Ухвала суду № 28818221, 15.01.2013, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.01.2013
Номер справи
2а-11333/11/0170/18
Номер документу
28818221
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

Справа № 2а-11333/11/0170/18

15.01.13 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Щепанської О.А.,

суддів Кондрак Н.Й. ,

Горошко Н.П.

секретар судового засідання Міщенко М.М.

за участю сторін:

представник позивача, Дочірнього підприємства "Фокстрот-Ялта"- Потапенко Борис Петрович,

представник відповідача, Державної податкової інспекції у м. Ялта Автономної Республіки Крим Державної податкової служби- Кірюшкіна Кристина Олександрівна,

розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Ялта Автономної Республіки Крим Державної податкової служби на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Панов О.І.) від 04.09.2012 у справі № 2а-11333/11/0170/18

за позовом Дочірнього підприємства "Фокстрот-Ялта" (вул. Московська, 6, м. Ялта, Автономна Республіка Крим, 98600)

до Державної податкової інспекції у м. Ялта Автономної Республіки Крим (вул. Васильєва, 16, м. Ялта, Автономна Республіка Крим, 98600)

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 04.09.2012 позов задоволено.

Визнано протиправним та скасовано частково податкове повідомлення-рішення №00028002301 від 24.06.2011 з податку на додану вартість у розмірі 5346447 грн. (з яких податку на додану вартість у сумі 4399051 грн. та фінансових санкцій у сумі 947396 грн.).

Стягнуто з Державного бюджету України на користь Дочірнього підприємства "Фокстрот-Ялта" судові витрати, шляхом їх безспірного списання із рахунку Державної податкової інспекції у м. Ялта Автономної Республіки Крим, в рахунок відшкодування понесених витрат зі сплати судового збору у розмірі 3,40 грн. та з проведення судової експертизи у розмірі 30087,00 грн.

Не погодившись з рішенням суду, Державна податкова інспекція у м. Ялта Автономної Республіки Крим Державної податкової служби звернулася з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 04.09.2012 та прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позову.

Доводи апеляційної скарги мотивовані тим, що оскаржувана постанова прийнята з порушенням норм матеріального права.

У судовому засіданні, призначеному до розгляду на 15.01.2013, представник позивача заперечував проти задоволення апеляційної скарги, просив рішення суду першої інстанції залишити без змін; представник відповідача підтримав апеляційну скаргу, просив рішення суду першої інстанції скасувати, прийняти нове.

Судова колегія, вислухавши пояснення представників сторін, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції, посадовими особами Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим була проведена документальна позапланова виїзна перевірка дочірнього підприємства "Фокстрот-Ялта" з питань дотримання вимог податкового законодавства по податку на додану вартість за період з 01.09.2010 по 31.01.2011, за наслідками якої складено акт від 22.03.2011 №560/23-4/32935334/16.

За висновками даного акту встановлено порушення позивачем вимог п.п. 7.3.1, 7.3.3., 7.3.4 п. 7.3, п.п. 7.2.3,. п.п. 7.2.6 п. 7.2, п.п. 7.5.1 п. 7.5, п.п. 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону України від 03.04.1997 №168/97-ВР "Про податок на додану вартість" (зі змінами та доповненнями), вимог п. 187.1, 187.3, 187.4, 187.5, 187.6 ст. 187, п. 198.1, п. 198.2 ст. 198 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, в результаті чого занижено податок на додану вартість у загальному розмірі 4399764 грн., у тому числі: за вересень 2010 року на суму ПДВ у розмірі 857478 грн., за жовтень 2010 року на суму ПДВ у розмірі 872321 грн., за листопад 2010 року на суму ПДВ у розмірі 766308 грн., за грудень 2010 року на суму ПДВ у розмірі 1294087 грн., за січень 2011 року на суму ПДВ у розмірі 609570 грн.

