Постанова № 28951476, 03.07.2012, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.07.2012
Номер справи
2а/0470/1391/11
Номер документу
28951476
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 червня 2012 р. Справа № 2а/0470/1391/11 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Чорна В.В., одноособово розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державного підприємства «Кривбасшахтозакриття» до Криворізької південної міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби про скасування податкового повідомлення-рішення № 1004211502/0 від 30.12.2010 р., -

в с т а н о в и в :

20 січня 2011 року Державне підприємство «Кривбасшахтозакриття» (далі - ДП «Кривбасшахтозакриття») звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом, в якому просить скасувати податкове повідомлення-рішення Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі (далі - Південна МДПІ у м. Кривому Розі) № 1004211502/0 від 30.12.2010 р. про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань по податку на додану вартість на суму 274 800 грн. 04 коп.

Ухвалою суду від 01.03.2011 р., після усунення позивачем недоліків позовної заяви, за даним позовом відкрито провадження в адміністративній справі, та призначено її до судового розгляду (а.с. 1).

Ухвалою суду від 05.06.2012 р. допущено заміну відповідача по справі Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі на її правонаступника - Криворізьку південну міжрайонну державну податкову інспекцію Дніпропетровської області Державної податкової служби (а.с. 218).

В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначив, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення винесено відповідачем на підставі висновків, викладених у акті № 495/152/32975178 від 28.12.2010 р. документальної невиїзної (камеральної) перевірки ДП «Кривбасшахтозакриття» з питань повноти та своєчасності сплати до бюджету ПДВ за період з 30.03.2009 р. по 17.12.2010 р., які є необґрунтованими та неправомірними. Зокрема, позивач не погоджується з висновками податкового органу щодо порушення ним п.п. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», яке полягає у несвоєчасному перерахуванні ПДВ до бюджету, посилаючись на те, що Південна МДПІ у м. Кривому Розі, в порушення п. 3.6 Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 11.06.2003 р. № 290, прийняла до виконання платіжні документи, які не містили окремо виділеної суми податкового боргу та пені. Крім того, в порушення п. 3.7 зазначеної Інструкції, Південна МДПІ у м. Кривому Розі, самостійно здійснивши розподіл грошових коштів, що надійшли від позивача на сплату поточних зобов'язань, в рахунок погашення його податкового боргу, а також погашення пені, яка обліковувалась на його рахунку, не повідомила позивача про проведений нею перерозподіл. Внаслідок цього, сплачена ДП «Кривбасшахтозакриття» сума податкових зобов'язань була занижена, що стало підставою для невірного визначення податковим органом суми сплаченого позивачем податкового боргу, та, в подальшому, неправомірного донарахування штрафних (фінансових) санкцій за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань, які набули статусу податкового боргу.

05.04.2012 р. представником позивача були надані письмові пояснення (вих. № 219 від 04.04.2012 р.), у яких останній зазначив, що акт перевірки від 28.12.2010 р. містить дані, які суперечать даним, що містяться в наданих відповідачем повідомленнях про перерозподіл сплачених ДП «Кривбасшахтозакриття» грошових коштів в рахунок погашення його податкового боргу. З огляду на це, відповідач вважає, що зазначений акт перевірки містить недостовірну інформацію, а податкове повідомлення-рішення, винесене податковим органом на підставі даного акту перевірки, підлягає скасуванню (а.с. 161-171).

В судовому засіданні 05.06.2012 р. представник позивача за довіреністю Тарасюк В.В. підтримала позовні вимоги в повному обсязі, просила адміністративний позов задовольнити, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Відповідач позовні вимоги не визнав, 02.06.2011 р. надав до суду письмові заперечення, у яких, посилаючись на норми п. 5.1, п.п. 5.3.1, п. 5.3 п.п. 5.4.1, п. 5.4 ст. 5, п.п. 16.3.3 п. 16.3 ст. 16 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п.п. 3.4, 3.6, 3.7 Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, зазначив, що акт перевірки ДП «Кривбасшахтозакриття» від 28.12.2010 р. складено згідно вимог діючого законодавства.

В судове засідання 05.06.2012 р. представник відповідача, повідомлений належним чином про дату, час та місце судового розгляду (а.с. 188), не з'явився, надав клопотання про розгляд справи без його участі з урахуванням наданих доказів по справі (а.с. 190).

