятим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати вищевказану постанову та прийняти нову про відмову в задоволенні позову.
Мотивами апеляційної скарги особа, яка її подала, зазначає порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, а також невідповідність висновків суду обставинам справи та неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді - доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Між сторонами немає розбіжностей щодо обставин справи встановлених судом першої інстанції.
Згідно ч. 1 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено та підтверджено матеріалами справи, що постановою від 01 червня 2012 року державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Артемівського міськрайонного управління юстиції було відкрито виконавче провадження ВП 32949122 на підставі виконавчого листа Артемівського міськрайонного суду Донецької області № 2-а-4678/08-2011 р., виданого 16.05.2012 року, про зобов'язання позивача здійснити перерахунок основної та додаткової пенсії по інвалідності ОСОБА_2 з 01.12.2007 року.
Цією ж постановою боржникові було запропоновано у семиденний строк з дня винесення постанови добровільно виконати її.
Постанову про відкриття виконавчого провадження від 01 червня 2012 року позивачем було отримано 13 червня 2012 року, за вхідним № 1753/01-61, про що свідчить штамп вхідної кореспонденції на супровідному листі відповідача від 05 червня 2012 року № 34442-43.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхня права, свободи чи інтереси, а також, якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про виконавче провадження" від 21.04.1999 № 606-ХІУ у редакції, яка діє з 09 березня 2011 року, примусове виконання рішень покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.
Відповідно до наявних в матеріалах справи документів, постановою від 21 лютого 2012 року було відкрито виконавче провадження, отже, строк виконання цього виконавчого документу не збіг.
Статтею.21 ЗУ "Про виконавче провадження" встановлено підвідомчість виконавчих проваджень відділам примусово виконання рішень.
Частиною 2 ст.21 цього Закону передбачено, що на відділ примусового виконання рішень управлінь державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головного управління юстиції в області, містах Києві та Севастополі покладається виконання рішень, за якими:
1) боржниками є територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади, місцеві суди, міські, районні або селищні ради чи районні державні адміністрації та структурні підрозділи, міські, районні, міжрайонні, інші прирівняні до них прокуратур військові прокуратури гарнізонів, інші територіальні підрозділи органів державної влад и та їх посадові особи;
2) сума зобов'язання становить від трьох до десяти мільйонів гривень або еквівалентну суму в іноземній валюті.
Відповідно до вимог частин 1.3 статті 21 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" від 17.03.2011 р. територіальні органи центрального органу виконавчої влади утворюються як юридичні особи публічного права в межах граничної чисельності державних службовців та працівників центрального органу виконавчої влади і коштів, передбачених на його утримання, ліквідовуються, реорганізовуються за поданням міністра, який спрямовує та координує діяльність центрального органу виконавчої влади Кабінетом Міністрів України. Територіальні органи центрального органу виконавчої влади діють на підставі положень, що затверджуються керівником центрального органу виконавчої влади.
Згідно з пунктом 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 384/2011, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра соціальної політики України.
Відповідно до пункту 7 Положення. Пенсійний фонд України здійснює повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Постановою правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002 р. № 8-2, в редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 25 лютого 2008 р. № 5, затверджено Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах районах у містах. Згідно із підпунктом 1.3 цього Положення управління Пенсійного фонду України районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням » Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду.
З огляду на зазначене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що наявними в матеріалах справи документами підтверджено наявність у позивача статусу територіального підрозділу центральних органів виконавчої влади та порушення з боку відповідача підвідомчості виконавчих проваджень, встановленої статтею 21 Закону України "Про виконавче провадження".
Згідно зі п. 1 ч. 1 ст. 198 , ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 184, 195, 197, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Відділу Державної виконавчої служби Артемівського міськрайонного управління юстиції Головного управління юстиції у Донецькій області на постанову Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 11 вересня 2012 р. у справі № 0503/5804/2012 - залишити без задоволення.
Постанову Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 11 вересня 2012 р. у справі № 0503/5804/2012 - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь в справі, та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Колегія суддів : В.В. Попов
О.П.Лях
О.А.Нікулін