ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
33013 , м. Рівне, вул. Набережна, 26А
_____________________________
УХВАЛА
"21" січня 2013 р. № 918/73/13-г
Суддя Церковна Н.Ф. розглянувши матеріали за заявою Управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Овпек"
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Заявник - Управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі звернулося до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Овпек": 35700, Рівненська область, м.Здолбунів, вул.Старицького, 4, ІК 32089603 на підставі ст.52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Вимоги викладені в заяві заявник обґрунтовує наявністю заборгованості боржника перед ініціюючим кредитором в сумі 1537 грн. 57 коп., поданням боржником з вересня 2011 року до податкового органу звітності без ознак будь-якої господарської діяльності.
Як зазначається в заяві, 22.03.2010 року Управлінням Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі прийнято рішення про застосування до боржника фінансових санкцій та нарахування пені в розмірах 412,64 грн. та 1130,83 грн. відповідно.
На виконання зазначеного рішення 07.05.2010 року видано вимогу про сплату боргу №Ю175У. Постановою відділу ДВС Здолбунівського районного управління юстиції від 27.10.2011року вказану вимогу повернуто стягувачеві без виконання у зв'язку з відсутністю коштів на арештованих рахунках, а також майна, на яке можливо звернути стягнення.
Таким чином, заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю "Овпек" перед Пенсійним фондом становить 1537 грн. 57 коп., у тому числі - 411,07 грн. - фінансових санкцій та 1126,50 грн. пені.
За таких обставин, просить суд порушити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Овпек" та визнати останнього банкрутом.
Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.
Інше передбачено ч.1 ст.52 Закону, яка визначає особливості банкрутства відсутнього боржника. Згідно з вказаною нормою заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру вимог до боржника та строку виконання зобов'язань боржником.
Крім того, згідно до частини першої статті 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або в разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань. Заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника є підставою для порушення провадження у справі у випадку наявності будь-якої з підстав, передбачених частиною першою статті 52 вищезазначеного Закону, а не виключно за наявності всієї сукупності перелічених у цій статті підстав.
Тобто, ініціюючим кредитором має бути належним чином підтверджений факт нездійснення боржником підприємницької діяльності, зокрема у зв'язку з його відсутністю за місцезнаходженням чи не поданням звітності до податкового органу протягом року.
Відповідно до вимог ст.1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" місцезнаходження юридичної особи - адреса органу або особи які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.
Згідно ч.5 ст.17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням повинні міститися в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Відповідно до ч.1,3 ст.18 вказаного Закону, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.
Тобто, наявність в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб-підприємців відомостей про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням є достатнім доказом відсутності боржника за його місцезнаходженням.
Як вбачається з матеріалів доданих заявником до заяви, Управлінням Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі не додано до заяви про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Овпек" доказів відсутності боржника за його місцезнаходженням (довідки чи витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців).
Окрім того, як встановлено судом, ініціюючим кредитором у якості грошових зобов'язань боржника визначений борг у сумі 1537,57 грн., який складається виключно із сум штрафних санкцій та пені.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до складу грошового зобов'язання, що складає кредиторські вимоги до боржника (у тому числі безспірні), не зараховуються недоїмка (пеня та штраф).
Отже, оскільки визначені кредитором грошові вимоги до боржника складаються лише з сум фінансових санкцій та пені за несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків, такі вимоги не зараховуються до складу грошових зобов'язань, що покладаються в основу кредиторських вимог відповідно до ст.1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
При цьому, лист Здолбунівської ОДПІ №6183/15 від 30.11.2012 року, що залучений заявником до заяви, згідно якого боржником до державного податкового органу з вересня 2011 подається звітність без ознак господарської діяльності, не є належним доказом, що свідчив би про припинення боржником підприємницької діяльності.
Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що заява Управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Овпек" підлягає поверненню без розгляду.
Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду після усунення допущеного порушення.
Керуючись ст. ст. 63, 86 Господарського процесуального кодексу України, ст. ст. 7, 9, 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд -
УХВАЛИВ:
1. Повернути без розгляду заяву Управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Овпек": 35700, Рівненська область, м.Здолбунів, вул.Старицького, 4, ІК 32089603 і додані до неї документи.
Суддя Церковна Н.Ф.