Ухвала суду № 29228661, 28.01.2013, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.01.2013
Номер справи
2а-11290/10/4/0170
Номер документу
29228661
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

Справа № 2а-11290/10/4/0170

28.01.13 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Цикуренка А.С.,

суддів Дудкіної Т.М. ,

Іщенко Г.М.

секретар судового засідання Бражникова Ю.В.

за участю сторін:

представник позивача, Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів - не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,

представник відповідача, Управління Державної служби охорони при Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим - Нікольська Яна Олександрівна, довіреність № 17/1-2-2825/Тр від 18.07.12

розглянувши матеріали справи № 2а-11290/10/4/0170 за апеляційною скаргою Управління Державної служби охорони при Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Циганова Г.Ю. ) від 06.09.12

за позовом Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів (вул. Крилова, 133, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим,95001)

до Управління Державної служби охорони при Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим (вул. Міллера, 4, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим,95013)

про стягнення,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 06.09.12 у справі №2а-11290/10/4/0170 задоволено адміністративний позов Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Управління Державної служби охорони при Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим про стягнення.

Стягнуто з Управління державної служби охорони при Головному Управлінні Міністерства Внутрішніх справ в Автономній Республіці Крим в дохід Державного бюджету м. Сімферополя заборгованість по сплаті адміністративно-господарських санкцій за незайняті інвалідами робочі місця у 2009 році у сумі 300 576,00 грн.

Не погодившись із зазначеною постановою суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою в якій ставить питання про скасування постанови Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 06.09.12 у справі №2а-11290/10/4/0170.

Позивач в судове засідання не з'явився про дату, час та місце судового розгляду сповіщені належним чином та своєчасно, про причини неявки суд не повідомив.

У судовому засіданні представник відповідача підтримав апеляційну скаргу та наполягав на її задоволенні.

Чинне законодавство не обмежує коло представників осіб, які беруть участь у справі, при апеляційному розгляді адміністративної справи.

Крім того, згідно з частиною четвертою статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

При викладених обставинах, враховуючи те, що позивач викликався в судове засідання, але в суд не з'явився, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності його представника.

На підставі та за правилами статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Доводи апеляційної скарги мотивовані тим, що судом першої інстанції порушені норми матеріального права, а також неповно з'ясовані обставини, що мають істотне значення для справи.

Кримське республіканське відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовом до управління державної служби охорони при Головному Управлінні Міністерства Внутрішніх справ в Автономній Республіці Крим про стягнення адміністративно-господарської санкції за робочі місця не зайняті інвалідами у 2009 році у розмірі 300 576,00 грн.

Стаття 19 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною 1 статтю 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідач є юридичною особою, ідентифікаційний код 08596943. (а.с.9)

Відповідно до частини першої статті 19 Закону "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" №875-XII від 21.03.1991 для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Статтею 20 Закону "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" встановлено обов'язок підприємств (об'єднань), установ і організацій (незалежно від форм власності і господарювання), де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим частиною 1 статті 19 вказаного Закону, щороку сплачувати відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (об'єднанні), установі, організації за кожне робоче місце, незайняте інвалідом.

Згідно матеріалів справи, посадовою особою позивача проведено планову виїзну перевірку виконання ст. 19, 20 Закону "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" щодо реєстрації відповідача у відділенні Фонду соціального захисту інвалідів, подання звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів, виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, сплати сум адміністративно-господарських санкцій, за наслідками перевірки складено акт від 29.06.2010 року (а.с.6-8). За даними вказаного акту середньооблікова чисельність найманих працівників облікового складу підприємства у 2009 році становила 547 осіб; працюючих інвалідів 10; кількість інвалідів, які повинні працювати 22, фонд оплати праці штатних працівників 13701 тис. грн., середньорічна заробітна плата одного працівника 25048 грн. За висновками даного акту встановлено факт несплати санкцій за 2009 рік за незайняті інвалідами робочі місця у сумі 300 576,00 грн.

Відповідно до листа Сімферопольського міського центру зайнятості вих. №05-2848 від 31.08.2010 року інформація за формою 3-ТН про наявність вільних робочих місць для працевлаштування інвалідів за період з 01.01.2008 року по 01.01.2010 року відповідачем не надавалась (а.с.35).

Відповідачем, всупереч вимог ст.71 КАС України, не надано доказів сплати сум адміністративно-господарських санкцій за 2009 рік, наявність заборгованості відповідача підтверджується матеріалами справи. При цьому слід визначити, що здійснювати функції контролю за своєчасним і повним отриманням коштів бюджетом неможливо без вживання і стягнення Фондом соціального захисту інвалідів адміністративно-господарських санкцій з підприємств, установ, організацій, які не забезпечують встановлених нормативів робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, якщо ними добровільно не сплачуються у відповідне відділення Фонду санкції за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 21.02.2012 року по справі 2а-15149/10/10/0170 відмовлено у задоволенні адміністративного позову Управлінню державної служби охорони при Головному Управлінні Міністерства Внутрішніх справ в Автономній Республіці Крим до Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів про визнання протиправними дій по нарахуванню адміністратвно-господарських санкцій на суму 300576,00 грн. за актом перевірки від 29.06.2010 року, визнання протиправним рішення про нарахування адміністративно-господарських санкцій на суму 300576,00 грн. за актом перевірки від 29.06.2010 року. (а.с.-143-149) Із зазначеної постанови вбачається, що адміністративно-господарські санкції за незабезпечення працевлаштування Управлінням державної служби охорони при Головному Управлінні Міністерства Внутрішніх справ в Автономній Республіці Крим у 2009 році на 12 робочих місць для інвалідів становлять суму 300576,00 грн., що становить розмір середньої річної заробітної плати примноженої на 12 робочих місць, на які не були працевлаштовані інваліди, а отже вказані санкції правомірно були застосовані до позивача.

Згідно відбитку штампу на постанові Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 21.02.2012 року по справі 2а-15149/10/10/0170 вона набула законної сили.

Відповідно до частини першої статті 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Правова оцінка, яку суд першої інстанції дав обставинам справи, не суперечить вимогам процесуального і матеріального права, а доводи апеляційної скарги щодо їх неправильного застосування є необґрунтованими.

Судове рішення є законним і обґрунтованим та не може бути скасовано з підстав, що наведені в апеляційній скарзі.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 198 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін. У ст. 200 КАС України наведені підстави для залишення апеляційної скарги без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

У зв'язку з чим колегія судів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального права, що є підставою для залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови без змін.

Керуючись статтями 195, 198, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Державної служби охорони при Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 06.09.12 по справі № 2а-11290/10/4/0170 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.

Повний текст судового рішення виготовлений 04 лютого 2013 р.

Головуючий суддя підпис А.С. Цикуренко

Судді підпис Т.М. Дудкіна

підпис Г.М. Іщенко

З оригіналом згідно

Головуючий суддя А.С. Цикуренко