Постанова № 28833235, 08.10.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
08.10.2012
Номер справи
2а-16448/10/7/0170
Номер документу
28833235
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

м. Сімферополь

08 жовтня 2012 р. 15:08 Справа №2а-16448/10/7/0170

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Маргарітова М.В., при секретарі Фурлетовій Г.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державного підприємства "Південна залізниця" в особі Санаторію -дітячого оздоровчого центру "Мрія"

до Державної податкової інспекції у м. Євпаторії АР Крим Державної податкової служби

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення

за участю:

від позивача - представники за довіреністю Мельник О.О., Бурін М.А.

від відповідача - не з'явився

Обставини справи: Статутне територіально-галузеве об'єднання «Південна залізниця» в особі санаторію-дитячого оздоровчого центру "Мрія" звернулось до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції в м. Євпаторія АР Крим Державної податкової служби та просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення відповідача від 17.11.2010р. №0001992302/0.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що оскаржуване рішення прийнято протиправно, оскільки позивач не відповідає ознакам встановленим законодавством для підприємства, не являється юридичною особою. Позивач не може відноситися до категорій підприємств залізничного транспорту або їх структурних підрозділів, які відповідно п.п. 2.2.2 ст. 2 Закону України «Про оподаткування підприємств» є самостійними платниками податку на прибуток. Зазначає, що сплачує податок у складі декларації на прибуток по Південній залізниці і така сплата є правомірною. При цьому, донарахована оскаржуваним рішенням відповідача сума податку на прибуток була сплачена Південною залізницею до Державного бюджету своєчасно і в повному обсязі. Також позивач вказує на необґрунтованість зроблених під час перевірки відповідачем розрахунків об'єкту оподаткування. Позивачем надані додаткові письмові пояснення по справі (т.2 58-60).

Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце його проведення повідомлений належним чином. У судових засіданнях, які відбулися раніше представник відповідача заперечував щодо позовних вимог, просив відмовити у їх задоволенні. Правова позиція відповідача викладена у письмових запереченнях на адміністративний позов (т.1 а.с.204-206, т. 2 а.с.14-18, 40-42).

По справі було призначено судову економічну експертизу, висновки якої були залучені до матеріалів справи (т.1 а.с.224-233).

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення позивача, суд

ВСТАНОВИВ:

Державною податковою інспекцією в м. Євпаторія АР Крим була проведена планова виїзна перевірка Санаторію - ДОЦ «Мрія» Статутного територіального - галузевого об'єднання Південної залізниці з питань дотримання вимог податкового законодавства, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2009р. по 30.06.2010р.

За результатом перевірки був складений акт від 03.11.2010р. №19022/23-2/01115751 (т.1а.с.87-142), на підставі якого відповідачем було прийнято податкове повідомлення - рішення від 17.11.2010р. №0001992302/0 (т.1 а.с.12), яким Санаторію - ДОЦ «Мрія» СГТО «Південна залізниця» визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток у загальній сумі 598411,50грн., з яких 301946грн. за основним платежем та 296465,50грн. штрафні санкції.

Позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Стаття 19 Конституції України зобов'язує орган влади діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Актом перевірки встановлено, що відповідно до наказу Південної залізниці «Про сплату податку на прибуток» №51/Н від 15.03.2005р. починаючи з 1 кварталу 2005 року сплачувати податок на прибуток, загальною сумою за структурні підрозділи залізниці з доходів, отриманих від усіх видів господарської діяльності має Статутне територіальне галузеве об'єднання Південна залізниця (СТГО «Південна залізниця»). Санаторій - ДОЦ «Мрія» надає зведені дані до головного підприємства СТГО «Південна залізниця» для складання зведеної декларації про прибуток. У перевіряємому періоді Санаторієм - ДОЦ «Мрія» надавалися декларації до ДПІ в м. Євпаторії з прочерками.

Відповідач вважає, що оскільки Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 22.05.1997 №283/97-ВР для головного підприємства та його філіалів не передбачає такої форми сплати податку на прибуток, як централізована, при цьому платниками податку на прибуток є як головні підприємства, так і їх підрозділи, то сплата податку на прибуток, отриманого не від господарської діяльності залізничного транспорту відокремленими підрозділами управління залізниці, які не мають статусу юридичної особи, здійснюється цими підрозділами самостійно.

Перевіркою ДПІ встановлено порушення Санаторієм - ДОЦ «Мрія» Статутного територіального галузевого об'єднання Південної залізниці п.п.2.2.2 п.2.2 ст.2, п.3.1 ст.3, п.4.1, п.4.3, ст.4, пп.7.3.1, пп.7.3.5 п.7.3 ст.7, пп.8.6.1 п.8.6 ст.8, пп.11.3.1 п.11.3 ст.11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 22.05.1997 №283/97-ВР із змінами і доповненнями, в результаті чого занижено податок на прибуток за період з 01.01.2009 по 30.06.2010 на загальну суму 301946 грн. (1207782х25%), у тому числі по періодах: 9 місяців 2009 року заниження на суму 592931 грн.; 2009 рік заниження на суму 301946 грн.

З акту перевірки вбачається, що заниження прибутку, що підлягає оподаткуванню, за 2009 рік у сумі 1207782 грн. (1197021+10761) утворилось у результаті того, що: санаторій -ДОЦ «Мрія» надав дані про прибуток санаторію до головного підприємства у сумі 1197021 грн.; санаторієм - ДОЦ «Мрія» занижений прибуток, що підлягає оподаткуванню, на суму 10761 грн. (234662-224622-(-721)).

