ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 січня 2013 року м. ПолтаваСправа № 2а-1670/8116/12
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Супрун Є.Б., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Кременчуцького прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
24 грудня 2012 року Кременчуцький прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700,00 грн.
Відповідач заперечень суду не надав.
Зважаючи на те, що про відкриття скороченого провадження у даній справі відповідач поінформований належним чином 29.12.2012 р., про що свідчать відмітки на поштовому відправленні, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку частини 4 статті 1832 Кодексу адміністративного судочинства України.
З наявних у матеріалах справи письмових доказів суд встановив наступне.
01.06.2012 р. на підставі завдання на перевірку від 29.05.2012 р. №092483 співробітниками Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області була проведена рейдова перевірка транспортного засобу марки "GEELY", номерний знак НОМЕР_1, який належить ОСОБА_1.
Відповідно до частини 6 статті 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 р. № 2344-III, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, яким є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті.
Згідно з частиною 11 статті 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Під час перевірки транспортного засобу встановлено, що відповідач здійснював експлуатацію легкового автомобіля обладнаного як таксі без наявності ліцензійної картки, чим порушено вимоги ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт".
Про виявлене порушення складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №065007 від 01.06.2012 р., з яким ознайомлено ОСОБА_1
За результатами розгляду матеріалів перевірки начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області 25.06.2012 р. винесено постанову №148627 про застосування до ОСОБА_1 фінансової санкції в розмірі 1 700,00 грн. відповідно до абз.3 ч.1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".
Надаючи правову оцінку вимогам позивача про стягнення з відповідача фінансової санкції, суд виходить з наступного.
Згідно зі статтею 34 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів.
Відповідно до статті 39 вказаного Закону автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Таким документом, зокрема, є наявність ліцензійної картки.
Вказані вимоги кореспондують положенням статті 9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, якою передбачено, що ліцензуванню підлягає такий вид господарської діяльності, як надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт".
Приписами абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На час розгляду справи відомостей щодо сплати відповідачем суми застосованих фінансових санкцій в добровільному порядку суду не надано.
Відповідач доказів оскарження рішення про застосування фінансових санкцій від 25.06.2012 р. №148627, як і заперечень проти позову не надав.
З огляду на викладене суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог.
З урахуванням наведеного, керуючись статтями 7 - 11, 71, 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_2, АДРЕСА_1) на користь Державного бюджету України (р/р №31118106700032 в УДКСУ у Гадяцькому районі, код ЄДРПОУ 37937713, банк одержувача: ГУДКСУ в Полтавській області, МФО 831019, код бюджетної класифікації 21081100, символу 106) фінансову санкцію в розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя Є.Б. Супрун