ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 січня 2013 року м. Львів № 813/34/13-а
Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Москаля Р.М. розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до товариства з обмеженою відповідальністю «Розділтехгаз ЛХЗ» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,
ВСТАНОВИВ:
Львівське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Розділтехгаз ЛХЗ» про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для інвалідів в сумі 2520 грн. та пені за несвоєчасну сплату цих санкцій в сумі 142,38 грн. В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що за невиконання встановленого відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» нормативу робочих місць для інвалідів відповідач самостійно нарахував адміністративно-господарські санкції в сумі 6920 грн. За несвоєчасну сплату цих санкцій йому нараховано пеню в сумі 142,38 грн. Загальна сума зобов’язання відповідача становила 7062,38 грн., частину якого в сумі 4400 грн. відповідач вже сплатив. У зв’язку з цим позивач звернувся до суду про стягнення решти коштів в сумі 2520,00 грн., у т.ч. 142,38 грн.
Представник позивача 21.01.2013 року подав через канцелярію суду клопотання про розгляд справи без його участі, зазначив також що позовні вимоги підтримує у повному обсязі. Відповідач також надіслав клопотання про розгляд справи без участі його представника, у якому також зазначив про те, що заперечень проти позову не має.
З огляду на те, що обидві сторони подали клопотання про розгляд справи без участі їх представників, суд на підставі ст. 122 КАС України ухвалив розглянути справу у порядку письмового провадження.
Суд розглянув матеріали справи, повно, всебічно та об’єктивно дослідив наявні у справі письмові докази, оцінив їх в сукупності та вважає, що позов слід задовольнити повністю з огляду на наступне.
Відповідно до вимог ст. 19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Положення цієї частини не поширюється на підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону.
Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для товариства з обмеженою відповідальністю «Розділтехгаз ЛХЗ» на 2011 рік встановлено норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів в кількості однієї особи, оскільки середньооблікова кількість штатних працівників на даному підприємстві становила десять осіб. Згідно зі звітом ТОВ «Розділтехгаз ЛХЗ» про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2011 рік, самостійно розрахована сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів становить 6920 грн. (половина від середньорічної заробітної плати працівника, яка на данному підприємстві у 2011 р. становила 13840,00 грн.). Частину з цих санкцій в сумі 4400 грн. відповідач сплатив, однак із затримкою на 226 днів (з 16.04.2012 року по 27.11.2012 року).
Зважаючи на те, що станом на 15.04.2011 року відповідач адміністративно-господарських санкцій у повному обсязі не сплатив, за 226 днів затримки (станом на дату підписання позову) йому нараховано пеню на суму 142,38 грн. Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача становить 2662,38 грн. і станом на дату розгляду справи залишається несплаченою.
За наведених вище обставин справи, позовні вимоги Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів є обґрунтованими, підтверджуються долученими до матеріалів справи документами та підлягають задоволенню в повному обсязі.
З урахуванням положень ст.94 КАС України судові витрати у формі судового збору у даній справі з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 17-19, 71, 94, 122, 158, 160-163 КАС України, суд, –
ПОСТАНОВИВ:
адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Розділтехгаз ЛХЗ» (Львівська область, м. Новий Розділ; вул. Гірнича, 2В; ідентифікаційний код: 32003327) на користь Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м. Львів, площа Маланюка, 6; ідентифікаційний код: 38008294) адміністративно-господарські санкції та пеню на загальну суму 2662 (дві тисячі шістсот шістдесят дві) гривні 38 копійок.
Апеляційну скаргу на постанову суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Москаль Р.М.