УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"16" жовтня 2012 р. справа № 2а/0470/6634/11 Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Олефіренко Н.А.
суддів: Туркіної Л.П. Щербака А.А.
за участю секретаря судового засідання: Кязимової Д.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні
апеляційну скаргу Комунального позашкільного мистецького навчального закладу "Криворізька міська музична школа №7"
на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17 листопада 2011 року
у справі за позовом Комунального позашкільного мистецького навчального закладу "Криворізька міська музична школа №7"
до Контрольно-ревізійного відділу в місті Кривому Розі Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області
про визнання дій неправомірними,
В С Т А Н О В И В:
Комунальний позашкільний мистецький навчальний заклад "Криворізька міська музична школа №7" звернувся до суду з позовом до Контрольно-ревізійного відділу в місті Кривому Розі Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області про визнання дій неправомірними у частині зобов'язання відшкодувати суми зайво нарахованої та сплаченої заробітної плати на загальну суму 4671,07 гривень, яка виникла внаслідок нарахування та виплати заробітної плати сумісникам за фактично невідпрацьований час та без документального підтвердження фактично виконаної ними роботи в канікулярний період (червень - серпень 2009 та 2010 років), в частині відшкодування зайво перерахованих внесків до загальнообов'язкових соціальних фондів на загальну суму 2263, 65 гривень, яка виникла внаслідок зайвого нарахування та виплати заробітної плати працівникам закладу, в частині відшкодування суми зайво нарахованих та виплачених відпускних на суму 759, 13 гривень, яка виникла внаслідок зайвого нарахування та виплати заробітної плати працівникам закладу, скасувати частково обов'язкові вимоги від 17 березня 2011 року 2011 року №11-28/806 в частині вимог: п. 8 у частині відшкодування суми зайво нарахованої та сплаченої заробітної плати на загальну суму 4671,07 гривень, яка виникла внаслідок нарахування та виплати заробітної плати сумісникам за фактично невідпрацьований час та без документального підтвердження фактично виконаної ними роботи в канікулярний період (червень - серпень 2009 та 2010 років), п. 9 у частині відшкодування зайво перерахованих внесків до загальнообов'язкових соціальних фондів на загальну суму 2263, 65 гривень, яка виникла внаслідок зайвого нарахування та виплати заробітної плати працівникам закладу, п.10 у частині відшкодування суми зайво нарахованих та виплачених відпускних на суму 759, 13 гривень, яка виникла внаслідок зайвого нарахування та виплати заробітної плати працівникам закладу.
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17 листопада 2011 року у задоволенні адміністративного позову комунального позашкільного мистецького навчального закладу "Криворізька міська музична школа №7" відмовлено у повному обсязі.
Не погодившись з постановою суду, позивач подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права просив скасувати постанову суду.
За клопотанням відповідача, в порядку приписів ст. 55 КАС України, здійснено заміну відповідача - Контрольно-ревізійного відділу в місті Кривому Розі Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області на його правонаступником -Державна фінансова інспекція в Дніпропетровській області.
Перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги та заявлених вимог, дослідивши матеріали справи, суд апеляційної інстанції вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідачем проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності відповідача за період з 01 жовтня 2008 року по 31 грудня 2010 року та виявлено ряд порушень чинного законодавства. За результатами перевірки складено акт від 18 лютого 2011 року № 11-19/016.
Зокрема, були виявлені такі порушення законодавства про працю, а саме: порушення положень Постанови Кабінету Міністрів України від 03 квітня 1993 року № 245 "Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій" (оплата праці викладачам-сумісниками за невідпрацьований ними час).
Відповідач направив на адресу позивача вимогу № 11-28/806 від 17.03.2011 року про усунення цього порушення.
За змістом пп. 2, 3 постанови Ради Міністрів СРСР «Про порядок і умови суміщення професій (посад)»від 4 грудня 1981 року №1145 та ст. 105 Кодексу законів про працю України суміщення професій (посад) передбачає виконання працівником поряд зі своєю основною роботою, передбаченою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) і виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи на одному і тому самому підприємстві за згодою працівника протягом встановленої законодавством тривалості робочого дня.
Головною передумовою суміщення професій (посад) є наявність вакансії суміщуваної професії (посади) в штатному розписі.
Суміщення професій (посад) дозволяється, як правило, в межах тієї ж категорії персоналу, до якої відноситься даний працівник.
Відповідно до п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказами Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28 червня 1993 року, сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 94 КЗпП України заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Відповідно до ч. З ст. 94 КЗпП України питання державного і договірного регулювання оплати праці, прав працівників на оплату праці та їх захисту визначаються цим Кодексом, Законом України "Про оплату праці" та іншими нормативно-правовими актами.
Згідно з ч. 1 ст. 102 КЗпП України працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.
Відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону України "Про оплату праці" умови розміру оплати праці працівників установ та організацій, що фінансуються з бюджету визначаються Кабінетом Міністрів України, крім випадку, передбаченого частиною першою статті 10 цього Закону.
Порядок роботи за сумісництвом та умови оплати праці установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, визначено Постановою Кабінету Міністрів України № 245 від 03 квітня 1993 року "Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій" та Постановою Кабінету Міністрів України № 1298 від 30 серпня 2002 року "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери".
Постановою Кабінету Міністрів України № 245 від 03 квітня 1993 року "Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій" встановлено, що робітники, спеціалісти і службовці державних підприємств, установ і організацій мають право працювати за сумісництвом, тобто виконувати, крім своєї основної, іншу роботу на умовах трудового договору. На умовах сумісництва працівники можуть працювати на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина у вільний від основної роботи час. При цьому тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.
Частиною 2 статті 2 Закону України «Про контрольно-ревізійну службу в Україні»встановлено, що державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування. Інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.
За наведених вище обставин, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про необґрунтованість позовних вимог і відмову у їх задоволенні.
Доводи апеляційної скарги зазначених висновків суду не спростовують і не дають підстав для висновку, що судом при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Комунального позашкільного мистецького навчального закладу "Криворізька міська музична школа №7"--залишити без задоволення
Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17 листопада 2011 року - залишити без змін.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий: Н.А. Олефіренко
Суддя: Л.П. Туркіна
Суддя: А.А. Щербак