8.2.1
УХВАЛА
24 січня 2013 року Справа № 2а/1270/3116/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Мазура Ю.Ю.,
при секретарі: Лушниковій О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛБФ "Укрпромгрупп" про виправлення помилки у виконавчому листі по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛБФ "Укрпромгрупп" до Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Луганська про визнання протиправними дій щодо проведення камеральних перевірок та оформлення їх результатів та скасування податкових повідомлень-рішень №0005421610 від 01.11.2011 року і №0005431610 від 01.11.2011 року,-
ВСТАНОВИВ:
17 квітня 2012 року Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛБФ "Укрпромгрупп" (далі - позивач) звернулось з позовом до Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Луганська (далі - відповідач)про визнання протиправними дій щодо проведення камеральних перевірок та оформлення їх результатів та скасування податкових повідомлень-рішень №0005421610 від 01.11.2011 року і №0005431610 від 01.11.2011 року.
15 січня 2013 року на адресу суду надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛБФ "Укрпромгрупп" про виправлення помилки у виконавчому листі по справі за адміністративним позовом до Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Луганська про визнання протиправними дій щодо проведення камеральних перевірок та оформлення їх результатів та скасування податкових повідомлень-рішень №0005421610 від 01.11.2011 року і №0005431610 від 01.11.2011 року. В обґрунтування заяви заявник пояснив, що на час звернення з позовною заявою ТОВ "ЛБФ "Укрпромгрупп"мало наступний розрахунковий рахунок р/р 26007064947002 у ПАБ "Банк Національний Кредит", МФО 304795. Але, за час розгляду справи цей розрахунковий рахунок став підприємству не потрібний і його було закрито.
На час видачі виконавчого листа діючим залишився розрахунковий рахунок р/р 26007064947001 у ПАТ "Банк Національний Кредит", МФО 304795. І саме ці банківськи реквізити було вказано у заяві про видачу виконавчого листа.
Враховуючи викладене, заявник просить виправити помилку у виконавчому листі по справі №2а/1270/3116/2012 від 13.11.2012 року, в якому зазначити у банківських реквізитах стягувача замість р/р 26007064947002 у ПАТ "Банк Національний Кредит" - р/р 26007064947001 у ПАТ "Банк Національний Кредит".
Представник Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛБФ "Укрпромгрупп" у судовому засіданні підтримав заявлене клопотання та просив його задовольнити.
У судовому засіданні представник Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Луганська заперечував проти задоволення клопотання, пояснивши, що на сьогоднішний день розрахунковий рахунок р/р 26007064947002 у ПАБ "Банк Національний Кредит", МФО 304795 є діючим, на підтвердження чого надав довідку.
Суд, розглянувши матеріали справи, вважає заявлене клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено та підтверджується матеріалами справи, що постановою суду від 13 червня 2012 року позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛБФ "Укрпромгрупп"до Державної податкової інспекції в Жовтневому районі Луганської області Державної податкової служби про визнання протиправними дії щодо проведення перевірки, визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень № 0005421610 від 01.11.2011 та № 0005431610 від 01.11.2011 -задовольнено частково. Вказаною постановою стягнуто з державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю "ЛБФ "Укрпромгрупп"(ЄДРПОУ 37177924) судових збір в сумі 2113 грн.81 коп. (дві тисячі стотринадцять грн.. 81 коп.).
13 листопада 2012 року представник позивача отримав виконавчий лист.
Відповідно до частини 4 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України, примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
Частиною 1 статті 258 Кодексу адміністративного судочинства Украхни встановлено, що за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, чи прокурора, який здійснював у цій справі представництво інтересів громїадянина або держави в суді, видається один виконавчий лист. Якщо судове рішення ухвалено на користь кількох позивачів чи проти кількох відповідачів, суд має право видати кілька виконавчих листів, точно зазначивши, яку частину судового рішення треба виконати за кожним виконавчим листом. Якщо судом було вжито заходів щодо забезпечення позову за заявою осіб, на користь яких ухвалено судове рішення, суд разом із виконавчим листом видає копії документів, які підтверджують виконання ухвали суду про забезпечення позову.
Статтею 259 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що виконавчий лист має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження".
Відповідно до частини другої статті 259 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі.
Відповідно до частини першої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Відповідно до статті 17 Закону України "Про виконавче провадження", примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом.