З огляду на викладене, та у відповідності до ч. 6 ст. 128 КАС України, розгляд справи завершено без участі сторін в порядку письмового провадження.

Враховуючи, що спірні правовідносини виникли до набрання законної сили Податковим кодексом України (до 01.01.2011 року), суд розглядає справу з урахуванням норм законодавства, яке діяло на час проведення перевірки та прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступні обставини.

Державне підприємство «Кривбасшахтозакриття» зареєстровано виконавчим комітетом Криворізької міської ради Дніпропетровської області 06.08.2004 р. (а.с. 16), та перебуває на податковому обліку в Криворізькій південній міжрайонній державній податковій інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби.

28.12.2010 р. Південною МДПІ у м. Кривому Розі проведено документальну невиїзну (камеральну) перевірку ДП «Кривбасшахтозакриття» з питань повноти та своєчасності сплати до бюджету ПДВ за період з 30.03.2009 р. по 17.12.2010 р., за результатами якої складено акт № 495/152/32975178 від 28.12.2010 р. (а.с. 9-12).

Перевіркою встановлено порушення платником податків п.п. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР, п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ, а саме, несвоєчасне перерахування ДП «Кривбасшахтозакриття» до бюджету за період з березня по листопад 2009 року узгоджених податкових зобов'язань по податку на додану вартість на загальну суму 549 600 грн.

Перевірку проведено з відома керівника ДП «Кривбасшахтозакриття» Бєліка В.П., та в присутності головного бухгалтера підприємства ОСОБА_3 Акт перевірки підписано зазначеними особами без заперечень (а.с. 12).

Порядок та підстави проведення перевірки позивачем не оскаржені.

На підставі висновків, викладених у акті перевірки № 495/152/32975178 від 28.12.2010 р., Південною МДПІ у м. Кривому Розі винесено податкове повідомлення-рішення № 1004211502/0 від 30.12.2010 р. про донарахування ДП «Кривбасшахтозакриття» штрафних (фінансових) санкцій на суму 274 800 грн. 40 коп. за несвоєчасну сплату податку на додану вартість в розмірі 549 600 грн. (а.с. 8).

Штрафні (фінансові) санкції згідно зазначеного податкового повідомлення-рішення застосовані до позивача у розмірі 50-ти відсотків від загальної суми несвоєчасно сплачених податкових зобов'язань з ПДВ, у відповідності до вимог п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», яким передбачено, що у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання.

Не погодившись із податковим повідомленням-рішенням № 1004211502/0 від 30.12.2010 р., ДП «Кривбасшахтозакриття», відповідно до п.п. 5.2.5 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», оскаржило його в судовому порядку, звернувшись до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом.

Встановивши обставини справи, дослідивши норми чинного законодавства України, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, виходячи з наступного.

Пунктом 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 р. № 1251-ХІІ (що був чинним на час виникнення спірних правовідносин) встановлено обов'язок платників податків і зборів (обов'язкових платежів) сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування», податок на додану вартість належить до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).

Згідно п.п. 7.8.1 п. 7.8 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 р. № 168/97, податковим періодом для сплати податку на додану вартість є один календарний місяць.

Відповідно до абз. "а" п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про поряд погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ (далі - Закон України № 2181), податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі, при сплаті місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Абзацем 1 п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України № 2181 визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України № 2181, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно п.п. 7.1.1 п. 7.1 ст. 7 Закону України № 2181, джерелами самостійної сплати податкових зобов'язань або податкового боргу платника є будь-які власні кошти такого платника податку. Отже, грошовий платіж є єдиною формою сплати податкових зобов'язань і погашення податкового боргу.

Пунктом 6 ст. 7 Закону України «Про Національний банк України» від 20.05.1999 р. № 679-ХIV передбачено, що Національний банк України визначає систему, порядок і форми платежів.