З матеріалів справи вбачається, що санаторій ДОЦ «Мрія» зареєстрований рішенням виконавчого комітету Євпаторійської міської Ради народних депутатів №268п-р від 01.03.2001. Діє на підставі «Положення» про санаторій ДОЦ «Мрія» «Південної залізниці», яке затверджене наказом південної залізниці №94/4 від 12.04.2001, поставлений на облік управлінням економіки Євпаторійського міськвиконкому 380 від 15.05.2001р. Підприємство є відокремленим структурним підрозділом Статутного територіального галузевого об'єднання Південна залізниця. Не наділено правами юридичної особи. Взято на податковий облік в ОДПІ м. Євпаторія 09.12.1994 за № 01-268, станом на 27.10.2010р. перебуває на обліку в ДПІ м. Євпаторія. Санаторій ДОЦ «Мрія» зареєстровано в ДПІ в м. Євпаторії як платник податку на прибуток.

У періоді, що перевірявся діяв Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 03.12.94 №334/94-ВР (далі по тексту Закон України №334).

Згідно до положень підпунктів п.п.2.1.1., п.п.2.1.3. п.2.1. ст.2 вказаного Закону, платниками податку є: з числа резидентів - суб'єкти господарської діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи та організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку як на території України, так і за її межами; Філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку (далі філії), зазначених у підпункті 2.1.1 цього пункту, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж такий платник податку, територіальної громади.

Платник податку, який має такі філії, може прийняти рішення щодо сплати консолідованого податку та сплачувати податок до бюджетів територіальних громад за місцезнаходженням філій, а також до бюджету територіальної громади за своїм місцезнаходженням, визначений згідно з нормами цього Закону та зменшений на суму податку, сплаченого до бюджетів територіальних громад за місцезнаходженням філій.

Сума податку на прибуток філій за відповідний звітний (податковий) період визначається розрахунково виходячи із загальної суми податку, нарахованого платником податку, розподіленого пропорційно питомій вазі суми валових витрат філій та амортизаційних відрахувань, нарахованих по основних фондах такого платника податку, які розташовані за місцезнаходженням філії, у загальній сумі валових витрат та амортизаційних відрахувань цього платника податку.

Вибір порядку сплати податку на прибуток, визначеному цим підпунктом, здійснюється платником податку самостійно до початку звітного року, про що повідомляються податкові органи за місцезнаходженням такого платника податку та його філій. Зміна порядку сплати податку протягом звітного року не дозволяється. При цьому філії надають податковому органу за своїм місцезнаходженням розрахунок податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку у порядку, визначеному цим підпунктом.

Відповідальність за своєчасне та повне внесення сум податку до бюджету територіальної громади за місцезнаходженням філії несе платник податку, у складі якого знаходиться така філія.

Згідно до п.2.2. ст.2 Закону України №334, платниками податку на прибуток, одержаний від господарської діяльності залізничного транспорту, є управління залізниці. Перелік робіт та послуг, що належать до господарської діяльності залізничного транспорту, затверджується Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.п.2.2.1. п.2.2 ст.2 Закону України №334, доходи залізниць, одержані від господарської діяльності залізничного транспорту, визначаються у межах доходних надходжень, перерозподілених між залізницями у порядку, затверджуваному Кабінетом Міністрів України.

Підпунктом 2.2.2. п.2.2. ст.2 Закону України №334 встановлено, що платниками податку на прибуток, що одержаний не від господарської діяльності залізничного транспорту, є підприємства залізничного транспорту та їх структурні підрозділи.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України «Про перелік робіт (послуг), що належать до основної діяльності залізничного транспорту та Порядку розподілу доходних надходжень від основної діяльності залізничного транспорту» від 16 лютого 1998 р. N 173 (що діяв на період, який перевірявся відповідачем), роботи (послуги), що виконуються (надаються) підрозділами основної діяльності залізниць:

- поточне утримання, профілактичний огляд, обслуговування та всі види ремонту основних фондів, інвентаря, що використовується в основній господарській діяльності.

- експлуатація локомотивів, вагонів, дизель- та електропоїздів, їх екіпірування та прибирання.

- підготовка вагонів і контейнерів до перевезень.

- маневрова робота, супроводження поїздів.

- продаж квитків.

- навантаження, перевантаження, розвантаження, приймання, видавання та кріплення вантажів, перевірка правильності їх навантаження та кріплення.

- перестановка вагонів.

- охорона вантажів, основних засобів, інвентаря.

- утримання смуги відведення, пристроїв захисту від снігу, піску та вирощування захисних лісонасаджень.

- збір та опрацювання інформації з перевезень.

- випробувальні роботи на залізницях.

- довідково-інформаційні операції щодо роботи залізничного транспорту.

- роботи, пов'язані з ліквідацією пожеж, аварій та катастроф, якщо вони виконуються відновними і пожежними поїздами, які перебувають на балансі залізниць.

- роботи, пов'язані з технологічною обробкою перевізних документів.

- забезпечення пасажирів постільними речами.

- водо- та електропостачання.

Згідно до п.1. приміток Постанови Кабінету Міністрів України «Про перелік робіт (послуг), що належать до основної діяльності залізничного транспорту та Порядку розподілу доходних надходжень від основної діяльності залізничного транспорту» від 16 лютого 1998 р. N 173, основна діяльність залізничного транспорту є складовою частиною загальної господарської діяльності і означає діяльність усіх взаємопов'язаних підприємств та структурних підрозділів галузі, спрямовану на виконання єдиного перевізного процесу.

