КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-12275/12/2670(в 3-х томах) Головуючий у 1-й інстанції: Дегтярьова О.В. Суддя-доповідач: Троян Н.М.
У Х В А Л А
Іменем України
29 січня 2013 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді - Троян Н.М.,
суддів - Твердохліб В.А., Костюк Л.О.
при секретарі - Савін І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м.Києва Державної податкової служби на постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 08 листопада 2012 року у справі за адміністративним позовом Державного підприємства «Український державний центр транспортного сервісу «Ліски» до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м.Києва Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення
ВСТАНОВИЛА:
Державне підприємство «Український державний центр транспортного сервісу «Ліски» звернулось до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м.Києва Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення
Постановою Окружного адміністративного суду м.Києва від 08 листопада 2012 року позовні вимоги задоволено.
Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням, Державна податкова інспекція у Дніпровському районі м.Києва Державної податкової служби звернулась з апеляційною скаргою в, якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 08 листопада 2012 року та ухвалити нове рішення, яким в задоволені позову відмовити.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
Протягом періоду з 16.06.2011р. по 22.06.2011р. працівник ДПІ у Дніпровському районі м. Києва провів документальну позапланову невиїзну перевірку ДП «УДЦТС «Ліски»(код ЄДРПОУ 01069755) з питань дотримання вимог податкового законодавства України по податку на додану вартість по взаємовідносинам з ТОВ «Альянс+»(код ЄДРПОУ 32197066) і ПП «Анта» (код ЄДРПОУ 30941063) за період з 01.08.2010р. по 31.08.2010р., за результатами якої було складено Акт від 12.07.2011р. № 3480/23-522-01069755.
На підставі зазначеного акту відповідачем було складено податкове повідомлення-рішення від 22.07.2011 року №0000432305 про сплату 64 567,00 грн. та фінансових санкцій у розмірі 16 142,00 грн., застосованих за порушення п.п.7.4.1 п.7.4 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість».
Судом першої інстанції встановлено, що 16 серпня 2010 року між ДП «УДЦТС «Ліски» (Замовник), в особі директора Філії ДП «УДЦТС «Ліски» на Придніпровській залізниці Беха М.П., та ТОВ «Альянс+»(Підрядник), в особі директора підприємства Грицика О.Ф., договору за № 371-Пр, відповідно до якого, останній зобов'язаний улаштувати бетонну основу з монтажем вантажоприймальних платформ та балок кріплення автомобільних ваг на ст. Дніпропетровськ-Ліски. Всього згідно актів виконаних робіт від 25.08.2010р. за № 1 (форм № КБ-2, № КБ-3), підписаних від Замовника директором Бехом М.П. та від Підрядника - директором Грициком О.Ф., виконано робіт на загальну суму 294 952, 80 грн. (в т.ч. ПДВ -49 158, 80 грн.). Розрахунки за виконані роботи були здійснені в безготівковій формі згідно платіжного доручення від 01.09.2010р. за № 988 на суму 294 952, 80 грн. (з ПДВ). За результатами виконання робіт ТОВ «Альянс+»виписало на адресу ДП «УДЦТС «Ліски»податкову накладну від 25.08.2010р. за № 0825312 на суму 294 952, 80 грн. (в т.ч. ПДВ -49 158, 80 грн.), яка була відображена у складі податкового кредиту перевіряємого підприємства в серпні 2010 року.
