Ухвала суду № 2854981, 30.09.2008, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.09.2008
Номер справи
22-а-9329/08
Номер документу
2854981
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

                                                                                                                                                           

                                                                                                                                    

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

   

 УХВАЛА

Іменем України

30 вересня 2008 року                                                                                       справа № 22-а-9329/08

зал судового засідання у приміщенні суду за адресою:  м. Донецьк, бульвар Шевченка, 26

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: Ханова Р.Ф.,

суддів:                       Василенко Л.А., Старосуда М.І.

                                  

при секретарі судового

засідання

Чуріковій Я.О.за участю представників: від позивача:Каленський Є.А.від відповідача:Яшонков Є.О. – за дов. від 29.09.2008 р. № 27251/10/10-113

Аріфулін Р.З. – за дов. від 24.09.2008 р. № 26746/10/10-113розглянувши у відкритому

судовому засіданні апеляційну скаргуТовариства з обмеженою відповідальністю «Калехар» на постанову Донецького

окружного адміністративного судувід

по адміністративній справі27 червня 2008 року

№ 2-а-11426/08 (суддя Ісаєнко Ю.А.)за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Калехар»

до

Макіївської об′єднаної державної податкової інспекції  про

визнання недійсними рішень про застосування фінансових санкцій

ВСТАНОВИЛА:

            Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 27 червня 2008 року по справі № 2-а-11426/08 відмовлено у задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Калехар» до Макіївської об′єднаної державної податкової інспекції про визнання недійсними податкових рішень від 10 квітня 2008 р.: № 0000142343 про застосування штрафних санкцій у сумі 3829,8 грн., № 9649/10/23-313 про застосування штрафних санкцій у сумі 1700 грн.

            В апеляційній скарзі Товариство з обмеженою відповідальністю «Калехар»просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позов у повному обсязі.

            Відповідач у письмових запереченнях та під час апеляційного розгляду справи проти доводів апеляційної скарги заперечував, вважає, що постанова суду є законною та обґрунтованою, ухвалена судом відповідно до норм матеріального та процесуального права на підставі повного і всебічного з’ясування обставин в адміністративній справі.

    

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, заперечення на скаргу, встановила наступне:

Відповідачем проведена планова перевірка ТОВ «Калехар», за результатами якої складено акт № 05182019/233/23986647 від 01 квітня 2008 року перевірки щодо контролю за здійснення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб′єктами підприємницької діяльності. У ході перевірки встановлені порушення: непроведення розрахункової операції через РРО на суму 32,5 грн.; невидачі розрахункового документу на суму 32,5 грн.; невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій на суму 733,46 грн., зберігання з метою реалізації алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразку (дві пляшки горілки «Пшенична»).( арк. справи 20-22).

На підставі зазначеного акту відповідачем бути прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових санкцій):

- № 9649/10/23-313 від 10 квітня 2008 року у сумі 1700 гривень за порушення вимог абзацу 2 частини 2 статті 7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» в частині зберігання з метою реалізації алкогольних напоїв без наявності марок акцизного збору встановленого зразку.( арк. справи 27);

- № 0000142343 від 10 квітня 2008 року у сумі 3 829,80 грн. за порушення пунктів 1, 2, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері громадського харчування та послуг». (арк. справи 28).

Колегією суддів не приймається до уваги посилання позивача на недодержання з боку відповідача порядку проведення перевірки з наступних підстав.

Відповідно до статті 16 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону.

Планова перевірка здійснюється органами, уповноваженими законом нараховувати або стягувати податки і збори (обов'язкові платежі) з осіб, що використовують спрощену систему оподаткування згідно з пунктами 5-9 статті 9 цього Закону. Така перевірка здійснюється не частіше одного разу за наслідками звітного календарного року, але не раніше строків, визначених законодавством для подання річного податкового звіту (декларації) такими особами з такого податку. Будь-яке податкове або адміністративне нарахування, здійснене з порушенням цього правила, вважається незаконним та не підлягає виконанню.

Позапланова перевірка, що провадиться уповноваженими контролюючими органами стосовно осіб, визначених у частині другій цієї статті, може здійснюватися виключно на підставі постанови слідчого, органу дізнання або відповідно до рішення суду.

Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.

Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено право органів державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

У відповідності до пунктів 1, 13 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Матеріалами справи встановлено, що продавцем ТОВ «Калехар» здійснено проведення розрахункової операції на суму 32,50 грн. без використання реєстратора розрахункових операцій, незабезпечення відповідності сум готівкових коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, що є порушенням вищевказаних вимог Закону.

Відповідальність за вказані порушення передбачена пунктом 1 статті 17 та статтею 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Так, згідно з пунктом 1 статті 17 цього Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

За порушення пункту 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", відповідно до статті 22 зазначеного Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Таким чином, колегія суддів дійшла висновку, що рішенням Макіївської об′єднаної державної податкової інспекції від 10 квітня 2008 року № 0000142343 до позивача обгрунтовано були застосовані штрафні (фінансові) санкції у загальному розмірі 3829,80 грн.

Крім того, абзацем 2 частини 1 статті 7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» встановлені вимоги щодо маркування алкогольних напоїв, а саме, виробники алкогольних напоїв та тютюнових виробів проводять маркування кожної пляшки (упаковки) алкогольних напоїв у такий спосіб, щоб марка розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару відповідно до Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Відповідно до частини 2 статті 7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» наявність марки акцизного збору на пляшці (упаковці) алкогольних напоїв є однією з умов для ввезення на митну територію України і реалізації їх споживачам. Забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізації на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.

У порушення зазначеної норми закону позивач зберігав з метою реалізації у магазині Товариства з обмеженою відповідальністю «Калехар» дві пляшки горілки «Пшенична» без наявності марок акцизного збору встановленого зразку, що підтверджується матеріалами справи.

Відповідальність за зазначене порушення встановлена абзацем 13 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів», а саме фінансова санкція у сумі 1700 гривень.

Колегією суддів не приймається до уваги ствердження позивача у тій частині, що відповідач відповідно до своєї компетенції не мав права на проведення зазначеної перевірки, оскільки відповідно до положень статті 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» податкові органи мають право на проведення перевірок визначених Законами України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Таким чином, також є обгрунтованим застосування до позивача штрафної (фінансової) санкції у розмірі 1700 гривень відповідно до рішення Макіївської об′єднаної державної податкової інспекції від 10 квітня 2008 року № 9649/10/23-313.

              Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції  правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

               Керуючись статтями 24, 184, 195, 196, 198, 200, 205, 207, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:  

            Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Калехар» на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 27 червня 2008 року по справі № 2-а-11426/08 залишити без задоволення.

            Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 27 червня 2008 року по справі № 2-а-11426/08 залишити без змін.    

            Вступна та резолютивна частини ухвали прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 30 вересня 2008 року. Ухвала у повному обсязі складена у нарадчій кімнаті 30 вересня 2008 року.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.

            Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України   протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.

Головуючий:                                                                                       Р.Ф. Ханова

Судді:                                                                                                    Л.А. Василенко

                                                                                                                М.І. Старосуд

З оригіналом згідно:

Суддя                                                                       Р.Ф.Ханова