п.2. приміток: Основна діяльність залізниць - діяльність усіх взаємопов'язаних відокремлених підрозділів, що входять до складу залізниць, спрямована на виконання і обслуговування єдиного перевізного процесу, тобто експлуатаційна (перевізна) та підсобно-допоміжна діяльність, пов'язана з обслуговуванням експлуатаційної діяльності.

п.3. приміток: Експлуатаційна діяльність - діяльність відокремлених підрозділів, безпосередньо пов'язана з перевезенням пасажирів, вантажів, вантажобагажу, пошти тощо.

п.4. приміток: Підсобно-допоміжна діяльність - діяльність відокремлених підрозділів, пов'язана з виконанням ряду допоміжних операцій та організацією виробництв, продукція (послуги) яких використовується переважно для потреб експлуатаційної діяльності залізниць.

Пунктом 1.32. ст.1 Закону України №334 встановлено, що господарська діяльність - будь-яка діяльність особи, направлена на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою. Під безпосередньою участю слід розуміти зазначену діяльність особи через свої постійні представництва, філіали, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також через довірену особу, агента або будь-яку іншу особу, яка діє від імені та на користь першої особи.

Відповідно до ст. 22 Закону України «Про транспорт» від 10.11.1994 року N 232/94-ВР (в редакції, що діяла на час, що перевірявся відповідачем), до складу залізничного транспорту входять підприємства залізничного транспорту, що здійснюють перевезення пасажирів, вантажів, багажу, пошти, рухомий склад залізничного транспорту, залізничні шляхи сполучення, а також промислові, будівельні, торговельні й постачальницькі підприємства, навчальні заклади, технічні школи, дитячі дошкільні заклади, заклади охорони здоров'я, фізичної культури та спорту, культури, науково-дослідні, проектно-конструкторські організації, підприємства промислового залізничного транспорту та інші підприємства, установи та організації незалежно від форм власності, що забезпечують його діяльність і розвиток.

Згідно до ст. 1 Закону України «Про залізничний транспорт» від 4 липня 1996 року N 273/96-ВР (в редакції, що діяла на час, що перевірявся відповідачем): у цьому Законі основі поняття вживаються в такому значенні:

залізничний транспорт - виробничо-технологічний комплекс організацій і підприємств залізничного транспорту загального користування, призначений для забезпечення потреб суспільного виробництва і населення країни в перевезеннях у внутрішньому і міжнародному сполученнях та надання інших транспортних послуг усім споживачам без обмежень за ознаками форми власності та видів діяльності тощо;

залізниця - статутне територіально-галузеве об'єднання, до складу якого входять підприємства, установи та організації залізничного транспорту і яке, при централізованому управлінні, здійснює перевезення пасажирів та вантажів у визначеному регіоні транспортної мережі;

Статтею 4 Закону України «Про залізничний транспорт» встановлено, управління залізницями та іншими підприємствами залізничного транспорту, що належать до загальнодержавної власності, здійснюється органом управління залізничним транспортом - Державною адміністрацією залізничного транспорту України (далі - Укрзалізниця), підпорядкованим центральному органу виконавчої влади в галузі транспорту.

Залізниця є основною організаційною ланкою на залізничному транспорті. Створення, реорганізація, ліквідація та визначення територіальних меж залізниць, призначення і звільнення їх керівників здійснюються рішеннями Кабінету Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади в галузі транспорту.

Створення, реорганізація та ліквідація підприємств, установ і організацій, які входять до складу залізниць, затвердження їх статутів (положень), а також укладання контрактів (трудових договорів) з їх керівниками здійснюються у порядку, встановленому чинним законодавством України, а також статутами залізниць.

Повноваження, права та обов'язки залізниць визначаються цим Законом, їх статутами. Затвердження статутів залізниць здійснюється центральним органом виконавчої влади в галузі транспорту за погодженням з центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики та Антимонопольним комітетом України.

Відповідно до пункту 1 Положення про Державну адміністрацію залізничного транспорту України затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 лютого 1996 р. N 262 (із змінами та доповненнями), Державна адміністрація залізничного транспорту (Укрзалізниця) є органом управління залізничним транспортом загального користування, підвідомчим Мінтрансзв'язку. До сфери управління Укрзалізниці входять Донецька, Львівська, Одеська, Південна, Південно-Західна та Придніпровська залізниці, а також інші об'єднання, підприємства, установи і організації залізничного транспорту за переліком, визначеним Мінтрансзв'язку. Укрзалізниця здійснює централізоване управління процесом перевезень у внутрішньому і міжнародному сполученні та регулює виробничо-господарську діяльність залізниць у сфері організації цього процесу.

Пунктом 10 Положення про Державну адміністрацію залізничного транспорту України, Укрзалізниця є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахункові рахунки в установах банків, печатку із зображенням Державного герба України і своїм найменуванням.

Статтею 62 Господарського кодексу України встановлено, що підприємство - самостійний суб'єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, або іншими суб'єктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому цим Кодексом та іншими законами.

Підприємства можуть створюватись як для здійснення підприємництва, так і для некомерційної господарської діяльності.

Підприємство, якщо законом не встановлено інше, діє на основі статуту.

Підприємство є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом.

Підприємство не має у своєму складі інших юридичних осіб.

Частиною 4 ст. 64 ГК України встановлено, що підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів підприємства з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством. Вони можуть відкривати рахунки в установах банків відповідно до закону.

Згідно ст. 95 Цивільного кодексу України, філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій.

Представництвом є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи.

Філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.

Керівники філій та представництв призначаються юридичною особою і діють на підставі виданої нею довіреності.

