КОПІЯ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Категорія статобліку – 72 Справа № 2-а-2702/08
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 вересня 2008 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Верба І.О.
при секретарі Ромасько Є.В.
за участю представників:
позивача - подав заяву про розгляд справи без його участі
відповідача - не з’явився
прокурор - Цяцька О.В., посвідчення №181
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за адміністративним позовомпрокурора м. Івано-Франківська в інтересах держави в особі державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську, м. Івано-Франківськ Дніпропетровської області
довідкритого українського народного акціонерного товариства “Діабетик”, м. Дніпропетровськ
простягнення заборгованості в сумі 2216,40 грн., -
в с т а н о в и в :
Прокурор м. Івано-Франківська в інтересах держави в особі державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську звернувся із адміністративним позовом до відкритого українського народного акціонерного товариства “Діабетик” з позовними вимогами про стягнення заборгованості за рахунок активів в сумі 2216,40 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що відкрите українське народне акціонерне товариство “Діабетик” має податковий борг перед бюджетом в сумі 2216,40 грн. внаслідок несплати узгодженого податкового зобов’язання та нарахованої пені.
Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити повністю.
Судом на адресу відповідача неодноразово направлено повістку про виклик до суду разом з ухвалою про відкриття провадження та копією позовної заяви, але конверти повернулися до суду з відміткою поштового відділення “такої організації за вказаною адресою немає”. Згідно довідки Головного управління статистики у Дніпропетровській області, станом на 15.07.2008 року відкрите українське народне акціонерне товариство “Діабетик” знаходиться за адресою: 49101, м. Дніпропетровськ, Бабушкінський район, вул. Леніна, 14.
Проаналізувавши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Прокурор звернувся до адміністративного суду в порядку статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України. Із посиланням на статті 121 Конституції України зазначав, що на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави в суді. Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 08.04.1999 року прокурори та їх заступники мають право звертатися до суду з позовними заявами в інтересах держави. Прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначають, у чому саме відбулося або може відбутися порушення матеріальних, або інших інтересів держави, обґрунтовує необхідність їх захисту та зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції.
Згідно статті 36-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-XII, представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Формами представництва, зокрема, є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, участь у розгляді судами справ.
За обліковими даними Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську, Івано-Франківська філія відкритого українського народного акціонерного товариства “Діабетик” має несплачений борг перед бюджетом в сумі 2216,40 грн., який виник внаслідок несплати узгодженого зобов’язання та нарахованої пені. Відповідно до статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем в адміністративній справі є, зокрема, юридичні особи, які не є суб’єктами владних повноважень. Відповідачем в адміністративній справі визначено відкрите українське народне акціонерне товариство “Діабетик”. Філія є структурним підрозділом відповідача. Таким чином, відповідач, який є юридичною особою, відповідає по зобов’язанням філії.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що 20.02.2007 року працівниками Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності.
Перевірку проведено на підставі статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року №509-ХІІ та плану-графіку проведення документальних перевірок суб’єктів господарювання.
При цьому встановлено порушення:
- підпункту 4.1.4 пункту 4 статті 4, пункту Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №2181-ІІІ;
- пункту 16.4 статі 16 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 28.12.1994 року №334/94-ВР.
Підпунктом 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №2181-ІІІ передбачено відповідальність платника податку за неподання податкової декларації у строки, визначені законодавством, або її затримку.
За результатами перевірки складено акт №490 від 20.02.2007 року. На підставі зазначеного акту у відношенні відповідача було винесено податкове повідомлення-рішення про застосування штрафних санкцій №0004941501/0 від 26.02.2007 року, яким визначено платнику до сплати загальну суму 2380,00 грн. Рішення направлено відповідачу супровідним листом рекомендованою поштою та отримано уповноваженою особою підприємства, про що свідчить копія поштового повідомлення за номером №5270569.
Відповідно до підпункту 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-ІІІ, у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Статтею 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-ІІІ визначено податковий борг як податкове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого зобов’язання.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-ІІІ, платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає у податковій декларації і в такому випадку обчислена сума податкового зобов’язання вважається узгодженою та не може бути оскаржена в адміністративному порядку.
На виконання підпункту 16.1.1 пункту 16.1 статті 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-ІІІ, у зв’язку із закінченням встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов’язання на суму податкового боргу нараховано пеню в сумі 176, 56 грн.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача становить: 2039,84 грн. + 176,56 грн. = 2216,40 грн.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року №509-XII завданням органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно пункту 11 статті 10 зазначеного Закону, державні податкові інспекції в районах у містах подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Пунктом 11 статті 11 вказаного Закону також встановлено право органів державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до підпункту 3.1.1. пункту 3.1. статті 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-ІІІ, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Активи платника податків це кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
На час розгляду адміністративного позову відповідач податковий борг перед бюджетом в сумі 2216,40 грн. в добровільному порядку не сплатив.
Таким чином, суд вважає правомірним стягнення з відповідача заборгованості на користь держави в сумі 2216,40 грн.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов прокурора м. Івано-Франківська в інтересах держави в особі державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську задовольнити.
Стягнути з відкритого українського народного акціонерного товариства “Діабетик” (49600, вул. Леніна, 14, м. Дніпропетровськ; ЄДРПОУ 20249635) за рахунок його активів на користь держави суму заборгованості у розмірі 2216,40 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України – з дня складення в повному обсязі, та подальшої подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис) І.О. Верба
Постанова виготовлена у повному обсязі 03.10.2008 р.
З оригіналом згідно Суддя І.О.Верба
Постанова не набрала законної сили станом на 03.10.2008 р. Суддя І.О.Верба