Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Ухвала
Іменем України
Справа № 2а-10831/11/0170/24
07.02.13 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Дудкіної Т.М.,
суддів Дадінської Т.В. ,
Мунтян О.І.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Сімферополі АР Крим Державної податкової служби на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (головуючого судді Кащеєва Г.Ю. ) від 16.05.12 у справі № 2а-10831/11/0170/24
за позовом Приватного акціонерного товариства "Пента" (вул. Київська, 4,Сімферополь,Автономна Республіка Крим,95053)
до Державної податкової інспекції у м.Сімферополі АР Крим Державної податкової служби (вул. М.Залки,1/9,Сімферополь,Автономна Республіка Крим,95053)
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Приватне акціонерне товариство "Пента" звернулося до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з позовом до Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення ДПІ у м. Сімферополі АР Крим ДПС від 08.08.2011 року № 0021281501, після уточнення, в частині застосування штрафних санкцій у сумі 1019 грн.
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 16.05.2012 року адміністративний позов задоволений повністю. Визнано протиправним та скасоване податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим Державної податкової служби від 08.08.2011 року № 0021281501 в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1019,00 грн.
Вирішене питання про судові витрати.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, просить постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 16.05.2012 скасувати, прийняти нову постанову про відмову у задоволенні позову.
Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції при ухваленні постанови були порушені норми матеріального і процесуального права.
Представники сторін в судове засідання не з'явились, про дату, час та місце судового розгляду сповіщені належним чином та своєчасно.
Згідно з п.2 частини 1 статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання сторін, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду справи, є підставою для розгляду справи в порядку письмового провадження.
Колегія суддів, вивчивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши правову оцінку обставин у справі та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Задовольняючи позов, суд першої інстанції обґрунтував своє рішення посиланням на безпідставність податкового органу у нарахуванні штрафних санкцій з огляду на приписи п.7 підрозділу ХХ "Інші перехідні положення" Податкового кодексу України.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції та зазначає наступне.
Приватне акціонерне товариство "Пента" є юридичною особою, зареєстроване платником податків,
Як встановлено судом першої інстанції, 05.05.2011 року ПАТ "Пента" кур'єрською службою доставки ПП "Флай Пост Експрес" направлено на адресу відповідача декларацію з податку на прибуток за 1 квартал 2011 року.
Повідомленням відповідача від 12.05.2011 року вих. № 19150/70/28-1 позивача було повідомлено про те, що надана декларація з податку на прибуток підприємства за 1 квартал 2011 року не визнана податковою звітністю відповідно до ст.ст. 48,49 Податкового кодексу України, у зв'язку з тим, що у даній декларації не достовірно заповнений обов'язковий реквізит - код виду економічної діяльності.
27.05.2011 року ДПІ у м. Сімферополі АР Крим ДПС проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на прибуток за звітний податковий період за 1 квартал 2011 року. Перевіркою встановлено порушення п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПК України - не подано податкову декларацію з податку на прибуток за 1 квартал 2011 року (граничний строк подання декларації - 10.05.2011 року, фактично декларація не подана).
За результатами перевірки складений акт камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток від 27.05.2011 року № 6824/15-1/22278173.
На підставі акту перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення - рішення від 08.08.2011 року № 0021281501, яким до позивача застосовані штрафні санкції в розмірі 1020,00 грн.
Відповідно до п. 48.1. ст. 48 ПК України податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями пункту 46.5 статті 46 цього Кодексу та чинному на час її подання. Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов'язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору.
Обов'язкові реквізити, які повинна містити декларація, визначені п. 48.3., 48.4, 48.5 ст. 48 ПК України.
Пунктом 49.1 ст. 49 ПК України передбачено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.
Способи подання декларації визначені п.49.3 ст.49 ПК України, зокрема, надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.
Відповідно до п. 49.8 ст. 49 ПК України, прийняття податкової декларації є обов'язком органу державної податкової служби. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48. 4 ст. 48 цього Кодексу.
Згідно з п. 49.9 ст. 49 ПК України, за умови дотримання платником податків вимог цієї статті посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана зареєструвати податкову декларацію платника датою її фактичного отримання органом державної податкової служби.
