Київський районний суд м. Одеси
65080, м. Одеса, вул. Варненська, 3б тел. (факс): (048) 718-99-17
_____________________
Справа № 1512/15736/2012
Провадження № 2-н/1512/1917/2012
УХВАЛА
16.01.2013 року
. розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Кедр»до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області, треті особи СПД ОСОБА_1, СПД ОСОБА_2 «Про визнання дій незаконними та скасування постанови»,
ВСТАНОВИВ:
02.01.2013 року представник позивача звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання дій незаконними та скасування постанови.
Позивач звернувся з позовною заявою до Інспекції державного архітектурно будівельного контролю в Одеській області, який є суб»єктом владних повноважень.
Спір у позивача з відповідачем виник, внаслідок складання протоколів про адміністративне правопорушення, а також під час ухвалення постанови про накладення штрафу.
Відповідно до ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких їх справ проводиться за правилом іншого судочинства.
Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб»єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб»єкт який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Суб'єкт владних повноважень орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на підставі законодавства або на виконання делегованих повноважень.
Згідно з п.1 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. При цьому суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.7 ч.1 ст.3 КАС України), а справою адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.1 ч.1 ст.3 КАС України). Згідно ч.2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори , зокрема:
1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією ( 254к/96-ВР ) та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму. З урахуванням положень Кодексу адміністративного судочинства України вбачається, що юрисдикція адміністративних судів визначена у ст. 4 та ч. 2 ст. 17 КАС України, в основі яких лежить вирішення адміністративними судами всіх публічно правових спорів, крім спорів, для яких законом встановлено інший порядок судового вирішення. З тексту позовної заяви вбачається, що позивач просить визнати дії відповідача, який є суб'єктом владних повноважень незаконними.
Отже, дана справа не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства, оскільки даний спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України, суд відмовляє позивачу у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.
На підставі викладеного та керуючись п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті провадження у цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Кедр»до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області, треті особи СПД ОСОБА_1, СПД ОСОБА_2 «Про визнання дій незаконними та скасування постанови».
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області шляхом подання до Київського районного суду м. Одеси апеляційної скарги протягом п'яти днів.
Суддя Брайловська А. І.