ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 лютого 2013 року Справа № 803/47/13-a
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Ковальчука В.Д.,
при секретарі судового засідання Ткачук І.І.,
з участю представників позивача Головатого В.П., Щербюка О.Ю., Майорової Л.В.,
представників відповідача Виш А.А., Романюка В.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Приватного акціонерного товариства "Ковельські ковбаси" до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби про скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
Приватне акціонерне товариство "Ковельські ковбаси" (далі - ПрАТ "Ковельські ковбаси", позивач, підприємство) звернулося з позовом до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби (далі - Ковельська ОДПІ, відповідач) про скасування податкових повідомлень-рішень від 06.09.2012 року №0000712300 та №0000722300.
Позовні вимоги мотивовані тим, що з 28.12.2011 року по 03.01.2012 року проводилася позапланова виїзна перевірка Приватного акціонерного товариства "Ковельські ковбаси" з питань дотримання вимог п.11.21 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість" та Порядку нарахування, виплати і використання дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №152 від 11.02.2010 року при проведенні заготівлі сільськогосподарських тварин заготівельником ОСОБА_6 за період діяльності з 01.01.2010 року по 31.12.2010 року.
За результатами перевірки складений акт №1/23-30381257 від 04.01.2012 року. Перевіркою встановлено порушення п.11.21 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість" та постанови Кабінету Міністрів України №152 від 11.02.2010 року, в результаті чого позивачем завищено податок на додану вартість, який зараховується переробним підприємством на небюджетний рахунок та занижено податок на додану вартість, який підлягає нарахуванню до сплати в бюджет на загальну суму 69 546 грн., в тому числі за квітень 2010 року на суму 966 грн., травень 2010 року на суму 1 189 грн., червень 2010 року 2010 року на суму 6 938 грн., липень 2010 року на суму 4 638 грн., серпень 2010 року на суму 1 061 грн., вересень 2010 року на суму 2 061 грн., жовтень 2010 року на суму 23 542 грн., листопад 2010 року на суму 21 758 грн., грудень 2010 року на суму 7 393 грн.
На підставі вказаного акту відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення №0000712300 від 06.09.2012 року, в зв'язку з чим підприємству збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 86 932,50 грн., з яких за основним платежем - 69 546 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями - 17 386,5 грн., а також податкове повідомлення-рішення №0000722300 від 06.09.2012 року, в зв'язку з чим підприємству зменшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість, що сплачується переробними підприємствами всіх форм власності за реалізовані ними молоко та молочну продукцію, м'ясо та м'ясопродукти в сумі 69 546 грн.
Позивач не погоджується з прийнятими Ковельською ОДПІ податковими повідомленнями-рішеннями з огляду на таке.
Підставою для прийняття згаданих податкових повідомлень-рішень було те, що ПрАТ "Ковельські ковбаси" не підтверджує факти закупівлі м'яса живою вагою у сільськогосподарських товаровиробників. Дані висновки базуються на матеріалах досудового слідства у кримінальній справі про обвинувачення ОСОБА_6, якою встановлено факти підробки документів. Позивач вважає, що актом перевірки №1/23-30381257 від 04.01.2012 року та постановою Ковельського міськрайонного суду Волинської області не встановлено фактів непоставки м'яса від сільськогосподарських товаровиробників на ПрАТ "Ковельські ковбаси", а встановлені лише факти підробки документів ОСОБА_6 Також зазначає, що податковий орган не встановив причетність товариства до підробки документів та не довів безтоварність операцій. Відтак, оскільки фактично господарські операції по закупівлі м'яса в живій вазі відбулися, кошти товариством за придбану продукцію сплачені, що відображено у бухгалтерському обліку, то наведені обставини підтверджують дотримання позивачем вимог п.11.21 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість" та Порядку нарахування, виплати і використання дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі. Додатково позивач вказує на те, що за дії ОСОБА_6, який вчиняв підроблення документів, підприємство відповідальності нести не може. Просить скасувати податкові повідомлення-рішення Ковельської ОДПІ від 06.09.2012 року №0000712300 та №0000722300.