Пунктом 1.7 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 р. № 22, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29.03.2004 р. за № 377/89/76 (далі - Інструкція), кошти з рахунків клієнтів банки списують лише за дорученнями власників цих рахунків (виключно договірне списання коштів згідно глави 6 Інструкції) або на підставі платіжних вимог стягувачів у разі примусового списання коштів згідно з главою 5 Інструкції. При цьому, відповідно до п. 3.8 Інструкції, реквізити «Призначення платежу» платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України. Платник відповідає за дані, що зазначені в реквізиті платіжного доручення «Призначення платежу». Банк перевіряє заповнення цього реквізиту на відсутність установленим вимогам лише за зовнішніми ознаками.

Згідно п.п. 16.5.2 п. 16 ст. 16 Закону України № 2181, днем подання до установ банків платіжного доручення за всіма видами податкових платежів вважається день його реєстрації у цих установах.

Із наведеного випливає, що право визначати призначення платежу відповідно до чинного законодавства України належить виключно платнику податків. Тому, суми податкових зобов'язань або податкового боргу, з урахуванням п.п. 16.5.2 п. 16 ст. 16 Закону України № 2181, слід вважати сплаченими у день реєстрації банківською установою платіжного документа із зазначенням у ньому призначення платежу на сплату відповідних податкових зобов'язань або податкового боргу, визначених платником податків.

Водночас, п.п. 16.3.3 п. 16.3 ст. 16 Закону України № 2181 передбачено, що при частковому погашенні податкового боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку. Податковий борг, що погашується частково, сплачується разом зі сплатою пені, нарахованої відповідно до такої частки, єдиним платіжним документом, в якому суми такого податкового боргу та такої пені визначаються окремо. Платіжні документи, які не містять окремо виділену суму податкового боргу та суму пені, не приймаються до виконання. Якщо платник податків не сплачує пеню разом зі сплатою податкового боргу (його частини) або не визначає її окремо у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеної пропорції), то податковий орган самостійно здійснює розподіл такої сплаченої суми на суму, що спрямовується на погашення такого податкового боргу (його частини), та суму, що спрямовується на погашення пені, нарахованої на суму такого погашеного податкового боргу (його частини), та надсилає такому платнику податків повідомлення, в якому міститься зазначена інформація.

Аналогічні норми закріплені п.п. 3.6, 3.7 розділу 3 Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України № 290 від 11.06.2003 р., зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.06.2003 р. за № 522/7843 (далі - Інструкція № 290).

Так, згідно п. 3.6 зазначеної Інструкції, при частковому погашенні податкового боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку податкового боргу. Податковий борг, що погашається частково, сплачується разом зі сплатою пені, нарахованої відповідно до такої частки, єдиним платіжним документом, в якому суми такого податкового боргу та такої пені визначаються окремо. Платіжні документи, які не містять окремо виділену суму податкового боргу та суму пені, не приймаються до виконання. У разі часткового погашення податкового боргу для частини податкового боргу, що залишилась непогашеною, днем початку нарахування пені залишається перший робочий день, наступний за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначений згідно з пунктом 3.2 цієї Інструкції.

Відповідно до п. 3.7 Інструкції № 290, якщо платник податків не сплачує пеню разом зі сплатою податкового боргу (його частини) або не визначає її окремо у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеної пропорції), то податковий орган у день надходження від органу державного казначейства інформації про зарахування коштів до бюджету, яка надається відповідно до вимог Порядку взаємодії між органами Державного казначейства України та державної податкової служби України в процесі виконання державного та місцевих бюджетів за доходами, затвердженого наказом Державного казначейства України та Державної податкової адміністрації України від 25.04.2002 № 74/194, та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.05.2002 за № 436/6724, самостійно здійснює розподіл такої сплаченої суми на суму, що спрямовується на погашення такого податкового боргу (його частини), та суму, що спрямовується на погашення пені, нарахованої на суму такого погашеного податкового боргу (його частини). При цьому протягом трьох робочих днів податковий орган складає та надсилає такому платнику податків у порядку, аналогічному Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків, затвердженому наказом ДПА України від 21 червня 2001 року № 253 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 06.07.2001 за № 567/5758 (із змінами та доповненнями), повідомлення, в якому міститься інформація про суми розподілу сплачених коштів, за формою згідно з додатком 1.