Відповідно до цього Закону підлягають виконанню державною виконавчою службою такі виконавчі документи:
1) виконавчі листи, що видаються судами, і накази господарських судів, у тому числі на підставі рішень третейського суду та рішень Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті і Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті; 2) ухвали, постанови судів у цивільних, господарських, адміністративних, кримінальних справах та справах про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом; 3) судові накази; 4) виконавчі написи нотаріусів; 5) посвідчення комісій по трудових спорах, що видаються на підставі відповідних рішень таких комісій; 6) постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом; 7) постанови державного виконавця про стягнення виконавчого збору, витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій і накладенням штрафу; 8) рішення інших органів державної влади, якщо їх виконання за законом покладено на державну виконавчу службу; 9) рішення Європейського суду з прав людини з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини".
Статтею 18 Закону України "Про виконавче провадження" встановлено, що у виконавчому документі зазначаються:
1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище та ініціали посадової особи, що його видали;
2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ;
3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника (для фізичних осіб - платників податків) або номер і серія паспорта стягувача та боржника для фізичних осіб - громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України, а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо;
4) резолютивна частина рішення;
5) дата набрання законної (юридичної) сили рішенням;
6) строк пред'явлення виконавчого документа до виконання.
У разі якщо рішення ухвалено на користь кількох позивачів або проти кількох відповідачів, а також якщо належить передати майно, що перебуває в кількох місцях, у виконавчому документі зазначаються один боржник та один стягувач, а також визначається, в якій частині необхідно виконати таке рішення, або зазначається, що обов'язок чи право стягнення є солідарним.
Виконавчий документ повинен бути підписаний уповноваженою посадовою особою із зазначенням її прізвища та ініціалів і скріплений печаткою. Скріплення виконавчого документа гербовою печаткою є обов'язковим у разі, якщо орган (посадова особа), який видав виконавчий документ, за законом зобов'язаний мати печатку із зображенням Державного Герба України. Законом можуть бути встановлені також інші додаткові вимоги до виконавчих документів.
Відповідно до п. 19 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 р. № 845 безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів і їх перерахування на рахунок, зазначений у виконавчому документі про стягнення надходжень бюджету та/або заяві про виконання рішення про стягнення надходжень бюджету, здійснюються органами Казначейства з відповідного рахунка, на який такі кошти зараховані, шляхом оформлення розрахункових документів.
Матеріалами справи підтверджено, що позивач звертався до ГУ ДКС України у Луганській області з заявою про повернення судового збору, однак заяву йому було повернуто для усунення недоліків та приведення у відповідність реквізитів розрахункового рахунку, зазначеного у виконавчому листі Луганського окружного адміністративного суду від 13.11.2012 року №2а/1270/3116/2012 (а.с.230).
Довідкою від 31.10.2012 року за вих. 145/109 підтверджено, що відповідачем відкрито р/р 26007064947001 у ПАБ "Банк Національний Кредит", МФО 320702, ЄДРПОУ 20057663 (а.с.231).
З огляду на викладене, суд вважає, що у виконавчому листі допущено помилку, а саме, невірно зазначений розрахунковий рахунок позивача (стягувача). Так, суд дійшов висновку, що заява позивача підлягає задоволенню, а помилка, допущена у виконавчому листі, виправленню. Отже, необхідно зазначити наступний розрахунковий рахунок стягувача: р/р 26007064947001 у ПАБ "Банк Національний Кредит", МФО 320702, ЄДРПОУ 20057663.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 160, 165, 259 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛБФ "Укрпромгрупп" - задовольнити.
Виправити помилку у виконавчому листі по адміністративній справі №2а/1270/3116/2012 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛБФ "Укрпромгрупп" до Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Луганська про визнання протиправними дій щодо проведення камеральних перевірок та оформлення їх результатів та скасування податкових повідомлень-рішень №0005421610 від 01.11.2011 року і №0005431610 від 01.11.2011 рокуй, виданого 13 листопада 2012 року. Вказаний розрахунковий рахунок стягувача: «р/р 26007064947002 у ПАТ "Банк Національний кредит", МФО 304795, код 37177924» викласти в наступній редакції: «р/р 26007064947001 у ПАБ "Банк Національний Кредит", МФО 320702, ЄДРПОУ 20057663».
Дана ухвала є невід'ємною частиною від виконавчого листа по справі №2а/1270/3116/2012 виданого Луганським окружним адміністративним судом 13 листопада 2012 року.
Ухвала суду може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
СуддяЮ.Ю. Мазур