Рішення № 28826978, 22.01.2013, Господарський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
22.01.2013
Номер справи
11/5005/11361/2012
Номер документу
28826978
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

22.01.13р. Справа № 11/5005/11361/2012За позовом Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Дніпропетровськ

до Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Красногвардійського району, м. Дніпропетровськ

про про примусове стягнення штрафу та пені у сумі 14 650,00 грн.

Суддя Мельниченко І.Ф.

Представники:

Від позивача: Беркутов О.П. - довіреність № 38 від 06.02.12р.

Від відповідача: не з'явився.

СУТЬ СПОРУ:

Позивач звернувся до господарського суду Дніпропетровської області з позовом, у якому просить стягнути з відповідача на свою користь 10 000,00 грн. штрафу та 4650,00 грн. пені.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що рішенням адміністративної колегії Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 07.09.12р № 92/01-12/07-12 по справі № 75/07-10-1/12 визнано дії комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Красногвардійського району, щодо встановлення операторам телекомунікацій економічно необґрунтованого розміру оплати за надання послуг використання допоміжних приміщень будинків та споруд комунальної власності для прокладення та обслуговування телекомунікаційних мереж порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого п.2.ст.50 Закону України "Про захист економічної конкуренції" (надалі Закон), визначеним п.1.ч.2.ст.13 цього Закону у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку надання послуг використання допоміжних приміщень будинків та споруд комунальної власності для прокладення та обслуговування телекомунікаційних мереж в територіальних межах Красногвардійського району м. Дніпропетровська, шляхом встановлення таких цін реалізації товару, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.

Крім того, визнано дії відповідача щодо встановлення операторам телекомунікацій різних цін за надання послуг використання допоміжних приміщень будинків та споруд комунальної власності для прокладення та обслуговування телекомунікаційних мереж до рівнозначних договорів з операторами телекомунікацій без об'єктивно виправданих підстав порушенням законодавства про захист економічної конкуренції передбаченого п.2.ст. 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції" , визначеним пунктом першим частини другої ст. 13 цього Закону у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку надання послуг використання допоміжних приміщень будинків та споруд комунальної власності для прокладення та обслуговування телекомунікаційних мереж в територіальних межах Красногвардійського району м.Дніпропетровська, шляхом застосування різних цін до рівнозначних угод з покупцями без об'єктивно виправданих на те причин.

Відповідач письмовий відзив на позов не надав, його представник у судове засідання не з'явився.

Останній був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення № 4994503314568, яке залучено до матеріалів справи.

В судовому засіданні оголошені вступна та резолютивна частини рішення (ст. 85 Господарського процесуального кодексу України.).

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

07.09.2012р № 92/01-12/07-12 у справі № 75/07-10-1/12 прийнято рішення адміністративної колегії Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України та визнано дії комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Красногвардійського району, щодо встановлення операторам телекомунікацій економічно необґрунтованого розміру оплати за надання послуг використання допоміжних приміщень будинків та споруд комунальної власності для прокладення та обслуговування телекомунікаційних мереж порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого п.2.ст.50 Закону України "Про захист економічної конкуренції" (надалі Закон), визначеним п.1.ч.2.ст.13 цього Закону у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку надання послуг використання допоміжних приміщень будинків та споруд комунальної власності для прокладення та обслуговування телекомунікаційних мереж в територіальних межах Красногвардійського району м. Дніпропетровська, шляхом встановлення таких цін реалізації товару, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку, а також визнано дії відповідача щодо встановлення операторам телекомунікацій різних цін за надання послуг використання допоміжних приміщень будинків та споруд комунальної власності для прокладення та обслуговування телекомунікаційних мереж до рівнозначних договорів з операторами телекомунікацій без об'єктивно виправданих підстав порушенням законодавства про захист економічної конкуренції передбаченого п.2.ст. 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції" , визначеним пунктом першим частини другої ст. 13 цього Закону у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку надання послуг використання допоміжних приміщень будинків та споруд комунальної власності для прокладення та обслуговування телекомунікаційних мереж в територіальних межах Красногвардійського району м.Дніпропетровська, шляхом застосування різних цін до рівнозначних угод з покупцями без об'єктивно виправданих на те причин.

Вищевказаним рішенням на відповідача за кожне вчинене порушення законодавства про захист економічної конкуренції відповідно до ч.2.ст.52 Закону накладено штраф у розмірі 5 000 грн.

Листом від 11.09.12р № 3523/44/07-12, рішення надіслано підприємству відповідача для виконання.

Вищевказане рішення підприємство відповідача отримало 18.09.12р., про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (арк.справи № 10).

Відповідно до статті 22 Закону України "Про Антимонопольний комітет", розпорядження, рішення та вимоги органу Антимонопольного комітету України голови територіального відділення Антимонопольного комітету україни, вимоги уповноважених ними працівників Антимонопольного комітету україни, його територіального відділення в межах їх компетенції є обов'язковими для виконання у визначені ним строки, якщо інше не передбачено законом.

Згідно ч.2.ст.56 Закону України "Про захист економічної конкуренції", рішення органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень є обов'язковими до виконання, а ч.3 цієї ж статті встановлено, що особа, на яку накладено штрф за рішенням органу Антимонопольного комітету України, сплачує його у двохмісячний строк з дня одержання рішення про накладення штрафу.

Таким чином, якщо рішення підприємством відповідача отримано 18.09.12р. то строк сплати штрафу до 18.11.12р.

Відповідно до ч.8.ст.56 Закону України "Про захист економічної конкуренції", протягом 5-ти днів з дня сплати штрафу, суб'єкт господарювання зобов'язаний надіслати до територіального відділення документи, що підтверджують сплату штрафу.

Згідно наданому розрахунку позивача, загальна сума штрафу складає 10 000,00 грн.

Доказів сплати штрафу у розмірі 10 000 грн. на момент розгляду спору суду не надано.

З огляду на вищевикладене вимоги позивача в цій частині слід визнати обгрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Згідно ч.5. ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції", за кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі півтора відсотка від суми штрафу. Розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням органу Антимонопольного комітету України.

Відповідно до ч.7.ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у разі несплати штрафу у строки, передбачені рішенням, та пені органи Антимонопольного комітету України стягують штраф та пеню в судовому порядку.

Згідно наданому розрахунку, сума пені за несплату штрафу за період прострочення з 19.11.12р. по 19.12.12р. складає 4650,00 грн., яка і підлягає до примусового стягнення.

Керуючись ст.ст. 22 Закону України " Про Антимонопольний комітет", ст.56 Закону України "Про захист економічної конкуренції", ст.ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

Стягнути з комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Красногвардійського району, (49006, м. Дніпропетровськ, Красногвардійський р-н, вул.Шмідта,22, ідентифікаційний код 03341240) на користь Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (49004, м.Дніпропетровськ, пр.Кірова,2, код ЄДРПОУ 20306037) 10 000,00 грн. (десять тисяч гривень) штрафу, 4650,00 грн. (чотири тисячі шістсот п'ятдесят гривень) пені.

Стягнути з комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Красногвардійського району, (49006, м. Дніпропетровськ, Красногвардійський р-н, вул.Шмідта,22, ідентифікаційний код 03341240) в доход Державного бюджету України в особі Управління Державної Казначейської служби України у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області (ЄДРПОУ 37989269, рахунок 31214206783005 в Відділенні банку ГУДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код бюджетної класифікації 22030001 ) 1609,50 грн. (одна тисяча шістсот дев'ять гривень) 50 коп. судового збору.

Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Суддя І.Ф. Мельниченко Повне рішення складено 24.01.2013р.