Cправа № 807/105/13-а
Рядок статзвіту № 8.2.1
Код - 04
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 січня 2013 року м. Ужгород
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Рейті С.І., розглянувши матеріали позовної заяви 18 окремого мостового загону 1 об’єднаного загону Державної спеціальної служби транспорту (військова частина Т 0300) до Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції Закарпатської області ДПС України про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень, -
ВСТАНОВИВ:
Військова частина Т 0300 звернулась до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Ужгородської МДПІ Закарпатської області, яким просить визнати недійсними податкові повідомлення-рішення Ужгородської МДПІ від 05.09.2012 року №№ 175-15-0/33114148, 176/15-0/33114148 з урахуванням рішення, прийнятого за розглядом первинної скарги (податкове повідомлення-рішення від 11.10.2012р. № 219/15-0/33114148).
У відповідності до пункту 5 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Згідно ст.99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб’єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб’єкта владних повноважень (ч.4 ст.99 КАС України).
Згідно п.56.19 ст.56 Податкового кодексу України у разі коли до подання позовної заяви проводилася процедура адміністративного оскарження, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання протягом місяця, що настає за днем закінчення процедури адміністративного оскарження відповідно до пункту 56.17 цієї статті.
Застосування строків звернення до адміністративного суду, визначених Податковим кодексом України, можливе лише до тих правовідносин, що виникли після набрання чинності Податковим кодексом України (01 січня 2011 року), відповідно нові строки оскарження до суду податкових повідомлень-рішень поширюються на ті податкові повідомлення-рішення, що отримані платником податків починаючи з 01 січня 2011 року.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, Військова частина Т 0300 звернулась до суду з позовом про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень від 05.09.2012 року №№ 175-15-0/33114148, 176/15-0/33114148 з урахуванням рішення, прийнятого за розглядом первинної скарги (податкове повідомлення-рішення від 11.10.2012р. № 219/15-0/33114148).
Однак, із наявних в матеріалах справи доказів в своє чергу випливає, що до звернення із позовом до суду, позивачем здійснювалась процедура адміністративного оскарження податкових повідомлень-рішень, та відповідне остаточне рішення Державної податкової служби України винесено 2 листопада 2012 року за № 4716/0/61-12/10-2115. Із вищенаведеного випливає, що для звернення до суду із позовом про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень позивачу встановлено місячний строк із дня закінчення процедури адміністративного оскарження, тобто, до 2 грудня 2012 року.
(При цьому, суд констатує, що 11.12.2012 року Військова частина Т 0300 звернулась до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень від 05.09.2012 року за №№ 175-15-0/33114148, 176/15-0/33114148 з урахуванням рішення, прийнятого за розглядом первинної скарги (податкове повідомлення-рішення від 11.10.2012р. № 219/15-0/33114148), однак, такий повернутий позивачу з підстав, визначених п.1 ч.3 ст.108 КАС України, а саме: позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху).
Згідно ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала. Позивач звернувся до суду з пропуском встановленого строку звернення до суду, заява про поновлення строку звернення до суду позивачем не подавалась та, за наведених обставин, позовну заяву слід залишити без розгляду.
Частиною 2 ст. 100 КАС України передбачено, що позовна заява може бути залишена без розгляду на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання .
Згідно ч.3 ст.155 КАС України – особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку (тобто, шляхом повторного пред'явлення позову разом із заявою про поновлення строку звернення до суду).
Керуючись ст. ст. 99, 100, 155, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву 18 окремого мостового загону 1 об’єднаного загону Державної спеціальної служби транспорту (військова частина Т 0300) до Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції Закарпатської області ДПС України про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень – залишити без розгляду.
2. Копію ухвали разом з позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами, невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
3. Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст.254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку і строки, встановлені ст.186 КАС України. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення, а якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, - протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).
Суддя С.І. Рейті