ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
05 лютого 2013 року № 826/1339/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Донець В.А., ознайомившись з позовною заявою
Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті КиєвідоТериторіального управління Держгірпромнагляду по Київській області та місту Києву Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Публічне акціонерне товариство "Київський завод "Радар"про скасування актів форми Н5, Н-1,ВСТАНОВИВ:
Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Києві звернулося до суду з адміністративним позовом про скасування акта спеціального розслідування нещасного випадку за формою Н-5 та акта про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом, за формою Н-1, який стався з ОСОБА_2.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу (пункт 3 частини першої). Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга).
Згідно зі статтею 106 КАС України у позовній заяві зазначаються, зокрема, перелік документів та інших матеріалів, що додаються (пункт 6 частини першої). На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів (частина друга). До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень (частина третя). Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника (частина п'ята).
Матеріали позову свідчать, що позивачем вказаних вимог КАС України не дотримано.
Так, позивач просить скасувати, в тому числі, акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом, за формою Н-1, який стався з ОСОБА_2. Також, позивачем зазначено в переліку документів та інших матеріалів, що додаються до позовної заяви про долучення до позову зазначеного акта.
Разом з тим, в матеріалах адміністративного позову відсутня копія акта про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом, за формою Н-1, який стався з ОСОБА_2.
Таким чином, позивачем не виконано вимог статті 106 КАС України щодо підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, відповідними доказами та в частині долучення до позовної заяви копії усіх документів, що приєднуються до неї.
Відповідно до частини сьомої статті 56 КАС України законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Частиною другою статті 58 КАС України встановлено, що повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють.
Як убачається з матеріалів адміністративного позову, позовна заява підписана начальником Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Києві І.Ю.Протченком, проте в матеріалах адміністративного позову відсутні докази, які підтверджують зайняття І.Ю.Протченком вказаної посади.
Згідно з частиною першою статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі наведеного, суд залишає позовну заяву без руху. Позивачеві слід подати до суду заяву на усунення недоліків позовної заяви, яка повинна відповідати статті 106 КАС України, до якої слід додати копію акта про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом, за формою Н-1, який стався з ОСОБА_2, документ, що підтверджує повноваження представника, а також доказ надіслання відповідачу та третій особі заяви на усунення недоліків з додатками.
Вказані недоліки позовної заяви позивачу необхідно усунути протягом семи днів з дня наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 105, 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
УХВАЛИВ:
Залишити позовну заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Києві без руху.
Надати позивачу сім днів з дня наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 КАС України, за яким позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені статтями 185-187 цього Кодексу.
Суддя В.А. Донець