На підставі вказаного акту перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 24.06.2011 №0002802301 про визначення позивачу суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість за основним платежем - 4399764,00 грн.; за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 947550,00 грн.

Платники податку на додану вартість, об'єкти, базу та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, особливості оподаткування експортних та імпортних операцій на час виникнення спірних правовідносин були визначені в Законі України "Про податок на додану вартість"від 03.04.1997 №168/97-ВР (надалі Закон).

Згідно з п.п. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.

Відповідно до п. 1.6 ст. 1 Закону України "Про податок на додану вартість"податкове зобов'язання -загальна сума податку, одержана (нарахована) платником податку в звітному періоді.

За п. 1.7 ст. 1 Закону України "Про податок на додану вартість"податковий кредит -сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду, визначене згідно з цим Законом.

У п.п. 7.4.1. п. 7.4. ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість"зазначено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 6.1 ст. 6 та ст.8-1 цього Закону, протягом такого звітного періоду, зокрема, у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;. придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів, у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставки товарів (послуг) для оподатковуваних операцій в межах господарської діяльності такого платника податку, виникає виключно по факту нарахування (уплати) такого податку.

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари (послуги) та основні фонди почали використовуватися у оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював такий платник податку оподатковані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Відповідно до п.п. 7.5.1 п. 7.5 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість"датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається дата здійснення першої з подій:. або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку і оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) -в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків;. або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг).

Таким чином, отримання податкової накладної, яка засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг), є підставою для виникнення права платника податку на податковий кредит.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства встановлені Податковим Кодексом України, який набрав чинності з 01.01.2011.

Відповідно до п.п.14.1.181 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.

Відповідно до п.198.3 ст. 198 Податкового кодексу України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст.193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Тобто необхідною умовою для віднесення сплачених у ціні робіт сум податку на додану вартість є факт їх придбання з метою їх використання в господарській діяльності.

Відповідно до підпункту 198.2. Податкового Кодексу України, датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається: дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

Таким чином, отримання податкової накладної, яка засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг), та оплата послуг відповідно до умов договору є підставою для виникнення права платника податку на податковий кредит.

Відповідно до п. 198.6 ст. 198 Податкового Кодексу України, не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів\ послуг, не підтверджені податковими накладними або оформлені з порушенням вимог чи не підтверджені митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з пунктом 201.11. ст.. 201 цього Кодексу).

За змістом наведених норм наявність господарських операцій з придбання товарів (робіт, послуг), призначених для використання у власній господарській діяльності платника податків, які мають бути фактично здійснені і підтверджені належним чином складеними первинними документами, є визначальною умовою для виникнення у платника податку права на формування податкового кредиту та права на бюджетне відшкодування податку на додану вартість.

При цьому згідно до ст.1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.

Відповідно до п. 2.1. Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88 (Положення №88), первинні документи - це письмові свідоцтва, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення.

Господарські операції - це факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу, зобов'язань і фінансових результатів.

Відповідно до ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Відповідно до акту перевірки позивачем не задекларовані зобов'язання з податку на додану вартість за період вересень 2010 року - січень 2011 року, у зв'язку з чим відповідачем встановлено заниження на суму ПДВ у розмірі 4548006 грн. (а.с. 10). Також, актом перевірки встановлено, що позивачем не був задекларований податковий кредит по податку на додану вартість за період вересень 2010 року - січень 2011 року, у зв'язку з чим відповідачем встановлено його заниження всього на суму 889452 грн., в т.ч. 148242 грн. (а.с. 16). Тому на підставі вищевикладеного відповідачем в результаті перевірки було встановлено, що позивач повинен сплатити до бюджету (рядок 27 декларації з ПДВ) суму у розмірі 4399764,00 грн. (4548006грн. - 148242 грн.).

Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції, ТОВ "Пулінг" (Постачальник) укладено з ДП "Фокстрот-Ялта" (Покупець) господарський договір поставки № 0305-02 від 03.05.2010 (а.с. 110), згідно якого постачальник зобов'язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - Покупцеві товар (товари), а Покупець зобов'язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму. Відповідно до п.п.1.3, предметом поставки є визначені родовими ознаками вироби з найменуванням, зазначеним у прейскурантах Постачальника. Згідно п.п.2.1, п.2. "Базис поставки", поставка товарів здійснюється на умовах ФРАНКО ЗАВОД, місце поставки - склад Постачальника, розташований за адресою: м.Київ, пр. Перемоги, 67. Відповідно до п.п.2.2.,право власності на товар переходить до Покупця у момент отримання товару від Постачальника за видатково-прибутковою накладною. Згідно п.п.4.1, п.4. "Строки і порядок поставки", договір поставки вступає в силу з дати його укладання і діє до 31.12.2010. Відповідно до п.п.4.3. договору, передача товару від Постачальника Покупцю здійснюється за видатково-прибутковою накладною. Дата, вказана Покупцем у видатково-прибутковій накладній про прийняття товару, є датою поставки товару Постачальником. Згідно п.п.8.1, п.8. "Порядок розрахунків", покупець повинен сплатити поставлений товар не пізніше 150 робочих днів з дати поставки товару Постачальником. Відповідно до п.п.8.2., оплата здійснюється у розмірі повної вартості поставленої партії товару шляхом безготівкового переказу на поточний рахунок Постачальника.

При цьому перевезення товарів здійснювалося ТОВ «Престо». Факт перевезення товарів від Постачальника (ТОВ "Пулінг") до Покупця (ДП "Фокстрот-Ялта") підтверджується первинними бухгалтерськими документами ДП "Фокстрот-Ялта" (товарно-транспортними накладними) в сумі 26505783,86 грн., що також підтверджується відомістю дослідження товарно-транспортних накладних, які наведені в додатку 1 до висновку №119/11.

Відповідно до банківських виписок по особовим рахункам ДП "Фокстрот-Ялта" за період з 01.09.2010 по 31.01.2011 позивачем була сплачена вартість товарів (робіт послуг), поставлених за договором №0305-02 від 03.05.2010, укладеного з ТОВ "Пулінг", в загальній сумі 24796000,00 грн., у т.ч. ПДВ 4132666,67 грн.

Судом першої інстанції безперечно встановлено. що факт виконання зобов'язань поставки товарів за господарським договором поставки № 0305-02 від 03.05.2010 в період з серпня 2010 року по січень 2011 року, ПДВ у вартості яких знятий з податкового кредиту за період з вересня 2010 року по січень 2011 року, підтверджується первинними бухгалтерськими документами ДП "Фокстрот-Ялта" (видатковими та податковими накладними постачальника, товарно-транспортними накладними) в сумі 26505783,86 грн., у т.ч. ПДВ 4417630,57 грн.

ТОВ "Бравіс" (Постачальник) було укладено з ДП "Фокстрот-Ялта" (Покупець) господарський договір поставки № 2509-20 від 25.09.2009 (а.с. 103), згідно якого постачальник зобов'язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - Покупцеві товар (товари), а Покупець зобов'язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму. Предметом поставки, згідно додатка №1 "Специфікація" до названого договору, є уніформа для персоналу, поліграфія, продукція із пластика. Вартість договору складає 150000,00 грн. Відповідно до п.п.4.5, п.4. "Строки і порядок поставки", передача товару від Постачальника Покупцю здійснюється за видатково-прибутковою накладною. Дата, вказана Покупцем у видатково-прибутковій накладній про прийняття товару, є датою поставки товару Постачальником. Згідно п.п.8.2, п.8. "Порядок розрахунків", оплата здійснюється у розмірі повної вартості поставленої партії товару шляхом безготівкового переказу на поточний рахунок Постачальника.

