ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 січня 2013 року № 813/12/13-а
Львівський окружний адміністративний суд,
у складі:
головуючого-судді Ланкевича А.З.
секретар судового засідання Бравчук Д.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові адміністративну справу за позовом Прокурора Сихівського району м.Львова в інтересах держави в особі Інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Монополь 311» про стягнення коштів, -
встановив :
Прокурор в інтересах держави в особі позивача звернувся з позовом, в якому просить стягнути з відповідача до бюджету 1 700,00 грн.
Посилається на те, що позивачем розглянувши подання Департаменту економічної політики Львівської міської ради про порушення вимог Закону України «Про рекламу», виявлено факт порушення відповідачем вимог п.1 ст.16 вказаного Закону, а саме самовільне встановлення зовнішньої реклами на фасаді будинку без погодження з органами місцевого самоврядування, не подано інформації щодо вартості розповсюдженої реклами, чим порушено п.6 ст.27 Закону України «Про рекламу». Тому 31.07.2012 року позивачем винесено рішення №0170 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу в розмірі 1 700,00 грн. Відповідачем дане рішення не оскаржувалось та в передбачений законом строк сума штрафу не сплачена. Тому просить позов задоволити.
Дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
Засади рекламної діяльності в Україні, врегулювання відносин, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами визначено Законом України «Про рекламу» №270/96-ВР від 03.07.1996 року (надалі – Закон №270/96-ВР).
Пунктом 1 частини 1 статті 16 Закону №270/96-ВР визначено, що розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів - на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями, а на території Автономної Республіки Крим - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.
З матеріалів справи вбачається, що ТзОВ «Монополь 311» в порушення вимог п.1 ч.1 ст.16 Закону № 270-96-ВР, самовільно встановлено зовнішню рекламу на фасаді будинку за адресою м.Львів, вул.Вірменська,2 без погодження з органами місцевого самоврядування.
Департаментом економічної політики Львівської міської ради винесено вимогу №23/Р-9-1066 від 04.05.2012 року про усунення самовільного встановлення спеціальної конструкції зовнішньої реклами на будинку по вул. Вірменська,2 та надано термін на усунення вказаного правопорушення до 19.05.2012 року та відповідно до п.9.4 Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Львові письмово проінформувати про виконання вимоги КП «Адміністративно-технічне управління».
Відповідач не виконав вимогу №23/Р-9-1066 від 04.05.2012 року, відтак Департамент економічної політики Львівської міської ради направив на ім'я начальника Держспоживінспекції у Львівській області подання №23/Р-9-1370 від 05.06.2012 року про порушення ТзОВ «Монополь 311» Закону України «Про рекламу».
Статтею 26 Закону №270/96-ВР передбачено, що контроль за дотриманням законодавства України «Про рекламу» щодо захисту прав споживачів реклами у межах своїх повноважень здійснює спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів.
Функції державного контролю за дотриманням законодавства про рекламу у Львівській області здійснює Інспекція з питань захисту прав споживачів у Львівській області, яка наділена повноваженнями по застосуванню до порушників законодавства фінансових санкцій, передбачених Законом № 270/96-ВР .
Відповідно до вимог ч.2 ст. 26 Закону №270/96-ВР, на вимогу органів державної влади, на які покладено контроль за дотриманням законодавства про рекламу, рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами зобов'язані надавати документи, усні чи письмові пояснення, відео - та звукозаписи, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення ними повноважень щодо контролю.
За результатами розгляду подання №23/Р-9-1370 посадовою особою Інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області складено протокол №0213 від 25.06.2012 р. про порушення ТзОВ «Монополь 311» законодавства про рекламу, а саме п.1 ст.16 Закону №270/96-ВР .
Листом від 25.06.2012 року за №1704 Інспекція з питань захисту прав споживачів у Львівській області запропонувала відповідачу в строк до 13.07.2012 року надати інформацію про вартість розміщеної реклами, розповсюдженої з порушенням вимог рекламного законодавства (копії рахунків, платіжних доручень), а також пояснення по факту розміщення реклами з долученням підтверджуючих документів.
Судом встановлено, що відповідач відомостей, вказаних у листі від 25.06.2012 року №1704 не надав.
Відповідно до положень п.2 ч.2 ст.26 Закону №270/96-ВР, органи державної влади зобов'язані повідомляти рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами про розгляд справ про порушення ними законодавства про рекламу не пізніш як за три дні до такого розгляду, а у невідкладних випадках - не пізніш як за один день.
На виконання вказаних вимог Закону №270/96-ВР Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Львівській області листами від 13.07.2012 р. за №№2005,2006 повідомлено відповідача про розгляд справи про порушення законодавства про рекламу.
Відповідач на засідання по розгляду справи про порушення ним законодавства про рекламу не з'явився.
Відповідальність за порушення законодавства про рекламу встановлена ст.27 Закону 270/96-ВР, відповідно до якої особи, винні у порушенні законодавства про рекламу, несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до закону. Відповідальність за порушення законодавства про рекламу несуть рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами.
Відповідно до ч.4 цієї статті, спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі за поданням органів державної влади, зазначених у статті 26 цього Закону, або самостійно у випадках, передбачених цією статтею, крім тих, які віднесено виключно до компетенції Антимонопольного комітету України та які регулюються законодавством з питань авторського права та суміжних прав, накладають штрафи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, на рекламодавців за вчинення дій, передбачених пунктом 1 частини другої цієї статті, - у розмірі п'ятикратної вартості розповсюдженої реклами.
Відповідно до п.6 ст.27 Закону №270/96-ВР за неподання або подання завідомо недостовірної інформації щодо вартості розповсюдження реклами та/або виготовлення реклами та/або вартості розповсюдження реклами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, необхідної для здійснення ними передбачених цим Законом повноважень, на рекламодавців, виробників реклами та розповсюджувачів реклами накладається штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За наслідками засідання по справі про порушення законодавства про рекламу Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Львівській області складено протокол №0170 від 31.07.2012 року та прийнято рішення №0170 від 31.07.2012 р., згідно якого в порушення вимог п.1 ст.16 Закону №270/96-ВР за самовільне встановлення зовнішньої реклами на фасаді будинку за адресою м.Львів, вул.Вірменська,2 (місця 1-6) без погодження з органами місцевого самоврядування та в порушенням вимог п.6 ст.27 Закону №270/96-ВР неподання інформації щодо вартості розповсюдження реклами або виготовлення реклами, на ТзОВ «Монополь 311» накладено штраф у розмірі 1 700,00 грн. та зобов'язано сплатити штраф у зазначеному розмірі в бюджет м. Львова.
У відповідності до ч.11 ст.27 Закону №270-96-ВР рішення у справах про порушення законодавства про рекламу можуть бути оскаржені до суду.
Відповідачем вказане рішення та дії Інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області в адміністративному та судовому порядку не оскаржено та штрафних санкцій, визначених згідно вищевказаного рішення до бюджету не сплачено.
Відповідно до ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що позовні вимоги прокурора Сихівського району м. Львова в інтересах держави в особі Інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області є обґрунтованими, підтверджуються наявними у справі доказами та підлягають до задоволення.
На підставі ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України із урахуванням того, що рішення ухвалене на користь позивача - суб'єкта владних повноважень, судові витрати здійснені таким не підлягають до компенсації.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Монополь 311» 1 700 (одну тисячу сімсот) грн. 00 коп. штрафних санкцій (Одержувач: Бюджет м.Львова; ЗКПО 23949066; Банк одержувач ГУДКУ у Львівській області; МФО 825014; р/р 31110106700002; код платежу 21081100).
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий Ланкевич А.З.