25 серпня 2010 року між ДП «УДЦТС «Ліски»(Покупець), в особі директора Філії ДП «УДЦТС «Ліски»на Придніпровській залізниці Беха М.П., та ПП «Анта»(Продавець), в особі директора підприємства Дон О.Д., договору за № 377-КП, відповідно до якого, останній зобов'язаний передати товар (а саме: метрологічний інформаційно-вимірювальний прилад з кругом Keli QS-A, 30т. - 8 шт., вимірювальний контролер ВП-01А - 1 шт., металевий двухпласний вузол - 2 шт., коробка клемна на 8 контактів - 1 шт., комплект кабелю сигнального -1 шт., комплект захисного рукава 11/16- 1 шт., мобільна будова 1700x1700x2800 - 1 шт. та інше обладнання). Всього згідно накладної від 25.08.2010р. за № 0125664 передано товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 92 448, 00 грн. (в т.ч. ПДВ -15 408, 00 грн.). Розрахунки за виконані роботи були здійснені в безготівковій формі згідно платіжного доручення від 07.09.2010р. за № 1032 на суму 92 448, 00 грн. (з ПДВ). ПП «Анта»на адресу ДП «УДЦТС «Ліски»була виписана податкова накладна від 25.08.2010р. за № 0825664 на суму 92 448,00 грн. (в т.ч. ПДВ -15 408, 00 грн.), яка також була відображена в складі податкового кредиту перевіряємого підприємства в серпні 2010 року.
Судом першої інстанції встановлено, що під час проведення вказаної перевірки до ДПІ у Дніпровському районі м. Києва надійшли акт ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська від 24.01.2011р. за № 71/232 з питань правомірності нарахування податкових зобов'язань та податкового кредиту декларацій з податку на додану вартість за період з 01.08.2010р. по 31.08. 2010р., в якому встановлена нікчемність угод ТОВ «Альянс+»(код за ЄДРПОУ 32197066) з ТОВ «Елфра Дисплей»(код за ЄДРПОУ 33743908) і ТОВ «Е-Восток Україна»(код за ЄДРПОУ 34478763), акт ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська від 03.02.2011р. за № 108/233 232 з питань правомірності нарахування податкових зобов'язань та податкового кредиту декларацій з податку на додану вартість за період з 01.08.2010р. по 31.08. 2010р., в якому аналогічно встановлена нікчемність угод ПП «Анта»(код за ЄДРПОУ 30941063) з ТОВ «Елфра Дисплей»(код за ЄДРПОУ 33743908) і ТОВ «Е-Восток Україна»(код за ЄДРПОУ 34478763).
З урахуванням того, що згідно даних цих Актів перевірок основними постачальниками ТОВ «Альянс+»і ПП «Анта»були саме ТОВ «Елфра Дисплей»(код за ЄДРПОУ 33743908) і ТОВ «Е-Восток Україна»(код за ЄДРПОУ 34478763), свідоцтва платників податку на додану вартість яких анульовані 05 травня 2010 року, та не наданням ТОВ «Альянс+»і ПП «Анта»податковим органам відповідних первинних і розрахункових документів на підтвердження фактів передачі товарів (послуг) від них до підприємств-покупців, відсутністю інформації про основні засоби, необхідні для здійснення фінансово-господарської діяльності, задекларовані контрагентами позивача податкові зобов'язання та податковий кредит з податку на додану вартість за звітний період серпень 2010 року були зменшені до 0 показника.
На підставі вище викладеного працівники ДПІ у Дніпровському районі м. Києва прийшли до висновків, що ДП «УДЦТС «Ліски» безпідставно сформувало податковий кредит за рахунок сум податку на додану вартість по податкових накладних, отриманих від ТОВ «Альянс+»і ПП «Анта» за серпень 2010 року, на загальну суму податку на додану вартість у розмірі 64 567, 00 грн.
Відповідно до п. 1.7 ст. 1 Закону України «Про податок на додану вартість»від 03 квітня 1997 року № 168/97-ВР (далі -Закон № 168/97-ВР) податковий кредит - сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду, визначена згідно з цим Законом.
Згідно з п. 1.8 ст. 1 Закону № 168/97-ВР «бюджетне відшкодування»- сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом.
Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків визначається п. 7.7 ст. 7 цього Закону.
Згідно пп. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону № 168/97-ВР сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.
При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.
При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Підпунктом 7.7.2 п. 7 ст. 7 Закону № 168/97-ВР встановлено, що якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то: а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг); б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Згідно підпункту 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону № 168/97-ВР податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 81 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку.
