Головуючий у 1 інстанції - Череповський Є.В.
Суддя-доповідач - Карпушова О.В.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 січня 2013 року справа №2а/0570/13688/2012 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Карпушової О.В., суддів: Василенко Л.А., Гімона М.М., розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства «Дружківський хлібозавод» на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 08 листопада 2012 року в адміністративній справі за позовом Відкритого акціонерного товариства «Дружківський хлібозавод» до Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про скасування постанови № 648-ДО-1-Е від 31.08.2012 року про накладання санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 17 000 грн., -
В С Т А Н О В И В :
10.10.2012р. Відкрите акціонерне товариство «Дружківський хлібозавод» звернулося до суду з позовною заявою до Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про скасування постанови № 648-ДО-1-Е від 31.08.2012 року про накладання санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 17 000 грн.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 08.11.2012 року у задоволені позову відмовлено.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції позивачем подано апеляційну скаргу в якій просить скасувати постанову Донецького окружного адміністративного суду від 08.11.2012 року, як таку, що прийнято з порушенням норм матеріального права та прийняти нову постанову, якою позовні вимоги задовольнити.
Апеляційну скаргу обґрунтовано тим, що підприємством не була розміщена у загальнодоступній базі даних Комісії регулярна річна інформація емітента за 2011 р., оскільки, на даний час позивач несе збитки та не має обігових коштів для публікації регулярної річної інформації в офіційному друкованому видання, крім того, для подання регулярної річної інформації необхідно отримати аудиторський висновок, на який також не вистачає коштів.
Сторони, які належним чином були повідомлені про дату, час і місце апеляційного розгляду справи, до суду не прибули, що, відповідно до ч.4 ст.196 КАС України, не є перешкодою для судового розгляду. Відповідно до п.2 ч.1 ст.197 КАС України справу розглянуто у порядку письмового провадження.
Колегія суддів заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що Відкрите акціонерне товариство «Дружківський хлібозавод» є юридичною особою, зареєстроване виконавчим комітетом Дружківської міської ради, код ЄДРПОУ за № 00375941.
Відкрите акціонерне товариство «Дружківський хлібозавод» не було надано до Комісії регулярну річну інформацію емітента за 2011 р.
Постановою Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 31 серпня 201 року № 648-ДО-1-Е про правопорушення на ринку цінних паперів, до Відкритого акціонерного товариства «Дружківський хлібозавод», за не подання до Комісії регулярної річної інформації емітента за 2011 р., що є порушенням вимог ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням Комісії від 19.12.2006 року № 1591, згідно яких подання до Комісії річної інформації здійснюється не пізніше 1 червня року, наступного за звітним. застосовано штрафну санкцію.
Вищенаведені обставини, встановлені судом першої інстанції, перевірені і знайшли своє підтвердження при апеляційному розгляді справи, і не є спірними.
Відповідно до ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Пунктом 14 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно з абз. 1 п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні"Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Емітент цінних паперів (далі - емітент) - держава в особі уповноваженого органу, юридична особа і у випадках, передбачених законодавством, фізична особа відповідно до ст. 2 Закону України "Про цінні папери і фондову біржу".
Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, яке затверджено рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 № 1591 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.02.2007р. № 97/13364 (далі -Положення) регулює склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної, особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю та інформації в повідомленні про проведення загальних зборів (далі - Інформація) емітентами цінних паперів та подання її до Комісії.
Вимоги щодо розкриття регулярної річної інформації емітентами встановлені в розділі V Положення. Главою 1 якого встановлено, що емітенти цінних паперів зобов'язанні розкривати регулярну річну інформацію у повному обсязі відповідно до вимог цього розділу.
Відповідно до п.1 гл.7 розділу 5 «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів» розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.
Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Відповідно до п. 6 гл. 7 розд. V Положення до складу річної інформації, що подається до Комісії, додається(ються) копія(ї) протоколу(олів) загальних зборів емітента, що проводились у звітному році.
У разі, якщо загальні збори емітента не проводились або не відбулись, до річної інформації має бути додана довідка, складена у довільній формі з поясненням причин. Довідка засвідчується підписом керівника емітента та відбитком печатки емітента. Річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів. Примірник офіційного друкованого видання, в якому опубліковано річну інформацію про емітента, він (емітент) надсилає до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Таким чином, колегія суддів вважає вірним висновок суду першої інстанції, що оскільки Донбаським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку були встановлені порушення допущені позивачем, то постанова відповідача від 31.08.2012 року № 648-ДО-1-Е про накладення штрафної санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, а саме не надання до Комісії регулярну річну інформацію емітента за 2011 рік, прийнято відповідно до вказаних норм закону. Вищенаведена постанова відповідає вимогам Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 року за № 2272, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 12.02.2008 року за № 120/14811.
Доводи апелянта щодо відсутності грошових коштів на публікацію регулярної річної інформації емітента за 2011 рік, не заслуговують уваги, діючим законодавством публікація регулярної річної інформації емітента не ставиться в залежність наявності чи відсутності коштів у позивача.
Стаття 71 КАС України передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Колегія суддів вважає, що позивач не довів, що відповідач діяв не в межах компетенції, не у спосіб передбачений законом.
На підставі вищезазначеного, судова колегія вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив постанову з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому підстав для скасування постанови не вбачається.
Керуючись статтями 197, 198, 200, 205, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства «Дружківський хлібозавод» на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 08 листопада 2012 року, залишити без задоволення.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 08 листопада 2012 року в адміністративній справі за позовом Відкритого акціонерного товариства «Дружківський хлібозавод» до Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про скасування постанови № 648-ДО-1-Е від 31.08.2012 року про накладання санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 17 000 грн., залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь в справі, та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Колегія суддів: О.В. Карпушова
Л.А. Василенко
М.М. Гімон