Ухвала суду № 28863476, 11.09.2012, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.09.2012
Номер справи
0670/12131/11
Номер документу
28863476
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

______________

Головуючий у 1-й інстанції: Ракалович В.М.

Суддя-доповідач:Капустинський М.М.

УХВАЛА

іменем України

"11" вересня 2012 р. Справа № 0670/12131/11

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегіі:

головуючого судді Капустинського М.М.

суддів: Євпак В.В.

Мацького Є.М.,

при секретарі Волянська О.В. ,

за участю позивача, розглянувши апеляційну скаргу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "05" березня 2012 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області, Військової частини 3047 внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України про визнання дій протиправними та зобов"язання вчинити дії ,

ВСТАНОВИВ:

Майор запасу ОСОБА_3 звернувся до адміністративного суду з позовом до Управління Міністерства Внутрішніх Справ України в Житомирській області та військової частини 3047 Внутрішніх Військ МВС України про визнання протиправним рішення про відмову у нарахуванні пільгової вислуги років для призначення пенсії та зобов"язання проведення перерахунку вислуги для призначення належної пенсії.

Зазначав: що проходив військову службу на різних посадах у Збройних Силах України, у тому числі з 07 вересня 1995 року по 31 серпня 2011 року у Внутрішніх Військах МВС України. Остання посада яку займав позивач - перший заступник командира частини - начальник штабу 7 окремого батальйону Київської бригади ВВ МВС України; що при обчисленні вислуги років не було враховано, що він проходив службу у підрозділах внутрішніх військ по охороні виправно-трудових установ. Цей період підлягав зарахуванню до вислуги років у пільговому обчисленні; що приймав участь у заходах Антитерористичного центру при регіональному управлінні Служби безпеки України, щодо запобігання терористичним проявам та їх припинення. Цей період також, на думку позивача, підлягав зарахуванню до вислуги років у пільговому обчисленні.

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 05 березня 2012 року позов ОСОБА_3 задоволено частково.

Визнано протиправною відмову УМВС України в Житомирській області та військової частини 3047 Внутрішніх військ Міністерства Внутрішніх справ України у внесенні змін до розрахунку вислуги років ОСОБА_3.

Зобов'язано УМВС України в Житомирській області та військову частину 3047 Внутрішніх військ Міністерства Внутрішніх справ України внести зміни до розрахунку вислуги років ОСОБА_3, зарахувавши документально підтверджені періоди його участі у 2006-2011 роках у заходах, щодо запобігання терористичним проявам, які проводились координаційною групою Антитерористичного центру при Управлінні СБ України в Житомирській області у пільговому порядку - півтора дня за день служби.

Не погодившись з прийнятим зазначеним судовим рішенням, УМВС України в Житомирській області звернулось до суду з апеляційною скаргою в якій, зазначаючи про порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права просили скасувати постанову та прийняти нову - про відмову в задоволенні позову.

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, суд приходить до висновку, що апеляційна скарга задоволеннюне підлягає з наступних підстав.

Судом встановлено, що майор запасу ОСОБА_3 з 07 вересня 1995 року по 31 серпня 2011 року проходив військову службу у Внутрішніх Військах МВС України. З 17.02.2004р. по 31.08.2011р. він займав посаду першого заступника командира частини - начальника штабу 7 окремого батальйону Київської бригади ВВ МВС України, і з 06.04.2004 року входив до складу штабу Координаційної групи Антитерористичного центру при УСБУ в Житомирській області (а.с.29-32).

Наказом командувача ВВ МВС України №79 о/с від 15.07.2011р. позивач був звільнений з військової служби у запас відповідно до п. "б" ч. 6 ст. 26 Закону України "Про військовий обов"язок і військову службу", наказом командира військової частини 3047 ВВ МВС України №168 від 31.08.2011р. виключений зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення.

31.08.2011 року відповідачами був складений розрахунок вислуги позивача для призначення пенсії (а.с.12). При цьому, час його участі у заходах щодо запобігання терористичним проявам, які проводились координаційною групою Антитерористичного центру при Управлінні СБ України в Житомирській області, не був зарахований у пільговому порядку - півтора дня за день служби, безпідставно.