Відомості про філії та представництва юридичної особи включаються до єдиного державного реєстру.

Згідно довідки № 676 від 25.01.2006 (т. 1 а.с.185) з Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) Південна залізниця, має ідентифікаційний код: 01072609, правовий статус суб'єкта: юридична особа, організаційно-правова форма за КОПФГ: 590 Інші об'єднання юридичних осіб, місце проведення реєстраційної дії: виконавчий комітет Харківської міської ради.

Згідно довідки № 684 від 25.01.2006 (т. 1 а.с. 186) з Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) Санаторій - дитячий оздоровчий центр «Мрія» Південної залізниці, має ідентифікаційний код: 01115751, правовий статус суб'єкта: без права юридичної особи, головне підприємство: Південна залізниця, організаційно-правова форма за КОПФГ: 610 Філія (інший відокремлений підрозділ), місце проведення реєстраційної дії: виконавчий комітет Харківської міської ради.

Положенням про санаторій-дитячий оздоровчий центр «Мрія» Південної залізниці (т.1 а.с.179-184), затвердженим наказом Статутного територіально-галузевого об'єднання «Південна залізниця» від 12.04.2001р. № 94/н та поставленого на облік в управлінні економіки Євпаторійської міськради від 15.05.2001 реєстраційний номер 80 встановлено:

п.1.1 Санаторій-дитячий оздоровчий центр «Мрія» Південної залізниці - це лікувально-оздоровчий та профілактичний заклад охорони здоров'я, заснований на державній власності з залученням орендованого майна, як відособлений структурний підрозділ Статутного територіального-галузевого об'єднання «Південна залізниця», яке підпорядковане Державній адміністрації залізничного транспорту України, що входить до сфери управління Міністерства транспорту України.

п.1.3 Санаторій у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, Декретами, постановами та розпорядженнями Кабінету міністрів України, нормативними актами Міністерства транспорту України, Укрзалізниці, Південної залізниці, Статутом Південної залізниці та цим Положенням.

п.2.1 Санаторій створено з метою збереження і як найшвидшого відновлення здоров'я залізничників і їх дітей, профілактики захворювань, реабілітації здоров'я працівників залізничного транспорту.

п.п.3.3.4 Санаторій має право на реалізацію путівок та курсівок громадянам, організаціям, фірмам України, іноземних держав на місці за договірними цінами і визначає оборот такої реалізації за узгодженням з керівництвом Південної залізниці. Кошти, одержані від їх реалізації - є одним із джерел фінансування витрат на утримання санаторію.

п. 4.9 Санаторій у визначеному порядку звітує перед Південною залізницею щодо всіх питань своєї діяльності.

З інформації висланої у листі Державної податкової адміністрації України від 16.07.2004 № 5865/6/15-1116 «Щодо розгляду листа» вбачається, що Державна податкова адміністрація України розглянула лист Укрзалізниці від 23.04.2004 № ЦЗЕ-11/1577 щодо централізованої сплати податку на прибуток та повідомляє. Відповідно до пункту 2.2 ст. 2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» (далі - Закон) платниками податку на прибуток одержаний від господарської діяльності залізничного транспорту, є управління залізниці. Пунктом 1.32 ст.1 Закону, встановлено, що господарська діяльність - будь-яка діяльність особи, направлена на отримання доходу в грошовій матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою. Під безпосередньою участю слід розуміти зазначену діяльність особи через свої постійні представництва, філіали, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також через довірену особу, агента або будь-яку іншу особу, яка діє від імені та на користь першої особи. Під доходами залізниць, одержаними від господарської діяльності залізничного транспорту, згідно з підпунктом 2.2.1 п.2.2 ст.2 Закону розуміються доходи в межах доходних надходжень, перерозподілених між залізницями у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України. Одночасно, підпунктом 2.2.2 п.2.2 ст.2 Закону встановлено, що платниками податку на прибуток, що одержаний не від господарської діяльності залізничного транспорту, є підприємства залізничного транспорту та їх структурні підрозділи. Статтею 62 Глави 7 Розділу ІІ Господарського кодексу України від 16.01.2003р., зокрема, зазначено, підприємством є самостійний суб'єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, або іншими суб'єктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої науково-дослідної, торгівельної, іншої господарської діяльності в порядку передбаченому цим Кодексом та іншими законами. Підприємство є юридичною особою, має відокремлене майно, с самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом. Таким чином, управління залізниці є платниками податку на прибуток одержаний від господарської діяльності залізничного транспорту, а платниками податку на прибуток, що одержаний не від господарської діяльності залізничного транспорту, є підприємства залізничного транспорту та їх структурні підрозділи, які мають статус юридичних осіб.

Відповідно до положень п.п.4.4.2. п.4.2 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» 21.12.2000р. N 2181-III (який був чинний на період, який перевірявся відповідачем), податкові роз'яснення:

а) роз'яснення окремих положень податкового законодавства надаються контролюючими органами у порядку, визначеному відповідним центральним (керівним) органом контролюючого органу, виходячи із положень підпункту 4.4.1 цього пункту, принципів оподаткування, викладених у Законі України "Про систему оподаткування", та економічного змісту податку, збору (обов'язкового платежу), який розглядається;

г) податкове роз'яснення є оприлюдненням офіційного розуміння окремих положень податкового законодавства контролюючими органами у межах їх компетенції, яке використовується при обґрунтуванні їх рішень під час проведення апеляційних процедур. Податковими роз'ясненнями вважаються будь-які відповіді контролюючого органу на запити зацікавлених осіб з питань оподаткування. Податкове роз'яснення, надане контролюючим органом вищого рівня, має пріоритет над податковими роз'ясненнями підпорядкованих йому контролюючих органів. Податкове роз'яснення центрального податкового органу має пріоритет над податковими роз'ясненнями, виданими іншими контролюючими органами. Податкове роз'яснення не має сили нормативно-правового акта;