Підпунктом 7.5.1 п. 7.5 ст. 7 Закону № 168/97-ВР передбачено, що датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається дата здійснення першої з подій: або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків; або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг).
Не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту) (абзац перший підпункту 7.4.5 п. 7.5 ст. 7 Закону № 168/97-ВР).
Підпунктом 7.2.3 п. 7.2 ст. 7 Закону № 168/97-ВР визначено, що податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов'язань продавця у двох примірниках. Оригінал податкової накладної надаються покупцю, копія залишається у продавця товарів (робіт, послуг).
Податкова накладна є звітним податковим документом і одночасно розрахунковим документом.
Податкова накладна виписується на кожну повну або часткову поставку товарів (робіт, послуг). У разі коли частка товару (робіт, послуг) не містить відокремленої вартості, перелік (номенклатура) частково поставлених товарів зазначається в додатку до податкової накладної у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби України, та враховується у визначенні загальних податкових зобов'язань.
Обов'язкові реквізити податкової накладної визначені в підпункті 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону № 168/97-ВР.
Абзацом першим підпункту 7.2.4 п. 7.2 ст. 7 Закону № 168/97-ВР передбачено, що право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку у порядку, передбаченому статтею 9 цього Закону.
Відповідно до абзацу першого п. 2 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 30.05.1997р. № 165, зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 23 червня 1997 року за № 233/2037, (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин)(далі -Порядок) податкову накладну складає особа, яка зареєстрована як платник податку в податковому органі і якій присвоєно індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість.
Пунктом п'ятим Порядку передбачено, що податкова накладна вважається недійсною у разі її заповнення іншою особою, ніж вказаною у пункті 2 даного Порядку.
Податкова накладна дає право покупцю, зареєстрованому як платник податку, на включення до податкового кредиту витрат по сплаті податку на додану вартість (п. 6.2 Порядку).
Отже, виходячи з аналізу наведених норм в сукупності, Законом № 168/97-ВР визначено окремі випадки, за яких неможливе формування податкового кредиту, зокрема це відсутність зв'язку з господарською діяльністю, фіктивність операцій (відсутність поставок), відсутність податкової правосуб'єктності, відсутність на момент перевірки податкових накладних або видача їх особою, яка не є платником ПДВ. Таким чином, із зазначеного вище також випливає те, що при дослідженні факту здійснення господарської операції, оцінці підлягають відносини безпосередньо між учасниками тієї операції, на підставі якої сформовані дані податкового обліку.
Відповідно до ч. 2 ст. 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»від 16.07.1999р. № 996-ХІV (в редакції на момент спірних правовідносин)(далі -Закон № 996-ХІV), який визначає правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні, бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.
В розумінні Закону № 996-ХІV первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.
Згідно з ч. 1 ст. 9 Закону № 996-ХІV підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції (ч. 2 ст. 9 Закону № 996-ХІV).
Відповідно до п. 2.1 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995р. № 88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 червня 1995 року за № 168/704 (в редакції на момент спірних правовідносин)(далі -Положення), яке встановлює порядок створення, прийняття і відображення у бухгалтерському обліку, а також зберігання первинних документів, облікових регістрів, бухгалтерської звітності підприємствами, їх об'єднаннями та госпрозрахунковими організаціями (крім банків) незалежно від форм власності (підприємства), установ та організацій, основна діяльність яких фінансується за рахунок коштів бюджету (установи), первинні документи - це письмові свідоцтва, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення.
Господарські операції - це факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу, зобов'язань і фінансових результатів.
Первинні документи повинні бути складені у момент проведення кожної господарської операції або, якщо це неможливо, безпосередньо після її завершення. При реалізації товарів за готівку допускається складання первинного документа не рідше одного разу на день на підставі даних касових апаратів, чеків тощо. (п. 2.2 Положення).
Відповідно до п. 2.4 Положення первинні документи (на паперових і носіях інформації) для надання їм юридичної сили і доказовості повинні мати такі обов'язкові реквізити: назва підприємства, установи, від імені яких складений документ, назва документа (форми), код форми, дата і місце складання, зміст господарської операції та її вимірники (у натуральному і вартісному виразі), посади, прізвища і підписи осіб, відповідальних за дозвіл та здійснення господарської операції і складання первинного документа.
Залежно від характеру операції та технології обробки даних до первинних документів можуть бути включені додаткові реквізити: ідентифікаційний код підприємства, установи з Державного реєстру, номер документа, підстава для здійснення операцій, дані про документ, що засвідчує особу-одержувача тощо.
Усі первинні документи, облікові регістри і бухгалтерська звітність повинні складатись українською мовою. Поряд з українською мовою може застосовуватися інша мова у порядку, визначеному статтею 11 Закону України «Про мови в Україні»(п. 1.3 Положення).
Аналіз викладених норм свідчить про те, що витрати для цілей визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток, а також податковий кредит для цілей визначення об'єкта оподаткування податком на додану вартість мають бути фактично здійснені і підтверджені належним чином складеними первинними документами, що відображають реальність господарської операції, яка є підставою для формування податкового обліку платника податків, що також було зазначено в Інформаційному листі Вищого адміністративного суду України від 02 червня 2011 року № 742/11/13-11.
Судом першої інстанції встановлено, що факт виконання Сторонами своїх договірних зобов'язань (виконання підрядних робіт, поставки товару та оплати отриманих товарів і робіт) протягом серпня 2010 року за вказаними Договорами підтверджуються копіями наступних первинних і розрахункових документів: довідки про вартість виконаних будівельних робіт і витрат за серпень 2010 року від 25.08.2010р.(форми № КБ-3); акта приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2010 року від 25.08.210р. за № 1 (форми № КБ-2в) з підсумковою відомістю ресурсів (витрати за прийнятими нормами) та Розрахунками № 1-№ 4 Прямі витрати та загальновиробничі витрати; акта приймання-передачі продукції від 25.08.2010р.; видаткової накладної від 25.08.2010р. № 0825664 на суму 92 448, 00 грн. (в т.ч. ПДВ -15 408, 00 грн.), товарно-транспортної накладної від 25.08.2010р. № 15, де вантажовідправником виступає ПП «Анта», пункт призначення -м. Дніпропетровськ, вул. Кротова, 3; витягу з книги обліку придбання товарів (робіт, послуг) Філія ДП «УДЦТС «Ліски»на Придніпровській залізниці; витягу з журналу реєстрації довіреностей Філії ДП «УДЦТС «Ліски»на Придніпровській залізниці на 2010 рік; рахунку-фактури від 25.08.2010р. № 0825664 на суму 92 448, 00 грн. (в т.ч. ПДВ -15 408, 00 грн.); платіжних доручень від 01.09.2010р. за № 988 на суму 294 952, 80 грн. (з ПДВ), від 07.09.2010р. за № 1032 на суму 92 448, 00 грн. (з ПДВ).
За результатами здійснення поставок товарів та виконання підрядних робіт протягом серпня 2010 року контрагентами ДП «УДЦТС «Ліски» були виписані податкові накладні № 0825312 від 25.08.2010р. на суму 294 952, 80 грн. (в т.ч. ПДВ -49 158, 80 грн.), № 0825664 від 25.08.2010р. на суму 92 448, 00 грн. (в т.ч. ПДВ -15 408, 00 грн.), які містять усі обов'язкові реквізити, передбачені пп. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону № 168/97-ВР.
Крім того, судом першої інстанції встановлено, що придбані у ТОВ «Альянс+»та ПП «Анта»товари і підрядні роботи були використанні Підприємством в своїй подальшій господарській діяльності (а саме - забезпечення функціонування інфраструктури вантажного залізничного транспорту). Зокрема, замовлення і придбання вказаних вище товарів і робіт було зумовлено необхідністю дотримання позивачем Вимог, яким повинен відповідати вантажний митний комплекс, автопорт, авто термінал, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.02.2010р. за № 132 (що діяла до 21 травня 2012 року), і відповідно витрати на придбання і монтаж автомобільних ваг на Філії ДП «УДЦТС «Ліски»на Придніпровській залізниці були передбачені Планом капітальних вкладень по ДП «УДЦТС «Ліски»на 2010 рік з урахуванням коригування фінансового плану підприємства, про що свідчать оригінали та копії наступних документів: витягів з Плану капітальних вкладань по ДП «УДЦТС «Ліски»на 2010 рік (з ПДВ) з врахуванням корегування фінансового плану та Звіту по виконанню Плану капітальних вкладень по Філії ДП «УДЦТС «Ліски»на Придніпровській залізниці на 2010 рік (з ПДВ) станом на 31 грудня 2010 року; актом приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів від 26.08.2010р. (за формою № ОЗ-1) -щодо введення автомобільних ваг в експлуатацію та зарахування до складу основних засобів філії позивача; інвентарних карток та інвентаризаційного описів; договору від 01.11.2010р. за № 489-юі, укладеного позивачем з Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_6, на предмет виконання останньою робіт по наданню обладнання для проведення державної метрологічної атестації та повірки автомобільних ваг та по технічній розробці метрологічної документації для таких ваг з доданими до нього кошторисами і актом здавання-приймання виконаних робіт від 10.11.2010р. за № 29; свідоцтва про державну метрологічну атестацію ваг автомобільних за № 4919 від 09.11.2010р.
Як встановлено судом першої інстанції, у ТОВ «Альянс+» наявна ліцензія серії АВ № 479283 на право здійснення діяльності у будівництві, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, видана Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Дніпропетровській області строком діє до з 18.06.2009р. до 18.06.2014р., а до видів діяльності ПП «Анта»віднесені в тому числі: оптова торгівля будівельними матеріалами (51.53.2), інші види оптової торгівлі (51.90.0), посередництво в торгівлі товарами широкого асортименту (51.19.0).
Згідно з п. 8 ст. 19 Господарського кодексу України усі суб'єкти господарювання зобов'язані самостійно здійснювати первинний (оперативний) та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складати статистичну інформацію, а також надавати відповідно до вимог закону фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності, інші дані, визначені законом. Забороняється вимагати від суб'єктів господарювання надання статистичної інформації та інших даних, не передбачених законом або з порушенням порядку, встановленого законом.
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону № 168/97-ВР платник податку - особа, яка згідно з цим Законом зобов'язана здійснювати утримання та внесення до бюджету податку, що сплачується покупцем, або особа, яка імпортує товари на митну територію України.
Згідно з п. 10.2 ст. 10 Закону № 168/97-ВР платники податку відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.
В Акті перевірки від 12.07.2011р. № 3480/23-522-01069755 не наведено правову норму, в силу якої на платника податку (Покупця) покладена відповідальність за недекларування та несплату податкових зобов'язань платником податку-контрагентом (Продавцем, Виконавцем) шляхом позбавлення його права на податковий кредит.
Отже, на підставі викладеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, про протиправність донарахування позивачу сум податку на додану вартість, а також застосування штрафних (фінансових) санкцій спірним податковим повідомленням-рішенням, оскільки матеріалами справи підтверджується реальне здійснення господарських операцій за серпень 2010 року та їх зв'язок з господарською діяльністю позивача, наявність належним чином оформлених первинних документів, податкових накладних, виданих зареєстрованими платниками податку на додану вартість.
Згідно з ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Таким чином колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку про задоволення позовних вимог, тому підстави для скасування рішення відсутні.
Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м.Києва Державної податкової служби залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 08 листопада 2012 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, передбачені ст. 212 КАС України.
Повний текст ухвали виготовлено 04.02.2013 року
Головуючий суддя: Троян Н.М.,
Судді: Твердохліб В.А.
Костюк Л.О.
Головуючий суддя Троян Н.М.
Судді: Твердохліб В.А.
Костюк Л.О.