Україна
ВІЛЬНОГІРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2013 року Справа № 174/43/13-п
п/с № 3/174/14/2013
Суддя Вільногірського міського суду, Дніпропетровської області, ОСОБА_1, в приміщенні суду в м. Вільногірську, Дніпропетровської області, розглянувши матеріали справи, що надійшла від Вільногірського МС ГУ Держтехногенбезпеки у Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.188-16 КУпАП: ОСОБА_2, 09.09.1959 р. н., уродженця ІНФОРМАЦІЯ_1, і/к № НОМЕР_1, громадянина України, працюючого директором ПП «Юмован-Сервіс»(вул. Лен. Комсомолу, буд. 34-в, м. Вільногірськ), зареєстрованого за місцем проживання по вул. Лен. КомсомолуАДРЕСА_1, в м. Вільногірську, Дніпропетровської області, одруженого, на утриманні непрацездатних осіб не має, середньомісячний дохід складає 3000 грн.,
У С Т А Н О В И В:
16.01.2013 року о 10.00 годині на території ПП «Юмован-Сервіс» по вул. Лен. Комсомолу, 34-в, у м. Вільногірську, при перевірці стану техногенної безпеки та цивільного захисту встановлено факт невиконання директором ПП «Юмован-Сервіс», ОСОБА_2, Припису Вільногірського міського сектору Головного управління Держтехногенбезпеки України у Дніпропетровській області від 13.06.2012 року, а саме:
- не забезпечено працівників підприємства засобами радіаційного та хімічного захисту (п.6 Постанови Кабінету Міністрів України 19.08.2002 № 1200 «Про затвердження порядку забезпечення населення і особового складу невоєнізованих формувань засобами радіаційного та хімічного захисту) ;
- не відпрацьовано паспорт безпеки підприємства (п. 2.1.1 Наказу МНС України № 39 від 05.02.1999 р. «Про затвердження Тимчасової інструкції з перевірки і оцінки стану техногенної безпеки потенційно - небезпечних об'єктів господарювання»);
- не розроблено та не узгоджено План розвитку і удосконалення цивільної оборони об'єкта (п.2.1.1. Наказу МНС України № 39 від 05.02.1999 р. «Про затвердження Тимчасової інструкції з перевірки і оцінки стану техногенної безпеки потенційно - небезпечних об'єктів господарювання»);
- не відпрацьовано організаційні документи щодо створення комісії з питань надзвичайних ситуацій на об'єкті (п. 6 Наказу МНС України № 145 від 03.11.2004 «Про затвердження Порядку створення і функціонування територіальних підсистем єдиної Державної системи цивільного захисту»;
- не відпрацьовано організаційні документи щодо створення на підприємстві евакуаційної комісії ( п. 13, 15 Постанови Кабінету Міністрів України №1432 від 26.10.2001 р. «Положення про порядок евакуації населення у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру»).
Дії ОСОБА_2 кваліфіковані за ч.1 ст. 188-16 КУпАП.
ОСОБА_2, будучи належним чином повідомленим про місце, дату та час слухання справи, в судове засідання не зявився, не повідомив про причини неявки, клопотання про відкладення розгляду справи не надав, але надав заяву про слухання справи за його відсутністю в разі його неявки, у звязку з чим суд, у відповідності до ч.1 ст. 268 КУпАП, вважає за можливе розглянути справу за його відсутності.