д) не може бути притягнутим до відповідальності платник податків, який діяв відповідно до наданого йому податкового роз'яснення (за відсутності податкових роз'яснень з цього питання, що мають пріоритет) або узагальнюючого податкового роз'яснення, тільки на підставі того, що у подальшому таке податкове роз'яснення чи узагальнююче податкове роз'яснення було змінено або скасовано, чи надано нове податкове роз'яснення такому платнику податків або узагальнююче податкове роз'яснення, що суперечить попередньому, яке не було скасовано (відкликано). При цьому при оцінці доказів судом, наданих органом стягнення, податкові роз'яснення не мають пріоритету над іншими доказами або іншими експертними оцінками;

Згідно п.п.1.11. п.1 Порядку надання роз'яснень окремих положень податкового законодавства затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 12 квітня 2003 року №176, податковим роз'ясненням, наданим на запит платника податків, користується платник податків при обрахуванні ним сум податкових зобов'язань та під час проведення ним апеляційних процедур.

Наказом Південної залізниці «Про сплату податку на прибуток» від 15.03.2005 № 51/Н встановлено, що згідно з п.п.2.2 ст.2, пп.2.2.2 п.2.2 ст.2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємства» від 22.05.1997 №283/97-ВР, ст.22 Закону України «Про транспорт» від 10.11.1994р. № 232/94-ВР, роз'ясненням ДПА України №5865/6/15-1116 від 16.07.2004р., на виконання Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 квітня 2000 року «Про стан залізничного транспорту України та заходи щодо його ефективного функціонування» від 20.04.2000р. № 603/2000 та керуючись пп.4.4.1, пп.4.4.2 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181; з метою посилення контролю за розрахунками з бюджетом, правильністю ведення податкового обліку податку на прибуток та дотримання податкового законодавства підприємствами залізниці фінансово-економічній службі залізниці відповідно до п.2.2 ст.2, пп.2.2.2 п.2.2 ст.2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 22.05.1997р. №283/97-ВР та ст.22 Закону України «Про транспорт» від 10.11.1994р. № 232/94-ВР, керуючись роз'ясненням ДПА № 5865/6/15-1116 від 16.07.2004р. сплачувати податок на прибуток, починаючи з 1 кварталу 2005 року, загальною сумою за структурні підрозділи залізниці з доходів, отриманих від усіх видів господарської діяльності.

На підставі викладеного суд дійшов висновку, що норми підпункту 2.2.2 пункту 2.2. статті 2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» поширюються саме на підприємства залізничного транспорту та їх структурні підрозділи, а не на структурні підрозділи управління залізниць.

Відповідач не прийняв до уваги той факт, що цим пунктом регулюється порядок оподаткування підприємств залізничного транспорту та структурних підрозділів цих підприємств, які є окремими юридичними особами і не входять в склад управління залізниць. Саме тому вони є окремими платниками податку на прибуток.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.02.1998р. №173 затверджений перелік робіт(послуг), що належать до основної діяльності залізничного транспорту, а не до господарської діяльності залізничного транспорту, як передбачено Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств».

Санаторій - дитячий оздоровчий центр «Мрія», як структурний підрозділ залізниці, здійснював свою діяльність та укладав господарські договори не від свого імені, а від імені юридичної особи.

За таких підстав, платником податку на прибуток має бути Статутне територіальне-галузеве об'єднання «Південна залізниця», а Санаторій - дитячий оздоровчий центр «Мрія» сплачує податок на прибуток у складі зведеної декларації на прибуток по Південній залізниці обґрунтовано.

Також суд звертає увагу, що до матеріалів справи залучені декларації з податку на прибуток (т.1 а.с.167-178) Південної залізниці з розшифровками та платіжні доручення призначенням платежу - сплата податку на прибуток (т.1 а.с.16-86).

З висновку судової економічної експертизи від 27.06.2012р. №794 (т.1 а.с.224-233) вбачається, що експертом були досліджені названі документи, в результаті чого він дійшов висновку, що у декларації з податку на прибуток Південної залізниці з розшифровками встановлено, що за період з 01.01.2009р. по 30.06.2010р. дані про валові доходи, валові витрати, амортизаційні відрахування ДОЦ «Мрія» включені до зведеної декларації Південної залізниці. З платіжних доручень вбачається, що Південною залізницею сплачений до УДК м. Харкова податок на прибуток за період з 01.01.2009р. по 01.04.2010р.

З висновку судової економічної експертизи вбачається, що експертизою підтверджуються викладені факти, а з даного питання експертом встановлено, що висновки ДПІ в м. Євпаторії, які викладені в акті перевірки №1902/23-2/01115751 від 03.11.2010 щодо донарахування податку на прибуток Санаторію-дитячого оздоровчого центру «Мрія» Статутного територіального-галузевого об'єднання «Південна залізниця» за 2009 рік у сумі 299255 грн. (Двісті дев'яносто дев'ять тис. двісті п'ятдесят п'ять грн.) не обґрунтовані.

Висновок експерта суд вважає повним та обґрунтованим і приймає у якості доказу по справі.

