ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 січня 2013 року № 813/164/13-а
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої – судді Потабенко В.А.
за участю секретаря судового засідання Гойни Є.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду в Кам’янка-Бузькому районі Львівської області до Кам’янка-Бузького міського комунального підприємства "Управління житлово-комунального господарства м. Кам’янка–Бузька" про стягнення коштів, -
в с т а н о в и в :
УПФ в Кам’янка-Бузькому районі Львівської області звернулося до суду з позовом до Кам’янка-Бузького МКП "Управління житлово-комунального господарства м. Кам’янка–Бузька" про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та штрафних (фінансових) санкціях в розмірі 135268,80 грн.
Представник позивача до судового засідання подала заяву про розгляд справи за її відсутності. Позовні вимоги підтримала у повному обсязі. Просила позов задовольнити.
Відповідач не забезпечив участі в судовому засіданні уповноваженого представника, не подав докази поважності своєї відсутності, хоча належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи.
За таких обставин суд вважає, що справу можливо розглядати за відсутності представників сторін на підставі наявних в матеріалах справи доказів, відповідно до ст. 71 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини справи, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити, виходячи з наступного.
Кам’янка-Бузьке МКП "Управління житлово-комунального господарства м. Кам’янка–Бузька", відповідно ст. 4, п.1 ч. 2 ст. 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 8 липня 2010 року № 2464-VI, зобов’язане своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Відповідно до самостійно поданих Кам’янка-Бузьким МКП "Управління житлово-комунального господарства м. Кам’янка–Бузька" до УПФ в Кам’янка-Бузькому районі Львівської області звітів про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за грудень 2011 року, до сплати йому належало 10822,94 грн., за січень 2012 року – 12336,81 грн., лютий 2012 року – 12495,77 грн., за березень 2012 року – 12507,99 року, квітень 2012 року – 12476,67 грн., травень 2012 року – 12011,30 грн., червень 2012 року – 12088,73 грн., липень 2012 року – 16323,73 грн., серпень 2012 року – 15533,48 грн., вересень 2012 року – 17907,73 грн., всього на загальну суму 122493,85 грн.
УПФ в Радехівському районі Львівської області, відповідно до ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", було виставлено відповідачу:
- вимогу № Ю-235 від 20.01.2012 року про сплату боргу в розмірі 10822,94 грн., що виник з несплати єдиного внеску;
- вимогу № Ю-253 від 01.03.2012 року про сплату боргу в розмірі 12336,81 грн., що виник з несплати єдиного внеску;
- вимогу № Ю-288 від 02.04.2012 року про сплату боргу в розмірі 12495,77 грн., що виник з несплати єдиного внеску;
- вимогу № Ю-398 від 03.05.2012 року про сплату боргу в розмірі 12507,99 грн., що виник з несплати єдиного внеску;
- вимогу № Ю-489 від 01.06.2012 року про сплату боргу в розмірі 12476,67 грн., що виник з несплати єдиного внеску;
- вимогу № Ю-557 від 02.07.2012 року про сплату боргу в розмірі 12011,30 грн., що виник з несплати єдиного внеску;
- вимогу № Ю-702 від 03.09.2012 року про сплату боргу в розмірі 28412,46 грн., що виник з несплати єдиного внеску;
- вимогу № Ю-784 від 01.10.2012 року про сплату боргу в розмірі 15533,48 грн., що виник з несплати єдиного внеску;
- вимогу № Ю-843 від 01.11.2012 року про сплату боргу в розмірі 17907,73 грн., що виник з несплати єдиного внеску.
В матеріалах справи наявні докази отримання відповідачем зазначених вимог.
Доказів сплати відповідачем зазначених сум суду представлено, так само як і доказів оскарження відповідачем зазначених вимог.
Згідно ч. 8 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Згідно ч. 12 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Відповідно до ч. 2, 3 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Згідно п. 2 ч. 11 ст. 25 вказаного Закону, територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції - за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Згідно п. 1, 2, 3 ч. 14 ст. 25 вказаного Закону, про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.
Суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Оскарження рішення територіального органу Пенсійного фонду про застосування фінансових санкцій зупиняє перебіг строку їх сплати до винесення органом Пенсійного фонду або судом рішення у справі. Строк сплати фінансових санкцій також зупиняється до ухвалення судом рішення у разі оскарження платником єдиного внеску вимоги про сплату недоїмки, якщо застосування фінансових санкцій пов'язано з виникненням або несвоєчасною сплатою суми недоїмки.
22.02.2012 року рішенням начальника УПФ в Кам’янка-Бузькому районі Львівської області № 04-84-22358311/1112/04-21 до Кам’янка-Бузького МКП "Управління житлово-комунального господарства м. Кам’янка–Бузька" застосовано штрафні санкції в сумі 763,65 грн. за несвоєчасну сплату єдиного внеску (авансових платежів).
Вказане рішення у визначений законодавством строк не оскаржено.
Згідно матеріалів справи, сума заборгованості Кам’янка-Бузького МКП "Управління житлово-комунального господарства м. Кам’янка–Бузька" по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування складає 135268,80 грн.
Згідно абз. 7 ч. 4 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", у випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Таким чином, оскільки наявність заборгованості у Кам’янка-Бузького МКП "Управління житлово-комунального господарства м. Кам’янка–Бузька" доведена матеріалами справи, доказів погашення заборгованості станом на момент розгляду справи відповідачем не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача – суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають, відповідно до ст. 94 КАС України.
На підставі ст. ст. 4, 6, 9, 25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 8 липня 2010 року N 2464-VI , зі змінами та доповненнями, та керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 69, 70, 71, 86, 94, 128, 158-163, 167 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
позов задовольнити повністю.
Стягнути з Кам’янка-Бузького міського комунального підприємства "Управління житлово-комунального господарства м. Кам’янка–Бузька", що зареєстроване за адресою: 80400, Львівська обл., м. Кам’янка-Бузька, вул. Шопена, 5, в користь управління Пенсійного фонду України у м. Кам’янка-Бузькому районі Львівської області, що знаходиться за адресою: 80400, Львівська обл., м. Кам’янка-Бузька, вул. І. Сирка, 4а, заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та штрафних санкціях в розмірі 135268 (сто тридцять п’ять тисяч двісті шістдесят вісім) гривень 80 коп.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлений 30.01.2013 року.
Суддя Потабенко В.А.