31.01.2013 року представником позивача надано суду доповнення до адміністративного позову, в яких просить звернути увагу суду на суперечність висновків акту перевірки від 04.01.2012 року, де на сторінці 10 акту перевірки вказано, що згідно приймальних квитанцій, оформлених ОСОБА_6 при заготівлі сільськогосподарських тварин живою вагою, загальна сума дотацій не підтверджена матеріалами досудового слідства становить 60 255,12 грн., а вже на сторінці 12 акту перевірки податковим інспектором встановлено:
- завищення сум податкових зобов'язань по податкових деклараціях з податку на додану вартість (переробного підприємства) та заниження сум податкових зобов'язань по податкових деклараціях з податку на додану вартість (від звичайної діяльності) на загальну суму 74 623 грн.;
- завищення сум податкового кредиту по податкових деклараціях з податку на додану вартість (переробного підприємства) та заниження сум податкового кредиту по податкових деклараціях з податку на додану вартість (від звичайної діяльності) на загальну суму 5 076 грн. ;
- завищення податку на додану вартість, який зараховується переробним підприємством на небюджетний рахунок та заниження податку на додану вартість, який підлягає нарахуванню до сплати в бюджет на загальну суму 69 546 грн.
Аналізуючи сторінки 10 та 12 акту вбачаються розбіжності між сумою невиплаченої дотації в розмірі 60 255,12 грн. та сумою завищення податкових зобов'язань по податкових деклараціях з податку на додану вартість (переробного підприємства) та заниження сум податкових зобов'язань по податкових деклараціях з податку на додану вартість (від звичайної діяльності) на загальну суму 74 623 грн. Різниця відповідно становить 14 367,88 грн. Представник позивача в доповненнях до адміністративного позову також зазначає, що невідомо якими первинними документами підтверджується завищення товариством сум податкового кредиту по податкових деклараціях з податку на додану вартість (переробного підприємства) та заниження сум податкового кредиту по податкових деклараціях з податку на додану вартість (від звичайної діяльності) на суму 5 076 грн. Вважає, що вищезазначені розбіжності взагалі жодним чином не обґрунтовані. В акті перевірки нема покликання на конкретні матеріали досудового слідства, які б підтверджували порушення товариством податкового законодавства. Зважаючи на це податковим інспектором не підтверджено належними доказами наявність факту порушення позивачем податкового законодавства.
В письмовому запереченні на адміністративний позов відповідач не погодився із доводами, які викладені в позовній заяві та зазначив, що перевіркою було використано матеріали кримінальної справи №55-040-11, порушеної відносно заготівельників ПрАТ "Ковельські ковбаси" ОСОБА_7, ОСОБА_6, ОСОБА_8, ОСОБА_9 та ОСОБА_10
Згідно матеріалів кримінальної справи встановлено, що за результатами ревізії фінансово-господарської діяльності Управління агропромислового розвитку Ковельської районної державної адміністрації за 2010 рік, проведеної Контрольно-ревізійним управлінням у Волинській області (акт від 04.03.2011 року №070-22/004) виявлено, що в 2010 році ПрАТ "Ковельські ковбаси" прийнято на переробку сільськогосподарські тварини з відсутніми ветеринарними свідоцтвами та довідками, а також сільськогосподарські тварини на яких ветеринарні свідоцтва та ветеринарні довідки не відповідають видам, найменуванням та власникам зданих тварин, зазначених в накладних-актах зважування та приймальних квитанціях, та не ідентифіковані тварини, на які товариством нараховано та виплачено готівкою дотації таким товаровиробникам.
В ході перевірки встановлено, що заготівельник ОСОБА_6, з яким позивач заключив договір доручення від 11.02.2010 року щодо закупівлі ним живності (великої рогатої худоби, коней та свиней) в сільськогосподарських товаровиробників, підробив відомості на заготівлю сільськогосподарських тварин. У відомостях на закупівлю сільськогосподарської продукції в населення зазначено місце проведення закупівлі, прізвище ініціали, паспортні дані продавця, назва продукції, її кількість, ціна та сума виплачених коштів з дотацією. Виплата коштів за здану сільськогосподарську продукцію проводилась ОСОБА_11 згідно оформлених квитанцій по формі ПК-2.