Вказані обставини також свідчать, що податок на прибуток, нарахований в результаті діяльності Санаторію - дитячий оздоровчий центр «Мрія» фактично був сплачений до бюджету, що вказує на виконання та досягнення мети, на яку виданий Закон України «Про оподаткування підприємств», свідчить про відсутність заподіяння шкоди правам та інтересам Держави у вигляді несплати сум податків.

За таких обставин, нарахування відповідачем суми податкового зобов'язання за оскаржуваним податковим повідомленням рішенням потягне за собою також обов'язок повторної сплати податку на прибуток, що не передбачено нормами діючого податкового законодавства.

Таким чином суд дійшов висновку, що висновки зроблені відповідачем в акті перевірки № 1902/23-2/01115751 від 03.11.2010, про заниження санаторієм - ДЦО «Мрія» СТГО Південна залізниця прибутку, що підлягає оподаткуванню, за 2009 рік у сумі 1197021грн. є необґрунтованими, в зв'яжу з чим прийняте на підставі таких висновків податкове повідомлення - рішення є протиправним та підлягає скасуванню.

Щодо встановлення заниження суми податку на прибуток суд зазначає наступне.

З акту перевірки вбачається, що Санаторієм - ДОЦ «Мрія» занижений прибуток, що підлягає оподаткуванню, на суму 10761 грн. (234662-224622-(-721)), у результаті: заниження валового доходу на 234662 грн.; завищення валових витрат на 224622 грн.; завищення амортизаційних відрахувань на 721 грн. В акті перевірки зазначено, що валовий дохід ДОЦ «Мрія» за 2009 рік занижений на суму 234662 грн. у тому числі: на 6008 грн. по рядку 01.1 «Доходи від продажу товарів (робіт, послуг)»; на 228654 грн. по рядку 01.6 «Доходи, крім визначених у 01.1-01.5»

В акті перевірки та додатку № 5 до даного акту перевірки ДПІ (т.1 а.с. 159) зазначено, що валові доходи ДОЦ «Мрія» по рядку 01.1 за 2009 рік склали: за даними платника - 23975691 грн.; за даними перевірки - 23981699 грн., відхилення у сторону заниження валових доходів - 6008 грн.

З висновку судової економічної експертизи вбачається, що експерт, в результаті дослідження цього питання здійснив розрахунки показників акту перевірки та додатку №5 ДО акту і встановив, що при арифметичному підрахунку суми валових доходів по рядку 01.1 за 2009 рік згідно бухгалтерських проводок, відображених у додатку № 5 до акту перевірки ДПІ, підсумкова сума складає 23798703 грн. (213155+19571790+2638885+2839+786180+4116+26791+51899+182395+320653), але в акті перевірки ДПІ (т.1 а.с.92) і в додатку № 5 до акту перевірки (т. 1 а.с.159) за даними перевірки сума валових доходів по рядку 01.1, з якої розраховувалась сума заниження валових доходів по рядку 01.1, зазначена у розмірі 23981699грн. Відхилення - 182996 грн. (23798703-23981699).

За таких обставин експерт вказав, що, в акті перевірки ДПІ в м. Євпаторії № 1902/23-2/01115751 від 03.11.2010 за даними перевірки ДПІ однозначно не визначена сума валових доходів ДОЦ «Мрія» по рядку 01.1 за 2009 рік і відповідно сума їх заниження.

Експерт зазначив, що обґрунтувати заниження чи завищення валових доходів ДОЦ «Мрія» по рядку 01.1 за 2009 рік не є можливим у зв'язку з тим, що: в акті перевірки ДПІ в м. Євпаторії № 1902/23-2/01115751 від 03.11.2010 за даними перевірки ДПІ однозначно не визначена сума валових доходів ДОЦ «Мрія» по рядку 01.1 за 2009 рік і відповідно сума їх заниження.

Слід зазначити, що у порушення вимог п.п. 2.3.2. п. 2.3. Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 10 серпня 2005 року N 327 в акті перевірки № 1902/23-2/01115751 від 03.11.2010 відсутні номер, дата та сума по кожному первинному документу, на підставі яких встановлено заниження валового доходу ДОЦ «Мрія» за 2009 рік у сумі 6008 грн.

Наказом Державної податкової адміністрації України від 10 серпня 2005 року №327 затверджений Порядок оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого (далі Порядок) (що діяв на час проведення перевірки та оформлення її результатів).

Пунктом 1.3. вказаного Порядку, встановлено, що акт - службовий документ, який стверджує факт проведення невиїзної документальної або виїзної планової чи позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання.

Згідно до п.п. 2.3.2. п. 2.3 Порядку, за кожним відображеним в акті фактом порушення податкового законодавства необхідно:

- висвітлити показники, які відображаються суб'єктом господарювання у податковій та іншій звітності, та фактичні показники, виявлені у ході перевірки на підставі первинних документів податкового та бухгалтерського обліку суб'єкта господарювання у розрізі періодів у грошових одиницях, передбачених звітністю;

- у разі виявлення розбіжностей чітко викласти зміст порушення з посиланням на конкретні пункти і статті нормативно-правових актів, що порушені платником податків, зазначити період (місяць, квартал, рік) фінансово-господарської діяльності платника податків, в якому дане порушення здійснено, при цьому додати до акта письмові пояснення посадових осіб суб'єкта господарювання щодо встановлених порушень;

- зазначити первинний документ, на підставі якого вчинено записи у податковому та бухгалтерському обліку (навести кореспонденцію рахунків операцій), та інші докази, що достовірно підтверджують наявність факту порушення.

