Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 січня 2013 року Справа № 811/55/13-а
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого -судді Сагуна А.В., розглянувши у порядку скороченого провадження в місті Кіровограді о 10 год. 00 хв. адміністративну справу за позовом Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості до комунального підприємства "Комунальник-96" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у розмірі 2067,87 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості (в подальшому -Кіровоградський МЦЗ або позивач), звернувся в суд з адміністративним позовом до комунального підприємства "Комунальник-96" (в подальшому - КП "Комунальник-96"), в якому просить стягнути з відповідача заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у розмірі 2067,87 грн.
Заявлені позовні вимоги обґрунтовано тим, що стосовно відповідача було прийнято рішення, яким донараховано прострочену заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 2067,87 грн.
Зазначене рішення виконане відповідачем лише у частині сплати пені у розмірі 46,30 грн.
Враховуючи те, що протягом строку, встановленого п.3 ч.5 ст.183-2 КАС України, до суду не надійшло заперечення відповідача проти позову або ж його заява про визнання позову, суд вважає необхідним здійснення розгляду справи за наявними в матеріалах справи доказами.
Суд, дослідивши письмові докази, оцінивши повідомлені позивачем обставини, вважає, що адміністративний позов належить задовольнити.
Відповідно до ст.8 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000 №1533-III (далі за текстом -Закон №1533-III) Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.
Згідно положень ст.12 Закону №1533-III районний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду, уповноважений вести реєстрацію платників страхових внесків, проводити збір страхових внесків, контролювати правильність нарахування та своєчасність їх нарахування, представляти інтереси Фонду в судових та інших органах.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону №1533-III страхуванню на випадок безробіття підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору, включаючи тих, які проходять альтернативну (невійськову) службу, а також тих, які працюють неповний робочий день або неповний робочий тиждень, та на інших підставах, передбачених законодавством про працю, військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової служби), особи, які забезпечують себе роботою самостійно, та фізичні особи - підприємці.
Судом встановлено, що КП "Комунальник-96" зареєстровано в Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості, як платник страхових внесків.
Відповідно до пп.7.1 п.7 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, від 18.12.2000 №339 (далі за текстом -Інструкція №339) з набранням чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій (пені та штрафів) центри зайнятості мають право здійснювати перевірки щодо правильності нарахування, своєчасного і повного перерахування та застосовувати фінансові санкції відповідно до законодавства, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Згідно положень ст. 17 Закону №1533-III, п.п. 5.6 Інструкції №339 перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.
Судом встановлено, що відповідачу на підставі акту про результати проведення перевірки відповідача з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01 січня 2010 до 31 грудня 2010 року від 12.09.2012, у зв'язку з несвоєчасною сплатою внесків до Фонду, винесено рішення № 7 від 14.09.2012, яким відповідачу донараховано прострочену заборгованість зі сплати страхових внесків в розмірі 2067,87 грн. та нарахована пеня у розмірі 46,30 грн. (а.с. 5-6,10).
Відповідачем зазначене рішення не оскаржив, частково сплативши заборгованість у розмірі пені в сумі 46,30 грн. (а.с. 12), а тому його заборгованість становить 2067,87 грн.
Зважаючи на встановлені судом обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з комунального підприємства "Комунальник-96", вул. Металургів, 21, с. Нове, м. Кіровоград, р/р 26004000052404, МФО 300023, АКБ «Укрсоцбанк», код ЄДРПОУ 23232434 заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у розмірі 2067 гривень 87 коп. (дві тисячі шістдесят сім гривень 87 коп.), на користь Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості, УДК в Кіровоградській області, р/р 37171303901003, МФО 823016, код 22218952, код підприємства: 50040500; 05
Судові витрати віднести на рахунок держави.
Постанову піддати негайному виконанню.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а у разі відкладення складання постанови в повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, -протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду А.В. Сагун