Дослідивши надані докази, в їх сукупності та взаємозвязку, керуючись законом, суд доходить висновку, що вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 188-16 КУпАП, підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ДНТгБ № 006705 від 16.01.2013 року, в якому ОСОБА_2 надав пояснення, що недоліки будуть усунуті, тобто, фактично визнав свою вину; копією припису державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки міністерства України з питань надзвичайних ситуацій від 13.06.2012 року на імя директора ПП «Юмован-Сервіс», ОСОБА_2, де зазначено 11 пунктів вказівок стосовно усунення недоліків законодавства у сфері цивільної оборони, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, з відміткою, що усунено лише пять недоліків, решта вказівок з зазначенням строків їх виконання: пункти 3,4,10,11 до 15.07.2012 р., пункт 6 до 09.01.2008 р., пункт 9 до 15.08.2012 р. без відмітки про їх виконання; копією Наказу Вільногірського МС ГУ Держтехногенбезпеки у Дніпропетровській області від 01.01.2013 р. № 2 «Про затвердження план-графіку перевірок»; копією Повідомлення директора ПП «Юмован-Сервіс», ОСОБА_2, під його особистий підпис від 02.01.2013 р., що перевірку додержання і виконання вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту на підприємстві «Юмован-Сервіс» буде проведено в період з 14 по 18 січня 2013 року; копією посвідчення на проведення перевірки від 01.01.2013 р. № 11 ПП «Юмован-Сервіс»; розпискою ОСОБА_2 про повідомлення його про час, дату та місце розгляду справи в суді, де він зазначив, що у випадку його неявки, прохає справу розглянути за його відсутності.
Відповідно до ст. 38 КУпАП, суд вважає, що факт наявності недоліків в забезпеченні цивільної безпеки є продовжуваним правопорушенням, але встановлення факту невиконання вимог посадової особи щодо усунення цих недоліків є фактом одноразового характеру, який встановлено саме перевіркою від 16.01.2013 року, про що і було складено вищезазначений протокол про адміністративне правопорушення. З часу встановлення факту невиконання законних вимог посадової особи МНС, тобто, з 16.01.2013 року, до часу розгляду справи в суді двомісячний строк не сплив.
Приймаючи рішення, суд керується вимогами законодавства, яке регулює цивільний захист: ст.ст. 3,8,13,16,19 Конституції України, Закони України: «Про правові засади цивільного захисту», "Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру" ( 1809-14 ), "Про Цивільну оборону України" ( 2974-12 ), "Про правовий режим надзвичайного стану" ( 1550-14 ), "Про правовий режим воєнного стану" ( 1647-14 ), "Про аварійно-рятувальні служби" ( 1281-14 ), "Про пожежну безпеку" ( 3745-12 ), "Про об'єкти підвищеної небезпеки" ( 2245-14 ), "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку" ( 39/95-ВР ), "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" (4004-12 ), "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" ( 791а-12 ), міжнародними договорами України стосовно захисту навколишнього середовища, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
В діях ОСОБА_2 міститься склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 188-16 КУпАП невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань цивільного захисту, нагляду та контролю за станом захисту територій від надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, щодо розроблення та реалізації заходів у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
З врахуванням обставин справи та особи ОСОБА_2, до нього слід застосувати адміністративне стягнення, передбачене ч. 1 ст. 188-16 КУпАП, в виді штрафу.
На підставі наведеного вище, керуючись ст.ст. 278-280, 283-285,294,307,308 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 визнати винним за ч. 1 ст. 188-16 Кодексу України про адміністративні правопорушення і піддати адміністративному стягненню в виді штрафу у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 170.00 (сто сімдесят гривень 00 коп.).
Постанова набирає законної сили та підлягає виконанню з дня її винесення.
На постанову може бути подана апеляція або внесено протест прокурора в апеляційний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Штраф має бути сплачений правопорушником на розрахунковий рахунок 31119106700012, код 21081100, ОКПО 24237534, МФО 805012 Головного Управління державної казначейської служби України в Дніпропетровській області не пізніш як через пятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніш як через пятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
Постанова може бути предявлена до примусового виконання протягом трьох місяців з часу її винесення. В разі оскарження чи опротестування постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги або протесту. У разі відстрочки виконання постанови перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк пятнадцять днів, з дня вручення постанови про накладення штрафу, в порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Копію постанови надіслати правопорушникові.
Суддя Г.І. Шаповал