ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
______________
Головуючий у 1-й інстанції: Семенюк М.М.
Суддя-доповідач:Бучик А.Ю.
УХВАЛА
іменем України
"14" січня 2013 р. Справа № 0670/3927/12
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Бучик А.Ю.
суддів: Одемчука Є.В.
Шевчук С.М.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "30" серпня 2012 р. у справі за позовом фізичної особи -підприємця ОСОБА_3 до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області про визнання протиправним та скасування постанови ,
ВСТАНОВИВ:
ФОП ОСОБА_3 звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про визнання протиправною та скасування постанови №151562 від 30.05.2012 року про застосування фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 30 серпня 2012 року визнано протиправною та скасовано постанову територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області про застосування фінансових санкцій №151562 від 30.05.2012 року.
В апеляційній скарзі територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області просить скасувати вказану постанову та постановити нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог через порушення судом норм матеріального та процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи.
Апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Відповідно до ст. 3 Закону України "Про автомобільний транспорт" № 2344-ІІІ від 05 квітня 2001 року (далі -Закон) врегульовано відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень.
Частина 11 статті 6 Закону встановлює, що державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (далі - Порядок), затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. N 1567, визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень.
12 квітня 2012 року уповноваженими особами територіального управління Головавтотрансінспекції в Житомирській області проведено перевірку транспортного засобу VW LT-35 (номерний знак НОМЕР_1), що належить фізичній особі - підприємцю ОСОБА_3 В ході здійснення перевірки виявлені порушення законодавства про автомобільний транспорт, про що складений відповідний акт.
10 травня 2012 року територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області на адресу позивача направило лист про призначення розгляду вказаної справи на 30 травня 2012 року о 10 годині 00 хвилин за адресою : м. Житомир, вул. Театральна, 17/20.
Постановою №151562 начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в Житомирській області від 30 травня 2012 року до ФОП ОСОБА_3 застосовано фінансову санкцію в сумі 1700 грн.
Згідно із п. 26 Порядку справа про порушення у сфері автомобільного транспорту розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням.
Оскаржувана постанова винесена відповідачем завчасно, без належного повідомлення позивача про вказаний час та місце розгляду, справа розглянута у відсутності останнього.
Як вбачається з матеріалів справи, позивача своєчасно не повідомлено про час та місце розгляду справи. Докази отримання листа про розгляд вказаної справи позивачем в матеріалах справи відсутні.
Вказане є порушенням з боку відповідача Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, що позбавило позивача можливості бути присутнім на розгляді справи для захисту своїх прав та законних інтересів.
Отже, колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції про обґрунтованість та задоволення позовних вимог.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції та не впливають на правильність прийнятого рішення, яке постановлене із дотриманням норм матеріального та процесуального права, підстави для його скасування відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "30" серпня 2012 р. - без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя (підпис) А.Ю.Бучик
судді: (підпис) (підпис) Є.В.Одемчук С.М. Шевчук
З оригіналом згідно: суддя _______ А.Ю.Бучик
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу Фізична особа -підприємець ОСОБА_3 АДРЕСА_1
3- відповідачу Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області вул.Театральна,17/20,м.Житомир,10000