Отже, згідно законодавству України, яке діяло до набрання чинності Податковим кодексом України (до 01.01.2011 р.), право на розподіл сум, сплачених платником податків в рахунок погашення податкового боргу, виникало у органів державної податкової служби лише у разі, коли платник податків не визначав у платіжному дорученні окремо суму пені та суму податкового боргу, на погашення яких він спрямовував грошові кошти, сплачені згідно даного платіжного доручення.

З матеріалів справи вбачається, що на протязі періоду, що перевірявся, згідно платіжних доручень № 1159 від 25.05.2010 р., № 1195 від 15.06.2010 р., № 1265 від 15.07.2010 р., № 1346, № 1347 від 17.08.2010 р., № 521 від 21.09.2010 р., № 1441, № 1442, № 1443 від 28.09.2010 р., № 165 від 29.09.2010 р., № 207 від 29.10.2010 р., № 1568 від 17.11.2010 р., № 237 від 26.11.2010 р., № 1637 від 17.12.2010 р. позивачем здійснювалася сплата податкового боргу з ПДВ частинами, з визначенням призначення платежу у кожному окремому платіжному дорученні (а.с. 74-84, 122, 125).

Оскільки зазначені платіжні документи не містили окремо виділену суму податкового боргу та суму пені, податковий орган, відповідно до абз. 2 п.п. 16.3.3 п. 16.3 ст. 16 Закону України № 2181, самостійно здійснював розподіл сплачених згідно них сум на суми, що були спрямовані на погашення податкового боргу ДП «Кривбасшахтозакритя» по податку на додану вартість та на погашення пені, нарахованої на суми таких частин погашеного податкового боргу. При цьому, платник податків був повідомлений про такий перерозподіл відповідними повідомленнями, які, згідно підписів у відповідних графах цих повідомлень, були отримані уповноваженими особами позивача (а.с. 140-142, 147-149).

Отже, твердження позивача про порушення відповідачем п.п. 3.6, 3.7 Інструкції № 290 не підтверджено матеріалами справи.

Водночас, суд погоджується з твердженням позивача, що дані, зафіксовані у акті перевірки від 28.12.2010 р., суперечать даним, зазначеним у повідомленнях, які були отримані ДП «Кривбасшахтозакриття».

Так, згідно повідомлення № 0018958387 від 26.05.2010 р., сума сплаченого ДП «Кривбасшахтозакриття» податкового боргу з ПДВ за платіжним дорученням № 1159 від 25.05.2010 р. в розмірі 40 000 грн. була направлена податковим органом на погашення суми податкового боргу в розмірі 36 128 грн. 36 коп., та на погашення пені в сумі 3 871 грн. 64 коп. (а.с. 147). Проте, згідно акту перевірки № 495/152/32975178 від 28.12.2010 р., сума сплаченого податкового боргу згідно платіжного доручення № 1159 від 25.05.2010 р. становить 21 228 грн. 78 коп. (а.с. 10).

Згідно повідомлення № 104920018895812 від 16.08.2010 р., сума сплаченого ДП «Кривбасшахтозакриття» податкового боргу з ПДВ за платіжним дорученням № 1195 від 15.06.2010 р. в розмірі 120 000 грн. була направлена податковим органом на погашення суми податкового боргу в розмірі 107 850 грн. 79 коп., та на погашення пені в сумі 12 149 грн. 21 коп. (а.с. 147). Проте, згідно акту перевірки № 495/152/32975178 від 28.12.2010 р., сума сплаченого податкового боргу згідно платіжного доручення № 1195 від 15.06.2010 р. становить 86 803 грн. 28 коп. (а.с. 10).

Згідно повідомлення № 104820019031514 від 16.07.2010 р., сума сплаченого ДП «Кривбасшахтозакриття» податкового боргу з ПДВ за платіжним дорученням № 1265 від 15.07.2010 р. в розмірі 140 000 грн. була направлена податковим органом на погашення суми податкового боргу в розмірі 124 263 грн. 46 коп., та на погашення пені в сумі 15 736 грн. 54 коп. (а.с. 147). Проте, згідно акту перевірки № 495/152/32975178 від 28.12.2010 р., сума сплаченого податкового боргу згідно платіжного доручення № 1265 від 15.07.2010 р. становить 121 481 грн. 94 коп. (а.с. 10).