На виконання названого договору поставки № 2509-20 від 25.09.2009, ТОВ "Бравіс" за період з серпня 2010 року по грудень 2010 року поставляло ДП "Фокстрот-Ялта" товари (поліграфія та продукція із пластика) на загальну суму 7468,78 грн. у т.ч. ПДВ на 1244,80 грн., що підтверджується первинними документами, а саме відповідними накладними.

Позивачем був укладений Договір комісії №1504/49К від 15.04.2009 з ТОВ "Бравіс", відповідно до предмету якого, Комісіонер (ДП "Фокстрот-Ялта") зобов'язується від свого імені, але за рахунок та за дорученням Комітента (ТОВ "Бравіс") вчинити за комісійну плату одну або кілька угод купівлі-продажу (поставки) товарно-матеріальних цінностей що належать Комітенту, у т.ч. картки "Екстра-Сервіс", "Екстра-Сервіс Плюс". Товарно-матеріальні цінності, що надійшли до Комісіонера від Комітента, є власністю Комітента до їх передачі Покупцю.

Факт виконання зобов'язань за Договором комісії №1504/49К від 15.04.2009 підтверджується Актом-звітом комісіонера №7 від 31.07.2010, згідно якому ДП "Фокстрот-Ялта" у липні 2010 року були реалізовані товари Комітента (ТОВ "Бравіс") на загальну суму 132186,77 грн., у т.ч. ПДВ 22031,13 грн. з них 129312,52 підлягає перерахуванню Комітенту, було виконано доручення щодо розірвання раніше укладених угод з продажу товарів Комітента на загальну суму 2874,25 грн., у т.ч. ПДВ 479,04грн.

Згідно банківських виписок по особовим рахункам позивача за період з 01.09.2010 по 31.01.2011 позивачем була сплачена вартість товарів (робіт послуг), поставлених за договорами укладеними з ТОВ "Бравіс" всього в сумі 264466,49 грн. (в т.ч. ПДВ 44077,75 грн.) в тому числі:

- договір № 2509-20 від 25.09.2010 в сумі 8271,23 грн., у т.ч. ПДВ 1378,54 грн.;

- договір №1504/49К від 15.04.2009 в сумі 256195,26 грн., у т.ч. ПДВ 42699,21грн.

Відповідно до журналу-ордера по рах.63.1 "Розрахунки з вітчизняними постачальниками" встановлено, що в бухгалтерському обліку на рах.28 "Товари", за період з вересня 2010 оку по січень 2011 року відображено оприбуткування придбаних у ТОВ "Бравіс" по договору постачання №2509-20 від 25.09.2009 товарів в загальній сумі без ПДВ 6561,32 грн. (ПДВ 1312,27 грн., разом з ПДВ 7873,59грн.)

ТОВ "Октагон-Аутдор" (Виконавець) було укладено з ДП "Фокстрот-Ялта" (Замовник) договір на проведення рекламної компанії № 242-10 від 30.08.2010 (а.с. 96), відповідно до умов якого виконавець зобов'язується професійно та якісно провести рекламну компанію Замовника на затвердженій робочій поверхні спеціальних конструкцій у встановленій період, виготовлення рекламних плакатів Замовника, а Замовник зобов'язується своєчасно і в повному обсязі сплачувати роботи (послуги) Виконавця.

Послуги по розміщенню рекламного зображення та обслуговуванню рекламоносіїв ДП "Фокстрот-Ялта" на суму 2651,00 грн. (у т.ч. ПДВ 440,00 грн., податок на рекламу 11,00 грн.), використовувались у господарській діяльності Позивача, що підтверджується Актом №ОА-0002576 здачі-приймання робіт (надання послуг) від 30.09.2010.