Статтею 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16 липня 1999 року N 996-XIV встановлено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Інформація, що міститься у прийнятих до обліку первинних документах, систематизується на рахунках бухгалтерського обліку в регістрах синтетичного та аналітичного обліку шляхом подвійного запису їх на взаємопов'язаних рахунках бухгалтерського обліку. Операції в іноземній валюті відображаються також у валюті розрахунків та платежів по кожній іноземній валюті окремо. Дані аналітичних рахунків повинні бути тотожні відповідним рахункам синтетичного обліку на перше число кожного місяця.

Відповідно до п.п. 2.1. п.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року N 88, первинні документи - це документи, створені у письмовій або електронній формі, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення. Господарські операції - це факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу, зобов'язань і фінансових результатів.

Відповідно до п.п. 2.2. п.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року N 88, первинні документи повинні бути складені у момент проведення кожної господарської операції або, якщо це неможливо, безпосередньо після її завершення. При реалізації товарів за готівку допускається складання первинного документа не рідше одного разу на день на підставі даних касових апаратів, чеків тощо. Для контролю та впорядкування обробки інформації на основі первинних документів можуть складатися зведені документи (далі - первинні документи).

Підпунктом 3.1. п.3 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку встановлено, що облікові регістри - це носії спеціального формату (паперові, електронні) у вигляді відомостей, ордерів, книг, журналів, машинограм тощо, призначені для хронологічного, систематичного або комбінованого нагромадження, групування та узагальнення інформації з первинних документів, що прийняті до обліку.

З акту перевірки вбачається, що відповідачем в ньому зазначено, що на підставі наданих первинних бухгалтерських документів та регістрів бухгалтерського обліку встановлено невірне розрахування валових доходів та отриманих авансових платежів, чим порушено п. 4.1. ст. 4, п.п. 11.3.1 п. 11.3 ст. 11 Закону України від 28.12.1994 №334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» (т. 1 а.с. 92), поряд з цим, відповідачем не зазначено назву, номер, дату та суму по кожному первинному документу, на підставі яких встановлено заниження валового доходу у сумі 6008 грн.

Дані обставини свідчать про недотримання відповідачем встановленого порядку проведення перевірок та про необґрунтованість висновків акту перевірки в цій частині.

В акті перевірки зазначено, що валові доходи по рядку 01.6 ДОЦ «Мрія» занижені за 2009 рік на 228654 грн. у результаті наступного.

Санаторій - ДОЦ «Мрія» рахував балансову вартість проданої іноземної валюти по курсу НБУ на дату «надходження іноземної валюти на розрахунковий рахунок та не відображував у рядку 01.6 позитивний результат від продажу валюти за вирахуванням комісійної винагороди за послуги по продажу іноземної валюти та негативний результат у рядку 04.13. Враховуючи проводки бухгалтерського обліку (додаток 5 - валові доходи по рядку 01.6 та додаток 7 валові витрати по рядку 04.13), на порушення п.п. 7.3.1, п.п. 7.3.5, п. 7.3 ст. 7, п.п. 11.3.1, 11.3. ст. 11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» №334/94-ВР від 28.12.1994 (із змінами та доповненнями), у результаті невідображення результату від продажу іноземної валюти та доходу від курсової різниці, підприємство занизило валові доходи по рядку 01.6 за 2009 рік на суму 230284 грн. (т. 1 арк.с. 93-94);

На порушення п.п. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» №334/94-1 від 28.12.1994 (із змінами та доповненнями) ДОЦ «Мрія» занизило валові доходи по рядку 01.6 у сумі 2560 грн. (т. 1 арк.с. 94), тому що не врахувало у валові доходи надлишки ТМЦ в сумі 2560 грн., які згідно акту перевірки №39півд/01115751 від 28.05.2009 головного управління контролю та внутрішнього аудиту Укрзалізниці руху товарно-матеріальних цінностей та основних фондів і активів були виявлені на складі, згідно даних бухгалтерського обліку оприбутковані проводкою (Дт 205 Кт 746) по звіту руху ТМЦ на відповідальну особу кладовщика - ОСОБА_3

Таким чином, в акті перевірки ДПІ загальна сума заниження валових доходів по рядку 01.6 - 228654 грн. не відповідає підсумковій сумі заниження валових доходів по зазначеним епізодам, яка дорівнює 232844 грн..

З висновку судової економічної експертизи вбачається, що експертом при арифметичному розрахунку заниження валових доходів від продажу валюти та курсових різниць встановлено, що підсумкова сума складає 227722 грн. (220565+540+1481+5136), але в акті перевірки ДПІ по даному епізоду зазначена сума заниження у розмірі 230284 грн.

На підставі зазначеного, в акті перевірки містяться нетотожні дані про суму заниження ДОЦ «Мрія» валових доходів по рядку 01.6 за 2009 рік: загальної суми: 228654 або 232844; суми від продажу валюти та курсових різниць: 230284 або 227722.

Експерт вказав, що таким чином, обґрунтувати висновки, зазначені у акті перевірки ДПІ в м. Євпаторії № 1902/23-2/01115751 від 03.11.2010, про заниження валових доходів ДОЦ «Мрія» за 2009 рік у сумі 234662 грн., не уявляється можливим, у зв'язку з тим, що:

- в акті перевірки ДПІ за даними перевірки ДПІ однозначно не визначена сума валових доходів ДОЦ «Мрія» по рядку 01.1 за 2009 рік і відповідно сума їх заниження;

- в акті перевірки ДПІ містяться нетотожні дані про суму заниження ДОЦ «Мрія» валових доходів по рядку 01.6 за 2009 рік;

- у порушення вимог п.п. 2.3.2. п. 2.3. Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 10 серпня 2005 року N 327 в акті перевірки № 1902/23-2/01115751 від 03.11.2010 відсутні номер, дата та сума по кожному первинному документу, на підставі яких встановлено заниження валового доходу ДОЦ «Мрія» за 2009 рік у сумі 6008 грн.

