Постанова № 29236684, 04.02.2013, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
04.02.2013
Номер справи
801/856/13-а
Номер документу
29236684
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

04 лютого 2013 р. (12:01) Справа №801/856/13-а

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Дудіна С. О., при секретарі Сидельовій М. В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Кримського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері Автономної Республіки Крим в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі її структурного підрозділу - Територіального управління Головної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим

до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення 1700,00 грн.,

за участю представників:

прокуратури - Блохіна Г. В., довіреність № наказ № 2561п від 18.10.11, посвідчення № 003449;

позивача (Головної державної інспекції на автомобільному транспорті) - Ліхачов А. М., довіреність № б/н від 22.01.13, посвідчення № 0285;

позивача (Територіального управління Головної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим) - не з'явився;

відповідача - не з'явився;

Суть справи: Кримський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі її структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим та просить стягнути з фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 1700,00 грн. штрафу.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 18.01.2013р. було відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче засідання, справа призначена до судового розгляду.

Позовні вимоги обґрунтовані виявленими у відповідача порушеннями - відсутності всіх передбачених ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт" документів, а саме: схеми маршруту, розкладу руху, таблиці вартості проїзду у вигляді фотокопії паспорту маршруту. Крім того, обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги прокурор посилається на положення п. 28, 32 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567, з яких впливає, що несплата відповідачем застосованих до нього фінансових санкцій до бюджету, а також не оскарження такого застосування має своїм наслідком стягнення таких сум в судовому порядку.

У судовому засіданні представник позивача та прокуратури підтримали поданий позов та просили суд його задовольнити в повному обсязі.

Відповідач письмових заперечень на адміністративний позов суду під час судового розгляду справи не надав. Явку представника у судове засідання не забезпечив, про час та місце розгляду справи був сповіщений належним чином рекомендованою кореспонденцією.

Приймаючи до уваги те, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, враховуючи, що адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, суд вважає за можливе на підставі ч. 6 ст. 71, ст. 128 КАС України розглянути справу за наявними в ній матеріалами.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, суд

ВСТАНОВИВ:

11.05.2012р. Територіальним управлінням Головної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим була проведена перевірка додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої був складений акт №031420 (а.с. 7).

Згідно зазначеного акта перевірки транспортного засобу Mercedes-Benz, номер НОМЕР_2, водій - ОСОБА_1, під час перевірки виявлене порушення ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт" у вигляді відсутності необхідних документів, а саме: ліцензійної картки, схеми маршруту, розкладу руху, таблиці вартості проїзду.

Згідно доповідної записки від 14.05.2012 р. транспортний засіб належить ОСОБА_4, але фактично їм розпоряджається ОСОБА_1, який на момент перевірки був водієм даного транспортного засобу.

29.05.2012р. Територіальним управлінням Головної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим була прийнята постанова про застосування фінансових санкцій до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 в розмірі 1700,00 грн. відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» (а.с. 14).

Несплата відповідачем в добровільному порядку вказаного штрафу стало підставою для звернення до суду з позовом у цій справі.

Згідно з п.1 положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року за № 1190 «Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті», Головна державна інспекція на автомобільному транспорті України, є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту і зв'язку України і йому підпорядковується.

На підставі п.4 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністра транспорту і зв'язку України від 14.12.2005 року за №888, основними завданнями її територіальних управлінь, наряду з іншим, є, зокрема, здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування.

Згідно із п.5 цього Положення, територіальні управління, відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні, здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезення пасажирів і вантажів; дотримання вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, яким встановлено, що процедура здійснення державного контролю Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті України за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять свою діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Згідно з п. 20,21,23 Порядку, при виявленні при перевірці порушень вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт, складаються акти реагування, наведені у додатках 2,3,4 до Порядку.

Згідно зі ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для регулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України. Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, -штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

При цьому під автомобільним перевізником, згідно зі статтею 1 Закону, розуміється фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.

Таким чином, штраф застосований позивачем відповідно до законодавчо закріплених положень.

Всупереч положенням ст. ст. 69-71 КАС України відповідачем на надано під час розгляду справи доказів оскарження зазначеного рішення або сплати штрафу в добровільному порядку, у зв'язку з чим суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню, як обґрунтовані та підтверджені належними доказами.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Вступна та резолютивна частини постанови оголошені в судовому засіданні 04.02.2013р. Повний текст постанови складений та підписаний 11.02.2013р.

Керуючись ст. ст. 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України (р/р 31110106700015 в УДКСУ у м. Сімферополь АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 37940108, код бюджетної класифікації доходів 21081100 «Адміністративні штрафи і інші санкції») фінансові санкції в сумі 1700,00 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Дудін С.О.