Постанова № 28870630, 21.01.2013, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.01.2013
Номер справи
2а-9905/12/1370
Номер документу
28870630
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 січня 2013 року № 2а-9905/12/1370 Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої cудді -Потабенко В.А.

за участю секретаря судових засідань -Гойни Є.А.,

за участі п сторін:

представника позивача -Сергєєвої О.І., згідно довіреності,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в у Кам'янка-Бузькому районі Львівської області Державної податкової служби до приватного підприємства "ЕВТ-Центр" про арешт коштів на рахунках платника податків, -

в с т а н о в и в :

ДПІ у Кам'янка -Бузькому районі Львівської області звернулася до суду з позовом до ПП "ЕВТ-Центр" про арешт коштів на рахунках платника податків, що відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила позов задовольнити.

Відповідач не забезпечив участі в судовому засіданні повноважного представника, кореспонденція, яка скеровувалася на адресу відповідача судом, повернулась з довідками Укрпошти про відсутність адресата.

Згідно ст. 33 КАС України, у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси, судовий виклик або судове повідомлення надсилаються:

юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;

фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку.

У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

З долученого до матеріалів справи спеціального витягу з ЄДР вбачається, що згідно відомостей відносно ПП "ЕВТ-Центр", ідентифікаційний код 36153200, в реєстрі, адреса реєстрації відповідача наступна: 80431, Львівська область, Кам'янка-Бузький район, с. Жовтанці, вул. Куликівська, 18.

За таких обставин суд вважає, що відповідач належним чином, в силу приписів ст.ст. 33-35 КАС України, був повідомлений про час та місце розгляду справи і таку можна розглядати у відсутності представника відповідача, на підставі наявних доказів, відповідно до ст. 71 КАС України.

Заслухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши надані докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що ПП "ЕВТ-Центр", (ідентифікаційний код - 36153200) 10.09.2008 року зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності Кам'янка-Бузькою районною державною адміністрацією Львівської області, що підтверджено наявною в матеріалах справи копією довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Відповідно до довідки позивача від 21.11.2012 року № 578/18-00 ПП "ЕВТ-Центр" 11.09.2008 року взято на облік платника податків за № 4356.

Згідно самостійно поданої відповідачем податкової декларації з податку на додану вартість за серпень 2012 року № 9057632717 від 20.09.2012 року, до сплати відповідачу належало 351890,00 грн., податковий кредит -595514,00 грн. Згідно уточнюючої податкової декларації за вересень 2012 року № 9065362873, поданої 19.10.2012 року, до сплати відповідачу належало 865414,00 грн., податковий кредит -385548,00 грн.

Актом ДПІ в Кам'янка-Бузькому районі Львівської області від 19.11.2012 року № 373/22-00/38141600 про результати камеральної перевірки правомірності нарахування ТзОВ "Агроком Центр", код ЄДРПОУ 38141600 від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту за вересень 2012 року, встановлено те, що ПП "ЕВТ-Центр" станом на 12.11.2012 року є одним із постачальників ТзОВ "Агроком Центр". Крім того, даним актом встановлено те, що, відповідач включив до податкового кредиту придбану у серпні 2012 року в ТзОВ "Агроком Центр" продукцію на загальну суму 653500,00 грн., в т.ч. ПДВ 108916,67 грн., про що свідчить податкова накладна № 7/2 від 14.08.2012 року. Розрахунки за поставлену продукцію у серпні-вересні 2012 року не проводилися. Також, згідно акту перевірки від 19.11.2012 року № 373/22-00/38141600, ТзОВ "Агроком Центр" включило до податкового кредиту придбані у вересні 2012 року товарно-матеріальні цінності на загальну суму 3215860,00 грн., в т.ч. ПДВ 535977,00 грн. Одним із постачальників ТзОВ "Агроком Центр" є ПП "ЕВТ-Центр", за рахунок якого до податкового кредиту за вересень 2012 року включено придбані товарно-матеріальні цінності на загальну суму 2270432 грн., в т.ч. ПДВ 378405,00 грн.

З метою отримання інформації та її документального підтвердження щодо відносин з ПП "Агроком Центр" у період з 01.08.2012 року по 30.09.2012 року відповідачу (ПП "ЕВТ-Центр") 08.11.2012 року направлено лист № 6138/22-0009, який скеровувався на юридичну адресу платника податків.

Крім того, 09.11.2012 року керівником відповідача особисто отримано запрошення податкового органу № 6274/15-00 надати пояснення та документальне підтвердження з приводу формування податкового кредиту по податкових накладних вересня 2012 року, виписані ТзОВ "Агроком Центр" № 7/2 від 14.08.2012 року на суму 108916,67 грн., ТзОВ "Агроль" № 11/2 від 15.08.2012 року на суму ПДВ 21916,80 грн., які підлягають реєстрації, але у встановленому порядку не зареєстровані.

Однак, з матеріалів справи та пояснень представника позивача, даних в судовому засіданні, вбачається, що уповноважені представники ПП "ЕВТ-Центр" до податкового органу не з'явились, документального підтвердження взаємовідносин з ПП "Агроком Центр" у період з 01.08.2012 року по 30.09.2012 року не представили.

Довідкою позивача від 19.11.2012 року № 3365/07-31 засвідчено те, що місцезнаходження платника податків - ПП "ЕВТ-Центр" - не встановлено.

