ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 2-а – 6087/08
категорія статобліку – 65
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 вересня 2008 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Чорної В.В.
при секретарі Францкевич Ю.І.
за участі:
представника позивача Рівної В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Дніпропетровській області до Комунального підприємства «Комбінат комунальних послуг «Південний» про стягнення економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, -
ВСТАНОВИВ:
Державна інспекція з контролю за цінами в Дніпропетровській області, на виконання своїх владних повноважень, звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідача економічні санкції в сумі 7960,02 грн.
В обґрунтування адміністративного позову, позивач зазначив, що Державною інспекцією з контролю за цінами у Дніпропетровській області в ході проведення 31 серпня 2007 року перевірки Комунального підприємства «Комбінат комунальних послуг «Південний» з питань додержання дисципліни цін у 2006 році та І-му півріччі 2007 року, було встановлено факти завищення вартості комунальних послуг та стягнення їх із споживачів, в порушення норм Закону України від 24.06.2004 р. «Про житлово-комунальні послуги», Постанови КМУ від 12.07.2005 р.№560 «Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій», рішення виконкому Південної сільської ради Нікопольського району від 15.05.2006 р. № 6 «Про встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги (квартплата) комунальному підприємству «Комбінат комунальних послуг «Південний». За результатами проведеної перевірки, Державною інспекцією з контролю за цінами в Дніпропетровській області було прийнято рішення №329 від 05 вересня 2007 р. про застосування до Комунального підприємства «Комбінат комунальних послуг «Південний» економічних санкцій за порушення дисципліни цін в сумі 7960,02 грн. (2653,34 грн. необґрунтовано отриманої виручки, яка підлягає вилученню в доход державного бюджету, та 5306,68 грн. - штраф у двократному розмірі).
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити у повному обсязі, виходячи з положень норм Закону України «Про житлово-комунальні послуги», «Про ціни і ціноутворення», постанови КМУ від 12.07.2005 року №560 «Про затвердження порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і Типового договору про надання послуг» та підстав, викладених в адміністративному позові. При цьому, пояснив, що сума економічних санкцій, застосованих до відповідача, склалася з суми необґрунтовано отриманої виручки у розмірі 2652,34 грн., та штрафу в двократному розмірі необґрунтовано отриманої виручки - у сумі 5306,68 грн.
Відповідач у судове засідання двічі не з’явився. Судом на адресу державної реєстрації відповідача направлялися судові повістки, проте, поштові відправлення повернулися до суду з довідкою «Укрпошти» про відсутність адресата за зазначеною адресою. За таких обставин, враховуючи, що про зміну місцезнаходження відповідач органи державної реєстрації не повідомив, відповідних змін до Єдиного державного реєстру не вніс, суд вважає його належним чином повідомленим про час і місце розгляду справи, та розглядає справу у відсутність відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали адміністративної справи та чинне законодавство, суд доходить висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі, з наступних підстав.
Відносини у сфері житлово-комунальних послуг в Україні, а саме порядок надання житлово-комунальних послуг, від їх виробників до споживачів, визначення прав та обов’язків споживачів, виконавців, та виробників житлово-комунальних послуг, встановлення їх вартості та норм споживання, ціни/тарифу, а також, повноважень органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій та підприємств у сфері житлово-комунальних послуг регламентуються нормами Закону України «Про житлово-комунальні послуги» 24 червня 2004 р. №1875 – IV.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», до повноважень органів місцевого самоврядування, зокрема, належить встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону.
Ціни/тарифи на комунальні послуги та послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій формуються і затверджуються органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування відповідно до їхніх повноважень, визначених законом (ч.2 ст. 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).
У відповідності до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Рада міністрів Автономної республіки Крим, обласні, Київська і Севастопольська міські державні адміністрації здійснюють контроль за цінами/тарифами на житлово-комунальні послуги, та моніторинг стану розрахунків за них, забезпечують дотримання вимог законодавства у житлово-комунальній-сфері.
Державна інспекція з контролю за цінами в Дніпропетровській області є територіальним органом Державної інспекції з контролю за цінами у складі Міністерства економіки України і підпорядковується їй, основними завданнями якої є організація та здійснення контрольно-наглядових функцій з питань додержання органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів.
Відповідно до ч.1 ст.13 Закону України «Про ціни і ціноутворення», державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів. При цьому контролюється правомірність їх застосування та додержання вимог законодавства про захист економічної конкуренції.
Згідно ч.1 ст.21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», виконавець житлово-комунальних послуг зобов’язаний забезпечувати вчасно та відповідної якості надання житлово-комунальних послуг згідно з законодавством та умовами договору. В свою чергу, споживач житлово-комунальних послуг має право на зменшення розміру плати за надані послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості в порядку, визначеному договором або законодавством (ч.5 ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).
Із матеріалів справи вбачається, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Дніпропетровській областів період з 17.08.2007 р. по 31.08.2007 р.. було проведено перевірку Комунального підприємства «Комбінат комунальних послуг «Південний» з питань встановлення та застосування ним цін і тарифів по оплаті житло-комунальних послуг. В ході перевірки, виявлено факти безпідставного нарахування споживачам коштів по оплаті житлово-комунальних послуг за рахунок включення до квартплати вартості фактично не наданих послуг, та послуг, наданих не в повному обсязі, на загальну суму 2653,32 грн.
У відповідності до ч.1 ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення», вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій, підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
Тому, за результатами проведеної перевірки, Державною інспекцією з контролю за цінами в Дніпропетровській області 05 березня 2007р. прийнято рішення №329 про застосування до відповідача економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 7960,02 грн. (з яких 2653,34 грн. - необґрунтовано отримана виручка, що підлягає вилученню в доход державного бюджету, та 5306,68 грн. - штраф у двократному розмірі).
Дане рішення направлено відповідачу 17.09.2007р. для виконання у 10-денний строк (а.с. 13). У встановлений строк відповідач рішення не виконав, та в установленому порядку його не оскаржив.
Таким чином, загальна сума заборгованості КП «Комбінат комунальних послуг «Південний» перед бюджетом становить 7960,02 грн.
Відповідно до ст.ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, відповідно до ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.
Враховуючи, що відповідач доказів в спростування позовних вимог не надав, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а отже, підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 122, 160-162, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Державної інспекції з контролю за цінами в Дніпропетровській області до Комунального підприємства «Комбінат комунальних послуг «Південний» про стягнення економічних санкцій – задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства «Комбінат комунальних послуг «Південний» (р/р 26001300177206 ПІБ, МФО 305534, код ЗКПО 31164113) економічні санкції в сумі 7960,02 грн. в дохід державного бюджету (код 21081100 Відділення держказначейства Нікопольського району, на р/р 31110106700174 УДКУ в Дніпропетровській області, МФО 805012, ЗКПО 23929796).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови складений 07.09.2008 року.
Суддя В.В.Чорна