Постанова № 28771125, 28.11.2012, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.11.2012
Номер справи
0670/7503/12
Номер документу
28771125
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

справа № 0670/7503/12

категорія 8.1.5

28 листопада 2012 р. м. Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Чернової Г.В. ,

розглянувши у письмовому провадженні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у м. Житомирі Житомирської області Державної податкової служби до спільного підприємства "Теплогазенерго" про стягнення 1375,94 грн.,-

встановив:

Державна податкова інспекція у м. Житомирі звернулась до суду з позовом, в якому просила стягнути з спільного підприємства "Теплогазенерго" 1375,94 грн. податкової заборгованості, з яких 180,03 грн. по комунальному податку та 1195,91 грн. по земельному податку. В обґрунтування позову зазначала, що вказана сума заборгованості виникла у зв'язку з несвоєчасною сплатою відповідачем узгоджених сум податкових зобов'язань та порушення терміну подання податкової декларації по земельному податку.

Представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, просив їх задовольнити та розглянути справу в письмовому провадженні.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, хоча про час і місце розгляду справи, відповідно до частини 11 статті 35 КАС України, вважається повідомленим належним чином.

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що спільне підприємство "Теплогазенерго" зареєстровано як юридична особа виконавчим комітетом Житомирської міської ради та як платник податків перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у м.Житомирі Житомирської області Державної податкової служби.

Із матеріалів справи вбачається, відповідачем до Державної податкової інспекції у м. Житомирі Житомирської області Державної податкової служби було подано:

01.02.2010 року податковий розрахунок № 2280, в якому сума податкового зобов"язання становить 380,97 грн., з якої несвоєчасно сплачено 145,21 грн.;

02.02.2011 року податковий розрахунок № 3458, в якому сума податкового зобов"язання становить 359,75 грн., та сума несплаченого в строк становить 359,75 грн.;

02.05.2012 року податковий розрахунок № 16952 за січень - серпень 2012 року, в якому сума податкового зобов'язання становить 359,75 грн.;

02.05.2012 року податкову декларацію з плати за землю, в якому сума податкового зобов'язання становить 105,85 грн.

Відповідно до пп.. 16.1.3, 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний: подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Пунктом 287.1 статті 287 Податкового кодексу України передбачено, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Згідно із п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Судом встановлено, що всупереч визначеним вимогам Податкового кодексу України, відповідачем податкові зобов'язання по земельному податку до бюджету сплачено із порушенням терміну сплати або ж взагалі не сплочено. Вказані правопорушення були виявлені під час проведених податковим органом камеральних перевірок СП "Теплогазенерго" по питанню несвоєчасності сплати узгоджених сум податкових зобов'язань по земельному податку та по питанню порушення терміну подання податкової декларації по земельному податку та податкового розрахунку комунального податку.

На підставі зазначених перевірок спільного підприємства "Теплогазенерго" Державною податковою інспекцією були складені акти та винесені податкові повідомлення - рішення: № 0006021503 від 25.07.2011 року, в якому сума грошового зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями становить 1,00 грн. ; № 0008961503 від 22.06.2012 року, в якому сума податкового зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями становить 170,00 грн., № 0008971503 від 22.06.2012 року, в якому сума грошового зобов'язання, погашеного з затримкою становить 24,00 грн.; № 0009981503 від 18.07.2012 року, в якому сума грошового зобов'язання, погашеного з затримкою становить 8,00 грн. та № 0011341503 від 10.08.2012 року, в якому сума грошового зобов'язання, погашеного з затримкою становить 8,00 грн. Разом з тим пеня, нарахована за несвоєчасну сплату податкового боргу, становить 65,78 грн.

У зв'язку з цим у відповідача утворилась заборгованість перед бюджетом з земельного податку, своєчасно несплаченого в строк, в розмірі 1195,91 грн.

Крім того, як вбачається з матеріалів справи спільне підприємство "Теплогазенерго" 09.11.2009 року подало до податкового органу податковий розрахунок № 194598, в якому сума податкового зобов'язання становить 10,20 грн., а сума несплаченого в строк становить 9,86 грн. Таким чином, 22.07.2011 року ДПІ в м. Житомирі до СП "Теплогазенерго" застосувала штраф у розмірі 0,17 грн., що підтверджується податковим повідомленням - рішенням № 0006001503, а також 25.07.2011 року ДПІ в м. Житомирі винесла податкове повідомлення-рішення № 0006011503, в якому сума податкового зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями становить 170,00 грн.

Відповідач у встановленому законом порядку вище вказані податкові повідомлення-рішення не оскаржив.

Отже, сума податкового зобов'язання СП "Теплоказенерго" з комунального податку становить 180,03 грн.

Разом з тим, загальна сума боргу по земельному та комунальному податку перед Державним бюджетом становить 1375,94 грн.

Згідно із підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання у сумі 1375,94 грн. вважається податковим боргом.

Крім того, Державною податковою інспекцією у м. Житомирі були сформовані і надіслані СП "Теплоказенерго" перша та друга податкові вимоги: № 1/2144 від 23.11.2009 року та № 2/339 від 23.02.2010 року ( а.с. 35).

Між тим, пункт 59. 5 статті 59 Податкового кодексу України передбачає, що у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Пунктом 95.3 статті 95 Податкового кодексу України визначено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Заборгованість вважається узгодженою, оскільки розмір заборгованості відповідачем визначено самостійно, суму заборгованості не оскаржено, заперечення суду не надано.

Враховуючи викладене, суд вважає, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Судові витрати, відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, не стягуються.

Керуючись ст.ст. 35, 86, 94, 128, 158-163, 167, 254 КАС України, суд,-

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з спільного підприємства "Теплогазенерго" на користь Державного бюджету України в особі Державної податкової інспекції у м.Житомирі Житомирської області Державної податкової служби податкову заборгованість в сумі 1375,94 грн., з яких: 180,03 грн. комунального податку на р/р 31117029700002 - одержувач УДКСУ у м. Житомирі код 38035726 банк ГУДКСУ у Житомирській області МФО 811039 та 1195,91грн. земельного податку на р/р 31117028700002 - одержувач УДКСУ у м. Житомирі код 38035726 банк ГУДКСУ у Житомирській області МФО 811039.

Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя Г.В. Чернова