Постанова № 29158588, 12.06.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
12.06.2012
Номер справи
2а-5393/12/0170/24
Номер документу
29158588
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

12 червня 2012 р. (12:15) Справа №2а-5393/12/0170/24

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кащеєвої Г.Ю., за участю секретаря Гнатюк В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим Державної податкової служби

до Державного підприємства «Ялталіфт»

про стягнення,

за участю:

представник позивача - не з'явився,

відповідач - не з'явився

Обставини справи. До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулась Державна податкова інспекція у м. Ялта АР Крим Державної податкової служби (далі - позивач) з адміністративним позовом до Державного підприємства «Ялталіфт» (далі - відповідач) про стягнення заборгованості з податку на додану вартість в сумі 101 309,30 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані наявністю у відповідача податкового боргу, який утворився в результаті нарахування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов'язання з ПДВ та сум ПДВ за уточненими розрахунками відповідача.

Представник позивача у судове засідання, яке відбулось 14.09.2012 року не з'явився, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутністю.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце судового засідання повідомлений належним чином, правом надати заперечення не скористався, будь - яких клопотань не надсилав.

Приймаючи до уваги те, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає за можливе, керуючись положеннями ст. 128 КАС України розглянути справу за відсутністю сторін.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані сторонами докази по справі у їх сукупності, суд,-

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство «Ялталіфт» зареєстровано як юридична особа 15.06.2007 року Виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АР Крим, про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с. 8).

Відповідач перебуває на податковому обліку як платник податків у Державній податковій інспекції у м. Ялта АР Крим ДПС з 18.06.2007 року за № 12796, що підтверджується довідкою позивача від 11.05.2012 року № 1275/9/18-03 (а.с. 9).

Судом встановлено, що 30.01.2012 року позивачем проведена камеральна перевірка з питання невчасної сплати відповідачем узгоджених сум податкового зобов'язання з податку на додану вартість по декларації за серпень-вересень 2011 року.

За результатами перевірки складений акт від 30.01.2012 року № 175/15-2/35060990 (а.с. 16).

За висновками даного акту встановлено порушення відповідачем вимог Податкового кодексу України, що виявилось у порушенні термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання за уточнюючими розрахунками № 9007610146 від 16.09.2011 року та № 9008956165 від 19.10.2011 року.

Примірник акту перевірки відповідачем отримано 30.01.2012 року.

На підставі акту перевірки позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 09.02.2012 року № 0000281502, відповідно до якого до відповідача застосований штраф у розмірі 10 387,14 грн. (а.с. 15).

Зазначене податкове повідомлення - рішення отримано відповідачем 09.02.2012 року, про що свідчить підпис на корінці податкового повідомлення - рішення.

Із зазначеної суми відповідачем сплачено 3680,79 грн. Відповідачу нарахована пені в сумі 62,66 грн.

19.03.2012 року позивачем проведена камеральна перевірка з питання несвоєчасної сплати відповідачем узгоджених сум податкового зобов'язання з податку на додану вартість по декларації за жовтень-листопад 2011 року.

За результатами перевірки складений акт від 19.03.2012 року № 195/15-2/35060990 (а.с. 22).

Примірник акту перевірки відповідачем отримано 20.03.2012 року.

За висновками даного акту встановлено порушення відповідачем вимог Податкового кодексу України, що виявилось у порушенні термінів сплаті узгодженого податкового зобов'язання за уточнюючими розрахунками № 901304009 від 17.11.2011 року, № 90113041698 від 03.01.2012 року.

На підставі акту перевірки позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 21.03.2012 року № 0000671502, відповідно до якого до відповідача застосований штраф у розмірі 11 070,40 грн. (а.с. 21).

Зазначене податкове повідомлення - рішення отримано відповідачем 21.03.2012 року, про що свідчить підпис на корінці податкового повідомлення - рішення.

10.04.2012 року позивачем проведена камеральна перевірка з питання невчасної сплати відповідачем узгоджених сум податкового зобов'язання з податку на додану вартість по декларації за грудень 2011 року.

За результатами перевірки складений акт від 10.04.2012 року № 446/15-02/35060990 (а.с. 24).