За результатами проведеного спеціалістом Служби безпеки України почеркознавчого ідентифікаційного дослідження зображень усіх підписів в представлених для експертного дослідження відомостях на заготівлю сільськогосподарської продукції в населення, складених заготівельником ОСОБА_6 встановлено, що усі рукописні тексти, в тому числі підписи здавачів, виконані громадянином ОСОБА_6, а не іншою особою.
За результатами даної проведеної перевірки, в результаті не підтвердження фактів закупівлі м'яса живою вагою у сільськогосподарських товаровиробників (громадян) встановлено, що відсоток заготовленого м'яса живою вагою у сільськогосподарських товаровиробників до загального обсягу заготовленого м'яса був змінений.
В результаті зміни співвідношення обсягу заготовленого м'яса живою вагою у сільськогосподарських товаровиробників до загального обсягу заготовленого м'яса, перевіркою зроблено перерахунок сум податкових зобов'язань та податкового кредиту по податковій декларації з ПДВ переробного підприємства та по податковій декларації з ПДВ від здійснення звичайної діяльності.
Внаслідок проведеного перерахунку сум податкових зобов'язань та податкового кредиту по декларації з ПДВ переробного підприємства та по декларації з ПДВ від здійснення звичайної діяльності встановлено, що в порушення п.11.21 ст.11 Закону України від 03.04.97 року №168/97-ВР "Про податок на додану вартість" та Постановою Кабінету Міністрів України №152 від 11.02.2010 року ПрАТ «Ковельські ковбаси» завищено суму податкових зобов'язань по податкових деклараціях з ПДВ переробного підприємства та заниження сум податкових зобов'язань по податкових деклараціях з ПДВ від звичайної діяльності на загальну суму податку на додану вартість 74 623 грн. Також встановлено, що ПрАТ «Ковельські ковбаси» завищено суму податкового кредиту по податкових деклараціях з ПДВ переробного підприємства та занижено суму податкового кредиту по податкових деклараціях з ПДВ від звичайної діяльності на загальну суму ПДВ 5 076 грн., що в свою чергу призвело до завищення суми ПДВ на 69 546 грн., яка зараховується переробним підприємством на не бюджетний рахунок, та заниження суми ПДВ в розмірі 69 546 грн., яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет.
Відповідач також зазначає, що твердження позивача щодо підтвердження фактів закупівлі м'яса в живій вазі від сільськогосподарських товаровиробників та сплати їм коштів за придбану м'ясопродукцію не знайшли свого відображення, що випливає із постанови Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 26.06.2012 року по кримінальній справі №1/0306/140/12.
Враховуючи вищезазначене, відповідач просить в позові ПрАТ "Ковельські ковбаси" до Ковельської ОДПІ про скасування податкових повідомлень-рішень від 06.09.2012 року №0000712300 та №0000722300 відмовити повність.
Представники позивача в судовому засіданні повністю підтримали позовні вимоги з підстав, викладених в позовній заяві, просили адміністративний позов задовольнити повністю.
Представники відповідача в судовому засіданні просять в задоволенні адміністративного позову відмовити повністю з підстав, викладених у запереченні на адміністративний позов.
Розглянувши доводи викладені позивачем у позовній заяві та доповненні до адміністративного позову, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши подані суду письмові докази, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню. При цьому судом враховано наступне.
Судом встановлено, що в період з 28.12.2011 року по 03.01.2012 року Ковельською ОДПІ проведено позапланову виїзну перевірку Приватного акціонерного товариства "Ковельські ковбаси" з питань дотримання вимог п.11.21 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість" та Порядку нарахування, виплати і використання дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №152 від 11.02.2010 року при проведенні заготівлі сільськогосподарських тварин заготівельником ОСОБА_6 за період діяльності з 01.01.2010 року по 31.12.2010 року.