Відповідно до Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 03.12.94 №334/94-ВР (зі змінами та доповненнями):

п.3.1. ст.3 Об'єктом оподаткування є прибуток, який визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу звітного періоду, визначеного згідно з пунктом 4.3 цього Закону на:

суму валових витрат платника податку, визначених статтею 5 цього Закону;

суму амортизаційних відрахувань, нарахованих згідно із статтями 8 і 9 цього Закону.

п.4.1. ст.4 Валовий доход - загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі, виключній (морській) економічній зоні, так і за їх межами.

п. 5.1. ст.5 Валові витрати виробництва та обігу (далі - валові витрати) - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.

п.п.8.1.1. п.8.1 ст.8 Під терміном "амортизація" основних фондів і нематеріальних активів слід розуміти поступове віднесення витрат на їх придбання, виготовлення або поліпшення, на зменшення скоригованого прибутку платника податку у межах норм амортизаційних відрахувань, установлених цією статтею.

Таким чином, обґрунтувати висновки, зазначені у акті перевірки ДПІ в м. Євпаторії № 1902/23-2/01115751 від 03.11.2010, про заниження ДОЦ «Мрія» за 2009 рік суми прибутку, що підлягає оподаткуванню, у розмірі 10761 грн. і відповідно податку на прибуток у розмірі 2691 грн., не уявляється можливим у зв'язку з тим, що не уявляється можливим обґрунтувати заниження ДОЦ «Мрія» валових доходів за 2009 рік по причинам, зазначеним вище.

За результатом дослідження цих питань в цілому у висновку судової економічної експертизи вказано, що висновки ДПІ в м. Євпаторії, які викладені в акті перевірки у сумі:

- 2691 грн. (Дві тисячі шістсот дев'яносто одна грн.) - обґрунтувати не уявляється можливим, у зв'язку з тим, що:

- в акті перевірки ДПІ за даними перевірки ДПІ однозначно не визначена сума валових доходів ДОЦ «Мрія» по рядку 01.1 за 2009 рік і відповідно сума їх заниження;

- в акті перевірки ДПІ містяться нетотожні дані про суму заниження ДОЦ «Мрія» валових доходів по рядку 01.6 за 2009 рік;

- у порушення вимог п.п. 2.3.2. п. 2.3. Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 10 серпня 2005 року N 327 в акті перевірки № 1902/23-2/01115751 від 03.11.2010 відсутні номер, дата та сума по кожному первинному документу, на підставі яких встановлено заниження валового доходу ДОЦ «Мрія» за 2009 рік у сумі 6008 грн.

В порядку ч. 2 ст. 71 КАС України відповідач не надав доказів у підтвердження встановлених актом перевірки фактів та спростування фактів встановлених судовою економічною експертизою.

З урахуванням викладеного суд зазначає, що наявність зазначених розбіжностей, відсутність посилання на первинні документи та їх дані, вказують на необґрунтованість висновків перевірки.

Оцінка обґрунтованості та правомірності висновків відповідача повинна здійснюватися судом виходячи з тих обставин та на підставі тих документів, які ним були досліджені та використовувалися при проведенні перевірки. Напроти, відсутність в акті перевірки, посилання на документи, що є носіями доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового законодавства та факти, не дає суду можливості здійснити таку оцінку.

Прийняте на підставі необґрунтованих висновків відповідача податкове повідомлення - рішення є протиправним та підлягає скасуванню.

За таких підстав суд вважає неспроможними доводи відповідача, по яких він просить відмовити у задоволенні позову.

На підставі викладеного позовні вимоги підлягають задоволенню.

Частиною 1 статті 94 КАС України встановлено,якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

З матеріалів справи вбачається, що позивачем при подачі позовної заяви сплачений судовий збір у сумі 3,40 грн., а також понесені витрати на проведення судової експертизи.

Згідно калькуляції вартості судової економічної експертизи, та рахунку №218/1 від 05.04.2011р. її вартість складає 5625,60грн. (т.2 а.с.73,76).

Актом здачі-приймання висновку судового експерта №794 (т. 2 а.с.79) зафіксовано проведення експертизи на суму 5625,60грн., встановлена передплата на вказану суму.

Відповідно до платіжним доручення №607 від 10.04.2011р. (т.2 а.с.74) позивачем здійснена оплата 5625,60грн. за проведення експертизи.

Таким чином, на користь позивача з Державного бюджету України підлягає стягненню сума судових витрат у розмірі 3,40грн. та 5625,60грн., а разом 5629грн.

Під час судового засідання оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Постанову складено у повному обсязі 12.10.2012р.

Керуючись ст.ст. 160-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції в м. Євпаторія АР Крим Державної податкової служби від 17.11.2010р. №0001992302/0, яким Санаторію - ДОЦ «Мрія» СГТО «Південна залізниця» визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток у загальній сумі 598411,50грн., з яких 301946грн. за основним платежем та 296465,50грн. штрафні санкції.

3. Стягнути з Державного бюджету України на користь Санаторію - Дитячого оздоровчого центру «Мрія» Статутного територіально - галузевого об'єднання «Південна залізниця» 5629грн. судового збору шляхом списання із рахунку суб'єкта владних повноважень - Державної податкової інспекції в м. Євпаторія АР Крим Державної податкової служби.

Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду в десятиденний строк з дня її проголошення.

У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Маргарітов М.В.