Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 січня 2013 р. Справа №2а/0570/17159/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 11:20
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Шинкарьової І.В.,
при секретарі судового засідання Заднепровської В.О.,
за участю представника позивача Романченко Л.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Артемівської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області державної податкової служби до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми податкового боргу у розмірі 6800,00 грн.,-
встановив:
Позивач, Артемівська об'єднана державна податкова інспекція Донецької області державної податкової служби, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми податкового боргу у розмірі 6800,00 грн.
В обґрунтування позову посилається на те, що 09 серпня 2012 року позивачем отримано від Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Донецькій області листом №739/7/21-0229 від 25 липня 2012 року матеріали для вживання відповідних заходів. Згідно з наданими матеріалами Артемівським МВ ГУМВС України у Донецькій області було встановлено порушення громадянкою ОСОБА_3, яка працює продавцем кафе «ІНФОРМАЦІЯ_1», що належить відповідачу, ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР (далі Закон), а саме, здійснення продажу пива особі, яка не досягла 18 річного віку. За вказане порушення постановою адміністративної комісії виконавчого комітету Артемівської міської ради №2-119. ОСОБА_3 23 серпня 2011 року була притягнута по ст..156 ч.2 КУпАП до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у сумі 1700,00 грн. Відповідно до ст. 17 Закону за порушення статті 15-3 цього Закону передбачена відповідальність, яка полягає у застосуванні до суб'єктів господарювання фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 6800 грн. застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 3400,00грн. за порушення ст.15-2 Рішення про застосування фінансових санкцій є чинним. На теперішній час сума фінансової санкції не сплачена.
Просить суд стягнути з ОСОБА_2 в дохід державного бюджету суму боргу, який виник через несплату штрафної санкції - 6800,00 грн. за наступними реквізитами: п/рахунок 31110106700015, код платежу 21081100, одержувач державний бюджет м.Артемівська, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 37868870.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час, дату і місце судового розгляду повідомлявся належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності суду не надавав. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Відповідно до ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.
ОСОБА_2 зареєстрована фізичною особою - підприємцем Виконавчим комітетом Артемівської міської ради Донецької області 25 грудня 2001 року №22540170000002231, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця (а.с.5), перебуває на обліку платника податків у Артемівській об'єднаної державній податковій інспекції Донецької області Державної податкової служби з 03 січня 2002 року за №184 (а.с.7).
Судом встановлено, що Артемівською об'єднаною державною податковою інспекцією Донецької області Державної податкової служби 22 серпня 2012 року прийняте рішення про застосування фінансових санкцій за № 0000112343 в сумі 6800,00 грн. на підставі протоколу про адміністративне правопорушення №919463 від 11 липня 2011 року про встановлення порушення статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме: продаж пива особі, яка не досягла 18 років.
Як вбачається з матеріалів справи, постановою адміністративної комісії при виконавчому комітеті Артемівської міської ради від 23 серпня 2011 року ОСОБА_3, продавець кафе-бару «ІНФОРМАЦІЯ_1», яке знаходиться по АДРЕСА_1, продала дві пляшки пива, ємкістю 0,5л. неповнолітній особі, при цьому не запитавши, скільки їй років, у зв'язку з чим порушила ст. 156 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Адміністративна комісія постановила ОСОБА_3 притягнути до адміністративної відповідальності у вигляді адміністративного штрафу в сумі 1700,00 грн.
Відповідальність для суб'єкта господарювання за порушення вимог статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачена ст. 17 цього Закону та становить 6800,00 грн.
Станом на день розгляду даної справи штрафні санкції за рішенням про застосування фінансових санкцій від 22 серпня 2012 року №0000112343 відповідачем не сплачені, про що свідчить зворотній бік облікової картки станом на 09 січня 2013 року.
При цьому в матеріалах справи відсутні докази оскарження відповідачем наведеного вище рішення у адміністративному або судовому порядку, а також, відсутні докази сплати відповідачем нарахованих штрафних (фінансових) санкцій, таким чином нараховані штрафні (фінансові) санкції є узгодженою. Отже, податковий борг позивача на день розгляду даної адміністративної справи становить 6800,00 грн.
Пунктом 110.1 статті 110 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема: фінансову відповідальність (пп. 111.1.1 п. 111.1 ст. 111 ПКУ).
Фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з Податковим кодексом України та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені (п. 111.2 ст. 111 ПКУ).
Відповідно до п. 113.3 ст. 113 Податкового кодексу України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Постановою Кабінету міністрів України від 02.06.2003 року № 790 затверджено Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Порядок № 790).
Так, згідно п. 5.цього Порядку підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є:
акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства;
результати проведення органом, який видав ліцензію, іншими органами виконавчої влади в межах їх компетенції перевірок суб'єкта підприємницької діяльності, пов'язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду (п. 10 Порядку № 790).
Податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання ( пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
З огляду на зазначене, оскільки застосовані до відповідача фінансові санкції (штраф) у розмірі 6800,00 грн. не сплачені в установлені строки, таке зобов'язання є податковим боргом.
Наведені розрахунки відповідають положенням законодавства, фактичним обставинам справи та відповідачем не спростовані.
Приписами Податкового кодексу України встановлені обов'язки платників податків, такі як, виконання законних вимог контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів.
Згідно зі п. 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно зі статтею 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Беручи до уваги те, що сума податкового боргу відповідачем у встановлені законодавством строки не сплачена, наявність вказаної заборгованості підтверджені матеріалами справи, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд дійшов висновку що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158 - 162, 183-2 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Артемівської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області державної податкової служби до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми податкового боргу у розмірі 6800,00 грн. - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_2) в дохід державного бюджету суму боргу в розмірі 6800,00 грн. за наступними реквізитами: п/рахунок 31110106700015, код платежу 21081100, одержувач державний бюджет м.Артемівська, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 37868870.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 31 січня 2013 року в присутності представника позивача.
Постанова у повному обсязі складена 05 лютого 2013 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Шинкарьова І.В.