За результатами перевірки складений акт №1/23-30381257 від 04.01.2012 року. Перевіркою встановлено порушення п.11.21 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість" та постанови Кабінету Міністрів України №152 від 11.02.2010 року, в результаті чого позивачем завищено податок на додану вартість, який зараховується переробним підприємством на небюджетний рахунок та занижено податок на додану вартість, який підлягає нарахуванню до сплати в бюджет на загальну суму 69 546 грн., в тому числі за квітень 2010 року на суму 966 грн., травень 2010 року на суму 1 189 грн., червень 2010 року 2010 року на суму 6 938 грн., липень 2010 року на суму 4 638 грн., серпень 2010 року на суму 1 061 грн., вересень 2010 року на суму 2 061 грн., жовтень 2010 року на суму 23 542 грн., листопад 2010 року на суму 21 758 грн., грудень 2010 року на суму 7 393 грн.
На підставі вказаного акту відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення №0000712300 від 06.09.2012 року, в зв'язку з чим підприємству збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 86 932,50 грн., з яких за основним платежем - 69 546 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями - 17 386,5 грн., а також податкове повідомлення-рішення №0000722300 від 06.09.2012 року, в зв'язку з чим підприємству зменшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість, що сплачується переробними підприємствами всіх форм власності за реалізовані ними молоко та молочну продукцію, м'ясо та м'ясопродукти в сумі 69 546 грн.
Спірні правовідносини регулюються Законом України "Про податок на додану вартість" та Порядком нарахування, виплати і використання дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України №152 від 11.02.2010 року (далі - Порядок).
Пунктом 11.21 ст.11 Закону України "Про податок на додану вартість" визначено, що сума податку на додану вартість, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами всіх форм власності за реалізовані ними молоко та молочну продукцію, м'ясо та м'ясопродукти, у повному обсязі спрямовується виключно на виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко і м'ясо в живій вазі.
Порядок нарахування, виплати і використання зазначених коштів визначається Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 2 Порядку, для визначення розміру дотацій переробні підприємства проводять щомісяця попередній розрахунок обсягу надходження і спрямування сум податку на додану вартість, нарахованого на вартість поставлених молока, молочної продукції, м'яса та м'ясопродуктів, виготовлених з поставлених товаровиробниками молока та м'яса в живій вазі, за формою згідно з додатком 1 до Порядку. На підставі попереднього розрахунку переробне підприємство визначає суму податку на додану вартість, яка надійде під час поставки готової продукції, та суму податку на додану вартість, що нараховується (перераховується) постачальникам товарів (робіт і послуг), а також розмір дотації на гривню вартості молока та м'яса в живій вазі без урахування податку на додану вартість.
Згідно п.3 Порядку, переробні підприємства під час приймання поставлених молока та м'яса в живій вазі виписують приймальні квитанції товаровиробникам за формами ПК-1 і ПК-3 (va206400-89 ), а тим, що ведуть особисте селянське господарство, - за формами ПК-2 і ПК-3а( va206400-89 ).
У приймальних квитанціях зазначається, крім ваги і вартості молока та м'яса в живій вазі, сума податку на додану вартість, сплачена у складі вартості такої продукції, та суми дотацій, що підлягають виплаті товаровиробнику виходячи із загального обсягу закуплених молока та м'яса в живій вазі і розмір у дотації, визначеної за проведеним відповідно до пункту 2 цього Порядку попереднім розрахунком.
Сума податку на додану вартість, що підлягає зарахуванню на небюджетний рахунок, відкритий переробному підприємству в територіальному органі Державного казначейства (далі - небюджетний рахунок), визначається щомісяця відповідно до декларації з податку на додану вартість (переробного підприємства).