Згідно повідомлення № 104820011815832 від 22.09.2010 р., сума сплаченого ДП «Кривбасшахтозакриття» податкового боргу з ПДВ за платіжним дорученням № 521 від 21.09.2010 р. в розмірі 53 000 грн. була направлена податковим органом на погашення суми податкового боргу в розмірі 48 784 грн. 17 коп., та на погашення пені в сумі 4 215 грн. 83 коп. (а.с. 147). Проте, згідно акту перевірки № 495/152/32975178 від 28.12.2010 р., сума сплаченого податкового боргу згідно платіжного доручення № 521 від 21.09.2010 р. становить 28 626 грн. 23 коп. (а.с. 11).

Згідно повідомлення № 820019089136 від 18.08.2010 р., сума сплаченого ДП «Кривбасшахтозакриття» податкового боргу з ПДВ за платіжним дорученням № 1347 від 17.08.2010 р. в розмірі 70 000 грн. була направлена податковим органом на погашення суми податкового боргу в розмірі 61 387 грн. 21 коп., та на погашення пені в сумі 8 612 грн. 79 коп. (а.с. 147). Проте, згідно акту перевірки № 495/152/32975178 від 28.12.2010 р., сума сплаченого податкового боргу згідно платіжного доручення № 1347 від 17.08.2010 р. становить 26 345 грн. 93 коп. (а.с. 10).

Згідно повідомлення № 820019089137 від 18.08.2010 р., сума сплаченого ДП «Кривбасшахтозакриття» податкового боргу з ПДВ за платіжним дорученням № 1346 від 17.08.2010 р. в розмірі 50 000 грн. була направлена податковим органом на погашення суми податкового боргу в розмірі 43 717 грн. 84 коп., та на погашення пені в сумі 6 282 грн. 16 коп. (а.с. 147). Проте, згідно акту перевірки № 495/152/32975178 від 28.12.2010 р., сума сплаченого податкового боргу згідно платіжного доручення № 1346 від 17.08.2010 р. становить 43 717 грн. 84 коп. (а.с. 10).

Згідно повідомлення № 104821019276900 від 29.11.2010 р., сума сплаченого ДП «Кривбасшахтозакриття» податкового боргу з ПДВ за платіжним дорученням № 237 від 26.11.2010 р. в розмірі 65 000 грн. була направлена податковим органом на погашення суми податкового боргу в розмірі 57 479 грн. 43 коп., та на погашення пені в сумі 7 520 грн. 57 коп. (а.с. 148). Проте, згідно акту перевірки № 495/152/32975178 від 28.12.2010 р., сума сплаченого податкового боргу згідно платіжного доручення № 237 від 26.11.2010 р. становить 32 026 грн. 13 коп. (а.с. 11).

Згідно повідомлення № 104821019318088 від 20.12.2010 р., сума сплаченого ДП «Кривбасшахтозакриття» податкового боргу з ПДВ за платіжним дорученням № 1637 від 17.12.2010 р. в розмірі 85 000 грн. була направлена податковим органом на погашення суми податкового боргу в розмірі 76 831 грн. 58 коп., та на погашення пені в сумі 8 168 грн. 42 коп. (а.с. 148). Проте, згідно акту перевірки № 495/152/32975178 від 28.12.2010 р., сума сплаченого податкового боргу згідно платіжного доручення № 1637 від 17.12.2010 р. становить 36 302 грн. 84 коп. (а.с. 11).

Згідно повідомлення № 104820015217912 від 01.11.2010 р., сума сплаченого ДП «Кривбасшахтозакриття» податкового боргу з ПДВ за платіжним дорученням № 207 від 29.10.2010 р. в розмірі 20 000 грн. була направлена податковим органом на погашення суми податкового боргу в розмірі 17 749 грн. 73 коп., та на погашення пені в сумі 2 250 грн. 27 коп. (а.с. 148). Проте, згідно акту перевірки № 495/152/32975178 від 28.12.2010 р., сума сплаченого податкового боргу згідно платіжного доручення № 1637 від 17.12.2010 р. становить 17 749 грн. 73 коп. (а.с. 11).