ТОВ "Фламенко" (Виконавець) було укладено з ДП "Фокстрот-Ялта" (Учасник) договір про створення дисконтної мережі "Програма комфорту" № 10 від 01.08.2006 (а.с.73), згідно якого виконавець бере участь у створенні Дисконтної мережі "Програма комфорту" і зобов'язується виконувати як продавець товарів правила Програми та зобов'язання, покладені на Учасника цим договором, а Виконавець зобов'язується як організатор Правил та Дисконтної мережі здійснювати організаційне, матеріально-технічне, інформаційне та інше забезпечення діяльності Програми та Дисконтної мережі за власний рахунок з відшкодуванням Учасником витрат, пов'язаних з участю Учасника в Програмі та Дисконтної мережі згідно умов договору.

Відповідно до Додатка №16 укладеного 31.12.2009 до договору №10 від 01.08.2006 (а.с.93), сума винагороди Виконавця за надання послуг за період з 01.01.2010 по 31.12.2010 складає 14400 грн. (1200,00 грн. * 12 місяців), в т.ч. ПДВ 2400 грн.

На виконання названого договору про створення дисконтної мережі "Програма комфорту" № 10 від 01.08.2006, ТОВ "Фламенко" було надано ДП "Фокстрот-Ялта" послуги з матеріально-технічного, інформаційного забезпечення програми "Підвищення комфорту", та були поставлені Дисконтні картки згідно первинних бухгалтерських документів ДП "Фокстрот-Ялта", а саме накладних на загальну суму 9129,00 грн. у т.ч. ПДВ 1521,50 грн.

Під час дослідження банківських виписок по особовим рахункам ДП "Фокстрот-Ялта" встановлено, що за період з 01.09.2010 по 31.01.2011 р. позивачем була сплачена вартість товарів (робіт послуг), поставлених за договором № 10 від 01.08.06 р., укладеним з ТОВ "Фламенко", в загальній сумі 15552,59 грн., у т.ч. ПДВ 2592,10 грн., що також підтверджується відомістю дослідження виписок представленої у додатку 2 до висновку №119/11.

Судово-економічною експертизою по справі (висновок №119/11 від 12.07.2012) були зроблені такі висновки:

1. Висновки за Актом перевірки ДПІ від 22.03.2011 щодо заниження ДП "Фокстрот-Ялта" суму ПДВ що підлягає сплаті в розмірі 4399764 грн. первинними документами бухгалтерського та податкового обліку Позивача не підтверджуються.

2. Визначена позивачем сума податкових зобов'язань за період з вересня 2010 року по січень 2011 року в розмірі 4547293 грн. занижена на 713 грн., в результаті експертного дослідження встановлена сума податкових зобов'язань ДП "Фокстрот-Ялта" в сумі 4548006 грн., в т.ч. по періодам: вересень 2010 року на суму ПДВ 882913 грн.; жовтень 2010 року на суму ПДВ 893205 грн.; листопад 2010 року на суму ПДВ 795781 грн.; грудень 2010 року на суму ПДВ 1341750 грн.; січень 2011 року на суму ПДВ 634357 грн.

3. Документами первинного бухгалтерського обліку ДП "Фокстрот-Ялта" (видаткові та податкові накладні постачальників, акти здачі приймання робіт (надання послуг), товарно - транспортні накладні) підтверджується фактичне виконання зобов'язань в загальній сумі 26654345,16грн. (в т.ч. ПДВ 4442390,86 грн. та податок на рекламу 11,00 грн.) за наступними договорами:

- №0305-02 від 03.05.2010 укладеного з ТОВ "Пулінг" в сумі 26505783,86 грн., у т.ч. ПДВ 4417630,57 грн.;

- №2509-20 від 25.09.2010 укладеного з ТОВ "Бравіс" в сумі 7468,78 грн., у т.ч. ПДВ 1244,80 грн.;

- №1504/49К від 15.04.2009, укладений з ТОВ "Бравіс" в сумі 129312,52 грн. у т.ч. ПДВ 21552,09грн.