Відповідно до пунктів 6, 7 Порядку, переробні підприємства проводять щомісяця розрахунок дотацій згідно з додатком 2 за фактичними даними про обсяги закупленого молока та м'яса в живій вазі і зарахування на небюджетний рахунок сум податку на додану вартість. Остаточна виплата дотацій здійснюється на підставі зазначеного розрахунку та відповідно до пункту 7 згаданого Порядку.
Перерахування товаровиробникам коштів за поставлені ними молоко і м'ясо в живій вазі здійснюється за платіжними дорученнями з поточного рахунка переробного підприємства, а дотацій - з його небюджетного рахунка на окремі рахунки товаровиробників (крім тих, що ведуть особисте селянське господарство), які вони повинні відкрити в обслуговуючих банках протягом одного звітного періоду та реквізити яких повинні офіційно повідомити переробним підприємствам.
Виплата товаровиробникам, які ведуть особисте селянське господарство, коштів за поставлене ними переробному підприємству молоко та м'ясо в живій вазі, а також дотацій здійснюється у касі підприємства. Зазначена виплата може здійснюватися уповноваженими переробним підприємством особами. Для виплати дотацій готівкою переробне підприємство подає відповідному територіальному органові Державного казначейства платіжні доручення на перерахування необхідних коштів з небюджетного рахунка на свій поточний рахунок для подальшого їх отримання готівкою та внесення до каси підприємства.
Зазначена вище перевірка проводилася з використанням матеріалів кримінальної справи №55-040-11, порушеної відносно заготівельників ПрАТ "Ковельські ковбаси" ОСОБА_7, ОСОБА_6, ОСОБА_12, ОСОБА_12, ОСОБА_8, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 за результатами ревізії фінансово-господарської діяльності Управління агропромислового розвитку Ковельської районної державної адміністрації за 2010 рік, проведеної Контрольно-ревізійним управлінням у Волинській області, яке склало акт №070-22/004 від 04.03.2011 року, котрим встановлено, що протягом 2010 року ПрАТ "Ковельські ковбаси" прийнято на переробку сільськогосподарські тварини з відсутніми ветеринарними свідоцтвами та довідками, а також сільськогосподарські тварини на яких ветеринарні свідоцтва та ветеринарні довідки не відповідають видам, найменуванням та власникам зданих тварин, зазначених в накладних-актах зважування та приймальних квитанціях, та не ідентифіковані тварини, на які товариством нараховано та виплачено готівкою дотації таким товаровиробникам.
26.06.2012 року постановою Ковельського міськрайонного суду Волинської області у справі №1/0306/140/12 про обвинувачення ОСОБА_6 у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст. 358 ч.2, 3 та 191 ч. 1, яка набрала законної сили 04.07.2012 року, встановлено наступне.
Для закупівлі сільськогосподарських тварин в живій вазі та здійснення виплат дотацій товаровиробникам, які ведуть селянське господарство, головою правління ЗАТ "Ковельські ковбаси" укладено договір доручення №4 від 11.02.2010 року. Згідно умов даного договору доручення, Головатий В.П. від імені ЗАТ «Ковельські ковбаси» (в даний час товариство перейменоване у ПрАТ "Ковельські ковбаси"), як довіритель доручив повіреному ОСОБА_6 особисто закупити за договірними цінами за готівку від імені і за рахунок довірителя живність (велику рогату худобу, свині, коні) та за три дні до дати закінчення даного договору, або ж дати його дострокового припинення передати закуплену живність довірителю, надати звіт встановленої форми та підтверджуючі документи, повернути в касу довірителя грошові кошти, на витрату яких відсутні підтверджуючі документи, або вони витрачені не за призначенням довірителя, виконуючи при цьому вимоги Постанови Кабінету міністрів України №152 від 11.02.2010 року (якою затверджений Порядок нарахування, виплати і використання дотацій с/г товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі під час реалізації п.11.21 ст. 11 Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від 03.04.1997 року. та доповненнями).