Відповідно до п. 48.7. ст. 48 Податкового кодексу України податкова звітність, складена з порушенням норм цієї статті, не вважається податковою декларацією.
Повноваження податкового органу, що дозволяють відмовити в прийнятті податкової декларації встановлені п. 49.11 ст. 49 ПК України.
Згідно з п. 49.11 ПК України, у разі подання платником податків до органу державної податкової служби податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 ст. 48 цього Кодексу, такий орган державної податкової служби зобов'язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови: у разі отримання такої податкової декларації, надісланої поштою або засобами електронного зв'язку, - протягом п'яти робочих днів з дня її отримання; у разі отримання такої податкової декларації особисто від платника податку або його представника - протягом трьох робочих днів з дня її отримання.
Пунктом 49.10 ст. 49 ПК України відмова посадової особи органу державної податкової служби прийняти податкову декларацію з будь-яких причин, не визначених цією статтею, у тому числі висунення будь-яких не визначених цією статтею передумов щодо такого прийняття (включаючи зміну показників такої податкової декларації, зменшення або скасування від'ємного значення об'єктів оподаткування, сум бюджетних відшкодувань, незаконного збільшення податкових зобов'язань тощо) забороняється.
Пунктом 49.12. ст. 49 ПК України встановлено, що у разі отримання відмови органу державної податкової служби у прийнятті податкової декларації платник податків має право: подати податкову декларацію та сплатити штраф у разі порушення строку її подання; оскаржити рішення органу державної податкової служби у порядку, передбаченому статтею 56 цього Кодексу.
Підставами для неприйняття податкової звітності є недотримання вимог, встановлених статтями 48 і 49 Податкового кодексу України.
Відповідно до п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст 49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Пунктом 120.1 ст. 120 ПК України встановлено, що неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Застосування штрафних санкцій у сумі 1020,00 грн., відповідач обґрунтовує повторним порушенням позивачем норм податкового законодавства та застосування до нього штрафних санкцій за таке порушення у 2011 році.
При перевірці висновків податкового органу, судом першої інстанції встановлено, що
21.03.2011 року ДПІ у м. Сімферополі АР Крим ДПС проведено перевірку своєчасності подання позивачем податкової звітності з податку на прибуток за 2010 рік та було встановлено порушення п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПК України, п. 16.4 ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.19994 року № 334/94-ВР , а саме: не подано податкову декларацію з податку на прибуток за 2010 рік (граничний строк подання декларації - 09.02.2011 року, фактично декларація не подана).
За результатами цієї перевірки складений акт від 21.03.2011 року № 2916/15-1/22278173 та на його підставі прийнято податкове повідомлення - рішення від 30.05.2011 року № 0013821501, яким до позивача застосовано штрафні санкції у розмірі 1,00 грн. та яке оскаржене позивачем у судовому порядку.
Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 05.10.2011 року по справі № 2а-7608/11/0170/13 податкове повідомлення - рішення від 30.05.2011 року № 0013821501 визнано протиправним та скасовано. Постанова набрала законної сили 07.02.2012.
Отже, суд першої інстанції вірно встановив відсутність застосування до позивача штрафу за неподання податкової декларації у 2011 році в зв'язку з недоведеністю.
Поза увагою податкового органу залишилася та обставина, що згідно з п. 7 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень ПК України штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 01.01.2011 року по 30.06.2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.
Враховуючи ту обставину, що податкове повідомлення-рішення скасоване в судовому порядку, отже повторність у період з 01.01.2011 по 27.05.2011рр. відсутня.
Згідно з п. 113.3 ПК України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Таким чином, судом першої інстанції надано правову оцінку оскаржуваного рішення відповідача та зроблено вірний висновок про його безпідставність та необґрунтованість та як наслідок - задоволення позову.
Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують.
Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі викладеного, судова колегія дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення скарги.
Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим Державної податкової служби - залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 16.05.12 у справі № 2а-10831/11/0170/24 - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.
Ухвалу може бути оскаржено до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Повний текст судового рішення виготовлений 12.02.2013р.
Головуючий суддя підпис Т.М. Дудкіна
Судді підпис Т.В. Дадінська
підпис О.І. Мунтян
З оригіналом згідно
Головуючий суддя Т.М. Дудкіна