- №242-10 від 30.08.2010, укладеного з ТОВ "Октагон-Аутдор" в сумі 2651,00 грн., у т.ч. ПДВ 440,00 грн., податок на рекламу 11,00 грн.;

- №10 від 01.08.2006, укладеного з ТОВ "Фламенко" у сумі 9129,00 грн., у т.ч. ПДВ 1521,50 грн.

4. ДП "Фокстрот-Ялта" за період з вересня 2010 року по січень 2011 року була здійснена сплата за названими договорами всього в сумі 25077944,5 грн. (у т.ч. ПДВ 4179657,43 грн.) за наступними договорами:

- №0305-02 від 03.05.2010 , укладеного з ТОВ "Пулінг", в загальній сумі 24796000,00 грн., у т.ч. ПДВ 4132666,67 грн.;

- №2509-20 від 25.09.2010, укладеного з ТОВ "Бравіс", в загальній сумі 8271,23 грн., у т.ч. ПДВ 1378,54 грн.

- №1504/49К від 15.04.2009, укладений з ТОВ "Бравіс", в загальній сумі 256195,26 грн., у т.ч. ПДВ 42699,21 грн.

- №242-10 від 30.08.2010, укладеного з ТОВ "Октагон-Аутдор", в загальній сумі 1925,50 грн., у т.ч. ПДВ 320,92 грн.;

- №10 від 01.08.2006, укладеного з ТОВ "Фламенко", в загальній сумі 15552,59 грн., у т.ч. ПДВ 2592,10 грн.

5. Товари та послуги за договорами: №0305-02 від 03.05.2010, укладеного з ТОВ "Пулінг"; №2509-20 від 25.09.2010, №1504/49К від 15.04.2009, укладених з ТОВ "Бравіс"; №242-10 від 30.08.2010, укладеного з ТОВ "Октагон-Аутдор"; №10 від 01.08.2006, укладеного з ТОВ "Фламенко", використовувались у власній господарській діяльності ДП "Фокстрот-Ялта", це підтверджується оприбуткуванням цих товарів в бухгалтерському обліку позивача, актами здачі- приймання виконаних робіт (наданих послуг), актом- звітом комісіонера, накладними постачальників та подальшою реалізацією товарів (послуг).

На підставі вищевикладеного, судом першої інстанції зроблений обґрунтований висновок, що матеріалами справи підтверджено реальне виконання сторонами правочинів, а сума податкових зобов'язань за період з вересня 2010 року по січень 2011 року становить 4547293 грн., тому з урахуванням заниженого податкового кредиту позивача у розмірі 148242 грн., позивач правомірно визначив суму податку на додану вартість у загальному розмірі 4399051 грн.

У порушенні вимог ч.2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем не наведено жодних доводів та не подано будь-яких доказів, які б могли свідчити про наявність обставин, що виключають обґрунтованість заявленої позивачем податкової вигоди: безтоварний та/або фіктивний характер здійснених операцій, постійне придбання позивачем товару у посередників, контрагенти яких систематично протиправно не сплачували ПДВ до бюджету або мали ознаки фіктивного підприємництва тощо.

Правова оцінка, яку суд першої інстанції дав обставинам справи, не суперечить вимогам процесуального і матеріального права, а доводи апеляційної скарги щодо їх неправильного застосування є необґрунтованими.

Судове рішення є законним і обґрунтованим та не може бути скасовано з підстав, що наведені в апеляційній скарзі.

Все вищенаведене дає судовій колегії право для висновку, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції - без змін.

Керуючись статтями 195, 198, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Ялта Автономної Республіки Крим Державної податкової служби - залишити без задоволення.

2. Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 04.09.2012 у справі № 2а-11333/11/0170/18 - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

Повний текст судового рішення виготовлений 21 січня 2013 р.

Головуючий суддя підпис О.А.Щепанська

Судді підпис Н.Й. Кондрак

підпис Н.П.Горошко

З оригіналом згідно

Головуючий суддя О.А.Щепанська