Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
12.11.2012 р. справа № 2а-4916/12/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Єнтіної А.П., розглянувши справу в порядку письмового провадження
за позовом
Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Миколаєва, вул. Артилерійська, 19, м. Миколаїв, 54030
до
Відокремленого структурного госпрозрахункового підрозділу "Універсал" в особі "Суднобудівний завод ім. 61 Комунура", вул. Адміральська, 38, м. Миколаїв, 54001
про
стягнення заборгованості в сумі 154 381,99 грн.,
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Миколаєва (далі - позивач) звернулося до суду з позовом до відокремленого структурного госпрозрахункового підрозділу "Універсал" в особі "Суднобудівний завод ім. 61 Комунура" (далі - відповідач) про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, фінансових санкцій та пені в загальній сумі 154 381,99 грн.
Позов обґрунтовано тим, що у відповідача існує заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за вказаний період, яка ним у встановлені строки добровільно не сплачена.
Позивач та відповідач надали до суду клопотання про розгляд справи за відсутності представників в порядку письмового провадження.
На підставі ч. 4 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути адміністративний позов в порядку письмового провадження, за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що у відповідача існує заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за квітень-червень 2012 р. в сумі - 124 631,08 грн., по штрафним санціям в сумі - 7053,86 грн. та пені в сумі - 22 697,05 грн., що підтверджується розрахунком суми позову, рішеннями про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску від 13.04.2012 р. № 988, від 15.05.2012 р. № 1286, від 11.07.2012 р. № 2001, корінцем вимоги від 03.08.2012 р. № Ю 81/17.
Надаючи правової оцінки встановленим обставинам та відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Преамбулою Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон № 2464-VI), цей Закон визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 1 Закону № 2464-VI, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами (абзац 2 пункту 1 частини 1 статті 4 Закону № 2464-VI).
Відповідно до підпунктів 1, 2, 4 частини 2 статті 6 цього Закону, платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; вести облік виплат (доходу) застрахованої особи та нарахування єдиного внеску за кожним календарним місяцем і календарним роком, зберігати такі відомості в порядку, передбаченому законодавством; подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.
Платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць (частина 8 статті 9 Закону № 2464-VІ).
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (абзац 1 частини 12 статті 9 Закону № 2464-VІ).
Згідно з частиною 4 статті 25 Закону № 2464-VІ, територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів (частина 3 статті 25 Закону № 2464-VІ).
Відповідно до пункту 2 частини 11 статті 25 Закону № 2464-VІ, територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску (частина 14 статті 25 Закону № 2464-VІ).
20.08.2012 р. позивачем було вручено відповідачу вимогу про сплату боргу зі сплати єдиного внеску від 03.08.2012 р. № Ю 81/17 (про що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача на корінці вимоги), який на час звернення до суду з цим позовом і розгляду справи, добровільно не сплачений.
Також, позивачем прийняті рішення від 03.04.2012 р. № 988 про застосування штрафних санкцій в сумі - 1978,72 грн. та нарахувана пеня в сумі - 6071,55 грн. за несвоєчасну сплату єдиного внеску, яке отримане відповідачем 15.05.2012 р. (про що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача на рішенні), від 15.05.2012 р. № 1286 про застосування штрафних санкцій в сумі - 2763,63 грн. та нарахувана пеня в сумі - 8722,23 грн. за несвоєчасну сплату єдиного внеску, яке отримане відповідачем 15.05.2012 р. (про що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача на рішенні), від 11.07.2012 р. № 2001 про застосування штрафних санкцій в сумі - 2311,51 грн. та нарахувана пеня в сумі - 7903,27 грн. за несвоєчасну сплату єдиного внеску, яке отримане відповідачем 11.07.2012 р. (про що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача на рішенні), які відповідачем не оскаржені.
Таким чином, сума заборгованості відповідача з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, фінансових санкцій та пені в загальній сумі 154 381,99 грн.
Право Управління на звернення до суду з позовом про стягнення недоїмки зі сплати єдиного внеску передбачено абзацом 7 частини 4 статті 25 Закону № 2464-VI.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (частина 1 статті 69 КАС).
Згідно з частиною 1 статті 72 КАС, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З огляду на те, що відповідачем доказів, які б спростовували доводи позивача, до суду не подано, позовні вимоги про стягнення з нього заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, фінансових санкцій та пені в сумі 154 381,99 грн. підлягають задоволенню.
Враховуючи, що спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), згідно з частиною 4 статті 94 КАС, стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з відокремленого структурного госпрозрахункового підрозділу "Універсал" в особі "Суднобудівний завод ім. 61 Комунура" (54001, Миколаївська область, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 38, код ЄДРПОУ 25878867) на користь Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Миколаєва (54030, Миколаївська область, Центральний район, м. Миколаїв, вул. Артилерійська, 19, код ЄДРПОУ 20876125) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, фінансових санкцій та пені в сумі 154 381 (сто п'ятдесят чотири тисячі триста вісімдесят одна) грн. 99 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Суддя А. П. Єнтіна