За висновками даного акту встановлено порушення відповідачем вимог податкового кодексу України, що виявилось у порушенні термінів сплаті узгодженого податкового зобов'язання за уточнюючим розрахунком № 9013698129 від 18.01.2012 року.

На підставі акту перевірки позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 19.04.2012 року № 0000921502, відповідно до якого до відповідача застосований штраф у розмірі 2 999,56 грн. (а.с. 23).

Зазначене податкове повідомлення - рішення отримано відповідачем 19.04.2012 року, про що свідчить підпис на корінці податкового повідомлення - рішення.

Доказів щодо оскарження зазначених податкових повідомлень - рішень у порядку, встановленому чинним законодавством відповідачем суду не надано.

Судом встановлено, що відповідачем в порядку податкової звітності були надані декларації з податку на додану вартість за грудень 2011 року № 9013698129 від 17.01.2012 року на суму 27317,00 грн., яка відповідачем сплачувалась частками в 4997,79 грн. - 27.03.2012 року, 10 000,00 грн. - 02.04.2012 року, 12 319,21 грн. - 27.04.2012 року. За несвоєчасну сплату відповідачу нарахована пеня у розмірі 501,33 грн. (а.с. 58-60); за січень 2012 року № 9006230922 від 17.02.2012 року на суму 23 493,00 грн. (а.с 50-52); за лютий 2012 року № 9011981733 від 16.03.2012 року на суму 30 513,00 грн. (а.с. 19-20); за березень 2012 року № 9020414116 від 19.04.2012 року на суму 25 963,00 грн. (а.с. 41-43).

Проте, задекларовані суми податкових зобов'язань відповідачем у повному обсязі сплачені не були.

Перевіряючи наявність підстав для задоволення позовних вимог, суд зазначає наступне.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства встановлені Податковим кодексом України, який набрав чинності з 01.01.2011 року.

Пунктом 16.1 статті 16 ПК України передбачено, що платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з пунктом 46.1 статті 46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді (пункт 49.2 статті 49 ПК України).

Згідно з пунктом 49.18 статті 49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Відповідно до пункту 54.1 статті 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (пункт 57.1 статті 57 ПК України).

Порядок оподаткування з податку на додану вартість визначений Розділом V Податкового кодексу України.

Згідно з статтею 203 цього Розділу податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Відповідно до п. 126.1 ст. 126 ПК України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Згідно з підпунктом 54.3.1 пункту 54.3 статті 54 ПК України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію.

Відповідно до п. 58.1 ст. 58 ПК України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності. Податкова вимога надсилається платнику податків органом державної податкової служби в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення, у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки.

Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання та повинна містити вказану в п. 59.3 ст. 59 Податкового кодексу України інформацію, зокрема, розмір податкового боргу.

З урахуванням аналізу зазначених положень Податкового кодексу України, податкові органи мають право звертатися із позовом про стягнення сум податкового боргу виключно після дотримання всіх умов, визначених ст.ст. 59, 95 Податкового кодексу України, тобто після настання двох подій:

- після надіслання податкової вимоги на податковий борг із зазначенням конкретного розміру податкового боргу;

- спливу терміну 60 днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

При цьому відповідно до п. 59.5 ст. 59 ПК України у разі, коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Судом встановлено, що позивачем сформована податкова вимога від 07.06.2011 року № 10728/10-24-0, яка направлена відповідачу рекомендованою кореспонденцією з повідомленням 06.07.2011 року та отримана останнім 07.07.2011 року, про що свідчить поштове повідомлення (а.с. 27).

Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання. Відповідно до п.п. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 ПК України грошове зобов'язання платника податків - це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право в тому числі стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Пунктом 20.1.18 ст. 20 ПК України передбачено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Матеріали справи свідчать, що станом на день розгляду справи податковий борг відповідачем не сплачений.

Приймаючи до уваги те, що сума податкового боргу у розмірі 101 309,30 грн. відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена та у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надані докази сплати заборгованості або необґрунтованості позову, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.

2. Стягнути з з рахунків у банках, що обслуговують Державне підприємство «Ялталіфт» в дохід Державного бюджету м. Ялта (код платежу 14010100 (ПДВ), р/р 31110029700039 в УДК в АР Крим, ЄДРПОУ 38027563, МФО 824026) заборгованість в сумі 101 309,30 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кащеєва Г.Ю.