ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
______________
Головуючий у 1-й інстанції: Капинос О.В.
Суддя-доповідач:Мацький Є.М.
УХВАЛА
іменем України
"14" січня 2013 р. Справа № 0670/6362/12
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Мацького Є.М.
суддів: Євпак В.В.
Капустинського М.М.,
розглянувши у письмовому провадженні у м.Житомирі апеляційну скаргу Приватного підприємства "Комфорт-Авто" на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "05" листопада 2012 р. у справі за позовом Приватного підприємства "Комфорт-Авто" до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області про скасування постанов ,
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство "Комфорт-Авто" звернулося до суду з позовом, в якому просив визнати протиправними і скасувати постанови Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Вінницькій області від 20.08.2012 року № 146369, № 146370, № 146371, № 146372, № 146373, № 146374, № 146375 про застосування фінансових санкцій по 1700, 00 грн. кожною.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що справи про порушення Підприємством законодавства про автомобільний транспорт, за результатами яких прийняті оспорюванні постанови, були розглянуті без повідомлення його представника про дату, час і місце їх розгляду, що позбавило позивача можливості захистити свої інтереси. Крім того, постанови від 20.08.2012 року № 146369, № 146370, № 146371, № 146372, № 146373, № 146374, № 146375 винесені особою, не уповноваженою на це.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 5 листопада 2012 року в задоволенні позовних вимог відмовлено.
В апеляційній скарзі ПП " Комфорт-Авто" просило скасувати постанову суду та прийняти нову про задоволенні позовних вимог.
Представники сторін в засідання суду не з'явились, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання були повідомлені належним чином, про що свідчать повідомлення про вручення сторонам рекомендованою кореспонденцією судових повісток та копій ухвал суду.
Згідно ч.4 ст.196 КАС України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.197 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.
З врахуванням приписів вищевказаних статей, розгляд апеляційної скарги здійснюється судовою колегією в порядку письмового провадження.
Розглянувши справу та перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах, передбачених статтею 195 КАС України, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом першої інстанції встановлено, що відповідно до статті 34 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2011 року № 2344-ІІІ із змінами і доповненнями (далі - Закон), автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів; забезпечувати безпеку дорожнього руху; забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.
Згідно із статтею 39 Закону, автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для регулярних спеціальних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із замовником транспортних послуг, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, схема маршруту, розклад руху, інші документи, передбачені законодавством України. Документи для нерегулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.
За надання послуг з перевезень пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 60 Закону, застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Встановлено, що державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області проведено перевірки, у ході яких виявлено, що в усіх 7 випадках ПП "Комфорт-Авто" здійснювались регулярні спеціальні перевезення пасажирів по маршруту "Вінниця-Київ" без відповідно оформлених документів наявність яки передбачена ст. 39 Закону, а саме: відсутній примірник паспорта маршруту з позначкою "В".
Згідно з пунктом 21 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08 листопада 2006 року із змінами і доповненнями (далі -Порядок), у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт.
За результатами проведених перевірок були складені акти від 23 червня, 27 червня, 27 червня, 03 липня, 03 липня, 04 липня та 05 липня 2012 року відповідно.
За наслідками розгляду справ про порушення позивачем законодавства про автомобільний транспорт, виявлених у ході зазначених перевірок, начальником Територіального управління Головної державної автомобільної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області прийнято постанови від 20.08.2012 року № 146369, № 146370, № 146371, № 146372, № 146373, № 146374, № 146375 про застосування до Приватного підприємства "Комфорт-Авто" фінансових санкцій по 1700, 00 грн. кожною.
Відповідно до пунктів 25, 27 Порядку, справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
У наведеній правовій нормі визначено коло осіб, уповноважених приймати постанови про застосування до суб'єкта господарювання фінансових санкцій, а саме - керівник органу державного контролю або його заступник.
Встановлено, що на розгляд справ, які відбувалися в територіальному управлінні Головавтотрансінспекції у Вінницькій області, ніхто не з'явився, хоча були належним чином повідомлені (згідно повідомлення про вручення поштового відправлення ). Жодних доказів, які б спростували дані правопорушення не надали, тому були прийняті рішення про застосуванню фінансових санкцій, про що і були винесені постанови про застосування фінансових санкцій. Під час розгляду справ, стосовно правопорушень, виявлених в ході рейдових перевірок державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Вінницькій області були з'ясовані всі обставини, які стосувались даних правопорушень.
Крім того, в позивачем не надано доказів на спростування правопорушень, виявлених під час перевірок. В усіх випадках водії ознайомились з актами, та не заперечували проти правопорушень, зафіксованих в цих актах.
З такими висновками суду погоджується і колегія суддів.
Щодо повноважень відповідача на прийняття оскаржуваних постанов, то суд зазначає наступне.
Постанова Кабінету Міністрів України від.08.09.2004р. № 1190 "Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті", на яку посилається апелянт, на час прийняття оскаржуваних постанов є чиною та не скасованою.
Відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2011р. №346 "Про ліквідацію урядових органів" - "Установи, що урядові органи, які ліквідуються, продовжують виконувати свої повноваження до передачі таких повноважень відповідним міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади".
Порядок здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією чи ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади визначається КМУ ( постанова № 1074-2011-п від 20.10.2011 р.).
Відповідно Постанови КМУ від 20.10.2011р. №1074 "Про затвердження Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією чи ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади" - "Акт Кабінету Міністрів України про можливість забезпечення здійснення утвореним органом виконавчої влади повноважень та виконання функцій органу виконавчої, що припиняється, видається після здійснення заходів, пов'язаних з державною реєстрацією утвореного органу виконавчої влади як юридичної особи публічного права, затвердженням положення про нього, структури та штатного розпису його апарату, кошторису та заповненням 30 відсотків вакансій".
Однак, на день винесення оскаржуваних постанов Головавтотрансінспекція не передавала своїх повноважень Укртрансінспекції. Крім того, відповідно ч. 5 ст. 111 Цивільного кодексу України, юридична особа вважається ліквідованою з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення. Відомості про державну реєстрацію припинення Головавтотрансінспекції відсутні.
Таким чином, посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області рейдова перевірка була здійснена у відповідності до вимог чинного законодавства, порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті дотримано, з'ясовані всі обставини, які мали значення для винесення оскаржуваних постанов про застосування фінансових санкцій № 146369, № 146370, № 146371, № 146372, № 146373, № 146374, № 146375 від 20.08.2012р. в сумі 1700 грн. по кожній окремо.
Колегія суддів не приймає до уваги доводи апелянта щодо порушення відповідачем його права на захист під час прийняття оскаржених постанов без його участі, оскільки він не позбавлений права під час судового розгляду довести неправомірність рішення суб'єкта владних повноважень. Разом з тим, у судовому засіданні представник позивача підтвердив відсутність документів, перелік яких визначений статтею 39 Закону, що зафіксовано в актах перевірок від 23 червня, 27 червня, 27 червня, 03 липня, 03 липня, 04 липня та 05 липня 2012 року.
Колегія суддів вважає, що постанова суду узгоджується з вимогами чинного законодавства, а отже підстав для її скасування немає.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206,212,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Приватного підприємства "Комфорт-Авто" залишити без задоволення, а постанову Рівненського окружного адміністратиивного суду від "05" листопада 2012 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Є.М. Мацький
судді: В.В. Євпак М.М. Капустинський
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу Приватне підприємство "Комфорт-Авто" вул.Б.Хмельницького,35 Б,смт.Попільня,Житомирська область,13501
3- відповідачу Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області вул.Хмельницьке шосе,23,м.Вінниця,Вінницька область,21036