ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 січня 2013 року о/об 14 год. 34 хв. Справа № 0870/12243/12 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Шаповаловій К.І., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості по сплаті єдиного податку,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Ленінському районі м.Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби (надалі - позивач або ДПІ у Ленінському районі м.Запоріжжя) звернулася з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (надалі - відповідач або ФОП ОСОБА_1) про стягнення з відповідача коштів у сумі 1489 грн. 88 коп. податкового боргу по єдиному податку з фізичних осіб.
У позовній заяві позивач обґрунтовує позовні вимоги тим, що відповідач за період з квітня по грудень 2010 року своєчасно не сплачував єдиний податок на підприємницьку діяльність з фізичних осіб, а також штрафні (фінансові) санкції, внаслідок чого утворилась заборгованість у сумі 1489 грн. 88 коп., яка обліковується за відповідачем.
Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи у порядку письмового провадження. Також, у даній заяві зазначено, що позовні вимоги позивач підтримує у повному обсязі, просить їх задовольнити.
Відповідач у судове засідання не прибув, про причини неприбуття не повідомив. Також, не надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності. Про дату, час та місце судового засідання відповідач повідомлявся належним чином.
Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно з ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.
Відповідач зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності за адресою: 69006, АДРЕСА_1. ФОП ОСОБА_1 має ідентифікаційний номер НОМЕР_1.
07.12.2009 відповідачем подано до ДПІ у Ленінському районі м.Запоріжжя Заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. Згідно цієї Заяви ФОП ОСОБА_1 з 2010 року відповідно до Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03.07.1998 за №727/98 (в редакції від 28.06.1999 за №746/99) повинен сплачувати єдиний податок для фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи.
Згідно з ст.2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03.07.1998 за №727/98 (в редакції від 28.06.1999 за №746/99) суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. У разі коли фізична особа - суб'єкт малого підприємництва здійснює кілька видів підприємницької діяльності, для яких установлено різні ставки єдиного податку, нею отримується одне свідоцтво і сплачується єдиний податок, що не перевищує встановленої максимальної ставки. «…» Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України. Відділення Державного казначейства України наступного дня після надходження коштів перераховують суми єдиного податку у таких розмірах: до місцевого бюджету - 43 відсотки; до Пенсійного фонду України - 42 відсотки; на обов'язкове соціальне страхування - 15 відсотків (у тому числі до Державного фонду сприяння зайнятості населення - 4 відсотки) для відшкодування витрат, які здійснюються відповідно до законодавства у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, а також витрат, зумовлених народженням та похованням. Доходи, отримані від здійснення підприємницької діяльності, що обкладається єдиним податком, не включаються до складу сукупного оподатковуваного доходу за підсумками звітного року такого платника та осіб, що перебувають з ним у трудових відносинах, а сплачена сума єдиного податку є остаточною і не включається до перерахунку загальних податкових зобов'язань як самого платника податку, так і осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах, включаючи членів його сім'ї, які беруть участь у підприємницькій діяльності.
Як зазначено у пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який діяв на час виникнення податкового боргу), узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
1. За період з квітня по листопад 2010 року ФОП ОСОБА_1 нараховано єдиного податку у сумі 1368 грн. 00 коп. за ставкою податку 171 грн. 00 коп. З урахуванням переплати у сумі 57 грн. 00 коп., сума заборгованості складає 1311 грн. 00 коп., яка набула статусу податкового боргу.
2. Після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня (пп.16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»).
Позивачем відповідно до ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» нараховано ФОП ОСОБА_1 64 грн. 88 коп. пені.
3. Згідно акту №337 від 09.04.2012, складеного співробітниками ДПІ у Ленінському районі м.Запоріжжя за результатами перевірки своєчасності сплати погоджених податкових зобов'язань по єдиному податку, ФОП ОСОБА_1 в порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» не сплачено своєчасно 570 грн. 00 коп. узгоджених зобов'язань по єдиному податку.
За вказане порушення податкового законодавства України ДПІ у Ленінському районі м.Запоріжжя 09.04.2012 винесено податкове повідомлення-рішення №0003931700/0, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання по єдиному податку у сумі 114 грн. 00 коп. (з яких 00 грн. 00 коп. - основного платежу, 114 грн. 00 коп. - штрафні (фінансові) санкції).
Відповідачем не надано до суду відомостей про оскарження податкового повідомлення-рішення №0003931700/0 від 09.04.2012 чи його скасування.
Відповідно до приписів п.1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання по сплаті штрафних санкцій є узгодженим і підлягає сплаті.
З урахуванням зазначеного, загальна сума заборгованості відповідача по єдиному податку складає 1489 грн. 88 коп. (1489 грн. 88 коп. = 1311 грн. 00 коп. + 64 грн. 88 коп. + 114 грн. 00 коп.).
У п.3.6 «Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України», затвердженої 18.07.2005 наказом Державна податкова адміністрація України №276, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02.08.2005 за №843/11123, зазначено, що форми карток особових рахунків мають лицьовий та зворотний боки. На лицьовому боці картки відображаються умови справляння платежу та дані про платника податків. Зворотний бік картки відображає стан розрахунків платників з бюджетом (суми нарахованого та сплаченого платежу, пені, штрафних (фінансових) санкцій, плати за кредит щодо розстрочених (відстрочених) податкових зобов'язань, суми податкового боргу, надміру та/або помилково сплачені, та суми, заявлені до відшкодування, й інше).
Позивачем в обґрунтування позовних вимог надано облікову картку ФОП ОСОБА_1 (зворотній бік, скорочена форма) згідно якої за відповідачем обліковується борг у сумі 1489 грн. 88 коп. Інформації про розстрочення (відстрочення) податкового зобов'язання, помилково сплачені кошти даний документ - не містить.
Відповідач не надав до суду будь-яких доказів про сплату 1489 грн. 88 коп. податкового боргу по податку на додану вартість.
Також, судом досліджено корінець першої податкової вимоги від 26.01.2010 за №1/108 та другої податкової вимоги від 01.03.2010 за №2/2375, якими боржнику запропоновано добровільно погасити податковий борг.
Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк.
Згідно з пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Враховуючи вище викладене, судом з'ясовано, що ФОП ОСОБА_1 на час судового засідання має заборгованість по єдиному податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб у сумі 1489 грн. 88 коп., яка у добровільному порядку - не сплачена. У зв'язку з цим, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, вказана сума заборгованості повинна бути стягнута з відповідача.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.71 Бюджетного кодексу України надходження бюджету розвитку місцевих бюджетів включають: єдиний податок, що зараховується до бюджетів місцевого самоврядування.
Відповідно до приписів ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 17, 71, 94, 158-163 КАС України; ст.ст.14, 58, 59 Податкового кодексу України; ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік»; п.2 ч.1 ст.71 Бюджетного кодексу України, ст.2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03.07.1998 за №727/98, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (69006, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь місцевого бюджету Ленінського району м.Запоріжжя 1489 грн. 88 коп. податкового боргу по єдиному податку з фізичних осіб перерахувавши на р/р 34219379700006, банк отримувача - ГУДКС України у Запорізькій області, МФО 813015, код платежу 18050200, код одержувача 38025423.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.ст.167, 186, 254 КАС України.
Постанова суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.167, 186 КАС України.
Постанова виготовлена у повному обсязі 17.01.2013.
Суддя О.О. Прасов