20.11.2012 року начальником ДПІ в Кам'янка-Бузькому районі Львівської області, на підставі п.п. 78.1.1, п.п. 78.1.2, п. 78.1.4, п. 78.1 ст. 78, п.п. 20.1.4, п. 20.1 ст. 20 ПК України видано наказ № 347 про проведення виїзної позапланової перевірки ПП "ЕВТ-Центр" з 21.11.2012 року тривалістю 5 робочих днів з питань дотримання податкового законодавства за період 01.10.2011 року по 30.09.2012 року. На підставі вказаного наказу позивачем видано також направлення № 353 та № 354 від 21.11.2012 року на перевірку ПП "ЕВТ-Центр".

21.11.2012 року позивачем складено акт № 5/22-00 про неможливість та відмову директора ПП "ЕВТ-Центр" від проведення виїзної документальної позапланової перевірки. Так, з вказаного акту вбачається, що директор ПП "ЕВТ-Центр" ОСОБА_3 при виході ревізорів на за юридиною та за фактичною адресами підприємства відмовився від отримання наказу № 347 від 20.11.2012 року та від ознайомлення з направленнями від 21.11.2012 року №№ 353, 354, чим фактично відмовився від проведення перевірки.

На підставі акта про неможливість проведення виїзної документальної позапланової перевірки ПП "ЕВТ-Центр" від 21.11.2012 року № 5/22-00, звернення начальника відділу податкового контролю ДПІ в Кам'янка-Бузькому районі Львівської області від 21.11.2012 року про застосування адміністративного арешту майна платника податків, начальником ДПІ в Кам'янка-Бузькому районі Львівської області 21.11.2012 року винесено рішення про застосування адміністративного арешту майна платника податків ПП "ЕВТ-Центр", яке, згідно матеріалів справи, було направлено відповідачу рекомендованою кореспонденцією.

Відповідно до п. 20.1.4 ст. 20 Податкового кодексу України, окрім іншого, органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків в порядку, встановленому цим Кодексом.

Про проведення документальної планової перевірки, відповідно до п. 77.4 ст. 77 Податкового кодексу України, керівником органу державної податкової служби приймається рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.

Документальна позапланова перевірка здійснюється, у відповідності до п. 78.1.1, п. 78.1.2, п. 78.1.4 ст. 78 Податкового кодексу України:

- за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту;

- платником податків не подано в установлений законом строк податкову декларацію або розрахунки, якщо їх подання передбачено законом;

- виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту.

Згідно п. 79.2 ст. 79 Податкового кодексу України, документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.

Відповідно до п. 81.1 ст. 81 Податкового кодексу України, посадові особи органу державної податкової служби мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування органу державної податкової служби, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника органу державної податкової служби або його заступника, що скріплений печаткою органу державної податкової служби; копії наказу про проведення перевірки; службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.

При пред'явленні направлення платнику податків та/або посадовим (службовим) особам платника податків (його представникам або особам, які фактично проводять розрахункові операції) такі особи розписуються у направленні із зазначенням свого прізвища, імені, по батькові, посади, дати і часу ознайомлення.

У разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) розписатися у направленні на перевірку посадовими (службовими) особами органу державної податкової служби складається акт, який засвідчує факт відмови. У такому випадку акт про відмову від підпису у направленні на перевірку є підставою для початку проведення такої перевірки.

У відповідності до п. 94.1, п.п. 94.2.3 п. 94.2 ст. 94 Податкового кодексу України, адміністративний арешт майна платника податків (далі - арешт майна) є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом.

Арешт майна може бути застосовано, якщо платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб органу державної податкової служби.

Керівник органу державної податкової служби (його заступник), керуючись п. 94.6 Податкового кодексу України, приймає рішення про застосування арешту майна платника податків.

Як вбачається з положень п.п. 41.1, 41.5 ст. 41 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Підпунктом 94.6.2 ст. 94 Податкового кодексу Українипередбачено, що арешт коштів на рахунках платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду шляхом звернення органу державної податкової служби до суду.

Суд вважає з необхідне зазначити, що від ПП "ЕВТ-Центр" не надходило жодних заперечень щодо правомірності призначення та проведення позапланової перевірки відповідно до наказу № 347 від 20.11.2012 року.

Згідно ст. 162 КАС України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково. Суд за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень може прийняти іншу постанову у випадках, встановлених законом.

Враховуючи все вищенаведене, а саме, невиконання відповідачем вимог Податкового кодексу України щодо представлення до перевірки документації, недопущення податкового органу до проведення виїзної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб органу державної податкової служби, а також право податкового органу на звернення до суду з позовом про накладення арешту на кошти платника податків на рахунках в банках, суд вважає, що позовні вимоги підставні та підлягають до задоволення шляхом накладення арешту на кошти ПП "ЕВТ-Центр", що знаходяться на рахунках в установах банку, відповідно до поданої податковим органом інформації.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача -суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають, відповідно до п. 4 ст. 94 КАС України.

Керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 33-35, 69-71, 94, 128, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

позов задовольнити повністю.

Накласти арешт на кошти приватного підприємства "ЕВТ-Центр" (код ЄДРПОУ 36153200), що знаходяться на рахунках № 26004301031758, № 26003302031758 у ПАТ "КБ "Актив-банк", МФО 300852; № 260090025401 у ПАТ "Банк 34", МФО 380645; № 26007962508109 у ПАТ "ПУМБ", МФО 334851; № 2600434111144 у ПАТ "Діамантбанк", МФО 322220854.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлений 25.01.2013 року.

Суддя Потабенко В.А.