Справа № 105/96/12р.
У Х В А Л А
11.09.2012 м. Джанкой
Суддя Джанкойського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим Кузнецова Л. М., розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 про визнання бездіяльності Джанкойської міжрайонної прокуратури при розгляді його звернення протиправною, ,
в с т а н о в и в:
10.09.2012 р. ОСОБА_1 звернувся до Джанкойського міськрайонного суду зі скаргою, в якій просить визнати бездіяльність Джанкойської прокуратури по факту неправомірних дій співробітників ДАІ, щодо незаконного складання протоколу по ч.1 ст.126 КУпАП, скасування постанови про адміністративне правопорушення №058285 від 06.08.2012 року.
Зазначена скарга підлягає залишенню без руху, оскільки її подано з порушенням вимог, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України.
Згідно пункту 4 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство -- діяльність адміністративних судів щодо розгляду і вирішення адміністративних справ у порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно частини 1 статті 104 Кодексу адміністративного судочинства України позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.
Частиною 1 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви.
Статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені вимоги саме до позовної заяви.
Таким чином, форма звернення ОСОБА_1 до адміністративного суду - скарга, не відповідає зазначеним нормам Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до положень частини 1 статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Вимоги до позовної заяви встановлені статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, яка передбачає, що у позовній заяві зазначаються: найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Стаття 105 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Заява ОСОБА_1 не відповідає зазначеним вимогам, оскільки в неї не зазначені найменування адміністративного суду, відомості щодо позивача та відповідача.
Позовні вимоги викладені ОСОБА_1 не у відповідності з частинами четвертою статті 105 Кодексу адміністративного судочинства.
Крім того, зі змісту звернення ОСОБА_1 вбачається його незгода з відповіддю Джанкойського міжрайонного прокурора на його звернення щодо неправомірності дій працівників ДАЇ при притягненні його до адміністративної відповідальності, в той же час в позовних вимогах зазначено про визнання неправомірною бездіяльності прокурора.
Згідно з частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у щомісячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Відповідно до пункту 3 статті 4 даного закону розмір ставки судового збору із позовних заяв немайнового характеру складає - 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, тобто судовий сбір за даним позовом складає 32 грн. 19 копійок.
Заява ОСОБА_1 не відповідає зазначеним вимогам, до неї не додано її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів, та документ про сплату судового збору.
Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 105, 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
У Х В А Л И В:
Скаргу ОСОБА_1 про визнання бездіяльності Джанкойської міжрайонної прокуратури при розгляді його звернення протиправною залишити без руху.
Повідомити ОСОБА_1 про необхідність протягом п'яти днів з дня отримання даної ухвали усунути вказані недоліки.
Ухвалу може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали в порядку статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Л. М. Кузнецова