На виконання умов укладеного договору доручення ОСОБА_6 протягом 2010 року отримав під звіт із каси ЗАТ "Ковельські ковбаси" грошові кошти в сумі 1 444 357 грн. 52 коп., на придбання живності (великої рогатої худоби, свиней, коней), що підтверджується довідкою зустрічної звірки ПрАТ «Ковельські ковбаси» №070-22/024 від 01.03.2011 року Контрольно-ревізійного управління в Волинській області, щодо документального підтвердження виду, обсягу і якості господарських операцій та достовірності даних, поданих до Управління АПР Ковельської РДА про використання сум податку на додану вартість, що спрямовується на виплату дотацій за 2010 рік.
З отриманих в касі під звіт коштів, ОСОБА_6 витратив в 2010 році 1 022 225 грн. 98 коп. на придбання в населення сільськогосподарських тварин живою вагою, в тому числі 50 150 грн. 33 коп., ввірених йому ЗАТ "Ковельські ковбаси" на виплату дотацій сільськогосподарським виробникам живості. Придбану живність ОСОБА_6 здав ЗАТ "Ковельські ковбаси", що підтверджено видатковими касовими ордерами та приймальними квитанціями на закупку худоби, птиці та кроликів у господарських колгоспників, робітників, службовців й інших громадян, складеними в 2010 році працівниками бухгалтерії ЗАТ «Ковельські ковбаси», відомостями на закупівлю сільськогосподарської продукції в населення, складеними самим ОСОБА_6, накладними-актами відваги, складеними старшим майстром-технологом ЗАТ "Ковельські ковбаси" ОСОБА_13
Ковельським міськрайонним судом Волинської області в постанові від 26.06.2012 року встановлено, що ОСОБА_6 підробив документи ЗАТ "Ковельські ковбаси", а саме: відомості на закупівлю сільськогосподарської продукції в населення та приймальні квитанції, шляхом внесення до них недостовірних даних, а також шляхом власноручного виконання в цих документах підписів від імені таких товаровиробників живності - з метою подальшої видачі цих документів в бухгалтерію ЗАТ "Ковельські ковбаси" для звіту про придбану живність, що дало йому право відзвітуватись перед ЗАТ "Ковельські ковбаси" про виплату 50 150 грн. 33 коп. коштів дотації товаровиробникам закупленої живності, вказаним у вищенаведених підроблених ним відомостях та приймальних квитанціях, які в дійсності такі дотаційні кошти не отримували і не були товаровиробниками закупленої ним живності. Згадані дотаційні кошти ОСОБА_6 фактично розтратив, діючи на користь невстановлених в ході слідства осіб.
ОСОБА_6 під час розгляду Ковельським міськрайонним судом Волинської області кримінальної справи №1/0306/140/12 свою вину визнав та показав суду, що власноручно ставив підписи в приймальних квитанціях та відомостях на закупівлю с/г продукції замість тих осіб, які здавали фактично йому живність і надавали довідки із сільських рад. Додатково пояснив, що підписи поставив тому, що йому необхідно було здати відомості в бухгалтерію ЗАТ "Ковельські ковбаси" для звіту разом з іншими необхідними документами.
Суд враховує те, що саме ОСОБА_6 ніс відповідальність за достовірність даних, вказаних ним у відомостях на закупівлю сільськогосподарських тварин в населення, накладних - актах відважування та приймальних квитанціях. Він повинен був заготовити живність у відповідності до договору доручення №4 від 11.02.2010 року, виконуючи при цьому вимоги постанови Кабінету Міністрів України №152 від 11.02.2010 року під час належного та достовірного оформлення первинних документів. Підроблені в 2010 році ОСОБА_6 відомості на закупівлю сільськогосподарської продукції в населення та приймальні квитанції носили для працівників бухгалтерії ЗАТ "Ковельські ковбаси" правдивий характер, так як останні не були обізнані із злочинними намірами ОСОБА_6, через що ЗАТ "Ковельські ковбаси" в 2010 році на підставі таких підроблених документів віднесло належну до сплати суму податку на додану вартість, що підлягає зарахуванню на небюджетний рахунок, відкритий переробному підприємству в територіальному органі Державного казначейства. Суд бере до уваги те, що фактична поставка м'яса в живій вазі на ПрАТ "Ковельські ковбаси" відбулася, проте закуплена не в тих осіб, які зазначені у відомостях на закупівлю сільськогосподарської продукції в населення та приймальних квитанціях, кошти згідно договору доручення перераховані заготівельнику ОСОБА_6, який і зобов'язувався здійснити виплату дотацій, які зазначені в приймальних квитанціях.