Згідно повідомлення № 104820019157387 від 30.09.2010 р., сума сплаченого ДП «Кривбасшахтозакриття» податкового боргу з ПДВ за платіжним дорученням № 1442 від 28.09.2010 р. в розмірі 50 000 грн. була направлена податковим органом на погашення суми податкового боргу в розмірі 45 760 грн. 09 коп., та на погашення пені в сумі 4 239 грн. 91 коп. (а.с. 149). Проте, згідно акту перевірки № 495/152/32975178 від 28.12.2010 р., сума сплаченого податкового боргу згідно платіжного доручення № 1442 від 28.09.2010 р. становить 19 852 грн. 09 коп. (а.с. 11).

Факт сплати позивачем суми податкового боргу згідно вищезазначених платіжних доручень підтверджено також актом звірки взаєморозрахунків, складеним ДП «Кривбасшахтозакриття» та Південною МДПІ у м. Кривому Розі (а.с. 179-180).

Щодо розподілу суми в розмірі 15 000 грн., яка була сплачена згідно платіжного доручення № 1568 від 17.11.2010 р., суд зазначає, що повідомлення про розподіл зазначеної суми, а також докази його вручення позивачу, відповідачем взагалі не надані.

Отже, акт перевірки № 495/152/32975178 від 28.12.2010 р. містить відомості щодо сум сплаченого позивачем із затримкою податкового боргу згідно платіжних доручень № 1159 від 25.05.2010 р., № 1195 від 15.06.2010 р., № 1265 від 15.07.2010 р., № 521 від 21.09.2010 р., № 1347 від 17.08.2010 р., № 1346 від 17.08.2010 р., № 237 від 26.11.2010 р., № 1637 від 17.12.2010 р., № 207 від 29.10.2010 р., № 1442 від 28.09.2010 р., достовірність яких не підтверджена матеріалами справи.

При цьому, суд зазначає, що жодних пояснень стосовно наявних розбіжностей між актом перевірки від 28.12.2010 р. та податковими повідомленнями № 0018958387 від 26.05.2010 р., № 104920018895812 від 16.08.2010 р., 104820019031514 від 16.07.2010 р., № 104820011815832 від 22.09.2010 р., № 820019089136 від 18.08.2010 р., № 820019089137 від 18.08.2010 р., № 104821019276900 від 29.11.2010 р., № 104821019318088 від 20.12.2010 р., № 104820015217912 від 01.11.2010 р., № 104820019157387 від 30.09.2010 р. про розподіл сплачених позивачем сум податкового боргу з ПДВ, відповідачем надано не було.

Відповідно до п. 1.3 розділу 1 Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 327 від 10.08.2005 р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.08.2005 р. за № 925/11205, який був чинним на час складення акту перевірки від 28.12.2010 р. та винесення податкового повідомлення-рішення від 30.12.2010 р., акт - службовий документ, який стверджує факт проведення невиїзної документальної або виїзної планової чи позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання.

Враховуючи викладені вище обставини, суд дійшов висновку, що акт перевірки № 495/152/32975178 від 28.12.2010 р. не є належним доказом порушення ДП «Кривбасшахтозакриття» вимог чинного законодавства України, оскільки містить відомості, які не підтверджені матеріалами справи.

Отже, податкове повідомлення-рішення № 1004211502/0 від 30.12.2010 р., винесене Південною МДПІ у м. Кривому Розі на підставі зазначеного акту перевірки, підлягає скасуванню.

При цьому, суд зазначає, що відповідно до вимог ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Згідно ч. 2 зазначеної статті, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи викладені вище обставини, встановлені судом під час розгляду справи, а також клопотання представника Криворізької ПМДПІ Дніпропетровської області ДПС про розгляд справи з урахуванням наданих доказів, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог, оскільки відповідачем не доведена правомірність оскаржуваного рішення.

Керуючись ч. 6 ст. 128, ст.ст. 160-162, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в :

Адміністративний позов Державного підприємства «Кривбасшахтозакриття» - задовольнити.

Скасувати податкове повідомлення-рішення Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області № 1004211502/0 від 30.12.2010 р. про застосування до Державного підприємства «Кривбасшахтозакриття» штрафних (фінансових) санкцій в сумі 274 800 грн. 04 коп.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо судом у відповідності до частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови, а також в разі прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя В.В.Чорна