Так, пунктом 2 Указу Президента України №379/99 від 14 квітня 1999 року "Про Положення про Антитерористичний центр та його координаційні групи при регіональних органах Служби безпеки України" (із змінами), встановлено, що військовослужбовцям внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, які залучаються Антитерористичним центром та його координаційними групами при регіональних органах Служби безпеки України до проведення заходів щодо запобігання терористичним проявам та їх припинення, стаж для призначення пенсій обчислюється з розрахунку півтора дня за день служби.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про боротьбу з тероризмом", на Антитерористичний центр при Службі безпеки України покладається: розроблення концептуальних засад та програм боротьби з тероризмом, рекомендацій, спрямованих на підвищення ефективності заходів щодо виявлення та усунення причин та умов, які сприяють вчиненню терористичних актів та інших злочинів, здійснюваних з терористичною метою; збирання в установленому порядку, узагальнення, аналіз та оцінка інформації про стан і тенденції поширення тероризму в Україні та за її межами; організація і проведення антитерористичних операцій та координація діяльності суб'єктів, які ведуть боротьбу з тероризмом чи залучаються до конкретних антитерористичних операцій; організація і проведення командно-штабних і тактико-спеціальних навчань та тренувань.

Зі змісту роз"яснень Служби безпеки України №16/29 від 12 січня 2010 року, Міністерства праці та соціальної політики №1700/14-10/839 від 18 лютого 2010 року та Міністерства внутрішніх справ України №6105/Вн від 08 квітня 2010 року (а.с.58-61) вбачається, що пільгове обчислення вислуги років для призначення пенсії таким особам має здійснюватись за час їх участі у відповідних заходах. Тобто, пільгове обчислення стажу для призначення пенсій із розрахунку півтора дня за день служби передбачено лише за час їх фактичного залучення Антитерористичним центром та його координаційними групами при регіональних органах Служби безпеки України до проведення заходів щодо запобігання терористичним проявам та їх припинення.

Судом встановлено, що в Житомирській області терористичних проявів не було, тому позивач не приймав і не міг приймати участі у їх припиненні. Проте він приймав участь у підготовці та проведенні в Житомирській області заходів щодо запобігання терористичним проявам, які проводились Координаційною групою Антитерористичного центру при УСБУ в Житомирській області. У відповіді начальника УСБУ в Житомирській області №57/979 від 27.01.2012р. на запит першого заступника начальника УМВС України в Житомирській області перелічені заходи, у яких безпосередньо брав участь ОСОБА_3 із зазначенням відповідних наказів, а також тривалості та періодичності цих заходів за період з 2006 року по 2011 роки (а.с.71-72). Відповідачами це не було враховано.

Матеріали стосовно участі позивача у заходах, які проводились КГ АТЦ при УСБУ в 2004 -2005 роках, не збереглись, оскільки були знищені в установленому порядку, тому позов задоволено частково з чим погоджується колегія суддів та не погоджується з доводами УМВС України в Житомирській області про можливість пільгового зарахування до вислуги років часу участі в заходах лише по припиненню терористичних проявів. Зазначені висновки є наслідком помилкового тлумачення Відповідачами чинного законодавства.

Відповідно до наказу МВС України №76 від 13.03.2007р. "Про визначення уповноваженого органу у МВС України з підготовки та подання документів до Пенсійного фонду України для призначення пенсій військовослужбовцям внутрішніх військ, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей", УМВС України в Житомирській області є уповноваженим органом з підготовки та подання документів про призначення пенсій військовослужбовцям внутрішніх військ, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, а розрахунок вислуги років здійснює військова частина 3047.

За таких обставин, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що відповідачі - УМВС України в Житомирській області та військова частина 3047 зобов'язані внести зміни до розрахунку вислуги років позивачу, зарахувавши документально підтверджені періоди його участі у 2006 -2011 роках у заходах щодо запобігання терористичним проявам, які проводились КГ АТЦ при УСБУ в Житомирській області.

Згідно ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб"єкта владних повноважень обов"язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Будь-яких беззаперечних та достатніх доказів, які б могли свідчити щодо правомірності своїх дій, відповідачем, суду не надано.

Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Оскільки постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 05 березня 2012 року винесено з правильним застосуванням норм матеріального та процесуального права і суд дав правильну оцінку обставинам справи, то колегія суддів апеляційної інстанції не знаходить підстав, які могли б призвести до зміни чи скасування рішення суду першої інстанції у справі №0670/12131/11.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "05" березня 2012 р. - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Повний текст ухвали виготовлено 13 вересня 2012 року.

Головуючий суддя М.М. Капустинський

судді: В.В. Євпак Є.М. Мацький

М.М. Капустинський

Роздруковано та надіслано:

1- в справу

2 - позивачу ОСОБА_3 АДРЕСА_1,10029

3- відповідачу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області Старий бульвар, 5/37,м.Житомир,10008 Військова частина 3047 внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України вул. Котовського,95 А,м.Житомир,10000