Отже, підробка документів ОСОБА_6, встановлена під час розгляду кримінальної справи №1/0306/140/12 Ковельським міськрайонним судом Волинської області не може бути доказом порушення податкового та бухгалтерського обліку ПрАТ "Ковельські ковбаси".
Крім того, суд звертає увагу на те, що на сторінці 10 акту перевірки вказано, що згідно приймальних квитанцій, оформлених ОСОБА_6 при заготівлі сільськогосподарських тварин живою вагою, загальна сума дотацій не підтверджена матеріалами досудового слідства становить 60 255,12 грн., проте під час розгляду кримінальної справи №1/0306/140/12 Ковельським міськрайонним судом Волинської області встановлено, що загальна сума дотаційних коштів, які фактично розтратив ОСОБА_6 діючи на користь невстановлених в ході слідства осіб становить 50 150,33 грн. Також згідно додатку 3 до акту перевірки - розрахунок відсотку заготовленого м'яса живою вагою у сільськогосподарських товаровиробників до загального обсягу заготовленого м'яса в графі "не підтвердж. жива вага" за листопад 2010 року становить 99 875,96 грн., а в додатку 2 до акту перевірки - реєстр відомостей на закупівлю сільськогосподарської продукції та приймальних квитанцій по заготівельнику ПрАТ "Ковельські ковбаси" - ОСОБА_6, не підтверджених матеріалами досудового слідства за 2010 року в графі 9 "закупівельна вартість" за листопад 2010 року становить 93 451,98 грн. Згадана обставина свідчить про суперечність доказів, які встановлені матеріалами досудового слідства та під час розгляду кримінальної справи №1/0306/140/12.
Відповідно до ч.1 ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з ч.ч.1, 2 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ч.2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
На думку суду податковий орган не довів вину позивача в неправильному формуванні бухгалтерського та податкового обліку, а висновки органу державної податкової служби про порушення вимог податкового законодавства не можуть обґрунтовуватися матеріалами досудового слідства відділу податкової міліції, які на час закінчення проведення перевірки не оцінені судом, що розглядав кримінальну справу.
На підставі зазначених вище обставин, суд прийшов до висновку, що позивачем не було допущено порушення вимог п.11.21 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість" та Порядку нарахування, виплати і використання дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №152 від 11.02.2010 року, що свідчить про відсутність підстав для збільшення суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 86 932,50 грн., з яких за основним платежем - 69 546 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями - 17 386,5 грн., а також зменшення суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість, що сплачується переробними підприємствами всіх форм власності за реалізовані ними молоко та молочну продукцію, м'ясо та м'ясопродукти в сумі 69 546 грн.
Враховуючи все вищевикладене, суд вважає позовні вимоги позивача обґрунтованими та такими, які підлягають до задоволення.
Приймаючи рішення у даній справі, суд виходить із повноважень, визначених суду частиною 2 статті 162 КАС України, а саме: у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про скасування рішення суб'єкта владних повноважень, попередньо визнавши його протиправним. Тому адміністративний позов підлягає задоволенню шляхом визнання протиправними і скасування податкових повідомлень-рішень Ковельської ОДПІ від 06.09.2012 року №0000712300 та №0000722300.
Керуючись частиною 3 статті 160, статтею 163 КАС України, на підставі Закону України "Про податок на додану вартість", постанови Кабінету Міністрів України №152 від 11.02.2010 року "Про затвердження Порядку нарахування, виплати і використання дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі", суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби від 06.09.2012 року №0000712300 та №0000722300.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої буде виготовлено 11 лютого 2013 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий В.Д. Ковальчук