Україна
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
11 червня 2008 року справа № 22-а-6121/08
зал судового засідання у приміщенні суду за адресою: м. Донецьк, бульвар Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Гаврищук Т.Г.
суддів: Сухарьок М.Г.
Білак С.В.
| при секретарі судового засідання | Безруковій В.М. | за участю представників: |
| від позивача: | ОСОБА_1 - довіреність від ІНФОРМАЦІЯ_1р. | від відповідача: | ОСОБА_2 - довіреність від ІНФОРМАЦІЯ_2р. ОСОБА_3 - довіреність від ІНФОРМАЦІЯ_2р. ОСОБА_4- довіреність від ІНФОРМАЦІЯ_2р. |
|
| розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу | Єнакієвської об'єднаної державної податкової інспекції м. Єнакієве |
| на постанову Донецького окружного адміністративного суду |
|
| від по адміністративній справі | 10 квітня 2008 року № 2-а-2793/08 (суддя Кониченко О.М.) |
|
|
|
| за позовом | Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія» м. Дебальцеве |
| до | Єнакієвської об'єднаної державної податкової інспекції м. Єнакієве |
| про | визнання недійсним рішення про застосування штрафних санкцій від 21.09.07р. № 0000552343/0/ |
ВСТАНОВИЛА: Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 10 квітня 2008 року по справі № 2-а-2793/08 задоволено позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія» м. Дебальцеве до Єнакієвської об'єднаної державної податкової інспекції м. Єнакієве, в наслідок чого визнане недійсним рішення про застосування штрафних санкцій № 0000552343/0/0 від 21.09.07р. В апеляційній скарзі та під час апеляційного розгляду Єнакієвська об'єднана державна податкова інспекція м. Єнакієве просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити позивачу у задоволенні позову. Позивач у письмових запереченнях та під час апеляційного розгляду справи проти доводів апеляційних скарг заперечував, вважає, що постанова суду є законною та обґрунтованою, ухвалена судом відповідно до норм матеріального та процесуального права на підставі повного і всебічного з'ясування обставин в адміністративній справі. Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, заперечення на скаргу, встановила наступне. Відповідачем була проведена виїзна планова документальна перевірка позивача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2004р. по 31.03.2007р., за результатами якої складений акт від 11.09.2007р. № 2347/23/31816455 та прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21.09.2007р. № 0000552343/0/, яким згідно п.1 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” до позивача застосовані штрафні (фінансові) санкції в сумі 1635575 грн. Підставою для застосування штрафних санкцій послужило встановлене актом перевірки порушення позивачем п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95р. № 265/95-ВР в частині здійснення роздрібної торгівлі за готівкові кошти газу скрапленого в період з 01.07.04р. по 03.06.05р. через АГЗС за адресою: АДРЕСА_1, без проведення розрахункових операцій через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи реєстратор розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій на загальну суму 327115,00грн. у період з 01.08.04р. по 30.06.05р. Згідно до п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок. За приписами ст. 10 цього Закону перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, а також граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), при перевищенні якого застосування реєстраторів розрахункових операцій є обов'язковим, встановлюються Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики і Державної податкової адміністрації України. Розрахункові книжки не застосовуються у випадках здійснення підприємницької діяльності, визначених статтею 9 цього Закону. Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 р. N 1336 затверджений Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, до якого включена також роздрібна торгівля через засоби пересувної торговельної мережі (автомагазини, авторозвозки, автоцистерни, цистерни, бочки, бідони, низькотемпературні лотки-прилавки, візки, розноски, лотки, столики), що розташовані за межами стаціонарних приміщень. З матеріалів справи вбачається, що позивачем дозвіл на розміщення об'єкту торгівлі, а саме АГЗС з місцем здійснення діяльності: АДРЕСА_1, не отримував. Згідно довідки відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Дебальцевської міської ради від 06.12.07р. № 14-208-12 в АДРЕСА_1 знаходиться житловий будинок. Матеріалами справи доводиться, що позивач здійснював роздрібну торгівлю за готівкові кошти газу скрапленого через засоби пересувної торгівельної мережі з автоцистерн в період з 01.07.04р. по 30.06.05р. та проводило розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням книги обліку розрахункових операцій № 0504000200 «р» від 29.08.02р., зареєстрованої державною податковою інспекцією м. Дебальцеве для використання виїзної торгівлі а/м ЦППЗ-НП/ цистерна держ. НОМЕР_1 за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3. Згідно договору оренди НОМЕР_2 від 29.08.02р., укладеному між МПП «Камертон» (орендодавець) та позивачем (орендар), орендодавець передає в оренду автотранспортний засіб ЦППЗ-НП/ цистерна держ. НОМЕР_1. Строк дії цього договору до 31.12.02р. У зв'язку з продажем об'єкта оренди, данний автотранспортний засіб було знято з обліку та зареєстровано 13.11.02р. за новим власником ОСОБА_5, з яким того ж дня позивач уклав договір безоплатного користування п/причіпом-цистерною держ. НОМЕР_1, та договір безоплатного користування автомобілем, згідно якого власник зобов'язується доставляти п/причіп-цистерну держ. НОМЕР_1 до міста призначення щодня автомобілем КАМАЗ 5440 держ. НОМЕР_3. Вказані вище факти переходу права власності підтверджуються довідкою РЕР м. Єнакієве при УДАІ КУМВС України в Донецькій області від 12.12.07р. № 9/11-14392. Колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції, що на позивача розповсюджується дія постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.00р. № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, якою затверджено перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, зокрема, п. 2 передбачена роздрібна торгівля через засоби пересувної торгівельної мережі (автомагазини, авторозвозки, автоцистерни, цистерни, бочки, бідони, низькотемпературні лотки-прилавки, візки, розноски, лотки, столики), що розташовані за межами стаціонарних приміщень. Таким чином, колегія суддів вважає, що відповідачем не доведений факт порушення позивачем вимог п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, тому застосування штрафних санкцій є безпідставним. Колегія судів погоджує також висновок суду першої інстанції про те, що згідно до ст. ст. 238,239 Господарського кодексу України застосовані до позивача штрафні санкції є адміністративно-господарськими санкціями, а тому для їх застосування відповідачем пропущений встановлений ст.250 цього Кодексу строк. Враховуючи вищевикладене, колегія
суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з
додержанням норм матеріального і процесуального права. |