16.10.2012
Справа № 212/8549/2012
№8-а/232/1/12
Ухвала
Іменем України
16.10.2012 року суддя Вінницького міського суду Федчишен С.А., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до департаменту праці і соціального захисту населення Вінницької міської ради про визнання протиправними та незаконними дій, зобов'язання до вчинення дій, стягнення матеріальної та моральної шкоди, -
Встановив:
В Вінницький міський суд звернувся ОСОБА_1 з позовом до департаменту праці і соціального захисту населення Вінницької міської ради про визнання протиправними та незаконними дій, зобов'язання до вчинення дій, стягнення матеріальної та моральної шкоди.
Окрім інших позовних вимог, позивач просить зокрема, визнати протиправними дії відповідача щодо невиплати та недоплати позивачу як учаснику війни допомоги до 5 травня в період з 1999 року та до прийняття судового рішення, визнати протиправною та незаконною бездіяльність відповідача в період з 2000 року по даний час щодо виконання стосовно позивача пп. 1 п. 3, пп. 30, 31 п. 4 Типового положення про управління праці і соціального захисту населення районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації, затвердженого постановою КМУ від 29.09.2000 року № 1498 та пп. 1 п. 3, пп. 28, 29 п. 4 Типового положення про управління праці і соціального захисту населення районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації, затвердженого постановою КМУ від 30.05.2007 року № 790 про надання позивачу інформаційного доступу, стягнути з відповідача матеріальну шкоду у вигляді збитків від невиплати та недоплати позивачу як учаснику війни грошової допомоги до 5 травня в період з 1999 року по день прийняття судового рішення.
Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня коли особа дізналася, або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Частиною 1 ст. 102 КАС України передбачено, що пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом,- продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Поважними причинами пропуску строку звернення до суду можуть бути визнані ті обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи та пов'язані з дійсними істотними перешкодами та труднощами для своєчасного вчинення відповідних дій та підтверджені належними доказами.
В позовній заяві позивач зазначає, що про наявність у нього права на щорічну разову грошову допомогу до 5 травня він дізнався нещодавно зі ЗМІ, та вважає, що ним не пропущено строку звернення до суду, посилаючись на положення ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку здійснення судочинства»від 20.12.2011 року.
Зазначеним законом передбачено захист від посягань на право власності або інші речові права особи. В даному випадку позивач звертається в суд з адміністративним позовом про визнання дій неправомірними та зобов'язання до вчинення дій, що ніяким чином не пов'язано з порушенням прав власності або інших речових прав.
Отже, застосування норм ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку здійснення судочинства»від 20.12.2011 року у даному випадку не підлягає.
З огляду на зазначене, суд не вбачає поважних причин пропуску позивачем процесуальних строків звернення до суду з вимогами про визнання протиправними дій відповідача щодо невиплати та недоплати йому як учаснику війни допомоги до 5 травня в період з 1999 року та до прийняття судового рішення, визнання протиправною та незаконною бездіяльність відповідача в період з 2000 року по даний час, щодо виконання стосовно позивача пп. 1 п. 3, пп. 30, 31 п. 4 Типового положення про управління праці і соціального захисту населення районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації, затвердженого постановою КМУ від 29.09.2000 року № 1498 та пп. 1 п. 3, пп. 28, 29 п. 4 Типового положення про управління праці і соціального захисту населення районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації, затвердженого постановою КМУ від 30.05.2007 року № 790 про надання позивачу інформаційного доступу, стягнення з відповідача матеріальну шкоду у вигляді збитків від невиплати та недоплати позивачу як учаснику війни грошової допомоги до 5 травня в період з 1999 року по день прийняття судового рішення.
Окрім цього позивач не просив суд поновити йому зазначений строк.
Згідно ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Враховуючи вищевикладене, керуючись нормами чинного законодавства, приймаючи до уваги те, що позивач звернувся із позовом 27.02.2012 року, а просить відновити порушене право, починаючи з 1999 року, суд приходить до висновку, що слід залишити без розгляду позовні вимоги в частині визнання протиправними дій відповідача щодо невиплати та недоплати йому як учаснику війни допомоги до 5 травня в період з 1999 року та до 27.08.2011 року, визнання протиправною та незаконною бездіяльність відповідача в період з 2000 року по 27.08.2011 рік щодо виконання стосовно позивача пп. 1 п. 3, пп. 30, 31 п. 4 Типового положення про управління праці і соціального захисту населення районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації, затвердженого постановою КМУ від 29.09.2000 року № 1498 та пп. 1 п. 3, пп. 28, 29 п. 4 Типового положення про управління праці і соціального захисту населення районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації, затвердженого постановою КМУ від 30.05.2007 року № 790 про надання інформаційного доступу, стягнення з відповідача матеріальну шкоду у вигляді збитків від невиплати та недоплати позивачу як учаснику війни грошової допомоги до 5 травня в період з 1999 року по 27.08.2011 рік.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 155, 158, 160, 165 КАС України, суд -
Ухвалив:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до департаменту праці і соціального захисту населення Вінницької міської ради про визнання протиправними дії відповідача щодо невиплати та недоплати позивачу як учаснику війни допомоги до 5 травня в період з 1999 року по 27.08.2011 рік, визнання протиправною та незаконною бездіяльність відповідача в період з 2000 року по 27.08.2011 рік щодо виконання стосовно позивача пп. 1 п. 3, пп. 30, 31 п. 4 Типового положення про управління праці і соціального захисту населення районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації, затвердженого постановою КМУ від 29.09.2000 року № 1498 та пп. 1 п. 3, пп. 28, 29 п. 4 Типового положення про управління праці і соціального захисту населення районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації, затвердженого постановою КМУ від 30.05.2007 року № 790 про надання позивачу інформаційного доступу, про стягнення з відповідача матеріальну шкоду у вигляді збитків від невиплати та недоплати позивачу як учаснику війни грошової допомоги до 5 травня в період з 1999 року по 27.08.2011 рік -залишити без розгляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її отримання.
Суддя: