ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
13 листопада 2012 р. Справа №2а-11587/12/0170/17
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки КримПапуша О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення,
ВСТАНОВИВ:
17.10.2012 року до суду надійшов названий адміністративний позов, яким позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість зі сплати фінансових санкцій за неподання відомостей до системи персоніфікованого обліку, у строки встановлені законодавством, сумою 170,00 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач, в порушення вимог пенсійного законодавства, будучи платником страхових внесків, не надав до територіального органу Пенсійного фонду України відомості до системи персоніфікованого обліку в порядку визначеному Законом України від 09.07.03 № 1058-VI "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у зв'язку з чим до нього рішенням територіального органу Пенсійного фонду застосовані фінансові санкції, несплата яких у визначений рішенням строк призвела до виникнення заборгованості, що рахується за ним в зазначеній сумі.
За поданим позовом, ухвалою суду від 19.10.12, відкрито провадження в адміністративній справі, проведено підготовче провадження, за результатами закінчення якого справу призначено до розгляду в судовому засіданні, сторін повідомлено про місце, день і час судового розгляду.
Позивачем до канцелярії суду подано клопотання про розгляд справи за відсутністю його повноважного представника, позовні вимоги підтримано у повному обсязі.
Направлені відповідачу ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі, про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду, повістка про виклик до суду в адміністративній справі повернуто до суду поштовим відділенням зв'язку з довідкою про причини повернення: "за закінченням терміну зберігання".
Беручи до уваги вимоги ч. 11 ст. 35 КАС України, судом вжито усіх можливих заходів щодо сповіщення сторін про розгляд адміністративної справи, вжито достатніх заходів для повідомлення відповідача про строк подання заперечень проти позову, порядок їх подання, а також наслідки неподання такого заперечення, з огляду на що суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, без участі повноважних представників сторін відповідно до приписів ч. 6 ст. 128 КАС України за наявними в ній матеріалами.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши матеріали справи, аналізуючи обставини, якими обґрунтовувались вимоги та докази, якими вони підтверджуються, враховуючи правові норми, які належить застосовувати до цих спірних правовідносин, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
З досліджених судом матеріали справи у їх сукупності, з'ясовано, що позивач звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим на підставі ст.ст. 20, 23, 106 та ч. 2 Прикінцевих положень Закону України від 09.07.03 № 1058-VI "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", якою органи Пенсійного фонду України наділені правом на звернення до суду з позовами про стягнення недоїмки, у тому числі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги у разі, якщо її не оскаржено страхувальником.
Розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, Закон України від 09.07.03 № 1058-VI "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
З набранням чинності Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" внесено зміни до Закону України від 09.07.2003 року № 1058-VI "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", який до 01.01.11 визначав принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, порядок та умови стягнення страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Проте, з положень абзаців 4 та 5 пункту 7 Розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року.
Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Встановлені судом з матеріалів справи фактичні обставини свідчать про те, що ОСОБА_1, зареєстрований фізичною особою-підприємцем, ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків та інших обов'язкових платежів НОМЕР_1, перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополь Автономної Республіки Крим, реєстраційний номер 15119450.
З огляду на ч. 3 ст. 15 Закона України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальники набувають статусу платників страхових внесків з дня їх реєстрації в територіальному органі Пенсійного фонду.
Відповідно до пп.1 п. 1.3 Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застроховану особу, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, що затверджений Постановою правління Пенсійного фонду України 10.06.04 № 7-6 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10.08.04 № 1000/9599 страхувальник один раз на рік до 1 квітня поточного року згідно із затвердженим графіком подає до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за попередній рік.
Згідно акту про виявлене порушення від 15.07.10 № 430 відповідачем не дотримано вимоги п. 4 ч. 2 ст. 17 Закона Ураїни "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та п. 1, п. 2 Порядку формування та подання органам Пенсійного Фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, а саме не подано відомості до системи персоніфікованого обліку за 2009 рік (а.с.5).
Внаслідок порушення відповідачем вимог діючого законодавства, рішенням від 31.08.10 № 1156 територіальним органом Пенсійного фонду до відповідача застосовано фінансові санкції за неподання відомостей в системи персоніфікованого обліку у строки передбачені законодавством, у розмірі 10 % суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше 10 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громодян, що складає 170,00 грн. (а.с.6). Вказане рішення отримане відповідачем 23.11.10, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.7).
У разі не оскарження страхувальником рішення про застосування фінансових санкцій, протягом 10 днів з дня його отримання у порядку, передбаченому ч. 13 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", сума заборгованості, визначена у цьому рішенні, є недоїмкою, яка узгоджена страхувальником з територіальним органом Пенсійного фонду.
Розмір заборгованості зі сплати фінансових санкцій сумою 170,00 грн. на теперішній час залишається несплаченим, про що свідчить зміст клопотання від 12.11.12.
Доказів оскарження рішення про застосування фінансових санкцій чи доказів на підтвердження сплати суми заборгованості, заявленої позивачем до стягнення, матеріали справи не містять.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Дослідивши повідомлені позивачем обставини, перевіривши матеріали справи, що надійшли до суду, оцінивши наявні у матеріалах справи докази у їх сукупності, суд приходить до висновку про достатність підстав для прийняття законного та обґрунтованого судового рішення.
Факти, встановлені судом, та відповідні їм правовідносини підтверджуються наявними доказами, а тому вказане є підставою для задоволення адміністративного позову, а заявлена до відшкодування органом Пенсійного фонду України сума підлягає стягненню.
У справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 94, 159 -163, 186, 254 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Задовольнити адміністративний позов повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків та інших обов'язкових платежів НОМЕР_1, користь Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополь Автономної Республіки Крим, код в ЄРПОУ 22300458, заборгованість зі сплати фінансові санкції сумою 170,00 грн. (сто сімдесят гривень).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня отримання постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення строку, з якого суб'єкт владних повноважень може отримати копію постанови суду.
Суддя О.В. Папуша